Op bezoek in Genk: "Hij is de beste transfer ooit van KRC Genk"

1214 stemmen
Op bezoek in Genk:

KRC Genk werd 35 jaar geleden opgericht uit een fusie tussen Waterschei en Winterslag. Tien jaar later begon de club onder Aimé Anthuenis aan het pakken van prijzen. De voormalige trainer van Genk ging met Pierre Denier, toen zijn T2, grasduinen in het verleden. Dat deed hij in de catacomben van de Cegeka Arena naar aanleiding van de boekvoorstelling van Racing Limburg.


Het event ging door in het prachtige Café Pierre in de Cegeka Arena. Het is een zeer mooi eerbetoon aan ‘Mister Genk’ Pierre Denier. Die speelde plus minus 800 matchen voor Winterslag en KRC Genk, was nadien 24 jaar assistent-trainer, 6 jaar teammanager, kende 44 hoofdtrainers, was een aantal keren interim-trainer, en is nu nog steeds werkzaam binnen de club. Hij staat in voor het uitnodigen van ex-spelers, trainers en anderen. Denier, die volgend jaar 50 jaar aan Racing Genk zal verbonden zijn, sprak over zijn passage als speler en trainer.

"De beste speler waarmee ik heb gespeeld, dat is toch Luc Nilis. Ik speelde maar anderhalf jaar samen met hem bij Winterslag, want nadien trok hij naar Anderlecht. De beste die ik onder mijn hoede heb gehad, dat is Kevin De Bruyne. Hij speelde zijn eerste match bij de A-ploeg bij mij, toevallig net als Thibaut Courtois. Of dat toeval is? Ja, want ik denk dat eender welke trainer daar op de bank zat die twee mannen wel in de ploeg had gezet (lacht). Daar heb ik weinig verdienste aan”, aldus Denier.



DE CONDE 

De sympathieke Limburger legt ook uit waarom hij nooit hoofdtrainer is geworden van ‘zijn’ Racing Genk. “Ik moest enkele keren depanneren bij Genk, maar ik wilde nooit hoofdtrainer worden. Want dan weet je dat dit het begin van het einde is en ik wilde altijd voor Genk blijven werken. Ik heb nooit het grote geld verdiend, maar ik ben schatrijk aan ervaringen. Die waardering voor de club is enorm."

Hij had ook nog lof voor het huidige bestuur. "Voorzitter Peter Croonen levert uitstekend werk, want hij zet de juiste mensen op de juiste plaats. De beste transfer is geen voetballer, maar die werd 7-8 jaar geleden afgerond. En dat is het aanstellen van Dimitri De Condé als sportief verantwoordelijke. Hij heeft al geweldig werk geleverd en dat is voor mij de beste transfer van Genk geweest.

'ZOTTE’ ANTHUENIS'

Denier legde meteen een bruggetje naar Anthuenis. “Bij hem is het grote succes begonnen". Hij was Denier zeer dankbaar. “Pierre was een geweldige man om mee samen te werken. Een klankbord. Iemand op wie je kon rekenen en geen enkele trainer die met hem heeft mogen samenwerken, zal een negatief woord zeggen over Pierre. Iemand als hem, dat kan je nu niet meer vinden."

"Ik kwam hier aan en er waren 28 spelers in de tweede klasse. Maar ik merkte meteen dat Genk op zijn tijd vooruit was. Er was een medisch departement, een scoutingscel… In Oost-Vlaanderen lachten ze wel eens met Limburgers, maar ik zei toen al dat ze hier 10 jaar vooruit waren op de rest van België. Ik weet dat de voorzitter Remi Fagard een dik boek had met alle jonge KMO’s uit de omgeving. Genk stond toen al op zéér veel vlakken bijzonder ver en de laatste jaren hebben ze nog meer stappen voorwaarts gezet."



"We hadden toen een geweldige ploeg en we speelden toen al met drie spelers achteraan en hoge flanken. Davy Oyen en Jacky Peeters speelden soms als rechteraanvaller. We hadden box-to-box-spelers… En natuurlijk Branko Strupar en Souleymane Oulare. Zij bleven ook verschillende jaren, wat een zegen was voor een coach. Zo spelers kan je nu geen jarenlang aan boord houden”, blikte Anthuenis terug.

In Genk was het in die periode altijd feest. "We sloten hier met de technische staf vaak het Themacafé af, nu heb je tien cafés in het stadion. Ik moest dan terug naar Lokeren en was altijd ‘vroeg’ thuis. Of het niet eerder laat was? Ahnee, ‘vroeg’ eh”, lacht Anthuenis. “Ik zei tegen mijn vrouw altijd: ‘Klaag niet, want ik werk bijna tegen de Duitse grens’”, vertelde Anthuenis op zijn gekende sappige wijze. Over het trainerschap zei hij tot slot nog. “Je moet zot zijn om trainer te worden. En als je niet zot bent, dan wordt je dat wel als trainer. Maar ik was zot."

"Racing Limburg" van Geert Foutré kost 25 euro, is uitgegeven bij Borgerhoff & Lamberigts en onder meer te koop bij Standaard Boekhandel.

Claudio Reulens

Is De Condé de beste TD in België?

Meest recent

'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

42
42
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

397
397
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

131
131
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

53
53
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

360
360
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

133
133
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

359
359
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

199
199
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

237
237
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

897
897
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

515
515
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

303
303
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

272
272
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

132
132
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

153
153
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

617
617
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

311
311
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

94
94
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

238
238
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

124
124
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

411
411
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

98
98
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

47
47
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

653
653

Meer sportnieuws