Antwerp titelfavoriet? Imke Courtois klaar en duidelijk

631 stemmen
Antwerp titelfavoriet? Imke Courtois klaar en duidelijk

De kans bestaat dat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding staat in de Champions' Play-Offs. Antwerp FC krijgt dan immers het bezoek van huidig leider KRC Genk. En indien de Great Old de drie punten thuis kan houden tegen de Limburgers, springen de Antwerpenaren naar de koppositie.


Het stamnummer één heeft tot dusver een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag wist RAFC beslag te leggen op de beker van België door in de finale vakkundig af te rekenen met KV Mechelen. Enkele dagen later werd de campagne in de Champions' Play-Offs dan weer ingezet met een overwinning op het veld van directe concurrent Union SG. Hierdoor kon Antwerp naderen tot op slechts twee puntjes van de leidersplaats.

Analiste Imke Courtois is dan ook onder de indruk van de Great Old. Met name dan op defensief vlak. "Antwerp heeft sedert begin maart maar één keer niet gewonnen en kreeg in de hele maand april maar één goal tegen", klinkt het bij De Zondag. "Twintig clean sheets intussen, defensief zijn ze ongelooflijk sterk georganiseerd. De verdienste van Mark van Bommel, maar ook van Marc Overmars, die een kwalitatief sterke spelersgroep samenstelde."

JUISTE SPELERS IN ELKE LINIE
Courtois twijfelt er dan ook niet over dat Antwerp bij de titelfavorieten mag gerekend worden. "Op elke positie heb je de juiste spelers: de ervaring van Alderweireld, Bataille bloeit open, het bijtertje De Laet, op het middenveld de geweldige Vermeeren, voorin Balikwisha en Vincent Janssen natuurlijk. Dat zit heel goed in elkaar en defensief of spaarzaam zou ik het niet noemen. Vandaag staan voor mij de titelkandidaten nog steeds naast elkaar, maar als Antwerp kan winnen van Genk staan ze wel al eerste."

LEES OOK: Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

Wie is op dit moment uw grootste titelfavoriet?

Meest recent

Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

128
128
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

234
234
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

236
236
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

190
190
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

402
402
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

181
181
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

114
114
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

27
27
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

116
116
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

96
96
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

500
500
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

65
65
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

223
223
'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Voor het tweede seizoen op rij bleef Real Madrid achter zonder prijs en dat is voor de Koninklijke ...

184
184
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

231
231
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

104
104
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

161
161
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

29
29
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

320
320
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

125
125
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

236
236
'Dender plukt wéér assistent weg bij Club als nieuwe T1'

Club Brugge krijgt de laatste jaren veel lof voor zijn jeugdopleiding, maar het leidt tegenwoordig ...

142
142
Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

294
294
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

42
42
Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

177
177

Meer sportnieuws