Miljoenendeal Club Brugge loopt vollédig verkeerd

856
Miljoenendeal Club Brugge loopt vollédig verkeerd

Er zijn momenteel gesprekken gaande tussen Club Brugge en Internazionale over de mogelijke transfer van Tajon Buchanan. Hoewel er nog geen overeenstemming is bereikt en er nog geen handtekeningen zijn gezet, lijkt Buchanan goed op weg te zijn naar de Italiaanse club. Oorspronkelijk hoopte Club Brugge op een verkoopbedrag van 20 à 25 miljoen euro, maar Internazionale heeft de onderhandelingen naar zich toegetrokken door een bodemprijs van 15 miljoen euro te bieden. Bovendien is er ook een percentage van de transfersom dat Club Brugge moet afstaan aan New England Revolution, de vorige werkgever van Buchanan, zoals vastgelegd in zijn contract.


STREEP DOOR DE FINANCIËLE REKENING
Volgens Het Laatste Nieuws hebben Club Brugge en Internazionale een mondeling akkoord bereikt over de transfer van Tajon Buchanan. Ook de speler zelf zou zijn toestemming hebben gegeven om volgend seizoen naar Milaan te verhuizen. De overeenkomst houdt in dat Club Brugge een transferbedrag van 15 miljoen euro zal ontvangen van Internazionale. Het is echter belangrijk om te vermelden dat een deel van dat bedrag - namelijk 1,5 miljoen euro - moet worden doorgestort aan New England Revolution als gevolg van een clausule in het contract van Buchanan.



Hierdoor zal Club Brugge netto 13,5 miljoen euro overhouden aan de transfer, wat dus veel minder is dan aanvankelijk gehoopt werd. Hoewel er nog geen definitieve handtekeningen zijn gezet, lijkt de transfer dus wel steeds dichterbij te komen. De mogelijkheid bestond nochtans dat Club Brugge in staat zou zijn geweest om meer uit deze deal te halen. Internazionale is namelijk van plan om hun huidige rechter flankspeler Denzel Dumfries te verkopen voor een bedrag tussen de 50 en 60 miljoen euro, waarvan een aanzienlijk deel bedoeld is om een rechtstreekse vervanger voor de Nederlander aan te trekken.

GEEN 25 MILJOEN EURO WAARD
Internazionale heeft al enkele jaren grote interesse in Tajon Buchanan, maar de belangstelling werd nog concreter na zijn indrukwekkende optreden op het Wereldkampioenschap in Qatar. De Canadees liet daar zijn uitstekende dribbelvaardigheden, kracht aan de bal en snelheid zien, en hij behoorde tot de grote uitblinkers van het Canadese elftal. Dit maakte hem nog aantrekkelijker voor Internazionale, dat hem al geruime tijd op de radar had staan. In de afgelopen zes maanden werd Buchanan altijd gezien als de belangrijkste kandidaat om de opvolger van Denzel Dumfries te worden bij de club.

In januari stuurde Inter scouts naar het Jan Breydelstadion om Tajon Buchanan live aan het werk te zien tijdens een wedstrijd tegen RSC Anderlecht. Ook tijdens de Champions League-wedstrijd tegen Benfica was er een vertegenwoordiger van de club aanwezig om Buchanan van dichtbij te volgen. Het is overduidelijk dat de 24-jarige altijd de eerste keuze is geweest voor de positie die vrij zal komen na de verwachte aankomende verkoop van Denzel Dumfries bij Internazionale.



Hoewel Diogo Dalot (23, Manchester United) en Emil Holm (22, Spezia) ook al geruime tijd in het vizier van de club stonden, was Tajon Buchanan altijd de plan-A. Uiteindelijk slaagde sportief directeur Piero Ausilio erin om de oorspronkelijke vraagprijs van 25 miljoen euro te verlagen naar 15 miljoen euro, wat een uitstekende prestatie is aan de onderhandelingstafel. Aan de andere kant lijkt de afgeklopte prijs van 15 miljoen euro ook gewoon veel realistischer dan de eerdere vraagprijs van 25 miljoen euro, gezien de dalende prestaties van Buchanan bij Club Brugge dit seizoen.

(ZWAAR) DALENDE VORMCURVE
Hoewel Tajon Buchanan dit seizoen sterk begon bij Club Brugge, is zijn prestatieniveau in de laatste maanden aanzienlijk gedaald. Sinds de jaarwisseling heeft de Canadese flankspeler niet langer zijn beste vorm getoond, en vooral in de Jupiler Pro League zijn zijn prestaties samen met verschillende andere Brugse ploeggenoten ondermaats geweest. Sterker nog, Buchanan heeft verschillende keren de zelfs ondergrens bereikt. De laatste weken is ook duidelijk geworden dat hij soms het overzicht mist, een ongeleid projectiel kan zijn op het veld en weinig dreiging creëert voor het doel.

LEES OOK: Nieuwe leider in Bundesliga; comeback Inter in Serie A-clash

Buchanan zal slagen bij Internazionale

Meest recent

Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

16
16
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

59
59
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

30
30
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

31
31
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

114
114
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

169
169
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

148
148
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

1001
1001
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

91
91
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

32
32
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

254
254
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

65
65
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

67
67
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

28
28
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

59
59
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

45
45
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

81
81
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

29
29
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

164
164
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

335
335
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

280
280
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

41
41
Cercle Brugge in vieze papieren: "Dit komt hard aan"

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

282
282
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

55
55
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

108
108

Meer sportnieuws