Anthuenis vol lof: "Zij werden onder Vrancken een klasse beter"

303
Anthuenis vol lof:

KRC Genk knokt al voor derde keer in amper vijf jaar tijd mee voor de landstitel. De Limburgers zijn een stabiele Belgische topclub geworden. Na Philippe Clement breekt ook Wouter Vrancken er aan de top door als hoofdtrainer. Ex-succescoach Aimé Anthuenis was bij VoetbalNieuws lovend over de huidige trainer van Genk.


Vrancken kwam dit seizoen binnen bij Racing Genk en maakt heel veel indruk. De 44-jarige ex-trainer van KV Mechelen werkte tot op heden 35 wedstrijden af met Racing Genk en de balans is indrukwekkend met 25 zeges, 6 draws en 6 nederlagen. Genk scoorde al 82 keer en incasseerde 41 tegendoelpunten.

"Vrancken levert geweldig werk, maar hij heeft één grote verdienste volgens mij. Wouter heeft ervoor gezorgd dat spelers als Heynen en Trésor op een jaar tijd een klasse beter zijn geworden. Wouter is één van de jonge Belgische trainers, net zoals Geraerts, Kompany, De Roeck en noem ze maar op, die zeer goed werk levert. Vrancken is ook een van die goede trainers, maar een trainer heeft ook een goed bestuur nodig dat hem steunt. Dat heb ik hier altijd gehad en dat is nu ook het geval bij Genk. Maar elke trainer hangt af van het spelersmateriaal dat hij heeft. Vrancken heeft ook een stijl die heel goed past bij een club als Racing Genk. Hij staat dichtbij het volk en staat met zijn voeten op de grond", aldus Anthuenis.



TREND

Hij ziet een tijdelijke trend in België, waar ze steeds meer voor jonge Belgische trainers kiezen. “Het is een bewijs dat er heel wat goede Belgische trainers zijn. Maar het kan gerust zijn dat we in België binnen twee of drie jaar weer een resem buitenlandse trainers gaan hebben, of dat de clubs voluit voor heel ervaren trainers gaan kiezen. Dit zijn trends en nu is het aan de jonge Belgische trainers. Maar die jongelingen laten nu een zeer goede indruk achter. In mijn ogen zijn er heel veel goede Belgische trainers. Ik zei bijvoorbeeld zes maanden geleden al dat het een stommiteit was van Club Brugge om Hoefkens te laten gaan."

Vrancken kan Genk naar een volgende landstitel loodsen. “Ik hoop dat Genk de titel wint, maar volgens mij is Union SG een zeer zware tegenstander. Het delen van de punten blijft toch iets wat niet correct is. Het is niet omdat Genk eerste staat dat ik dit zeg. Ik zeg dat al van dag één." Tot slot sprak hij ook kort over het vertrek van Paul Onuachu in januari, dat de club toch wel wat punten kostte nadien. “Op een zeker moment kun je als club niet anders dan meewerken. Onuachu werd al vaak gelinkt aan een transfer en op een bepaald moment wordt zo een speler onhoudbaar voor een club als Genk."

Claudio Reulens

LEES OOK: Leekens: "Kompany opent de deur voor Vrancken & co"

LEES OOK: KRC Genk in diepe rouw: uniek gebaar raakt tot tranen toe

Is Vrancken momenteel de beste coach in de Jupiler Pro League?

Meest recent

‘Union houdt hart vast: plots gesprekken over smaakmaker’

Union SG verliest elke mercato sterkhouders en dat is ook deze zomer niet anders. Het einde van de ...

24
24
‘Fernandez-Pardo eist toptransfer en start oorlog bij Lille’

Matias Fernandez-Pardo werd afgelopen WK als wit konijn door Rudi Garcia geselecteerd bij de Rode ...

60
60
Heynen roept duidelijke taal na remontada KRC Genk

KRC Genk keek tegen Westerlo tegen een dubbele achterstand aan, maar de Limburgers wisten die nog om ...

112
112
Thorgan Hazard niet in selectie RC Lens voor PSG-clash

Thorgan Hazard nam afscheid van RSC Anderlecht en trok naar oude club RC Lens. Die club was vorig ...

