Anderlecht krijgt 'oplossing' aangereikt voor malaise

door
Anderlecht krijgt 'oplossing' aangereikt voor malaise

RSC Anderlecht heeft een bijzonder tegenvallend seizoen afgesloten op een elfde plaats, de slechtste notering sinds 1937. De recordkampioen lijkt dan ook in een vicieuze cirkel te zijn belandt waarbij financiële en sportieve teleurstellingen zich blijven opvolgen. Toch hoeven de Brusselaars nog niet te wanhopen.


Na jaren van successen onder de Van den Stock-dynastie, kwam Anderlecht eind 2017 in handen van Marc Coucke. Al snel werd echter duidelijk dat de club er financieel gezien bijzonder slecht aan toe pas en veel te weinig was mee geëvolueerd met het moderne voetbal. Maar ook onder Coucke werden heel wat fouten gemaakt. In een poging die misstappen recht te zetten, ontstond een ongeziene stoelendans aan de (sportieve) leiding. Maar vijf jaar later is de schuldenberg nog steeds behoorlijk groot, zonder extra impulsen van de aandeelhouders zou RSCA al op apegapen hebben gelegen. En ook de sportieve resultaten blijven tegenvallen.

Volgens financieel journalist Dries Bervoet is echter een uitweg uit deze vicieuze cirkel. Allereerst zal er bespaard moeten worden, niet in het minst op de loonuitgaven. "Dat, in combinatie met een transferbeleid à la Union, dat met heel weinig middelen erin slaagt om heel gerichte transfers te realiseren die veel opleveren, kan een uitweg uit de malaise zijn", klinkt het bij Bruzz. "Maar dat is een oefening van jaren waarvan je niet weet of ze haar vruchten zal afwerpen. Want zolang de motor niet aanslaat en je weer in een opwaartse spiraal komt, is de club sowieso veroordeeld tot enkele jaren in de middenmoot.”

VERS KAPITAAL
Met Zeno Debast en Bart Verbruggen heeft RSCA momenteel ook het nodige kapitaal in de selectie zitten. Maar als zij te gelde worden gemaakt, zullen waardige vervangers gevonden moeten worden. En sowieso wordt het zaak om op korte termijn de nodige versterking aan te trekken zodat Anderlecht volgend seizoen weer een rol van betekenis kan spelen. Daarvoor wordt opnieuw richting de aandeelhouders gekeken. "Tenzij er opnieuw fikse investeringen volgen van de eigenaar, zit er niets anders op dan écht de tering naar de nering te zetten", aldus Bervoet.

LEES OOK: Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Anderlecht speelt binnen de vijf seizoenen weer mee voor de prijzen ...

Meest recent

Van transferbom tot familieman: Nainggolan verrast

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

1
1
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

93
93
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

68
68
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

83
83
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

79
79
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

82
82
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

67
67
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

304
304
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

69
69
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

285
285
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

107
107
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

675
675
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

411
411
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

108
108
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

511
511
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

612
612
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

932
932
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

160
160
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

116
116
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

140
140
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

173
173
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

209
209
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

79
79
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

260
260
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

92
92

Meer sportnieuws