Brys waarschuwt Anderlecht en co: "Gaan er alles aan doen"

132 stemmen
Brys waarschuwt Anderlecht en co:

Zondagavond valt het doek over de strijd om de achtste plaats en het daarbij horende ticket voor de Europe Play-Offs. Sporting Charleroi, Cercle Brugge en RSC Anderlecht gelden als de grootste kandidaten. Maar ook OH Leuven behoudt nog een waterkans op deelname aan de belangrijkste nacompetitie.


Van de vier overgebleven kanshebbers staan de Leuvenaars er wel het slechtste voor. Zo moeten de Vlaams-Brabanders hopen dat Charleroi (thuis tegen Genk), Cercle (op Zulte Waregem) én Anderlecht (thuis tegen Mechelen) hun respectievelijke wedstrijden verliezen. Al kan een gelijkspel in die laatste partij ook volstaan. Daarnaast moet OHL zelf de volle buit zien te pakken tegen Standard, dat zelf nog strijdt om de vierde plaats.

Er zal dus een heus mirakel nodig zijn, maar coach Marc Brys waarschuwt de concurrentie dat OHL tot het einde zal gaan. "We gaan er alles aan doen om zondag een aantrekkelijke wedstrijd aan de supporters te geven. We zitten in een goede flow dus hoe klein de kans op play-off 2 ook is, we blijven erin geloven", klinkt het op de Leuvense clubwebstek. Den Dreef is in ieder geval volledig uitverkocht voor de komst van de Rouches.

VOL VERTROUWEN
Bovendien blaken de Leuvenaars van het vertrouwen door hun recente duels. Na de 4-1-zege tegen KV Mechelen, werd vorige week met 0-4 gewonnen op KV Oostende. "Ik ben heel tevreden over onze prestatie vorig weekend. We maakten de bal ongrijpbaar bij bepaalde momenten. Die winnaarsmentaliteit moeten we doortrekken naar de komende wedstrijd", aldus Brys.

LEES OOK: Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Wie pakt de achtste plaats?

Meest recent

Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

10
10
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

10
10
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

34
34
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

9
9
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

59
59
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

87
87
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

197
197
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

378
378
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

48
48
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

153
153
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

312
312
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

772
772
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

110
110
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

308
308
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

162
162
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

608
608
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

541
541
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

19
19
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

160
160
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

339
339
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

50
50
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

215
215
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

510
510
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

666
666
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

65
65

Meer sportnieuws