Op bezoek in Genk: "Hij is de beste transfer ooit van KRC Genk"

1214 stemmen
Op bezoek in Genk:

KRC Genk werd 35 jaar geleden opgericht uit een fusie tussen Waterschei en Winterslag. Tien jaar later begon de club onder Aimé Anthuenis aan het pakken van prijzen. De voormalige trainer van Genk ging met Pierre Denier, toen zijn T2, grasduinen in het verleden. Dat deed hij in de catacomben van de Cegeka Arena naar aanleiding van de boekvoorstelling van Racing Limburg.


Het event ging door in het prachtige Café Pierre in de Cegeka Arena. Het is een zeer mooi eerbetoon aan ‘Mister Genk’ Pierre Denier. Die speelde plus minus 800 matchen voor Winterslag en KRC Genk, was nadien 24 jaar assistent-trainer, 6 jaar teammanager, kende 44 hoofdtrainers, was een aantal keren interim-trainer, en is nu nog steeds werkzaam binnen de club. Hij staat in voor het uitnodigen van ex-spelers, trainers en anderen. Denier, die volgend jaar 50 jaar aan Racing Genk zal verbonden zijn, sprak over zijn passage als speler en trainer.

"De beste speler waarmee ik heb gespeeld, dat is toch Luc Nilis. Ik speelde maar anderhalf jaar samen met hem bij Winterslag, want nadien trok hij naar Anderlecht. De beste die ik onder mijn hoede heb gehad, dat is Kevin De Bruyne. Hij speelde zijn eerste match bij de A-ploeg bij mij, toevallig net als Thibaut Courtois. Of dat toeval is? Ja, want ik denk dat eender welke trainer daar op de bank zat die twee mannen wel in de ploeg had gezet (lacht). Daar heb ik weinig verdienste aan”, aldus Denier.



DE CONDE 

De sympathieke Limburger legt ook uit waarom hij nooit hoofdtrainer is geworden van ‘zijn’ Racing Genk. “Ik moest enkele keren depanneren bij Genk, maar ik wilde nooit hoofdtrainer worden. Want dan weet je dat dit het begin van het einde is en ik wilde altijd voor Genk blijven werken. Ik heb nooit het grote geld verdiend, maar ik ben schatrijk aan ervaringen. Die waardering voor de club is enorm."

Hij had ook nog lof voor het huidige bestuur. "Voorzitter Peter Croonen levert uitstekend werk, want hij zet de juiste mensen op de juiste plaats. De beste transfer is geen voetballer, maar die werd 7-8 jaar geleden afgerond. En dat is het aanstellen van Dimitri De Condé als sportief verantwoordelijke. Hij heeft al geweldig werk geleverd en dat is voor mij de beste transfer van Genk geweest.

'ZOTTE’ ANTHUENIS'

Denier legde meteen een bruggetje naar Anthuenis. “Bij hem is het grote succes begonnen". Hij was Denier zeer dankbaar. “Pierre was een geweldige man om mee samen te werken. Een klankbord. Iemand op wie je kon rekenen en geen enkele trainer die met hem heeft mogen samenwerken, zal een negatief woord zeggen over Pierre. Iemand als hem, dat kan je nu niet meer vinden."

"Ik kwam hier aan en er waren 28 spelers in de tweede klasse. Maar ik merkte meteen dat Genk op zijn tijd vooruit was. Er was een medisch departement, een scoutingscel… In Oost-Vlaanderen lachten ze wel eens met Limburgers, maar ik zei toen al dat ze hier 10 jaar vooruit waren op de rest van België. Ik weet dat de voorzitter Remi Fagard een dik boek had met alle jonge KMO’s uit de omgeving. Genk stond toen al op zéér veel vlakken bijzonder ver en de laatste jaren hebben ze nog meer stappen voorwaarts gezet."



"We hadden toen een geweldige ploeg en we speelden toen al met drie spelers achteraan en hoge flanken. Davy Oyen en Jacky Peeters speelden soms als rechteraanvaller. We hadden box-to-box-spelers… En natuurlijk Branko Strupar en Souleymane Oulare. Zij bleven ook verschillende jaren, wat een zegen was voor een coach. Zo spelers kan je nu geen jarenlang aan boord houden”, blikte Anthuenis terug.

In Genk was het in die periode altijd feest. "We sloten hier met de technische staf vaak het Themacafé af, nu heb je tien cafés in het stadion. Ik moest dan terug naar Lokeren en was altijd ‘vroeg’ thuis. Of het niet eerder laat was? Ahnee, ‘vroeg’ eh”, lacht Anthuenis. “Ik zei tegen mijn vrouw altijd: ‘Klaag niet, want ik werk bijna tegen de Duitse grens’”, vertelde Anthuenis op zijn gekende sappige wijze. Over het trainerschap zei hij tot slot nog. “Je moet zot zijn om trainer te worden. En als je niet zot bent, dan wordt je dat wel als trainer. Maar ik was zot."

"Racing Limburg" van Geert Foutré kost 25 euro, is uitgegeven bij Borgerhoff & Lamberigts en onder meer te koop bij Standaard Boekhandel.

