Anthuenis vol lof: "Zij werden onder Vrancken een klasse beter"

door
Anthuenis vol lof:

KRC Genk knokt al voor derde keer in amper vijf jaar tijd mee voor de landstitel. De Limburgers zijn een stabiele Belgische topclub geworden. Na Philippe Clement breekt ook Wouter Vrancken er aan de top door als hoofdtrainer. Ex-succescoach Aimé Anthuenis was bij VoetbalNieuws lovend over de huidige trainer van Genk.


Vrancken kwam dit seizoen binnen bij Racing Genk en maakt heel veel indruk. De 44-jarige ex-trainer van KV Mechelen werkte tot op heden 35 wedstrijden af met Racing Genk en de balans is indrukwekkend met 25 zeges, 6 draws en 6 nederlagen. Genk scoorde al 82 keer en incasseerde 41 tegendoelpunten.

"Vrancken levert geweldig werk, maar hij heeft één grote verdienste volgens mij. Wouter heeft ervoor gezorgd dat spelers als Heynen en Trésor op een jaar tijd een klasse beter zijn geworden. Wouter is één van de jonge Belgische trainers, net zoals Geraerts, Kompany, De Roeck en noem ze maar op, die zeer goed werk levert. Vrancken is ook een van die goede trainers, maar een trainer heeft ook een goed bestuur nodig dat hem steunt. Dat heb ik hier altijd gehad en dat is nu ook het geval bij Genk. Maar elke trainer hangt af van het spelersmateriaal dat hij heeft. Vrancken heeft ook een stijl die heel goed past bij een club als Racing Genk. Hij staat dichtbij het volk en staat met zijn voeten op de grond", aldus Anthuenis.



TREND

Hij ziet een tijdelijke trend in België, waar ze steeds meer voor jonge Belgische trainers kiezen. “Het is een bewijs dat er heel wat goede Belgische trainers zijn. Maar het kan gerust zijn dat we in België binnen twee of drie jaar weer een resem buitenlandse trainers gaan hebben, of dat de clubs voluit voor heel ervaren trainers gaan kiezen. Dit zijn trends en nu is het aan de jonge Belgische trainers. Maar die jongelingen laten nu een zeer goede indruk achter. In mijn ogen zijn er heel veel goede Belgische trainers. Ik zei bijvoorbeeld zes maanden geleden al dat het een stommiteit was van Club Brugge om Hoefkens te laten gaan."

Vrancken kan Genk naar een volgende landstitel loodsen. “Ik hoop dat Genk de titel wint, maar volgens mij is Union SG een zeer zware tegenstander. Het delen van de punten blijft toch iets wat niet correct is. Het is niet omdat Genk eerste staat dat ik dit zeg. Ik zeg dat al van dag één." Tot slot sprak hij ook kort over het vertrek van Paul Onuachu in januari, dat de club toch wel wat punten kostte nadien. “Op een zeker moment kun je als club niet anders dan meewerken. Onuachu werd al vaak gelinkt aan een transfer en op een bepaald moment wordt zo een speler onhoudbaar voor een club als Genk."

Claudio Reulens

LEES OOK: Leekens: "Kompany opent de deur voor Vrancken & co"

Is Vrancken momenteel de beste coach in de Jupiler Pro League?

Meest recent

Kompany perplex: Kane neemt besluit met enorme gevolgen

Rond Harry Kane is de voorbije weken opnieuw wat beweging vanuit de markt ontstaan, en dat blijft ...

25
25
'Salah, Casemiro én Neymar in dezelfde competitie'

Mo Salah (Liverpool), Casemiro (Manchester United) en Neymar (Santos) gaan deze zomer wellicht een ...

8
8
RSCA zorgt voor transferommekeer: keert succesrecept terug?

RSC Anderlecht verandert het geweer (alweer) van schouder. De Brusselaars gaan in hun transferbeleid ...

81
81
Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

44
44
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

10
10
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

105
105
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

40
40
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

87
87
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

37
37
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

149
149
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

64
64
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

337
337
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

56
56
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

37
37
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

37
37
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

46
46
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

38
38
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

666
666
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

167
167
Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaan Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi de club in de zomer verlaten. Dat lijkt ...

161
161
Mulder geeft hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kent alweer een moeizaam seizoen. De Brusselaars hopen dit wel nog prachtig te ...

151
151
STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

STVV kent een absoluut droomseizoen. De Kanaries lijken op weg naar Europees voetbal, wat dé ...

115
115
Smaakmaker Standard stilaan grof wild: "Meerdere clubs"

Bij Standard hopen ze alsnog een Europees ticket te behalen, maar dan gaan ze toch nog ...

117
117
'Anderlecht drukt door voor eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. Er komen steeds meer namen naar ...

205
205
Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Om 16u stonden er een aantal duels op het programma in de Premier League. Vooral de matchen van ...

59
59

Meer sportnieuws