Anthuenis vol lof: "Zij werden onder Vrancken een klasse beter"

303 stemmen
Anthuenis vol lof:

KRC Genk knokt al voor derde keer in amper vijf jaar tijd mee voor de landstitel. De Limburgers zijn een stabiele Belgische topclub geworden. Na Philippe Clement breekt ook Wouter Vrancken er aan de top door als hoofdtrainer. Ex-succescoach Aimé Anthuenis was bij VoetbalNieuws lovend over de huidige trainer van Genk.


Vrancken kwam dit seizoen binnen bij Racing Genk en maakt heel veel indruk. De 44-jarige ex-trainer van KV Mechelen werkte tot op heden 35 wedstrijden af met Racing Genk en de balans is indrukwekkend met 25 zeges, 6 draws en 6 nederlagen. Genk scoorde al 82 keer en incasseerde 41 tegendoelpunten.

"Vrancken levert geweldig werk, maar hij heeft één grote verdienste volgens mij. Wouter heeft ervoor gezorgd dat spelers als Heynen en Trésor op een jaar tijd een klasse beter zijn geworden. Wouter is één van de jonge Belgische trainers, net zoals Geraerts, Kompany, De Roeck en noem ze maar op, die zeer goed werk levert. Vrancken is ook een van die goede trainers, maar een trainer heeft ook een goed bestuur nodig dat hem steunt. Dat heb ik hier altijd gehad en dat is nu ook het geval bij Genk. Maar elke trainer hangt af van het spelersmateriaal dat hij heeft. Vrancken heeft ook een stijl die heel goed past bij een club als Racing Genk. Hij staat dichtbij het volk en staat met zijn voeten op de grond", aldus Anthuenis.



TREND

Hij ziet een tijdelijke trend in België, waar ze steeds meer voor jonge Belgische trainers kiezen. “Het is een bewijs dat er heel wat goede Belgische trainers zijn. Maar het kan gerust zijn dat we in België binnen twee of drie jaar weer een resem buitenlandse trainers gaan hebben, of dat de clubs voluit voor heel ervaren trainers gaan kiezen. Dit zijn trends en nu is het aan de jonge Belgische trainers. Maar die jongelingen laten nu een zeer goede indruk achter. In mijn ogen zijn er heel veel goede Belgische trainers. Ik zei bijvoorbeeld zes maanden geleden al dat het een stommiteit was van Club Brugge om Hoefkens te laten gaan."

Vrancken kan Genk naar een volgende landstitel loodsen. “Ik hoop dat Genk de titel wint, maar volgens mij is Union SG een zeer zware tegenstander. Het delen van de punten blijft toch iets wat niet correct is. Het is niet omdat Genk eerste staat dat ik dit zeg. Ik zeg dat al van dag één." Tot slot sprak hij ook kort over het vertrek van Paul Onuachu in januari, dat de club toch wel wat punten kostte nadien. “Op een zeker moment kun je als club niet anders dan meewerken. Onuachu werd al vaak gelinkt aan een transfer en op een bepaald moment wordt zo een speler onhoudbaar voor een club als Genk."

Claudio Reulens

LEES OOK: Leekens: "Kompany opent de deur voor Vrancken & co"

Is Vrancken momenteel de beste coach in de Jupiler Pro League?

Meest recent

Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

5
5
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

43
43
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

70
70
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

193
193
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

33
33
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

33
33
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

373
373
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

96
96
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

132
132
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

156
156
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

830
830
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

73
73
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

211
211
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

112
112
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

75
75
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

33
33
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

321
321
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

92
92
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

67
67
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

236
236
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

327
327
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

102
102
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

194
194
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

45
45
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

280
280

Meer sportnieuws