'BAS kan degradatiestrijd in 1B helemaal beslissen'

door
'BAS kan degradatiestrijd in 1B helemaal beslissen'

Dit weekend mogen de teams in de Challenger Pro League even uitblazen voor de laatste rechte lijn, want er staan nog maar twee speeldagen op het programma. Daarin moet zowel de titelstrijd als de strijd om het behoud nog beslist worden. In dat laatste gevecht ziet het er zeer slecht uit voor Virton en volgende week kan het BAS de laatste nagel in hun doodskist slaan.


Proximus Pickx meldt immers dat op donderdag 4 mei het BAS een uitspraak zal doen in de zaak omtrent de wedstrijd tussen Jong Genk en SL16 FC. Zij speelden 1-1 gelijk op 5 maart, nadat de wedstrijd in januari uitgesteld was door hevig winterweer. Achteraf bleken beide teams echter twee spelers opgesteld waren die eigenlijk niet speelgerechtigd waren op de oorspronkelijke speeldatum. Bij SL16 speelden Buksa en Traoré, die pas later aangekocht werden, terwijl Genk met Ouattara en Castro twee spelers gebruikte die in het weekend wanneer de match gespeeld had moeten worden al meer dan een helft bij de A-ploeg gespeeld hadden.

Het Disciplinair Comité van de KBVB besliste daarom om beide teams uiteindelijk hun gewonnen punt af te nemen, maar zowel Genk als Standard gingen in beroep. Dat werd donderdag gehoord door het BAS, dat nu een week neemt om een verdict te vellen. Mochten de twee teams hun punt terugkrijgen, dan groeit hun voorsprong op rode lantaarn Virton weer tot zes punten.

STRIJD BESLIST
In dat geval staat Virton dus helemaal op de rand van degradatie naar de amateurreeksen. Het weekend erna kan het doek helemaal vallen voor de Luxemburgers, want dan nemen ze het op tegen rechtstreekse concurrent SL16. Als ze dan niet winnen, is het behoud helemaal buiten bereik.

Zal Virton zich nog redden?

Meest recent

'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

87
87
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

44
44
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

86
86
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

85
85
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

56
56
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

60
60
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

64
64
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

143
143
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

156
156
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

288
288
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

334
334
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

188
188
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

349
349
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

50
50
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

179
179
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

165
165
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

86
86
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

188
188
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

60
60
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

165
165
Ministuntje AA Gent: De Mil koestert één grote hoop

De titelstrijd kreeg woensdagavond weer een verrassende wending. Enkele dagen nadat het nog de ...

208
208
Rode Duivels plots tegen Italië op WK? Trump-plan duikt op

Bij de FIFA liet voorzitter Gianni Infantino onlangs nog weten dat Iran zeker zal deelnemen aan het ...

260
260
Vrancken héél mysterieus over transfer naar Anderlecht

RSC Anderlecht gaat mogelijk op zoek naar een nieuwe trainer, al is daar nog geen duidelijkheid ...

400
400
Beerschot slijpt de messen: "Dat gaan we tonen!"

In de Challenger Pro League beginnen de Play-Offs voor de promotie. Beerschot neemt het op tegen ...

157
157
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

82
82

Meer sportnieuws