Anthuenis vol lof: "Zij werden onder Vrancken een klasse beter"

303 stemmen
Anthuenis vol lof:

KRC Genk knokt al voor derde keer in amper vijf jaar tijd mee voor de landstitel. De Limburgers zijn een stabiele Belgische topclub geworden. Na Philippe Clement breekt ook Wouter Vrancken er aan de top door als hoofdtrainer. Ex-succescoach Aimé Anthuenis was bij VoetbalNieuws lovend over de huidige trainer van Genk.


Vrancken kwam dit seizoen binnen bij Racing Genk en maakt heel veel indruk. De 44-jarige ex-trainer van KV Mechelen werkte tot op heden 35 wedstrijden af met Racing Genk en de balans is indrukwekkend met 25 zeges, 6 draws en 6 nederlagen. Genk scoorde al 82 keer en incasseerde 41 tegendoelpunten.

"Vrancken levert geweldig werk, maar hij heeft één grote verdienste volgens mij. Wouter heeft ervoor gezorgd dat spelers als Heynen en Trésor op een jaar tijd een klasse beter zijn geworden. Wouter is één van de jonge Belgische trainers, net zoals Geraerts, Kompany, De Roeck en noem ze maar op, die zeer goed werk levert. Vrancken is ook een van die goede trainers, maar een trainer heeft ook een goed bestuur nodig dat hem steunt. Dat heb ik hier altijd gehad en dat is nu ook het geval bij Genk. Maar elke trainer hangt af van het spelersmateriaal dat hij heeft. Vrancken heeft ook een stijl die heel goed past bij een club als Racing Genk. Hij staat dichtbij het volk en staat met zijn voeten op de grond", aldus Anthuenis.



TREND

Hij ziet een tijdelijke trend in België, waar ze steeds meer voor jonge Belgische trainers kiezen. “Het is een bewijs dat er heel wat goede Belgische trainers zijn. Maar het kan gerust zijn dat we in België binnen twee of drie jaar weer een resem buitenlandse trainers gaan hebben, of dat de clubs voluit voor heel ervaren trainers gaan kiezen. Dit zijn trends en nu is het aan de jonge Belgische trainers. Maar die jongelingen laten nu een zeer goede indruk achter. In mijn ogen zijn er heel veel goede Belgische trainers. Ik zei bijvoorbeeld zes maanden geleden al dat het een stommiteit was van Club Brugge om Hoefkens te laten gaan."

Vrancken kan Genk naar een volgende landstitel loodsen. “Ik hoop dat Genk de titel wint, maar volgens mij is Union SG een zeer zware tegenstander. Het delen van de punten blijft toch iets wat niet correct is. Het is niet omdat Genk eerste staat dat ik dit zeg. Ik zeg dat al van dag één." Tot slot sprak hij ook kort over het vertrek van Paul Onuachu in januari, dat de club toch wel wat punten kostte nadien. “Op een zeker moment kun je als club niet anders dan meewerken. Onuachu werd al vaak gelinkt aan een transfer en op een bepaald moment wordt zo een speler onhoudbaar voor een club als Genk."

Claudio Reulens

LEES OOK: Leekens: "Kompany opent de deur voor Vrancken & co"

Is Vrancken momenteel de beste coach in de Jupiler Pro League?

Meest recent

'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

40
40
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

38
38
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

154
154
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

195
195
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

54
54
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

152
152
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

162
162
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

132
132
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

218
218
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

440
440
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

143
143
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

136
136
Ook De Bruyne ontsnapt niet aan kritiek na Egypte

De analisten keuvelen rustig door na het 1-1 gelijkspel van de Belgen tegen Egypte. Het WK is aldus ...

149
149
Duivels wapen staat op: “WK-tegenstanders huiveren”

Ondanks het gelijkspel van België tegen Egypte zou de sfeer in het Duivelse kamp nog goed zijn. ...

154
154
‘Cercle troeft concurrentie af: toptransfer dichtbij’

Cercle Brugge is naarstig op zoek naar zomerse opportuniteiten om de kern voor volgend seizoen te ...

127
127
Nieuw koningskoppel bij Duivels? “Stond gewoon goed”

Het gelijkspel van België tegen Egypte op het WK maakt heel wat wakker. Ook bij de analisten is ...

279
279
“Kan hem niet uitstaan!”: Rudi Garcia compleet afgemaakt

De Belgen speelden 1-1 gelijk tegen Egypte op de eerste groepswedstrijd van het WK. Geen drama, maar ...

360
360
Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Egypte stond dicht bij een stunt tegen de Rode Duivels. Mohamed Salah en consorten kwamen op ...

586
586
‘Schoktransfer Lukaku: Spaanse club all-in voor Rode Duivel’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kwam afgelopen seizoen amper in actie voor ...

459
459
Grijpt Garcia genadeloos in? “Iemand anders kapitein”

Het 1-1 gelijkspel van de Rode Duivels tegen Egypte zindert nog na. België start niet optimaal ...

555
555
Grote Duivelse vrees bij Vandenbempt: “Een schande!”

De eerste WK-wedstrijd van de Rode Duivels in de Verenigde Staten zit erop. Tegen Egypte kwamen de ...

294
294
Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Beerschot greep dit seizoen net naast promotie naar de Jupiler Pro League, maar de Kielse Ratten ...

103
103
TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

596
596
Mechele briest: "Dit liep er mis bij de Rode Duivels"

Brandon Mechele kreeg tegen Egypte het vertrouwen van Rudi Garcia. De centrale verdediger van Club ...

367
367
Één Rode Duivel volledig afgeserveerd op WK?

De Rode Duivels speelden 1-1 gelijk tegen Egypte. Als vervanger van Romelu Lukaku koos bondscoach ...

398
398

Meer sportnieuws