Kompany schrijft geschiedenis: "Kon geen betere match zijn"

door
Kompany schrijft geschiedenis:

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds dinsdagavond ook een feit: Burnley FC heeft zich tot kampioen gekroond in de Championship. De ploeg van coach Vincent Kompany kan nu ook mathematisch gezien niet meer ingehaald worden. En dat de beslissing uitgerekend op het veld van de aartsrivaal viel, maakte de vreugde nog groter.


De Clarets hebben een uitmuntend seizoen achter de rug onder het bewind van Kompany. Al snel werd duidelijk dat zijn ploeg mee zou doen voor de titel. En terwijl de concurrenten stuk voor stuk afvielen, liep Burnley amper steken vallen. Bijgevolg is het kampioenschap binnen met nog twee speeldagen te gaan. Dinsdag werd immers een onoverbrugbare voorsprong gewonnen door met 0-1 te winnen op het veld van Blackburn Rovers, één van Burnley's grootste rivalen.

Uitgerekend daar de titel kunnen pakken, maakte het volgens Kompany nog specialer. "Voor mensen die niet weten hoe de verhoudingen in dit gedeelte van de wereld liggen, dit is een gigantische wedstrijd", reageerde de Belgische trainer achteraf voor de camera's van Sky Sports met een brede glimlach op zijn gezicht . "Er kon geen betere, grotere wedstrijd voor ons om de titel te winnen."

INTENS SEIZOEN
Na het laatste fluitsignaal was de ontlading bij Burnley bijzonder groot. Niet in het minst bij Kompany en zijn staf, die gretig gingen meevieren met de spelersgroep. "We begeleiden de spelers, maar we zijn ook onderdeel van hen. Zolang mijn benen het toestaan, ren ik met ze mee. Zo'n seizoen is bijzonder intens. Dit is de vierenveertigste wedstrijd in de competitie en dan zijn er ook nog alle bekerwedstrijden."

LEES OOK: 'Union perplex: absolute toptransfer voor Ross Sykes'

Kompany is momenteel de beste Belgische trainer ...

Meest recent

"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

0
0
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

6
6
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

11
11
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

10
10
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

30
30
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

17
17
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

80
80
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

82
82
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

79
79
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

41
41
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

617
617
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

21
21
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

40
40
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

78
78
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

176
176
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

100
100
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

48
48
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

67
67
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

33
33
Bayern op cruise control voorbij moedig 'Belgisch' Werder

Bayern München wist wat het namiddag moest doen op het veld van Werder Bremen: winnen. Borussia ...

37
37
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

128
128
"Anderlecht? Leuk, maar niet te vergelijken met Ajax"

RSC Anderlecht en Ajax zijn twee clubs die al jaren op de sukkel zijn, al is het in Amsterdam minder ...

120
120
Beerschot ruikt bloed: "Zou mooi zijn"

Beerschot neemt het vanavond op verplaatsing op tegen KV Kortrijk. Dat is een bijzonder belangrijk ...

172
172
'Antwerp zoekt geld: twee pistes worden plots genoemd'

Het is al héél lang geen geheim dat Royal Antwerp FC deels te koop staat. Een nieuwe ...

341
341
Boskamp gelooft in Anderlecht: "Zou goede keuze zijn"

Johan Boskamp was dertig jaar geleden trainer in een periode dat RSC Anderlecht de nummer ...

347
347

Meer sportnieuws