Vanaken krijgt tik om de oren: "Hij is uitgeblust"

464 stemmen
Vanaken krijgt tik om de oren:

Zelfs al wordt zondagavond in extremis nog beslag gelegd op de vierde plaats, Club Brugge moet sowieso spreken van een mislukt seizoen in eigen land. Verschillende sterkhouders slaagden er dan ook niet in om op constante basis een hoog niveau te halen. Zelfs Hans Vanaken viel in de voorbije maanden meermaals door de mand.


Met 9 goals en 5 assists in 44 wedstrijden tot dusver, is de draaischijf op het middenveld statistisch gezien niet aan zijn allerbeste seizoen bezig. En zeker sinds de jaarwissel bleef Vanaken ver onder zijn gewenste niveau. Niet voor niets viel hij dan ook naast de selectie bij de nationale ploeg. Dat terwijl Blauw-Zwart afgelopen zomer nog alles uit de kast haalde om de spelmaker uit de handen van West Ham United te houden.

Achteraf gezien waren alle partijen misschien toch beter af geweest indien hij toen was vertrokken. Dat laat ook analist Jan Mulder verstaan tegenover Het Laatste Nieuws. "Voor iedereen was het beter geweest als hij nou bij West Ham had geploeterd", aldus Mulder. "Ik vind hem nog steeds een sublieme voetballer, véél beter dan je vanuit de tribune ziet. Maar na drie geweldige jaren maakt Vanaken een uitgebluste indruk."

AFHANKELIJK VAN VORMER
Collega-analist Marc Degryse voegt daar aan toe dat Vanaken bij West Ham allicht op de bank zou verpieteren. Volgens hem was hij in de voorbije seizoen ook te afhankelijk van een Ruud Vormer aan zijn zijde. "Als het collectief ineen zakt, komen de individuele gebreken naar boven. En iedereen heeft toch zijn beperkingen. Ineens is Vanaken een beetje te traag, vecht hij niet genoeg... Daarom was dat duo Vanaken-Vormer zo’n fantastische combinatie. Hoe goed je ook bent, het is even belangrijk hoe je omringd bent."

LEES OOK: Jan Mulder ziet emotioneelste club volledig ontploffen

Club had Vanaken aan West Ham moeten verkopen ...

Meest recent

Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

1
1
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

8
8
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

7
7
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

144
144
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

92
92
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

396
396
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

285
285
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

197
197
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

283
283
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

198
198
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

254
254
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

148
148
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

497
497
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

204
204
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

326
326
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

386
386
Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

285
285
WK-selectie Duivels: Met Fernandez-Pardo, geen Sels of Openda

De start van het WK nadert met rasse schreden en de Rode Duivels willen in de Verenigde Staten ...

328
328
Odoi moet na halfjaar alweer op zoek naar nieuwe club

Denis Odoi vertrok vorige zomer bij Antwerp, maar moest bijzonder lang wachten tot hij een nieuwe ...

93
93
Anderlecht komt met felle reactie na wangedrag fans

Donderdag moest een hoogdag worden voor Anderlecht, maar dat draaide uiteindelijk anders uit. Het ...

188
188
Zeer opvallende uitgaande transfer bij Cercle Brugge

Voor Cercle Brugge zit het seizoen er al op, nadat het zich in de Relegation Play-Off wist te ...

108
108
Vormer wees aanbod van opmerkelijke eersteklasser af

Ruud Vormer gaat twee jaar na het einde van zijn spelerscarrière een opmerkelijke nieuwe ...

278
278
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht grijpt in, Kompany dringt aan'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

392
392
Club Brugge wrijft in de handen: “Zal rol in titel spelen”

Club Brugge en Union SG strijden nog om de titel. Beide clubs kijken elkaar recht in de ogen in een ...

490
490
‘Coucke heeft nog twee opties: anders exit bij Anderlecht’

RSC Anderlecht incasseerde een nieuwe mokerslag van jewelste. Paars-Wit ging in de bekerfinale ...

1089
1089

Meer sportnieuws