'Overmars bezorgt Antwerp transfer-buitenkansje'

door
'Overmars bezorgt Antwerp transfer-buitenkansje'

Royal Antwerp FC kan zich dit weekend van een eerste prijs verzekeren. Zondagnamiddag kruist de Great Old immers degens met KV Mechelen in de finale van de Croky Cup. En om het verschil te maken op de Heizel, rekenen de Antwerpenaren onder meer op Calvin Stengs.


Om coach Mark van Bommel van meer aanvallende opties te voorzien, pakte sportieve baas Marc Overmars afgelopen zomer uit met een fraaie deal. Zo slaagde hij erin om Stengs naar de Bosuil te loodsen. Bij AZ werd de aanvaller/spelmaker destijds nochtans getipt als één van de toekomstige smaakmaker bij Oranje, maar zijn overgang naar het Franse OGC Nice leverde niet het gewenste succes op. Dus zag Overmars zijn kans schoon. Zo wist hij zijn jonge landgenoot op huurbasis naar Antwerpen te loodsen. Daar groeide Stengs snel weer uit tot één van de smaakmakers.

En dankzij Overmars heeft Antwerp nu ook een uitgelezen kans om de 24-jarige definitief over te nemen. In de huurovereenkomst met Nice werd immers ook een afkoopclausule opgenomen, waardoor RAFC hem voor een gelimiteerde som definitief kan inlijven. Al is niet duidelijk of de club daar ook beroep op gaat doen. "Daarover weet ik momenteel nog niets. Als ik hier in juli niet meer ben, moet ik me weer op Nice richten. Ik heb er uiteraard mijn zegje in, maar het hangt vooral van de clubs af", stelt Stengs bij La Dernière Heure.

EERST BEKER WINNEN
Maar alvorens hij zich zal buigen over zijn toekomst, wil Stengs eerst het seizoen bij Antwerp in stijl afsluiten. De beker winnen is het eerste grote doel. Maar ook voor de landstitel is de Great Old allerminst uitgeteld. De achterstand op het leidersduo KRC Genk en Union SG bedraagt slechts twee punten. "Maar laten we eerst aan de bekerfinale denken, dat zijn we op gefocust. Als ik alleen al door de stad loop, herinnert iedereen me daar aan", aldus de Nederlander.

LEES OOK: Sneeuwfiasco in JPL: Lardot geeft opmerkelijke reactie

Antwerp moet Stengs definitief overnemen ...

Meest recent

Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

31
31
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

29
29
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

39
39
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

134
134
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

25
25
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

250
250
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

194
194
'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

79
79
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

116
116
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

201
201
Garcia moet volgende Rode Duivel schrappen voor maart

De Rode Duivels trekken in maart op stage naar de Verenigde Staten. Het wordt de laatste bijeenkomst ...

82
82
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

64
64
De Condé benoemt enorm verschil bij Genk

Niet alleen Club Brugge is deze week aan zet in Europa. Donderdag komt ook KRC Genk in actie, want ...

126
126
Openda en Faes beleven zeer pijnlijke avond in CL

Het is dinsdagavond geen al te beste avond geworden voor de Belgen in de Champions League. Thibaut ...

37
37
Van der Elst stuurt Club grote waarschuwing voor Atletico

Club Brugge haalde vorig seizoen knap de achtste finales van de Champions League en hoopt dat ...

94
94
'Nieuwe knaltransfer Union: meer dan 20 miljoen'

Union moet de Champions League-wedstrijden van deze week op de televisie volgen, nadat de ...

100
100
TRANSFERUURTJE: 'Twijfels rond Schreuder, exit Verschaeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

331
331
Mbappé scheldt ‘racist’ de huid vol: “Nooit meer spelen”

De racismerel in de Champions League tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. ...

127
127
Vandenbempt draait kar volledig over Club Brugge

Club Brugge staat in de Champions League-tussenronde tegenover Atlético Madrid. De ...

436
436
Noa Lang haalt ferm uit na glansrol bij Galatasaray

Noa Lang verliet Napoli in de winter voor Galatasaray. De concurrentie in Italië was enorm en ...

130
130
Mignolet emotioneel: "Ze vragen alleen of ik pijn heb"

Bij Club Brugge leven ze toe naar wat hopelijk opnieuw een sprookjesachtige avond wordt op Jan ...

223
223
Einde CL-verhaal voor Mignolet? 'Big Si' velt oordeel

Simon Mignolet lijkt bezig aan zijn laatste maanden als doelman van Club Brugge. Hij is er einde ...

318
318
'Anderlecht en Renard: dé oorzaak voor vertrek bekend'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard, wat geen verrassende beslissing was. De sportief directeur ...

429
429
Carrasco over Duivels én transfer: "Wil toch iets zeggen"

Yannick Carrasco kende al een héél mooie carrière, waarbij vooral zijn periode ...

81
81
Speler Club trapt niet in val: "Of ik naar Atlético wil?"

Nicolo Tresoldi praat regellmatig met buitenlandse media. De aanvaller gaf een interview aan het ...

151
151

Meer sportnieuws