Vanaken krijgt tik om de oren: "Hij is uitgeblust"

door
Vanaken krijgt tik om de oren:

Zelfs al wordt zondagavond in extremis nog beslag gelegd op de vierde plaats, Club Brugge moet sowieso spreken van een mislukt seizoen in eigen land. Verschillende sterkhouders slaagden er dan ook niet in om op constante basis een hoog niveau te halen. Zelfs Hans Vanaken viel in de voorbije maanden meermaals door de mand.


Met 9 goals en 5 assists in 44 wedstrijden tot dusver, is de draaischijf op het middenveld statistisch gezien niet aan zijn allerbeste seizoen bezig. En zeker sinds de jaarwissel bleef Vanaken ver onder zijn gewenste niveau. Niet voor niets viel hij dan ook naast de selectie bij de nationale ploeg. Dat terwijl Blauw-Zwart afgelopen zomer nog alles uit de kast haalde om de spelmaker uit de handen van West Ham United te houden.

Achteraf gezien waren alle partijen misschien toch beter af geweest indien hij toen was vertrokken. Dat laat ook analist Jan Mulder verstaan tegenover Het Laatste Nieuws. "Voor iedereen was het beter geweest als hij nou bij West Ham had geploeterd", aldus Mulder. "Ik vind hem nog steeds een sublieme voetballer, véél beter dan je vanuit de tribune ziet. Maar na drie geweldige jaren maakt Vanaken een uitgebluste indruk."

AFHANKELIJK VAN VORMER
Collega-analist Marc Degryse voegt daar aan toe dat Vanaken bij West Ham allicht op de bank zou verpieteren. Volgens hem was hij in de voorbije seizoen ook te afhankelijk van een Ruud Vormer aan zijn zijde. "Als het collectief ineen zakt, komen de individuele gebreken naar boven. En iedereen heeft toch zijn beperkingen. Ineens is Vanaken een beetje te traag, vecht hij niet genoeg... Daarom was dat duo Vanaken-Vormer zo’n fantastische combinatie. Hoe goed je ook bent, het is even belangrijk hoe je omringd bent."

LEES OOK: Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Club had Vanaken aan West Ham moeten verkopen ...

Meest recent

Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

99
99
De Bruyne krijgt cruciaal transfernieuws bij Napoli

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

31
31
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

108
108
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

300
300
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

116
116
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

129
129
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

237
237
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

596
596
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

233
233
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

339
339
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

307
307
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

361
361
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

234
234
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

92
92
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

789
789
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

181
181
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

546
546
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

171
171
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

361
361
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

187
187
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

181
181
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

407
407
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

619
619
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

132
132
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

761
761

Meer sportnieuws