Groeien je armen niet? Voorkom deze veelgemaakte fitness-fouten!

door
Groeien je armen niet? Voorkom deze veelgemaakte fitness-fouten!

Wie wekelijks een bezoekje brengt aan de sportschool heeft een doel voor ogen. Afvallen, een wasbordje kweken of wellicht kanonskogels van spierballen ontwikkelen. Leuke doelen, maar na een paar maanden wil je ook wel wat progressie zien. Zie je nog geen verschil in je armen? Misschien maak je wel één van de veelvoorkomende fouten als het aankomt op het laten groeien van je armspieren.

Een foutje maken, kan een keer gebeuren. Het is alleen wel zonde als het gebeurt terwijl je al maanden aan het ploeteren bent in de sportschool om grotere armen te kweken, maar je geen resultaat ziet. Gelukkig helpen we je een handje en zetten we de meest voorkomende fouten op een rijtje zodat je die niet meer hoeft te maken.

Gehaaste setjes
Als eerste fout om te verhelpen, is dat je wellicht je setjes te gehaast uitvoert. Dat wil zeggen dat je je repetities aan het pompen bent op het tempo waarop een Formule 1-coureur jaloers zou zijn. Het is alleen helemaal niet bevorderlijk voor je spieren om je setjes op hoog tempo uit te voeren.

Wie krachtige spierballen wil ontwikkelen, moet juist rusig en beheerst zijn oefeningen uitvoeren. Op die manier houd je namelijk spanning op je spier tijdens het uitvoeren van de oefening. Bij iedere repetitie is het belangrijk om de gehele beweging van je armen te maken en de spanning op de spier te houden.

Het maakt dan ook niet uit dat je de gewichten wellicht iets minder zwaar maakt. Door met de juiste vorm de oefening goed uit te voeren met deze zogeheten mechanische spanning, creëer je sneller grotere spieren. Als je deze oefening goed doet, merk je dan ook vanzelf dat het gewicht zwaarder wordt naarmate je meer repetities hebt gedaan.



Te weinig training
Naast dat je setjes te snel doet, kan het ook zo zijn dat je je armen simpelweg te weinig traint. Het komt vaker voor bij mensen die een trainingsschema gebruiken waarbij je per gymsessie een andere spiergroep traint. Het kan dan voorkomen dat je je armen bijvoorbeeld slechts één keer per week traint.

Dat is eigenlijk te weinig als je je armen wil opblazen tot mooie kanonnen. Het is niet meer dan gebruikelijk dat je je armen twee tot drie keer per week traint. Tenminste, zolang je geen spierpijn krijgt in je armen natuurlijk. Als dat wel het geval is, is dat het teken dat je even je armen niet meer moet trainen.

Toch is het doorgaans wel mogelijk om twee tot drie keer per week je armen te trainen. Bij het trainen van deze spiergroepen gebruik je immers lichtere gewichten. Daarnaast focus je op slechts één tot twee spiergroepen bij het trainen van je armen en breng je door een biceps curl geen andere spiergroepen in actieve beweging. Je wordt van het trainen van je armen dus minder moe en dus kun je het vaker doen.



Trainingsplateau bereikt
Een andere fout die je kunt maken, is dat je oefeningen doet waarbij je al heel snel het trainingsplateau bereikt hebt. Eigenlijk ben je dan zo goed geworden in het uitvoeren van een specifieke oefening dat je lichaam hier geen progressie meer uithaalt. Je zit (voor nu) aan het maximale en zal je lichaam met wat andere oefeningen moeten verrassen.

Door af te wisselen in de oefeningen die je doet, train je de spiergroep ook op een andere manier. Je lichaam moet zich dan aanpassen en wennen aan de nieuwe trainingsmethode, waardoor je spieren weer kunnen groeien. Soms is het dus niet genoeg om simpelweg zwaardere gewichten te gebruiken of meer herhalingen. Afwisseling van spijs heb je soms simpelweg nodig.



Dezelfde grip
In het verlengde van het bereiken van je trainingsplateau voor bepaalde oefeningen, zit nog een andere fout. Het gebruiken van constant dezelfde grip kan namelijk ook zorgen voor een rem op de groeipotentie van je armen. Door dezelfde grip constant te gebruiken, zorg je er immers voor dat je je spieren alleen maar op dezelfde manier gebruikt.

Waar je naar op zoek bent, zijn meerdere vormen waarmee je je armspieren belast. Op die manier gebruik je je biceps en triceps op een gevarieerde manier en is er meer groei voor de spiergroepen om te behalen. Wissel dus af in het soort oefeningen die je doet en let op de verschillende manieren van grip die je kunt gebruiken bij het liften.

Welke fout heb jij wel eens gemaakt?

Meest recent

Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

19
19
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

17
17
Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

96
96
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

57
57
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

46
46
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

44
44
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

78
78
'Grootmacht wacht op antwoord: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

266
266
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

136
136
Bom ontploft bij club Hoefkens: Van Hooijdonk stapt op

NAC Breda is en blijft een héél woelige club. De club van trainer Carl Hoefkens heeft ...

63
63
Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

151
151
'Arne Engels gewild: interesse groeit razendsnel'

Arne Engels is een speler die deze zomer wellicht weer van club gaat veranderen. De voormalige ...

54
54
Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

RSCA Futures kende een degelijk seizoen. Er waren enkele Belgische talenten die doorbraken, maar de ...

332
332
Conte en Lukaku in gesprek: details lekken uit

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

223
223
'Onrust bij Genk: drie spelers willen weg?'

Bij Racing Genk gaat er in de zomer wel het een en ander gebeuren. De Limburgers zullen ongetwijfeld ...

639
639
Trossard krijgt lof: Engelse media onder de indruk

Arsenal trekt naar de finale van de Champions League na de zege tegen Atlético Madrid. ...

145
145
Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Een onverwacht moment rond Gert Verheyen heeft voor heel wat beroering gezorgd bij supporters. ...

361
361
Kompany verovert het voetbal: "FIFA of UEFA leiden"

Vincent Kompany was een topper als speler en ook als coach. We haalden al aan dat hij de grootste ...

69
69
'Schoonmaak KRC Genk: twee ervaren pionnen op de wip'

Bij KRC Genk gaan ze in de zomer toch wel wat spelers van de hand doen. De Limburgers zullen enkele ...

407
407
'Vertrek Rigaux concreet: Verhaeghe neemt standpunt in'

Moet Club Brugge weldra zijn sportieve leiding opnieuw herschikken? Die kans is behoorlijk groot. ...

556
556
'Anderlecht davert: Sibierski zorgt voor aardverschuiving'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief directeur nu ook officieel beet. Zoals verwacht werd ...

702
702
Toekomst Kompany: sterke man Bayern doet straffe uitspraak

Vincent Kompany kan dinsdagavond geschiedenis schrijven als coach van Bayern München als hij ...

153
153
'Leegloop STVV: eerste grote vertrekker staat al klaar'

STVV is bezig aan droomseizoen en is ondertussen zelfs verzekerd van een Europees ticket. Desondanks ...

280
280
Ruben Van Gucht diep geraakt door overlijden Hans Otten

Het nieuws over het overlijden van Hans Otten heeft velen diep geraakt, en ook Ruben Van Gucht bleef ...

28
28

Meer sportnieuws