'Barça bezorgt Xavi droomaanwinst'

door
'Barça bezorgt Xavi droomaanwinst'

FC Barcelona stevent in eigen land op de titel af, maar beleefde andermaal een tegenvallende campagne op het Europese toneel. Om volgend seizoen weer mee te knokken in de Champions League willen de Catalanen hun selectie dan ook van gerichte aanwinsten voorzien. Maar dan moeten wel eerst bepaalde spelers verkocht worden.


Afgelopen zomer toonde Barça zich behoorlijk slagkrachtig op de transfermarkt. Daarvoor werden allerlei boekhoudkundige trucs, de zogenaamde hefbomen, bovengehaald. Zo werden bijvoorbeeld verschillende toekomstige inkomsten, zoals televisie- en portretrechten, voor de nodige miljoenen aan externe partijen verkocht. Maar dit waren slechts eenmalige inkomsten. Bijgevolg zal Barcelona komende zomer opnieuw flink moeten besparen om nieuwe spelers te kunnen aantrekken.

Daarnaast hoopt de club ook de nodige miljoenen op te halen met uitgaande transfers. Eén van de namen die steeds vaker aan een vertrek worden gelinkt, is die van Ansu Fati. Het 20-jarige jeugdproduct werd lange tijd bestempeld als 'The next big thing' op Camp Nou, maar blijft voorlopig tussen bank en basis schommelen. En dus zou de club bereid zijn om de aanvaller komende zomer te gelde te maken.

ENGELSE RUILDEAL
En volgens The Daily Mail heeft Barça inmiddels een interessante optie binnen gekregen. Zo zou Wolverhampton Wanderers een voorstel hebben gedaan tot een ruildeal. De Engelse middenmoter zou bereid zijn om Ruben Neves richting Camp Nou te laten verhuizen indien Fati de omgekeerde beweging maakt. De Portugese middenvelder wordt alvast erg geapprecieerd door coach Xavi Hernandez. Daarnaast zou Wolves nog eens 26 miljoen pond overmaken aan de Catalanen. In Barcelona wordt de mogelijke deal dan ook als 'bijzonder interessant' bestempeld, afwachten dus of de betrokken partijen tot een sluitend akkoord kunnen komen.

LEES OOK: Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

Barça doet binnen de drie jaar weer mee voor de CL-eindzege ...

Meest recent

"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

81
81
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

20
20
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

94
94
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

90
90
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

59
59
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

217
217
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

97
97
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

501
501
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

390
390
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

436
436
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

114
114
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

596
596
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

209
209
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

265
265
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

326
326
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

133
133
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

88
88
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

232
232
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

205
205
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

87
87
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

104
104
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

50
50
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

318
318
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

304
304
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

272
272

Meer sportnieuws