Kompany schrijft geschiedenis: "Kon geen betere match zijn"

door
Kompany schrijft geschiedenis:

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds dinsdagavond ook een feit: Burnley FC heeft zich tot kampioen gekroond in de Championship. De ploeg van coach Vincent Kompany kan nu ook mathematisch gezien niet meer ingehaald worden. En dat de beslissing uitgerekend op het veld van de aartsrivaal viel, maakte de vreugde nog groter.


De Clarets hebben een uitmuntend seizoen achter de rug onder het bewind van Kompany. Al snel werd duidelijk dat zijn ploeg mee zou doen voor de titel. En terwijl de concurrenten stuk voor stuk afvielen, liep Burnley amper steken vallen. Bijgevolg is het kampioenschap binnen met nog twee speeldagen te gaan. Dinsdag werd immers een onoverbrugbare voorsprong gewonnen door met 0-1 te winnen op het veld van Blackburn Rovers, één van Burnley's grootste rivalen.

Uitgerekend daar de titel kunnen pakken, maakte het volgens Kompany nog specialer. "Voor mensen die niet weten hoe de verhoudingen in dit gedeelte van de wereld liggen, dit is een gigantische wedstrijd", reageerde de Belgische trainer achteraf voor de camera's van Sky Sports met een brede glimlach op zijn gezicht . "Er kon geen betere, grotere wedstrijd voor ons om de titel te winnen."

INTENS SEIZOEN
Na het laatste fluitsignaal was de ontlading bij Burnley bijzonder groot. Niet in het minst bij Kompany en zijn staf, die gretig gingen meevieren met de spelersgroep. "We begeleiden de spelers, maar we zijn ook onderdeel van hen. Zolang mijn benen het toestaan, ren ik met ze mee. Zo'n seizoen is bijzonder intens. Dit is de vierenveertigste wedstrijd in de competitie en dan zijn er ook nog alle bekerwedstrijden."

LEES OOK: Bayern‑top verrast Kompany met genadeloze wending

Kompany is momenteel de beste Belgische trainer ...

Meest recent

'Anderlecht hakt knoop door: volgende optie gelicht'

Anderlecht moet zich dit weekend tegen AA Gent zien te herpakken als het niet verder teruggeslagen ...

37
37
Bayern‑top verrast Kompany met genadeloze wending

Bayern won in Bernabéu, maar intern bleef het daar niet bij. Terwijl Vincent Kompany sportief ...

27
27
Vroegtijdig einde carrière Mignolet? Vader reageert

Club Brugge moest donderdag een enorme opdoffer slikken. Het moest melden dat Simon Mignolet opnieuw ...

49
49
'Leegloop bij Standard: nog 6 vertrekkers in de maak?'

Standard begon vorig weekend uitstekend aan de Europe Play-Off met een zege in Leuven en kan met ...

32
32
'Anderlecht gaat vol voor oude bekende'

Anderlecht wacht nog steeds op zijn nieuwe sportief directeur, maar ondertussen moet er ook al ...

57
57
'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

121
121
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

36
36
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

617
617
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

64
64
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

66
66
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

314
314
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

75
75
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

348
348
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

375
375
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

57
57
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

180
180
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

149
149
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

85
85
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

40
40
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

276
276
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

55
55
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

51
51
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

226
226
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

127
127
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

329
329

Meer sportnieuws