Vanaken krijgt tik om de oren: "Hij is uitgeblust"

464 stemmen
Vanaken krijgt tik om de oren:

Zelfs al wordt zondagavond in extremis nog beslag gelegd op de vierde plaats, Club Brugge moet sowieso spreken van een mislukt seizoen in eigen land. Verschillende sterkhouders slaagden er dan ook niet in om op constante basis een hoog niveau te halen. Zelfs Hans Vanaken viel in de voorbije maanden meermaals door de mand.


Met 9 goals en 5 assists in 44 wedstrijden tot dusver, is de draaischijf op het middenveld statistisch gezien niet aan zijn allerbeste seizoen bezig. En zeker sinds de jaarwissel bleef Vanaken ver onder zijn gewenste niveau. Niet voor niets viel hij dan ook naast de selectie bij de nationale ploeg. Dat terwijl Blauw-Zwart afgelopen zomer nog alles uit de kast haalde om de spelmaker uit de handen van West Ham United te houden.

Achteraf gezien waren alle partijen misschien toch beter af geweest indien hij toen was vertrokken. Dat laat ook analist Jan Mulder verstaan tegenover Het Laatste Nieuws. "Voor iedereen was het beter geweest als hij nou bij West Ham had geploeterd", aldus Mulder. "Ik vind hem nog steeds een sublieme voetballer, véél beter dan je vanuit de tribune ziet. Maar na drie geweldige jaren maakt Vanaken een uitgebluste indruk."

AFHANKELIJK VAN VORMER
Collega-analist Marc Degryse voegt daar aan toe dat Vanaken bij West Ham allicht op de bank zou verpieteren. Volgens hem was hij in de voorbije seizoen ook te afhankelijk van een Ruud Vormer aan zijn zijde. "Als het collectief ineen zakt, komen de individuele gebreken naar boven. En iedereen heeft toch zijn beperkingen. Ineens is Vanaken een beetje te traag, vecht hij niet genoeg... Daarom was dat duo Vanaken-Vormer zo’n fantastische combinatie. Hoe goed je ook bent, het is even belangrijk hoe je omringd bent."

LEES OOK: Jan Mulder haalt hakbijl boven na WK-finale: "Eén en al..."

Club had Vanaken aan West Ham moeten verkopen ...

Meest recent

Beruchte lijst Van Gucht zwaar onder vuur: "Niet eerlijk!"

De veelbesproken 'lijst' van Ruben Van Gucht blijft stof doen opwaaien. Dit keer is het niet een ...

0
0
Woedende Vrancken vloekt meteen na debuut bij Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV en de oefenmeester ging naar Hearts. De ...

12
12
‘Zulte wrijft zich in de handen na straffe miljoenendeal’

Zulte Waregem hoopt volgend seizoen zonder zorgen mee te draaien in de Jupiler Pro League. Essevee ...

16
16
'Verrassende wending omtent toekomst van Broos'

Hugo Broos kende een waanzinnig WK met Zuid-Afrika, waar hij de groepsfase wist te overleven. Alweer ...

60
60
Albert ziet meteen enorm probleem voor Van Bommel

Mark van Bommel wordt zoals Stijn Stijnen als eerste aanhaalde de nieuwe bondscoach van de Rode ...

85
85
'Anderlecht gaat voor recorddeal: bod van 10 miljoen'

Gaat Antoine Sibierski weldra de duurste ingaande transfer ooit afronden van RSC Anderlecht? Als we ...

327
327
'Club Brugge verrast met terugkeer Odoi'

Denis Odoi is een vrije speler nadat hij een toch wel mislukte passage kende bij NAC Breda. Het ...

304
304
'Leegloop Club Brugge duurt voort: exit nabij'

Raphael Onyedika lijkt zijn laatste dagen als speler van Club Brugge te beleven. De Nigeriaanse ...

377
377
'Oranje baalt: WK-sensatie trekt naar Saudi-Arabië'

Crysencio Summerville lijkt zijn carrière voort te zetten in Saudi-Arabië. De 24-jarige ...

99
99
Kritiek op Mannaert neemt toe: "Ik verwacht een verklaring"

Vincent Mannaert krijgt zeer veel lof, maar het dossier van Rudi Garcia is toch bijzonder speciaal. ...

321
321
Blunder Sibierski? "Dat RSCA hem haalde voor die prijs..."

Antoine Sibierski haalde tot op heden drie nieuwe spelers naar het Lotto Park. De Brusselaars ...

480
480
KRC Genk legt aanvaller officieel onder contract

KRC Genk is bezig om zijn ploeg te versterken op de korte termijn, maar de Limburgers denken ook aan ...

88
88
'Blunder Mannaert? Nieuwe informatie over Garcia duikt op'

Rudi Garcia werd door de KBVB op straat gezet na sterke resultaten. Mark van Bommel volgt hem ...

441
441
Sibierski gaat all-in: Anderlecht mikt op toptransfer

RSC Anderlecht gaat het op mentaliteit moeten doen tegen Hammarby. Voorlopig is er nog veel te ...

371
371
Waarom Karetsas méér is dan een groot transferdossier

KRC Genk is een club die Belgische top is inzake uitgaande transfers. Het dossier van Konstantinos ...

175
175
‘Club Brugge vreest: droomtransfer lonkt voor Vermant’

Club Brugge wil Romeo Vermant langer vastleggen, maar de spits twijfelt. Hij wil meer spelen en ...

901
901
‘Grote Anderlecht-transferstunt valt plots in duigen’

De transferpiste rond Luca Langoni leek het bewijs dat Anderlecht eindelijk wilde doorpakken op de ...

297
297
Van Bommel wordt bondscoach en grote rel barst al los

Mark van Bommel staat op het punt om bondscoach van de Rode Duivels te worden. De voetbalbond heeft ...

658
658
Onana kent waanzinnig lange revalidatieperiode

Voor Amadou Onana eindigde het WK op een grote ontgoocheling. De middenvelder pendelde tussen bank ...

113
113
Horrorstart voor Vrancken: Hearts krijgt meteen slaag

Wouter Vrancken trok na het einde van het seizoen de deur van STVV achter zich dicht. Ondanks ...

223
223
Chelsea kaapt transfer van 137 miljoen weg voor Arsenal

Arsenal veroverde afgelopen seizoen de titel in de Premier League en haalde de finale van de ...

91
91
'Openda geeft jawoord aan club: Juve ligt dwars'

Loïs Openda heeft een rustige zomer beleefd, want hij moest niet mee naar het WK na een ...

88
88
Charleroi laat spits én aanvoerder vertrekken

Charleroi hoopt in het komende seizoen stabiliteit te vinden na een woelig seizoen. Ze kozen er ...

38
38
Teuma kiest zeer opmerkelijke nieuwe club

Standard was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Er streken al zes nieuwe spelers neer op ...

88
88
'Club nadert akkoord: bliksemvertrek in de maak'

Club Brugge heeft tot dusver een vrij rustige mercato beleefd, maar daar lijkt snel verandering in ...

655
655

Meer sportnieuws