'BAS kan degradatiestrijd in 1B helemaal beslissen'

door
'BAS kan degradatiestrijd in 1B helemaal beslissen'

Dit weekend mogen de teams in de Challenger Pro League even uitblazen voor de laatste rechte lijn, want er staan nog maar twee speeldagen op het programma. Daarin moet zowel de titelstrijd als de strijd om het behoud nog beslist worden. In dat laatste gevecht ziet het er zeer slecht uit voor Virton en volgende week kan het BAS de laatste nagel in hun doodskist slaan.


Proximus Pickx meldt immers dat op donderdag 4 mei het BAS een uitspraak zal doen in de zaak omtrent de wedstrijd tussen Jong Genk en SL16 FC. Zij speelden 1-1 gelijk op 5 maart, nadat de wedstrijd in januari uitgesteld was door hevig winterweer. Achteraf bleken beide teams echter twee spelers opgesteld waren die eigenlijk niet speelgerechtigd waren op de oorspronkelijke speeldatum. Bij SL16 speelden Buksa en Traoré, die pas later aangekocht werden, terwijl Genk met Ouattara en Castro twee spelers gebruikte die in het weekend wanneer de match gespeeld had moeten worden al meer dan een helft bij de A-ploeg gespeeld hadden.

Het Disciplinair Comité van de KBVB besliste daarom om beide teams uiteindelijk hun gewonnen punt af te nemen, maar zowel Genk als Standard gingen in beroep. Dat werd donderdag gehoord door het BAS, dat nu een week neemt om een verdict te vellen. Mochten de twee teams hun punt terugkrijgen, dan groeit hun voorsprong op rode lantaarn Virton weer tot zes punten.

STRIJD BESLIST
In dat geval staat Virton dus helemaal op de rand van degradatie naar de amateurreeksen. Het weekend erna kan het doek helemaal vallen voor de Luxemburgers, want dan nemen ze het op tegen rechtstreekse concurrent SL16. Als ze dan niet winnen, is het behoud helemaal buiten bereik.

LEES OOK: Fan KRC Genk misdraagt zich: club neemt stevige maatregelen

Zal Virton zich nog redden?

Meest recent

'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

24
24
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

15
15
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

68
68
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

196
196
Zomeraanwinst spreekt zich uit over snel RSCA-vertrek

RSC Anderlecht verloor alweer. Deze keer met 4-2 van AA Gent. Paars-Wit zit toch in de problemen na ...

68
68
Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

45
45
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

230
230
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

130
130
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

34
34
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

342
342
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

85
85
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

95
95
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

479
479
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

101
101
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

489
489
Unieke beelden: camera's leggen zege-speech De Mil vast

Rik De Mil heeft zijn grootste succes tot dusver geboekt als hoofdcoach van KAA Gent. Zondag nam hij ...

147
147
"Pak je boeltje" - Fans Anderlecht duiden zondebok aan

RSC Anderlecht heeft geen gepast vervolg kunnen breien aan de bekertriomf van afgelopen donderdag. ...

442
442
Bayern-sterren onthullen: dít zei Kompany in kleedkamer na rothelft

Bayern München heeft zaterdagavond andermaal een statement gemaakt in de Bundesliga. Zo ging de ...

506
506
AA Gent wreekt bekerfrustratie met heroïsche comeback

Revanche hing in de lucht in de Planet Group Arena. Wat eerder deze week nog woede en frustratie had ...

204
204
Hayen hard na nieuwe dreun: "Zo kan je geen punten pakken"

De trainerswissel van KRC Genk heeft voorlopig nog niet het gewenste effect opgeleverd. Zo verloren ...

232
232
'Vrancken beloond: STVV vol voor transferdubbelslag'

STVV heeft een uitstekend seizoen achter de rug tot dusver en is goed op weg om zich te plaatsen ...

189
189
Penaltydiscussie bij Gent-Anderlecht: De Bilde spreekt zich uit

AA Gent wou zondagmiddag op eigen veld revanche nemen op RSC Anderlecht voor de bekeruitschakeling ...

638
638
Geplaagd Club slikt nieuwe optater vlak voor Kazachse trip

Volgende week trekt de Champions League na een winterslaap van enkele maanden zich weer op gang. ...

330
330
'Nachtmerrie Barcelona: PSG slaat toe aan spotprijs'

FC Barcelona blijft maar talenten produceren via zijn eigen jeugdopleiding. Maar La Masia staat op ...

99
99
Diefstal van het jaar? Amateurclub viert na spookdoelpunt

Ons amateurvoetbal werd gisterenavond opgeschrikt door een wel heel bizarre fase. In de wedstrijd ...

80
80

Meer sportnieuws