Claudio Reulens

Is De Condé de beste TD in België?

Meest recent

'AA Gent vangt jackpot: sterkhouder richting exit'

Na een matig seizoen gaat AA Gent met de grove borstel door de kleedkamer. Nadat de Buffalo's reeds ...

54
54
'Witte rook: absolute grootmacht shopt bij Club Brugge'

Lang viel er weinig nieuws te rapen bij Club Brugge, maar zoals verwacht bleek dat slechts stilte ...

190
190
'Deal in stroomversnelling: Tielemans krijgt droomtransfer'

Youri Tielemans is nog maar net terug na een zwaar wereldkampioenschap met de Rode Duivels. Maar de ...

75
75
'KRC Genk verschiet zich: bliksemtransfer Tolu Arokodare'

Een jaartje geleden verkocht KRC Genk zijn speerpunt Tolu Arokodare voor een recordsom aan ...

259
259
'Club Brugge zet zich schrap: toptransfer Seys vlak na WK'

Nu hun wereldkampioenschap achter de rug is, kunnen de Rode Duivels eindelijk op adem komen na een ...

912
912
Rechtstreeks UCL in: Thorgan Hazard heeft nieuwe club

Bijna twee maanden nadat hij zijn laatste wedstrijd voor RSC Anderlecht speelde, heeft Thorgan ...

100
100
Ruimte voor topaanwinst: Genk kondigt vertrekker aan

Het zijn drukke dagen voor de sportieve leiding van KRC Genk. Midden in de zoektocht naar een nieuwe ...

145
145
Adedeji-Sternberg krijgt mokerslag na Club Brugge-akkoord

Noah Adedeji-Sternberg had zijn zinnen gezet op Club Brugge, maar die deal ligt plots een pak ...

1573
1573
'Mannaert velt verdict: Rode Duivels dumpen Garcia'

Zoals vooraf verwacht bleek de kwartfinale tegen Spanje het eindstation voor de Rode Duivels in de ...

570
570
Done deal: AA Gent stelt vijfde zomeraanwinst voor

Na een teleurstellend seizoen, waarin het op de valreep wel nog een Europees ticket uit de brand ...

258
258
Kiki Vanrafelghem zorgt voor heel wat emoties naast het veld

Voor Kiki Vanrafelghem was het allesbehalve een gewone oefenwedstrijd. De middenvelder van KV ...

358
358
'Genk houdt been stijf: recordtransfer van de baan?'

Het zijn drukke dagen bij KRC Genk, waar niet alleen de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach stilaan ...

327
327
'Sommer eist slachtoffer: Club terug transfermarkt op'

Op zijn officiële aankondiging blijft het vooralsnog wachten, al lijkt het stilaan louter ...

987
987
Thomas Meunier deelt hartverscheurend bericht na WK

Enkele dagen na de pijnlijke uitschakeling op het WK heeft Thomas Meunier voor het eerst van zich ...

1117
1117
Fans Rode Duivels spreken: Rudi Garcia krijgt dit rapport

De komende weken wordt er beslist over de toekomst van Rudi Garcia. De kans is groot dat hij de KBVB ...

309
309
Albert zéér duidelijk over toekomst van Garcia

Rudi Garcia is bijna twee jaar bondscoach en voorlopig was dat een succesverhaal. De resultaten zijn ...

246
246
'Union SG aast op verrassende Belgische transfer'

Union SG was heel actief op de transfermarkt, maar de Brusselaars zijn allerminst klaar met hun ...

158
158
Makelaar Trossard dropt plots transferbommetje

Leandro Trossard kende een zeer goed WK met de Rode Duivels. De Belgische aanvaller werd tijdens dat ...

238
238
Westerlo niet klaar: Charai voorspelt transfervuurwerk

KVC Westerlo kent een héél drukke mercato. De Kemphanen incasseerden bijna dertig ...

125
125
Vanwesemael kiest voor STVV: "Er was interesse"

STVV zag al een aantal sterkhouders de club verlaten, maar het wist wel Robert-Jan Vanwesemael tot ...

70
70
'Ajax baalt na mislopen te dure Club Brugge-pion'

Ajax is heel actief op de transfermarkt. Technisch directeur Jordi Cruijff heeft blijkbaar heel wat ...

314
314
Ontvangt Anderlecht verrassende miljoenen?

Bij RSC Anderlecht moet er nog heel wat versterking bij als ze komend seizoen echt willen meedoen ...

767
767
'Nieuwe start Rode Duivels': deze spelers kloppen op de deur

We haalden al aan dat er voor zeven Rode Duivels stilaan een einde aan het komen is bij de nationale ...

541
541
'Nieuwe club Courtois komt meteen in België shoppen'

Thibaut Courtois deed op het WK vooral van zich spreken door te suggereren dat hij zou kunnen ...

174
174
'Club wil stunten met peperdure opvolger Ordoñez'

Bij Club Brugge komt de mercato stilaan helemaal op gang. Er zijn de nodige aanwinsten op komst, ...

453
453

Meer sportnieuws