'Make-over Anderlecht: drie basisspelers naar uitgang'

door
'Make-over Anderlecht: drie basisspelers naar uitgang'

De kans is groot dat RSC Anderlecht zondagavond al een punt moet zetten achter zijn seizoen. De Brusselaars hopen zich alsnog te plaatsen voor de Europe Play-Offs, maar hebben hun lot niet langer in eigen handen. En dus zou de partij tegen KV Mechelen voor een aantal spelers wel eens hun laatste bij Paars-Wit kunnen worden.


Dat sportieve baas Jesper Fredberg komende zomer een make-over zal doorvoeren binnen de selectie, lijkt nu al buiten kijf te staan. Na een woelige wintermercato liet de Deen al verstaan dat er meer versterking zal volgen in de komende transferperiode. Dat lijkt ook nodig als RSCA weer voor de prijzen, of tenminste de Europese tickets, wil gaan meedoen. Daarnaast zal hij allicht ook vervanging moeten voorzien op bepaalde posities. Uit de basisploeg van afgelopen donderdag kunnen bijvoorbeeld al zeker drie titularissen vertrekken.

Bij La Dernière Heure acht men de kans bijvoorbeeld reëel dat Michael Murillo andere oorden opzoekt. De Panamese back viel donderdag geblesseerd uit en komt allicht niet meer in actie. En Anderlecht zou bereid zijn om in de zomer definitief afscheid te nemen van hem en zal meewerken aan een interessant voorstel voor alle partijen. Daarnaast stelt Het Laatste Nieuws ook een vertrek van Francis Amuzu tot de opties behoort. Het feit dat hij na de Europese uitschakeling online werd bejegend, zou hem nog meer richting de uitgang duwen.

SLIMANI + VERBRUGGEN
Tot slot werd het aflopende contract van Lior Refaelov niet verlengd. RSCA zou enkel met hem door willen gaan aan verminderde voorwaarden, afwachten of de voormalige Gouden Schoen daarmee akkoord zal gaan. Ook Islam Slimani beschikt over een aflopende overeenkomst, maar bij hem lijken de kansen op een verlengd verblijf veel realistischer. Daarnaast blijft de interesse in Bart Verbruggen toenemen. RSCA liet echter al verstaan dat het zijn doelman graag nog een jaartje wil behouden. Van een vertrek van de overige basisspelers lijkt vooralsnog geen sprake.

LEES OOK: 'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Indien RSCA slechts één speler kon houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

51
51
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

19
19
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

23
23
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

54
54
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

212
212
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

89
89
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

116
116
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

439
439
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

231
231
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

67
67
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

142
142
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

88
88
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

67
67
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

94
94
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

196
196
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

101
101
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

105
105
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

148
148
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

58
58
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

343
343
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

356
356
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

171
171
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

95
95
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

52
52
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

327
327

Meer sportnieuws