Antwerp titelfavoriet? Imke Courtois klaar en duidelijk

631 stemmen
Antwerp titelfavoriet? Imke Courtois klaar en duidelijk

De kans bestaat dat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding staat in de Champions' Play-Offs. Antwerp FC krijgt dan immers het bezoek van huidig leider KRC Genk. En indien de Great Old de drie punten thuis kan houden tegen de Limburgers, springen de Antwerpenaren naar de koppositie.


Het stamnummer één heeft tot dusver een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag wist RAFC beslag te leggen op de beker van België door in de finale vakkundig af te rekenen met KV Mechelen. Enkele dagen later werd de campagne in de Champions' Play-Offs dan weer ingezet met een overwinning op het veld van directe concurrent Union SG. Hierdoor kon Antwerp naderen tot op slechts twee puntjes van de leidersplaats.

Analiste Imke Courtois is dan ook onder de indruk van de Great Old. Met name dan op defensief vlak. "Antwerp heeft sedert begin maart maar één keer niet gewonnen en kreeg in de hele maand april maar één goal tegen", klinkt het bij De Zondag. "Twintig clean sheets intussen, defensief zijn ze ongelooflijk sterk georganiseerd. De verdienste van Mark van Bommel, maar ook van Marc Overmars, die een kwalitatief sterke spelersgroep samenstelde."

JUISTE SPELERS IN ELKE LINIE
Courtois twijfelt er dan ook niet over dat Antwerp bij de titelfavorieten mag gerekend worden. "Op elke positie heb je de juiste spelers: de ervaring van Alderweireld, Bataille bloeit open, het bijtertje De Laet, op het middenveld de geweldige Vermeeren, voorin Balikwisha en Vincent Janssen natuurlijk. Dat zit heel goed in elkaar en defensief of spaarzaam zou ik het niet noemen. Vandaag staan voor mij de titelkandidaten nog steeds naast elkaar, maar als Antwerp kan winnen van Genk staan ze wel al eerste."

LEES OOK: Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'
364

Wie is op dit moment uw grootste titelfavoriet?

Meest recent

'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

363
363
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

9
9
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

100
100
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

56
56
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

295
295
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

351
351
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

64
64
De Ketelaere moet vrezen na opvallende zet van Garcia

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

101
101
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

604
604
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

77
77
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

62
62
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

60
60
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

40
40
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

128
128
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

111
111
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

105
105
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

93
93
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

133
133
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

45
45
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

108
108
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

214
214
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

267
267
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

628
628
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

73
73
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

198
198

Meer sportnieuws