Referee Department schept éíndelijk duidelijkheid rond hands

door
Referee Department schept éíndelijk duidelijkheid rond hands

Komend weekend trekken de Play-Offs in de Jupiler Pro League zich op gang en het zou wel eens de spannendste editie in jaren kunnen worden. Het is dan ook te hopen dat de invloed van de arbitrage tot het minimum beperkt wordt. Woensdag werd alvast nog eens één en ander verduidelijkt door het Referee Department.


De arbitrage op de Belgische velden heeft andermaal een bedenkelijk seizoen achter de rug, waarin heel wat discutabele ingrepen een invloed hadden op de resultaten. Met name de regels rond handspel zorgden in de voorbije weken meermaals voor frustratie. Waar een bepaalde fase in de ene match wel een penalty opleverde, was dat in een andere wedstrijd bij een gelijkaardige fase niet het geval en omgekeerd. Dat gebrek aan eenduidigheid was een doorn in het oog bij zowat alle betrokken partijen.

Woensdag werden door het Referee Department dan ook heel wat stakeholders (trainers, aanvoerders, TD's, journalisten, analisten, ...) uitgenodigd om bepaalde zaken te verduidelijken. En uiteraard kwam ook het handspel aan bod. Zo werden twee voorwaarden tot het bestraffen van hands naar voren geschoven:
  1. Als men met de arm richting de bal gaat, is het hands.
  2. Als het lichaam wordt groter gemaakt met de arm, zowel op de grond als in de lucht, is het ook hands.
VOOR INTERPRETATIE VATBAAR
Maar daar werden wel enkele neven-criteria naast gezet. Zo is het geen hands indien het gaat om een 'natuurlijke beweging'. Hetzelfde geldt wanneer de bal de 'steunarm' raakt, tenzij de speler al vallend de bal tegen de arm krijgt. Als de bal van een ploegmaat komt en er geen beweging met de arm is, is het evenmin handspel. Wél als de bal in een gelijkaardige situatie van een tegenstander komt.

Uiteindelijk blijft er dus toch nog heel wat ruimte over voor interpretatie. "Voor ons is het, denk ik, nog altijd niet helemaal duidelijk", reageerde Club Brugge-trainer Rik De Mil bij Sporza. "Nogmaals: hoe de scheidsrechters duidelijkheid proberen te scheppen, is heel positief. Maar eerlijk: de regels rond handspel in de zestien zijn nog altijd niet helemaal duidelijk."

LEES OOK: JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Zijn de hands-regels nu helemaal duidelijk voor u?

Meest recent

'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

1
1
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

44
44
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

91
91
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

192
192
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

228
228
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

92
92
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

319
319
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

114
114
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

76
76
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

137
137
'Verbazingwekkende transer voor Vermeeren'

Voor Arthur Vermeeren is het alweer een moeilijk seizoen. De 21-jarige middenvelder wordt dit ...

307
307
Zware kritiek op AA Gent: "Ze zijn snel tevreden"

De Champions' Play-Off begon vorig weekend met zeges voor Union en Club Brugge, die zo verder ...

72
72
'Nieuwe leegloop Union: 5 sterkhouders spelen voor transfer'

Vorig seizoen bekroonde Union al zijn bijzondere prestaties sinds de terugkeer op het hoogste niveau ...

77
77
AA Gent pakt weer uit met jeugdinternational

Traditioneel hinkte AA Gent stevig achterop ten opzichte van concurrenten als Anderlecht, Genk, ...

23
23
Genk ontdekt nieuwe parel: "Zegen van Courtois"

Bij KRC Genk dient de Europe Play-Off niet alleen om het seizoen nog een beetje te redden en alsnog ...

68
68
Jonge Duivels kennen loodzware opdracht op EK U17

Komende zomer zien we de Rode Duivels aan het werk op het WK, maar zij worden niet het enige ...

95
95
'KV Mechelen schrap: miljoenenaanbiedingen stromen binnen'

Bij KV Mechelen hopen ze in de Champions' Play-Off nog een Europees ticket af te kunnen dwingen. Of ...

157
157
TRANSFERUURTJE: 'Club droomt nog van Duivel, strijd Standard en Genk'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

143
143
‘Barça stapt naar UEFA: Spaanse rel escaleert’

FC Barcelona kreeg in de heenwedstrijd van de Champions League tegen Atlético Madrid een pak ...

327
327
Nieuwe flirt met De Bruyne: “Contact met entourage”

Kevin De Bruyne ging afgelopen zomer van Manchester City naar Napoli. De middenvelder werd ook ...

108
108
Duivels plan met Tielemans onthuld: “Essentieel”

Youri Tielemans kampte met blessureleed, maar koos er toch voor om met de Rode Duivels op stage te ...

100
100
Opmerkelijke beelden: Nederlandse ref is Godts helemaal beu

Het is dezer dagen alsmaar meer een trend om ook scheidsrechters van een camera en microfoon te ...

94
94
Garcia krijgt hulp aangeboden uit verrassende hoek

Rudi Garcia zal momenteel al met zijn gedachten volledig bij de voorbereiding op het WK zitten. ...

115
115
Coucke breekt na tragedie: Verlies gaat door merg en been

Marc Coucke is een van de meest opvallende ondernemers van België. Als selfmade miljonair ...

146
146
'Charleroi pikt nieuwe trainer in JPL op'

De trainerswals in de Jupiler Pro League gaat ook tijdens de play-offs vrolijk verder. Na de eerste ...

97
97

Meer sportnieuws