45
45
Sam Kerkhofs slaat hard terug op kritiek Dender

In de Challenger Pro League werd het FVS-systeem meteen gebruikt. Via Football Video Support kunnen ...

49
49
'Anderlecht gelinkt aan peperdure Serie A-speler'

RSC Anderlecht is nog van plan zich te gaan versterken de komende weken. De Brusselaars worden ...

158
158
Vanaken looft ploegmaat: "Je moet hem vrij laten"

Hans Vanaken speelde een degelijke wedstrijd tegen OH Leuven. De Rode Duivel deed vooral verder ...

462
462
'Antwerp heeft miljoenenaankoop helemaal beet'

Royal Antwerp FC is met een zes op zes uitstekend aan het seizoen begonnen. De Great Old raakt zo ...

359
359
Bruno ontdekt 'nieuwe chouchou' bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht is Neerpede al jarenlang hét lichtpunt binnen de club. Onder Vitor Bruno ...

315
315
Tevreden Thorup vreest voor zware blessure bij KRC Genk

KRC Genk heeft de rug weten te rechten tegen KVC Westerlo. Ze wonnen alsnog met 3-2. Trainer Jess ...

293
293
‘Carrick flikt het: Tielemans al slachtoffer voor debuut’

Youri Tielemans kreeg tegen AC Milan meteen een plaats in de basis, maar de 2-4-nederlaag legde ook ...

172
172
Leko streng voor 'man van de match': "Niet de beste versie"

Club Brugge won makkelijk met 0-3 van een OHL dat alweer drie goals om de oren kreeg. Trainer Ivan ...

639
639
'Lucas Stassin op weg naar de Premier League'

Lucas Stassin lijkt bezig aan zijn laatste weken bij AS Saint-Étienne. De 21-jarige Belgische ...

60
60
Anderlecht heeft er nieuwe publiekslieveling bij

RSC Anderlecht is goed begonnen aan het seizoen. De Brusselaars zijn zeker van Europees voetbal en ...

323
323
'Bornauw alweer weg bij Leeds: deze club drukt door'

Enkele jaren geleden leek hij nog één van de toekomstige leiders van de defensie van ...

86
86
Mechele doet straffe belofte na knallende start Club

De voorbije jaren schoot Club Brugge in de competitie vaak moeizaam uit de startblokken, maar dat ...

389
389
KV Kortrijk laat stunt liggen: "Dan hadden we gewonnen"

KV Kortrijk blijft voorlopig achter met een nul op zes. De Kerels keerden terug op het hoogste ...

289
289
Ajax baalt keihard na vertrek Godts: Cruijff reageert

Nadat Youri Tielemans al bij Manchester United tekende, heeft zaterdag een tweede Rode Duivel deze ...

360
360
Racing Genk overleeft dramatische start met straf vervolg

Het is misschien vroeg, maar na een kwartier spelen leek het lot van Jesse Thorup al aan een zijden ...

141
141
Beerschot laat nog een jong talent vertrekken

Bij Beerschot was er zaterdag heel wat transferactiviteit. Daags voor hun eerste competitiewedstrijd ...

67
67
Club freewheelt naar zege na gruwelijke blunder ex-doelman

Club Brugge kent voorlopig een foutloos parcours in de Jupiler Pro League. De landskampioen haalde ...

258
258
"Ici c'est Paris": Godts heeft droomtransfer beet

De laatste twee weken was de toekomst van Mika Godts een hot item, nadat hij in Porto gespot werd in ...

101
101
Arne Engels rondt fraaie recordtransfer af

Na de aanstelling van Rudi Garcia verdween hij uit beeld bij de Rode Duivels, maar Arne Engels kan ...

85
85
Horrordebuut voor nieuwe Lierse T1: Virton viert feest

Het debuut van Arno Van den Abbeel als coach van Lierse draaide uit op een stevige sof. De ...

76
76
Club-fans ergeren zich ondanks voorsprong aan één man

Club Brugge nam vorige week een uitstekende competitiestart met een ruime zege tegen KV Kortrijk. ...

467
467

Meer sportnieuws