Voetbalwereld smult van Evenepoel-triomf: "Gewoon baas"

door
Voetbalwereld smult van Evenepoel-triomf:

In aanloop naar de slotspeeldag van de Jupiler Pro League, was het een ex-voetballer die voor fraai stukje Belgische sportgeschiedenis kon zorgen. Remco Evenepoel won als wereldkampioen immers het wielermonument Luik-Bastenaken-Luik. Ook vanuit de voetbalwereld werd vol bewondering gereageerd.


Het 23-jarige supertalent is bezig met het uitbouwen van een waanzinnig palmares in zijn sport. En dat terwijl hij eerst een carrière in het voetbal tegemoet leek te gaan. In de jeugd liet Evenepoel immers mooie dingen zien bij onder meer PSV en Anderlecht. Bij die laatste club droeg hij zelfs nog de aanvoerdersband. Maar een grote doorbraak zat er uiteindelijk niet in en na een korte passage bij KV Mechelen, besloot hij alles op het wielrennen te zetten.

Een uitstekende keuze zou achteraf blijken. Desondanks bleef Evenepoel nauw verbonden aan RSCA, waar hij ook al de aftrap kwam geven en nog enkele spelers goed kent. De recordkampioen was er dan ook als de kippen bij om het wielerfenomeen te feliciteren na zijn nieuwste kabinetstukje. "Proficiat, ket", schreef Paars-Wit bij een foto van Evenepoel die het deelde op zijn officiële kanalen.

WELKE DRUK?
En ook heel andere stemmen uit de voetbalwereld genoten van Evenepoel's triomftocht. Analist en oud-international Geert De Vlieger bijvoorbeeld, is een fervent wielerliefhebber en stak zijn bewondering niet weg. "'Welke druk?' zegt de Ket. Gewoon BAAS", aldus De Vlieger op Twitter.

LEES OOK: Dolberg én Simic weg? Anderlecht maakt statement

🔥 Populair bij onze lezers

'Proto drukt stempel: groot 'slachtoffer' bij Anderlecht'
'Proto drukt stempel: groot 'slachtoffer' bij Anderlecht'

Welke sport is volgens u mentaal het zwaarst?

Meest recent

Romano meldt volgende transfer voor Jonge Duivel

De transfermolen begint in de grote competities alsmaar meer op gang te komen en dat betekent dat er ...

2
2
'Union jubelt: oplossing voor uitzichtloze situatie'

Binnen minder dan een week gaat het seizoen van landskampioen Union al officieel van start, maar er ...

20
20
'Club Brugge verrast compleet met vergeten international'

Club Brugge lijkt dicht bij zijn derde aanwinst van de zomer te staan. Het had nog dringend nood aan ...

404
404
'Ronaldo flirt met shocktransfer naar Italië’

Cristiano Ronaldo blijft ook op zijn 40ste van onschatbare waarde voor zowel Al-Nassr als de ...

196
196
'Rode Duivel maakt Bundesliga gek met toptransfer'

De voorbije jaren drukten alsmaar meer Belgen hun stempel in de Bundesliga. Vincent Kompany loodste ...

97
97
'Transfer Meijer klapt: Feyenoord pikt andere Belg op'

Feyenoord moest vorig seizoen vrede nemen met een derde plaats in de Eredivisie, waardoor het nog ...

87
87
'Na Forbs volgt nóg een topaanwinst bij Club Brugge'

In aanloop naar de supercup van komende zondag, blijft Club Brugge zich roeren op de ...

816
816
Dolberg én Simic weg? Anderlecht maakt statement

RSC Anderlecht beleefde tot dusver een vruchtbare transferperiode aan inkomende zijde. Maar het ...

426
426
'Emi Martinez laat bommetje vallen in Premier League'

De zomermercato van 2025 leverde al enkele spectaculaire toptransfers op, maar de meeste doelmannen ...

106
106
‘Vandenhaute woest: Club 'steelt' droomtransfer’

Wouter Vandenhaute had grootse plannen en gooide vorig seizoen stevig geld tegen de transfer van een ...

1318
1318
Poolse wals bij Dender: derde zomeraanwinst binnen

Binnen minder dan twee weken trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zich weer van start. ...

132
132
'Renard doet schokkende onthulling bij Anderlecht'

Olivier Renard is bezig aan zijn eerste tussenseizoen als sportief directeur bij RSC Anderlecht en ...

435
435
'Kompany zet Bayern in lichterlaaie: 100 miljoen klaar'

De spelers van Bayern München genieten momenteel van een welverdiende vakantie na een lang en ...

155
155
'Club Brugge keert kar: nieuwe twist in Jashari-soap'

Dé soap van de transferzomer is in ons land ongetwijfeld de flirt van Ardon Jashari met AC ...

1226
1226
'Witte rook: AA Gent heeft tweede zomeraanwinst te pakken'

Ivan Leko en de fans moesten even op hun honger blijven zitten, maar nu lijkt AA Gent eindelijk weer ...

322
322
Ine Beyen duikt op met bekende oud-voetballer

Het leven van onze BV's staat hier vaak in de schijnwerpers, in Nederland is dat nog een tikkeltje ...

835
835
'Anderlecht vindt oplossing voor overbodige miscast'

Vooral centraal achterin kan Besnik Hasi gerust nog wat vers bloed gebruiken, maar RSC Anderlecht ...

319
319
'Overmars droomt van hereniging met oude Ajax-ster'

De voorbije weken viel er weinig transfernieuws te rapen op de Bosuil, maar dat blijkt louter stilte ...

297
297
'AA Gent richt pijlen op oude bekende: Cercle op de loer'

AA Gent haalde met Wilfred Kanga tot dusver nog maar één nieuwkomer in huis, maar nu ...

421
421
'Done deal: Club Brugge heeft nieuwe flankaanvaller beet'

In de onderhandelingen met Inter omtrent Aleksander Stankovic zit er momenteel weinig schot in de ...

1050
1050
'Renard vangt bot: toptarget stuurt Anderlecht wandelen'

Om de brede kern uit te dunnen, en liefst nog wat centen in het laatje te brengen, maakt RSC ...

522
522
'Kink in de kabel: Club Brugge loopt blauwtje in Milaan'

Tot nader order blijft Ardon Jashari gewoon op post bij Club Brugge, waar de Speler van het Jaar ...

1069
1069
‘Toptransfer gaat aan neus van RSCA & Club voorbij’

RSC Anderlecht en Club Brugge zijn grote rivalen van elkaar, maar soms kijken ze elkaar ook in de ...

178
178
Cercle Brugge wankelt nú al na nieuwe uppercut

Cercle Brugge was afgelopen seizoen plots degradatiekandidaat na het schitterende seizoen daarvoor. ...

230
230
‘Plots kapingen Bakayoko: exacte transfersom onthuld’

Johan Bakayoko is op weg naar uitgang bij PSV. Ondanks een minder seizoen in Nederland staat de ...

85
85

Meer sportnieuws