Antwerp titelfavoriet? Imke Courtois klaar en duidelijk

door
Antwerp titelfavoriet? Imke Courtois klaar en duidelijk

De kans bestaat dat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding staat in de Champions' Play-Offs. Antwerp FC krijgt dan immers het bezoek van huidig leider KRC Genk. En indien de Great Old de drie punten thuis kan houden tegen de Limburgers, springen de Antwerpenaren naar de koppositie.


Het stamnummer één heeft tot dusver een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag wist RAFC beslag te leggen op de beker van België door in de finale vakkundig af te rekenen met KV Mechelen. Enkele dagen later werd de campagne in de Champions' Play-Offs dan weer ingezet met een overwinning op het veld van directe concurrent Union SG. Hierdoor kon Antwerp naderen tot op slechts twee puntjes van de leidersplaats.

Analiste Imke Courtois is dan ook onder de indruk van de Great Old. Met name dan op defensief vlak. "Antwerp heeft sedert begin maart maar één keer niet gewonnen en kreeg in de hele maand april maar één goal tegen", klinkt het bij De Zondag. "Twintig clean sheets intussen, defensief zijn ze ongelooflijk sterk georganiseerd. De verdienste van Mark van Bommel, maar ook van Marc Overmars, die een kwalitatief sterke spelersgroep samenstelde."

JUISTE SPELERS IN ELKE LINIE
Courtois twijfelt er dan ook niet over dat Antwerp bij de titelfavorieten mag gerekend worden. "Op elke positie heb je de juiste spelers: de ervaring van Alderweireld, Bataille bloeit open, het bijtertje De Laet, op het middenveld de geweldige Vermeeren, voorin Balikwisha en Vincent Janssen natuurlijk. Dat zit heel goed in elkaar en defensief of spaarzaam zou ik het niet noemen. Vandaag staan voor mij de titelkandidaten nog steeds naast elkaar, maar als Antwerp kan winnen van Genk staan ze wel al eerste."

LEES OOK: Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

Wie is op dit moment uw grootste titelfavoriet?

Meest recent

Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

19
19
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

50
50
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

93
93
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

158
158
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

227
227
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

88
88
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

67
67
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

164
164
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

491
491
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

194
194
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

727
727
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

181
181
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

127
127
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

158
158
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

231
231
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

653
653
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

66
66
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

367
367
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

312
312
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

182
182
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

425
425
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

203
203
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

71
71
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

55
55
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

323
323

Meer sportnieuws