'Kompany laat 3 Jupiler Pro League-transfers alweer gaan'

door
'Kompany laat 3 Jupiler Pro League-transfers alweer gaan'

Vincent Kompany gaat in de zomer de transfermarkt moeten opgaan met Burnley. De club heeft nood aan een drie à vier heel stevige versterkingen om zich te handhaven in de Premier League. La Dernière Heure maakte een situatieschets van enkele spelers. 


Onze redactie maakte al bekend dat Manuel Benson normaal op Turf Moor zal blijven. Zeker als Kompany blijft. Ploegen als Arsenal en Everton gingen hem dit seizoen al scouten, maar Benson zal wellicht zijn debuut in de Premier League maken bij Burnley. Ook jongens als Anass Zaroury, Vitinho, Josh Cullen en Ameen Al-Dakhil gaan aan boord blijven.

BASTIEN EN FOSTER

Voor andere spelers wordt het wellicht moeilijker. Samuel Bastien is één van de Jupiler Pro League-transfers die niet echt wist te overtuigen. De ex-speler van Standard kwam de afgelopen maanden nog maar weinig aan spelen toe onder Kompany en de kans is zeer groot dat de centrale middenvelder al na één seizoen andere oorden mag opzoeken. Keert hij terug naar de Jupiler Pro League?

Dan is er ook nog Lyle Foster. De aanvaller werd in januari voor 11 miljoen euro weggehaald bij KVC Westerlo, maar de spits heeft duidelijk toch een grote aanpassingsperiode nodig. Foster moet tactisch nog zeer veel stappen zetten. Kan hij zich in de voorbereiding alsnog doorzetten, of kiest Kompany ervoor om hem een jaar uit te lenen?  Enock Agyei wordt dan weer uitgeleend aan KV Mechelen, waar hij vaak minuten maakt. Hij zal wellicht nog een jaar ergens worden gestald.

Tot slot is er het dossier van Kompany zelf. Hij werd gelinkt aan Tottenham en Chelsea, maar daar lijken Julian Nagelsmann en Mauricio Pochettino de trainers te worden. Kompany zou toch vooral in Burnley willen blijven. Wordt nog vervolgd.

LEES OOK: Sensatie in Premier League, pech voor De Cuyper

Moeten Belgische topclub voor Foster gaan?

Meest recent

KRC Genk met gigantisch plan: “50-60 miljoen euro”

Bij KRC Genk is 2026 een belangrijk jaar. De Limburgers willen niet weer een seizoen kennen dat op ...

29
29
Fans Anderlecht viseren Renard en Hasi: "Topbeleid…"

Bij RSC Anderlecht hebben ze Cedric Hatenboer uitgeleend aan Telstar. Het is heel opvallend dat er ...

53
53
'Transferbom in de maak: Messi terug naar Europa'

De wintermercato is net van start gegaan en dus kan er in de komende maanden nog heel veel gaan ...

55
55
Smaakmaker Club speelt zich in de kijker: "Hij verdient lof"

Club Brugge reisde vorig weekend af naar Marbella om zich daar voor te bereiden op de tweede helft ...

73
73
Brys verrast met uitspraak over toekomst bij Kameroen

Kameroen plaatste zich zondagavond voor de kwartfinale van de Africa Cup door het Zuid-Afrika van ...

51
51
Leko voorspelt toptransfer voor twee spelers bij Club

Club Brugge brengt deze week door onder de Spaanse zon, want in Marbella werken ze aan de ...

107
107
Euvrard legt transferplannen Standard op tafel

De strijd om de zesde plaats en het bijhorende laatste ticket voor de Champions' Play-Off belooft de ...

79
79
Van den Bergh beslist over verderzetten exotisch avontuur

Vorige zomer nam de carrière van Jan Van den Bergh een zeer verrassende wending. De 31-jarige ...

21
21
'Antwerp moet wintertarget van lijstje schrappen'

Het wordt uitkijken naar wat Antwerp deze winter op de mercato zal doen. De Great Old maakte in ...

158
158
'Man Utd zoekt coach: eerste 4 kandidaten bekend'

De eerste dagen van 2026 blijken niet al te prettig voor trainers in de Premier League. Op ...

251
251
'AA Gent grijpt naast eerste winteraanwinst'

AA Gent vertoeft momenteel net als vele andere eersteklassers in Spanje om zich klaar te stomen voor ...

198
198
TRANSFERUURTJE: 'Duranville terug naar Anderlecht, Vanzeir weg bij Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

429
429
Man City tegen de touwen: Guardiola haalt ferm uit

Manchester City kreeg weer een ferme uppercut in de Premier League. Chelsea wist in het slot nog ...

98
98
Belgische clubs opgelet: Rode Duivel flirt met transfer

De wintermercato is vol aan de gang en verschillende spelers zoeken naar een oplossing. Zo zijn er ...

137
137
Lammens schrikt: Man Utd gooit Amorim per direct op straat

De bom is ontploft bij Manchester United. Daags na het puntenverlies tegen Leeds United, heeft de ...

232
232
'Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over terugkeer Duranville'

RSC Anderlecht wordt gelinkt aan een behoorlijk spectaculaire transfer. Volgens Duitse bronnen mikt ...

503
503
Details Gouden Schoen bekend: VTM zorgt voor enorme schok

Aanstaande zondag vindt het 72ste Gala van de Gouden Schoen plaats. Maar de uitreiking van de ...

919
919
Done deal: Anderlecht kondigt eerste wintertransfer aan

Terwijl de spelers van RSC Anderlecht momenteel de tweede seizoenshelft voorbereiden op Spaanse ...

488
488
'Real flikt het weer: wereldster transfervrij naar Madrid'

Real Madrid wist de voorbije jaren heel wat topspelers op transfervrije basis binnen te halen. En ...

244
244
'De Mil weet genoeg: vijftal moet weg bij AA Gent'

Bij KAA Gent is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Rik De Mil en zijn ...

403
403
Vermant nu al zeker: "Als híj́ de Gouden Schoen niet wint ..."

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Hoewel hij in het voorbije kalenderjaar voor ...

347
347
Luke Littler met verstomming geslagen door Rode Duivel

In Alexandra Palace kwam zaterdagavond een einde aan een spetterend WK Darts. De winnaar konden de ...

208
208
'Masterplan Anderlecht: ruwe diamant wordt klaargestoomd'

Bij RSC Anderlecht loopt er nog héél veel talent rond op Neerpede. De Brusselaars ...

267
267
'Premier League zet Club Brugge op jackpot'

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren zeer goed. Eén van die spelers doet het nu zeer goed ...

565
565
'Bologna speurt rond en komt uit bij Belgische topclub'

Bij Bologna hebben ze altijd de Belgische spelersmarkt goed in de gaten gehouden. De Italiaanse club ...

112
112

Meer sportnieuws