'BAS kan degradatiestrijd in 1B helemaal beslissen'

door
'BAS kan degradatiestrijd in 1B helemaal beslissen'

Dit weekend mogen de teams in de Challenger Pro League even uitblazen voor de laatste rechte lijn, want er staan nog maar twee speeldagen op het programma. Daarin moet zowel de titelstrijd als de strijd om het behoud nog beslist worden. In dat laatste gevecht ziet het er zeer slecht uit voor Virton en volgende week kan het BAS de laatste nagel in hun doodskist slaan.


Proximus Pickx meldt immers dat op donderdag 4 mei het BAS een uitspraak zal doen in de zaak omtrent de wedstrijd tussen Jong Genk en SL16 FC. Zij speelden 1-1 gelijk op 5 maart, nadat de wedstrijd in januari uitgesteld was door hevig winterweer. Achteraf bleken beide teams echter twee spelers opgesteld waren die eigenlijk niet speelgerechtigd waren op de oorspronkelijke speeldatum. Bij SL16 speelden Buksa en Traoré, die pas later aangekocht werden, terwijl Genk met Ouattara en Castro twee spelers gebruikte die in het weekend wanneer de match gespeeld had moeten worden al meer dan een helft bij de A-ploeg gespeeld hadden.

Het Disciplinair Comité van de KBVB besliste daarom om beide teams uiteindelijk hun gewonnen punt af te nemen, maar zowel Genk als Standard gingen in beroep. Dat werd donderdag gehoord door het BAS, dat nu een week neemt om een verdict te vellen. Mochten de twee teams hun punt terugkrijgen, dan groeit hun voorsprong op rode lantaarn Virton weer tot zes punten.

STRIJD BESLIST
In dat geval staat Virton dus helemaal op de rand van degradatie naar de amateurreeksen. Het weekend erna kan het doek helemaal vallen voor de Luxemburgers, want dan nemen ze het op tegen rechtstreekse concurrent SL16. Als ze dan niet winnen, is het behoud helemaal buiten bereik.

Zal Virton zich nog redden?

Meest recent

Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

1
1
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

9
9
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

49
49
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

30
30
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

8
8
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

116
116
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

139
139
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

37
37
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

84
84
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

297
297
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

48
48
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

213
213
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

192
192
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

74
74
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

24
24
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

68
68
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

192
192
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

98
98
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

74
74
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

123
123
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

390
390
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

40
40
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

165
165
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

48
48
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

48
48

Meer sportnieuws