'Overmars bezorgt Antwerp transfer-buitenkansje'

785 stemmen
'Overmars bezorgt Antwerp transfer-buitenkansje'

Royal Antwerp FC kan zich dit weekend van een eerste prijs verzekeren. Zondagnamiddag kruist de Great Old immers degens met KV Mechelen in de finale van de Croky Cup. En om het verschil te maken op de Heizel, rekenen de Antwerpenaren onder meer op Calvin Stengs.


Om coach Mark van Bommel van meer aanvallende opties te voorzien, pakte sportieve baas Marc Overmars afgelopen zomer uit met een fraaie deal. Zo slaagde hij erin om Stengs naar de Bosuil te loodsen. Bij AZ werd de aanvaller/spelmaker destijds nochtans getipt als één van de toekomstige smaakmaker bij Oranje, maar zijn overgang naar het Franse OGC Nice leverde niet het gewenste succes op. Dus zag Overmars zijn kans schoon. Zo wist hij zijn jonge landgenoot op huurbasis naar Antwerpen te loodsen. Daar groeide Stengs snel weer uit tot één van de smaakmakers.

En dankzij Overmars heeft Antwerp nu ook een uitgelezen kans om de 24-jarige definitief over te nemen. In de huurovereenkomst met Nice werd immers ook een afkoopclausule opgenomen, waardoor RAFC hem voor een gelimiteerde som definitief kan inlijven. Al is niet duidelijk of de club daar ook beroep op gaat doen. "Daarover weet ik momenteel nog niets. Als ik hier in juli niet meer ben, moet ik me weer op Nice richten. Ik heb er uiteraard mijn zegje in, maar het hangt vooral van de clubs af", stelt Stengs bij La Dernière Heure.

EERST BEKER WINNEN
Maar alvorens hij zich zal buigen over zijn toekomst, wil Stengs eerst het seizoen bij Antwerp in stijl afsluiten. De beker winnen is het eerste grote doel. Maar ook voor de landstitel is de Great Old allerminst uitgeteld. De achterstand op het leidersduo KRC Genk en Union SG bedraagt slechts twee punten. "Maar laten we eerst aan de bekerfinale denken, dat zijn we op gefocust. Als ik alleen al door de stad loop, herinnert iedereen me daar aan", aldus de Nederlander.

LEES OOK: 'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

🚀

Antwerp moet Stengs definitief overnemen ...

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

29
29
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

23
23
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

25
25
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

74
74
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

71
71
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

78
78
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

61
61
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

95
95
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

35
35
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

87
87
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

156
156
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

223
223
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

504
504
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

63
63
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

175
175
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

464
464
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

863
863
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

123
123
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

371
371
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

177
177
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

703
703
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

601
601
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

183
183
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

377
377

Meer sportnieuws