Antwerp titelfavoriet? Imke Courtois klaar en duidelijk

door
Antwerp titelfavoriet? Imke Courtois klaar en duidelijk

De kans bestaat dat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding staat in de Champions' Play-Offs. Antwerp FC krijgt dan immers het bezoek van huidig leider KRC Genk. En indien de Great Old de drie punten thuis kan houden tegen de Limburgers, springen de Antwerpenaren naar de koppositie.


Het stamnummer één heeft tot dusver een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag wist RAFC beslag te leggen op de beker van België door in de finale vakkundig af te rekenen met KV Mechelen. Enkele dagen later werd de campagne in de Champions' Play-Offs dan weer ingezet met een overwinning op het veld van directe concurrent Union SG. Hierdoor kon Antwerp naderen tot op slechts twee puntjes van de leidersplaats.

Analiste Imke Courtois is dan ook onder de indruk van de Great Old. Met name dan op defensief vlak. "Antwerp heeft sedert begin maart maar één keer niet gewonnen en kreeg in de hele maand april maar één goal tegen", klinkt het bij De Zondag. "Twintig clean sheets intussen, defensief zijn ze ongelooflijk sterk georganiseerd. De verdienste van Mark van Bommel, maar ook van Marc Overmars, die een kwalitatief sterke spelersgroep samenstelde."

JUISTE SPELERS IN ELKE LINIE
Courtois twijfelt er dan ook niet over dat Antwerp bij de titelfavorieten mag gerekend worden. "Op elke positie heb je de juiste spelers: de ervaring van Alderweireld, Bataille bloeit open, het bijtertje De Laet, op het middenveld de geweldige Vermeeren, voorin Balikwisha en Vincent Janssen natuurlijk. Dat zit heel goed in elkaar en defensief of spaarzaam zou ik het niet noemen. Vandaag staan voor mij de titelkandidaten nog steeds naast elkaar, maar als Antwerp kan winnen van Genk staan ze wel al eerste."

LEES OOK: Vertrekken of verlengen op Bosuil: Janssen doet boekje open

Wie is op dit moment uw grootste titelfavoriet?

Meest recent

Broos: "Hij wordt ooit bondscoach van de Rode Duivels"

Hugo Broos gaat zijn voorlaatste uitdaging aan bij Zuid-Afrika. Hij zal deelnemen aan de Afrika Cup ...

29
29
Oosting waarschuwt voor twee spelers van Anderlecht

Royal Antwerp FC kent een geweldige periode met een 9 op 9 en bekerkwalificatie. Zondag nemen ze het ...

59
59
Hugo Broos neergesabeld door collega-BV: "Randje dom"

Hugo Broos, momenteel aan het roer bij het Zuid-Afrikaanse nationale elftal, ligt al enkele weken ...

38
38
Druk stijgt: eerste crisisje sinds héél lang borrelt bij Union

Union SG zit in een dipje. Na een 2 op 9 in de Jupiler Pro League en een nederlaag in de Champions ...

29
29
Leko met grote zorgen: Club zéér gehavend tegen Gent

Club Brugge neemt het zondag in eigen huis op tegen AA Gent. Blauw-Zwart moet winnen, dat is het aan ...

252
252
Kompany met grote zorgen: Bayern sleept zich naar einde

Bayern München pakt dit jaar de titel in de Bundesliga, dat staat nu al vast. Vincent Kompany ...

50
50
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

33
33
STVV voor cruciaal tweeluik: Vrancken zet boel op scherp

STVV is bezig aan een geweldig seizoen. De Kanaries hopen tegen KV Mechelen en Standard nog twee ...

49
49
Euvrard slaat en zalft met héél scherpe boodschap

Standard doet mee voor de top zes, maar de Rouches spelen echt niet goed. Tegen OH Leuven deed het ...

78
78
'Game over: Anderlecht zoekt oplossing in januari'

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De sportief ...

162
162
Brusselmans zwaait af met vernietigende uithaal naar BV’s

Herman Brusselmans zorgde zopas voor een héél grote verrassing door op Radio 2 te ...

87
87
Leekens: "Hij is de ideale coach voor Racing Genk"

Georges Leekens is al jaren op pensioen, maar de voormalige Belgische trainer volgt het voetbal nog ...

534
534
TRANSFERUURTJE: Drukte bij Club, RSCA maakt lijstje bekend

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

186
186
‘Anderlecht incasseert transferklap: PSV stuurt scouts’

RSC Anderlecht is altijd op zoek naar nieuwe spelers, zeker met de wintermercato voor de deur. ...

102
102
‘Club Brugge strijdt met Europese top om supertalent’

Club Brugge is al volop bezig met de wintermercato. Blauw-Zwart kijkt daarbij niet enkel naar ...

125
125
Janssen in de maag met Wils: “Verantwoordelijk voor vertrek”

Royal Antwerp FC heeft een tijdje geleden afscheid genomen van Stef Wils na rampzalige resultaten in ...

157
157
'Verweesde' Louwagie maakt Leko met de grond gelijk

Het vertrek van Ivan Leko van KAA Gent naar Club Brugge wordt nog steeds fel besproken. Deze keer ...

266
266
El Ouahdi spreekt duidelijke taal over ontslag Fink

KRC Genk heeft Thorsten Fink ontslagen na een desastreuze reeks. De Limburgers zijn nog op zoek naar ...

291
291
Fans jubelen: Coosemans roept straffe taal bij Anderlecht

RSC Anderlecht zit al acht jaar zonder prijs en de supporters snakken naar nieuw succes. Dat is ...

204
204
De Mil wil nog versterking: "Misschien voor de winterstop"

Bij AA Gent wordt Mogi Bayat weer meer en meer ingeschakeld. Het is geen geheim dat hij de deal van ...

205
205
'Coosemans gedumpt? Anderlecht gaat voor nieuwe nummer één'

Bij Colin Coosemans groeit de onrust. Hij wacht al maanden op duidelijkheid over zijn nieuwe ...

364
364
Hasi ziet grote verandering sinds trainerswissel bij Antwerp

RSC Anderlecht sleept zich naar de winterstop. De Brusselaars missen een pak spelers tegen Royal ...

143
143
Heynen ziet nu al een verandering na tijdperk van Fink

KRC Genk speelde 2-2 op het veld van Sporting Charleroi. Alweer geen zege voor de Limburgers. Bryan ...

149
149
Vertrekken of verlengen op Bosuil: Janssen doet boekje open

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

219
219
Nieuwe details op tafel: Garcia slachtoffer 'blauw-zwarte' bond?

Rudi Garcia werd donderdag op de vingers getikt door de KBVB. Na zijn kritische uitspraken over het ...

762
762

Meer sportnieuws