'Make-over Anderlecht: drie basisspelers naar uitgang'

door
'Make-over Anderlecht: drie basisspelers naar uitgang'

De kans is groot dat RSC Anderlecht zondagavond al een punt moet zetten achter zijn seizoen. De Brusselaars hopen zich alsnog te plaatsen voor de Europe Play-Offs, maar hebben hun lot niet langer in eigen handen. En dus zou de partij tegen KV Mechelen voor een aantal spelers wel eens hun laatste bij Paars-Wit kunnen worden.


Dat sportieve baas Jesper Fredberg komende zomer een make-over zal doorvoeren binnen de selectie, lijkt nu al buiten kijf te staan. Na een woelige wintermercato liet de Deen al verstaan dat er meer versterking zal volgen in de komende transferperiode. Dat lijkt ook nodig als RSCA weer voor de prijzen, of tenminste de Europese tickets, wil gaan meedoen. Daarnaast zal hij allicht ook vervanging moeten voorzien op bepaalde posities. Uit de basisploeg van afgelopen donderdag kunnen bijvoorbeeld al zeker drie titularissen vertrekken.

Bij La Dernière Heure acht men de kans bijvoorbeeld reëel dat Michael Murillo andere oorden opzoekt. De Panamese back viel donderdag geblesseerd uit en komt allicht niet meer in actie. En Anderlecht zou bereid zijn om in de zomer definitief afscheid te nemen van hem en zal meewerken aan een interessant voorstel voor alle partijen. Daarnaast stelt Het Laatste Nieuws ook een vertrek van Francis Amuzu tot de opties behoort. Het feit dat hij na de Europese uitschakeling online werd bejegend, zou hem nog meer richting de uitgang duwen.

SLIMANI + VERBRUGGEN
Tot slot werd het aflopende contract van Lior Refaelov niet verlengd. RSCA zou enkel met hem door willen gaan aan verminderde voorwaarden, afwachten of de voormalige Gouden Schoen daarmee akkoord zal gaan. Ook Islam Slimani beschikt over een aflopende overeenkomst, maar bij hem lijken de kansen op een verlengd verblijf veel realistischer. Daarnaast blijft de interesse in Bart Verbruggen toenemen. RSCA liet echter al verstaan dat het zijn doelman graag nog een jaartje wil behouden. Van een vertrek van de overige basisspelers lijkt vooralsnog geen sprake.

LEES OOK: 'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Indien RSCA slechts één speler kon houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

46
46
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

102
102
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

260
260
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

31
31
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

87
87
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

828
828
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

441
441
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

595
595
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

17
17
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

209
209
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

362
362
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

316
316
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

279
279
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

223
223
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

264
264
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

107
107
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

590
590
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

22
22
'Leegloop bij Club Brugge: Inter plant dubbelslag'

Nicky Hayen mocht het niet meer tot dan uitzingen, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk ...

557
557
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

125
125
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

548
548
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

622
622
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

286
286
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

319
319
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

543
543

Meer sportnieuws