Anthuenis vol lof: "Zij werden onder Vrancken een klasse beter"

door
Anthuenis vol lof:

KRC Genk knokt al voor derde keer in amper vijf jaar tijd mee voor de landstitel. De Limburgers zijn een stabiele Belgische topclub geworden. Na Philippe Clement breekt ook Wouter Vrancken er aan de top door als hoofdtrainer. Ex-succescoach Aimé Anthuenis was bij VoetbalNieuws lovend over de huidige trainer van Genk.


Vrancken kwam dit seizoen binnen bij Racing Genk en maakt heel veel indruk. De 44-jarige ex-trainer van KV Mechelen werkte tot op heden 35 wedstrijden af met Racing Genk en de balans is indrukwekkend met 25 zeges, 6 draws en 6 nederlagen. Genk scoorde al 82 keer en incasseerde 41 tegendoelpunten.

"Vrancken levert geweldig werk, maar hij heeft één grote verdienste volgens mij. Wouter heeft ervoor gezorgd dat spelers als Heynen en Trésor op een jaar tijd een klasse beter zijn geworden. Wouter is één van de jonge Belgische trainers, net zoals Geraerts, Kompany, De Roeck en noem ze maar op, die zeer goed werk levert. Vrancken is ook een van die goede trainers, maar een trainer heeft ook een goed bestuur nodig dat hem steunt. Dat heb ik hier altijd gehad en dat is nu ook het geval bij Genk. Maar elke trainer hangt af van het spelersmateriaal dat hij heeft. Vrancken heeft ook een stijl die heel goed past bij een club als Racing Genk. Hij staat dichtbij het volk en staat met zijn voeten op de grond", aldus Anthuenis.



TREND

Hij ziet een tijdelijke trend in België, waar ze steeds meer voor jonge Belgische trainers kiezen. “Het is een bewijs dat er heel wat goede Belgische trainers zijn. Maar het kan gerust zijn dat we in België binnen twee of drie jaar weer een resem buitenlandse trainers gaan hebben, of dat de clubs voluit voor heel ervaren trainers gaan kiezen. Dit zijn trends en nu is het aan de jonge Belgische trainers. Maar die jongelingen laten nu een zeer goede indruk achter. In mijn ogen zijn er heel veel goede Belgische trainers. Ik zei bijvoorbeeld zes maanden geleden al dat het een stommiteit was van Club Brugge om Hoefkens te laten gaan."

Vrancken kan Genk naar een volgende landstitel loodsen. “Ik hoop dat Genk de titel wint, maar volgens mij is Union SG een zeer zware tegenstander. Het delen van de punten blijft toch iets wat niet correct is. Het is niet omdat Genk eerste staat dat ik dit zeg. Ik zeg dat al van dag één." Tot slot sprak hij ook kort over het vertrek van Paul Onuachu in januari, dat de club toch wel wat punten kostte nadien. “Op een zeker moment kun je als club niet anders dan meewerken. Onuachu werd al vaak gelinkt aan een transfer en op een bepaald moment wordt zo een speler onhoudbaar voor een club als Genk."

Claudio Reulens

LEES OOK: Leekens: "Kompany opent de deur voor Vrancken & co"

Is Vrancken momenteel de beste coach in de Jupiler Pro League?

Meest recent

Zulte Waregem zet Vandenbroeck buiten: nieuwe details bekend

Met nog amper twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie, werd alsnog een trainerswissel ...

54
54
'City dumpt weer grote naam: transferklapper Bernardo'

Manchester City liet de voorbije mercato's verschillende vaste waarden vertrekken. En dat lot dreigt ...

40
40
Rechtstreeks naar UCL? Waarom Club voor deze Europese ploeg supportert

Club Brugge wil ook komend seizoen weer aantreden in de Champions League. Daarvoor moet het beslag ...

128
128
JPL-uitblinker genoemd: "Zet hem bij KRC Genk ..."

KRC Genk dreigt dan toch naast de Champions' Play-Offs te grijpen. De Limburgers vielen afgelopen ...

136
136
Hevige discussie laait op: De Cat mee met Duivels naar WK?

Nathan De Cat pakte afgelopen weekend opnieuw uit met een vijf sterren-prestatie namens RSC ...

228
228
'Zomer-exit Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde vorige zomer een aantal mooie aanwinsten in huis, maar een aantal daarvan dreigt ...

214
214
Anderlecht ziet Taravel-dossier plots ontploffen

Anderlecht ziet het Taravel-dossier plots volledig kantelen. Wat begon als een tijdelijke oplossing, ...

224
224
Druk stijgt bij Union: Burgess echt op weg naar uitgang?

Union SG boekte afgelopen weekend een belangrijke thuiszege tegen KRC Genk. Bij de koploper behoorde ...

133
133
Toekomst De Bruyne onder druk: Napoli-insider geeft update

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

111
111
'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

186
186
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

538
538
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

276
276
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

104
104
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

93
93
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

270
270
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

265
265
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

119
119
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

438
438
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

328
328
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

232
232
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

393
393
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

1098
1098
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

119
119
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

218
218
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

349
349

Meer sportnieuws