Vanaken krijgt tik om de oren: "Hij is uitgeblust"

door
Vanaken krijgt tik om de oren:

Zelfs al wordt zondagavond in extremis nog beslag gelegd op de vierde plaats, Club Brugge moet sowieso spreken van een mislukt seizoen in eigen land. Verschillende sterkhouders slaagden er dan ook niet in om op constante basis een hoog niveau te halen. Zelfs Hans Vanaken viel in de voorbije maanden meermaals door de mand.


Met 9 goals en 5 assists in 44 wedstrijden tot dusver, is de draaischijf op het middenveld statistisch gezien niet aan zijn allerbeste seizoen bezig. En zeker sinds de jaarwissel bleef Vanaken ver onder zijn gewenste niveau. Niet voor niets viel hij dan ook naast de selectie bij de nationale ploeg. Dat terwijl Blauw-Zwart afgelopen zomer nog alles uit de kast haalde om de spelmaker uit de handen van West Ham United te houden.

Achteraf gezien waren alle partijen misschien toch beter af geweest indien hij toen was vertrokken. Dat laat ook analist Jan Mulder verstaan tegenover Het Laatste Nieuws. "Voor iedereen was het beter geweest als hij nou bij West Ham had geploeterd", aldus Mulder. "Ik vind hem nog steeds een sublieme voetballer, véél beter dan je vanuit de tribune ziet. Maar na drie geweldige jaren maakt Vanaken een uitgebluste indruk."

AFHANKELIJK VAN VORMER
Collega-analist Marc Degryse voegt daar aan toe dat Vanaken bij West Ham allicht op de bank zou verpieteren. Volgens hem was hij in de voorbije seizoen ook te afhankelijk van een Ruud Vormer aan zijn zijde. "Als het collectief ineen zakt, komen de individuele gebreken naar boven. En iedereen heeft toch zijn beperkingen. Ineens is Vanaken een beetje te traag, vecht hij niet genoeg... Daarom was dat duo Vanaken-Vormer zo’n fantastische combinatie. Hoe goed je ook bent, het is even belangrijk hoe je omringd bent."

LEES OOK: Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Club had Vanaken aan West Ham moeten verkopen ...

Meest recent

Kompany verrast na enorme lof: "Ben ik niet vergeten..."

Het gaat Vincent Kompany dezer dagen voor de wind. Hij raast met Bayern München door het ...

14
14
'Pijnlijk: Barça greep twéé keer naast Courtois'

Komend weekend wordt er ook in La Liga weer gevoetbald en gaat de strijd tussen Real Madrid en FC ...

19
19
'Nieuwe onthullingen over Overmars doen Nederland daveren'

De voorbije weken werd Marc Overmars ruimschoots gelinkt aan een terugkeer naar Ajax, maar die zal ...

65
65
'Schalke wil zeer verrassende Belg binnenhalen'

Bij Schalke 04 gingen ze onlangs nog eens de Belgische toer op met Marc Wilmots als sportief ...

29
29
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Juventus'

Anderlecht kende vorige zomer een zeer drukke transferperiode, maar de voorbije maanden werd ...

75
75
Domper voor Antwerp: geen fans in topwedstrijd

Antwerp beleeft een moeilijk seizoen en is zelfs in de kelder van het klassement verzeild geraakt. ...

68
68
TRANSFERUURTJE: 'De Cat en Ordoñez weg voor waanzinnige sommen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

235
235
Anderlecht & Antwerp-fans boycotten verplaatsingen

Bezoekersvakken die leeg blijven: het lijkt stilaan wel een nieuwe trend in het Belgisch voetbal. ...

70
70
'Club Brugge hakt knoop door over wintertransfer'

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. Mogelijk wordt dat record ...

308
308
Antwerp schakelt topadvocaat in voor klacht tegen Standard

Ruim een maand geleden ging Antwerp met 1-0 onderuit op het veld van Standard. In twee bedrijven ...

204
204
Gaat Jean-Marie Pfaff erotische wereld in?

Het was de laatste maanden behoorlijk stil rond de familie Pfaff, daar komt nu echter verandering ...

44
44
Nederland huivert: Ajax slachtoffer hallucinante oplichting

In Nederland lopen enkele steengoede onderzoeksjournalisten rond. De programma's, die onder meer ...

16
16
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

82
82
OH Leuven krijgt geweldige financiële meevaller

OH Leuven ontving AS Roma in de Women Champions League. De dames van OHL deden het al goed op het ...

74
74
Standard weigerde ex-succescoach: "Bood mij in de zomer aan"

Standard is bezig aan een matig seizoen. De club hoopt de top zes te halen, maar voorlopig staat het ...

124
124
'Bondscoach-bom: België kiest voor opvallende naam'

Rudi Garcia ligt bij bepaalde Vlaamse media stevig onder vuur. Zij opperen zelfs om een nieuwe ...

840
840
Hoefkens lyrisch over ex-Bruggeling: "Zoals Maldini"

Bij Club Brugge hebben ze in hun geschieden héél veel topspelers gehad. Eén van ...

167
167
Maarten Breckx schokt: "Híj is de ideale bondscoach"

Rudi Garcia heeft de verwachtingen ingelost. Hij zorgde voor het behoud in de A-divisie in de ...

280
280
'Club niet tevreden over topaankoop: wintertransfer op til'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer fors in nieuwe spelers. Blauw-Zwart ziet dat enkele jongens ...

573
573
Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

De Jupiler Pro League moet moderniseren. Vooral inzake stadions lopen de Belgische profclubs ...

205
205
Fans in alle staten: Vermeeren pakt heel Marseille koud

Arthur Vermeeren heeft in een paar weken het hele verhaal rond zijn naam bij OM omgedraaid. Van ...

179
179
Ajax zet alles op alles met oude bekende van RSCA en Gent

Bij Ajax rommelt het langs alle kanten. De club moet echter naar de toekomst blijven kijken en deed ...

60
60
Explosieve Doku-twist: Duivels plots weer vol hoop

Eden Hazard is wellicht de beste voetballer die België ooit heeft gehad. Anno 2025 is het ...

100
100
Ex-publiekslieveling Anderlecht: "Of ik ook terugkeer?"

RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren en Kenneth Bornauw terug nadat Wouter Vandenhaute ...

323
323
'KRC Genk pakt uit met gigantisch groot nieuws'

KRC Genk gaat een bijzonder grote slag slaan die hen op termijn wellicht héél veel ...

409
409

Meer sportnieuws