Kompany schrijft geschiedenis: "Kon geen betere match zijn"

door
Kompany schrijft geschiedenis:

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds dinsdagavond ook een feit: Burnley FC heeft zich tot kampioen gekroond in de Championship. De ploeg van coach Vincent Kompany kan nu ook mathematisch gezien niet meer ingehaald worden. En dat de beslissing uitgerekend op het veld van de aartsrivaal viel, maakte de vreugde nog groter.


De Clarets hebben een uitmuntend seizoen achter de rug onder het bewind van Kompany. Al snel werd duidelijk dat zijn ploeg mee zou doen voor de titel. En terwijl de concurrenten stuk voor stuk afvielen, liep Burnley amper steken vallen. Bijgevolg is het kampioenschap binnen met nog twee speeldagen te gaan. Dinsdag werd immers een onoverbrugbare voorsprong gewonnen door met 0-1 te winnen op het veld van Blackburn Rovers, één van Burnley's grootste rivalen.

Uitgerekend daar de titel kunnen pakken, maakte het volgens Kompany nog specialer. "Voor mensen die niet weten hoe de verhoudingen in dit gedeelte van de wereld liggen, dit is een gigantische wedstrijd", reageerde de Belgische trainer achteraf voor de camera's van Sky Sports met een brede glimlach op zijn gezicht . "Er kon geen betere, grotere wedstrijd voor ons om de titel te winnen."

INTENS SEIZOEN
Na het laatste fluitsignaal was de ontlading bij Burnley bijzonder groot. Niet in het minst bij Kompany en zijn staf, die gretig gingen meevieren met de spelersgroep. "We begeleiden de spelers, maar we zijn ook onderdeel van hen. Zolang mijn benen het toestaan, ren ik met ze mee. Zo'n seizoen is bijzonder intens. Dit is de vierenveertigste wedstrijd in de competitie en dan zijn er ook nog alle bekerwedstrijden."

LEES OOK: Benson versiert alsnog transfer, Twente laat Belg vertrekken

Kompany is momenteel de beste Belgische trainer ...

Meest recent

'Ajax verrast Bounida met geweldige opsteker'

In Nederland sloot de transfermarkt dinsdagavond zijn deuren. Bij Ajax streek er op de valreep nog ...

8
8
'Anderlecht loopt dubbel blauwtje op transfermarkt'

Voor Belgische clubs is de transfermarkt nog enkele dagen open. Die tijd zullen ze bij Anderlecht ...

189
189
Pro League maakt speeldata inhaalmatchen bekend

De Belgische clubs kunnen even uitblazen, want volgend weekend wordt er niet gevoetbald in de ...

119
119
TRANSFERUURTJE: 'Straffe wending Lukaku, KVM verliest lieveling'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

337
337
HVH schrikt van transferbom in JPL: “Viel van mijn stoel”

De zomermercato is bijna ten einde in België. Er kwamen al heel wat soaps en transferwendingen ...

452
452
Charleroi pakt op de valreep uit met groot talent

Terwijl de zomertransferperiode in de meeste Europese competities al is afgesloten gaat de mercato ...

53
53
Complete Anderlecht-farce: 'Club in de aanbieding gezet'

RSC Anderlecht staat in rep en roer. Het seizoen is nog maar net begonnen, maar de supporters zijn ...

198
198
'Verrassende wending in transferdossier Stroeykens'

Bij RSC Anderlecht moet er nog heel wat gebeuren de komende dagen. Olivier Renard en Tim Borguet ...

632
632
Topclub afgemaakt door Hein: "Wat voor beleid is dat?"

De Belgische spelers maakten geen absolute toptransfers. Ze behoorden zeker niet tot de duurste ...

336
336
'Renard slaat toe: miljoenendeal in januari ligt nu al vast'

RSC Anderlecht kent een zeer moeizame zomermercato. Er werd heel veel kwantiteit gehaald, maar ...

493
493
Lommel SK maakt volgende transfer wereldkundig

Bij Lommel SK hebben ze op drie dagen tijd drie uitgaande transfers afgerond. Na Filip Krastev ...

33
33
De Condé breekt stilte over transfer naar Anderlecht

Bij RSC Anderlecht lijkt het voor Olivier Renard niet makkelijk te gaan worden. Twee mercato’s ...

951
951
Vervanger Patris? STVV geeft meteen duidelijkheid

STVV heeft weer zeer goede financiële zaken gedaan. Louis Patris werd op slechts enkele maanden ...

260
260
'Overmars per direct mercato op met Doumbia-miljoenen'

Slechts enkele dagen na het vertrek van Senne Lammens richting Manchester United, staat Antwerp FC ...

617
617
Pure waanzin: absurde zak geld voor Ten Hag na ontslag

Erik ten Hag had gehoopt zijn trainerscarrière dit seizoen nieuw leven in te blazen bij Bayer ...

286
286
Dodelijk drama: Ruben Van Gucht kan het niet aan

Ruben Van Gucht heeft al jarenlang een enorm groot hart voor de sport. De presentator/commentator is ...

206
206
Club-trio herenigd? De Cuyper heeft straf advies voor Garcia

Nu het transfergeweld stilaan voorbij is, kunnen de Rode Duivels zich volledig focussen op de ...

512
512
Van der Gijp snapt Belgen niet: "Dolberg-sentiment is bizar"

RSC Anderlecht is zijn sterspeler dan toch kwijt. De Brusselaars namen dinsdagavond officieel ...

570
570
Uppercut voor Lukaku: Napoli grijpt genadeloos in

De Rode Duivels zullen tijdens de huidige interland-periode geen beroep kunnen doen op hun ...

183
183
Machtsschok Anderlecht: Coucke verrast met topnaam

Nadat Wouter Vandenhaute heeft beslist om zijn mandaat als voorzitter ter beschikking te stellen, ...

1397
1397
Ontknoping DAZN-pokerspel nabij: "Gênant en respectloos"

De eerste interland-break van het seizoen is aangebroken. Dat wordt een cruciaal moment in de ...

1655
1655
'Club zit niet stil: volgende topaanwinst al bepaald'

De mercato in België is nog tot 8 september geopend, maar bij Club Brugge wordt niet te veel ...

793
793
'Last-minute chaos Anderlecht: extra aanwinst, zes vertrekkers'

Te midden van alle perikelen op bestuurlijk vlak, is RSC Anderlecht nog volop bezig op de ...

1667
1667
Nog een vertrekker bij Lommel, Club Luik haalt bekende naam

In de meeste landen is de transfermarkt intussen gesloten, maar Belgische clubs mogen nog transfers ...

69
69
Nieuwe investeerders Anderlecht? Harde kern legt eisen neer

Er lijken nog maar eens grote veranderingen op til te staan bij Anderlecht. Maandag kondigde Wouter ...

757
757

Meer sportnieuws