'BAS kan degradatiestrijd in 1B helemaal beslissen'

door
'BAS kan degradatiestrijd in 1B helemaal beslissen'

Dit weekend mogen de teams in de Challenger Pro League even uitblazen voor de laatste rechte lijn, want er staan nog maar twee speeldagen op het programma. Daarin moet zowel de titelstrijd als de strijd om het behoud nog beslist worden. In dat laatste gevecht ziet het er zeer slecht uit voor Virton en volgende week kan het BAS de laatste nagel in hun doodskist slaan.


Proximus Pickx meldt immers dat op donderdag 4 mei het BAS een uitspraak zal doen in de zaak omtrent de wedstrijd tussen Jong Genk en SL16 FC. Zij speelden 1-1 gelijk op 5 maart, nadat de wedstrijd in januari uitgesteld was door hevig winterweer. Achteraf bleken beide teams echter twee spelers opgesteld waren die eigenlijk niet speelgerechtigd waren op de oorspronkelijke speeldatum. Bij SL16 speelden Buksa en Traoré, die pas later aangekocht werden, terwijl Genk met Ouattara en Castro twee spelers gebruikte die in het weekend wanneer de match gespeeld had moeten worden al meer dan een helft bij de A-ploeg gespeeld hadden.

Het Disciplinair Comité van de KBVB besliste daarom om beide teams uiteindelijk hun gewonnen punt af te nemen, maar zowel Genk als Standard gingen in beroep. Dat werd donderdag gehoord door het BAS, dat nu een week neemt om een verdict te vellen. Mochten de twee teams hun punt terugkrijgen, dan groeit hun voorsprong op rode lantaarn Virton weer tot zes punten.

STRIJD BESLIST
In dat geval staat Virton dus helemaal op de rand van degradatie naar de amateurreeksen. Het weekend erna kan het doek helemaal vallen voor de Luxemburgers, want dan nemen ze het op tegen rechtstreekse concurrent SL16. Als ze dan niet winnen, is het behoud helemaal buiten bereik.

Zal Virton zich nog redden?

Meest recent

'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

10
10
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

1
1
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

18
18
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

72
72
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

4
4
'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

De wintermercato is officieel van start gegaan en ongetwijfeld zullen we snel de eerste deals ...

26
26
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

260
260
Bounida doet opvallend masterplan Ajax uit de doeken

Rayane Bounida maakte de overstap van de jeugdopleiding van RSC Anderlecht naar Ajax. De Belgische ...

59
59
‘Klap voor Lukaku: Napoli kiest nieuwe aanval’

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand en een comeback op het veld zit er voorlopig nog niet ...

75
75
Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Christian Benteke is einde contract in de MLS. De aanvaller werd al meermaals in verband gebracht ...

594
594
Hein prikt naar Verhaeghe: "Zo moet een club bestuurd worden"

Het voetbaljaar 2025 is alweer zeer bewogen geweest. Dat was ook het geval bij Club Brugge, dat in ...

239
239
Neymar hakt knoop door en kiest club voor 2026

In 2026 zullen enkele grote namen knopen moeten doorhakken over hun toekomst. Voor Neymar moest die ...

35
35
Zorgen bij RWDM: imperium Textor brokkelt verder af

De voorbije weken doken er heel wat onrustwekkende verhalen op over de toestand bij RWDM Brussels. ...

109
109
Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Sinds zijn breuk met Annelien Coorevits bleef Deschacht regelmatig in de belangstelling. Er was een ...

139
139
Toni Kroos voorspelt enorme WK-sensatie

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard in grote mate in het teken staan van het WK in de Verenigde ...

97
97
'Club zorgt meteen voor sensatie: deal van 40 miljoen'

Bij Club Brugge mogen de spelers nog heel even van hun vakantie genieten, maar zaterdag moeten ze ...

1158
1158
The NEST van Club: sportief en financieel énorme meerwaarde

Club Brugge zet sinds enkele jaren steeds meer in de op de eigen jeugd. De Bruggelingen zagen ...

283
283
‘Ivanovic-stunt: dit detail zet Club Brugge op z’n kop’

De Club Brugge-fans dromen naar een spits die meteen scoort. Maar zodra Franjo Ivanović ter sprake ...

752
752
Renard moet fout herstellen: na jaar eindelijk vervanger?

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De fouten van het ...

215
215
Ex-Rode Duivel over gemiste droomdeal: "Het grote Marseille"

Alvast een Gelukkig Nieuwjaar van de hele redactie van VoetbalNieuws. Ook in 2026 trakteren we ...

66
66
Talentenfabriek Genk: miljoenen rollen steeds vaker binnen

Bij KRC Genk hebben ze een uitstekende jeugdopleiding. Eentje die de club al héél veel ...

201
201
Solden bij JPL-topclubs: deze spelers staan in het uitstalraam

De transfermarkt is officieel weer open. Bij de Belgische topclubs zullen ze deze mercato wellicht ...

405
405
Neerpede in 20 jaar tijd: de goudmijn van Anderlecht

Op 1 juli 2006 verkocht RSC Anderlecht Vincent Kompany voor 10,5 miljoen euro aan Hamburger SV. Hij ...

145
145
JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

379
379
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

123
123

Meer sportnieuws