Op bezoek in Genk: "Hij is de beste transfer ooit van KRC Genk"

1214 stemmen
Op bezoek in Genk:

KRC Genk werd 35 jaar geleden opgericht uit een fusie tussen Waterschei en Winterslag. Tien jaar later begon de club onder Aimé Anthuenis aan het pakken van prijzen. De voormalige trainer van Genk ging met Pierre Denier, toen zijn T2, grasduinen in het verleden. Dat deed hij in de catacomben van de Cegeka Arena naar aanleiding van de boekvoorstelling van Racing Limburg.


Het event ging door in het prachtige Café Pierre in de Cegeka Arena. Het is een zeer mooi eerbetoon aan ‘Mister Genk’ Pierre Denier. Die speelde plus minus 800 matchen voor Winterslag en KRC Genk, was nadien 24 jaar assistent-trainer, 6 jaar teammanager, kende 44 hoofdtrainers, was een aantal keren interim-trainer, en is nu nog steeds werkzaam binnen de club. Hij staat in voor het uitnodigen van ex-spelers, trainers en anderen. Denier, die volgend jaar 50 jaar aan Racing Genk zal verbonden zijn, sprak over zijn passage als speler en trainer.

"De beste speler waarmee ik heb gespeeld, dat is toch Luc Nilis. Ik speelde maar anderhalf jaar samen met hem bij Winterslag, want nadien trok hij naar Anderlecht. De beste die ik onder mijn hoede heb gehad, dat is Kevin De Bruyne. Hij speelde zijn eerste match bij de A-ploeg bij mij, toevallig net als Thibaut Courtois. Of dat toeval is? Ja, want ik denk dat eender welke trainer daar op de bank zat die twee mannen wel in de ploeg had gezet (lacht). Daar heb ik weinig verdienste aan”, aldus Denier.



DE CONDE 

De sympathieke Limburger legt ook uit waarom hij nooit hoofdtrainer is geworden van ‘zijn’ Racing Genk. “Ik moest enkele keren depanneren bij Genk, maar ik wilde nooit hoofdtrainer worden. Want dan weet je dat dit het begin van het einde is en ik wilde altijd voor Genk blijven werken. Ik heb nooit het grote geld verdiend, maar ik ben schatrijk aan ervaringen. Die waardering voor de club is enorm."

Hij had ook nog lof voor het huidige bestuur. "Voorzitter Peter Croonen levert uitstekend werk, want hij zet de juiste mensen op de juiste plaats. De beste transfer is geen voetballer, maar die werd 7-8 jaar geleden afgerond. En dat is het aanstellen van Dimitri De Condé als sportief verantwoordelijke. Hij heeft al geweldig werk geleverd en dat is voor mij de beste transfer van Genk geweest.

'ZOTTE’ ANTHUENIS'

Denier legde meteen een bruggetje naar Anthuenis. “Bij hem is het grote succes begonnen". Hij was Denier zeer dankbaar. “Pierre was een geweldige man om mee samen te werken. Een klankbord. Iemand op wie je kon rekenen en geen enkele trainer die met hem heeft mogen samenwerken, zal een negatief woord zeggen over Pierre. Iemand als hem, dat kan je nu niet meer vinden."

"Ik kwam hier aan en er waren 28 spelers in de tweede klasse. Maar ik merkte meteen dat Genk op zijn tijd vooruit was. Er was een medisch departement, een scoutingscel… In Oost-Vlaanderen lachten ze wel eens met Limburgers, maar ik zei toen al dat ze hier 10 jaar vooruit waren op de rest van België. Ik weet dat de voorzitter Remi Fagard een dik boek had met alle jonge KMO’s uit de omgeving. Genk stond toen al op zéér veel vlakken bijzonder ver en de laatste jaren hebben ze nog meer stappen voorwaarts gezet."



"We hadden toen een geweldige ploeg en we speelden toen al met drie spelers achteraan en hoge flanken. Davy Oyen en Jacky Peeters speelden soms als rechteraanvaller. We hadden box-to-box-spelers… En natuurlijk Branko Strupar en Souleymane Oulare. Zij bleven ook verschillende jaren, wat een zegen was voor een coach. Zo spelers kan je nu geen jarenlang aan boord houden”, blikte Anthuenis terug.

In Genk was het in die periode altijd feest. "We sloten hier met de technische staf vaak het Themacafé af, nu heb je tien cafés in het stadion. Ik moest dan terug naar Lokeren en was altijd ‘vroeg’ thuis. Of het niet eerder laat was? Ahnee, ‘vroeg’ eh”, lacht Anthuenis. “Ik zei tegen mijn vrouw altijd: ‘Klaag niet, want ik werk bijna tegen de Duitse grens’”, vertelde Anthuenis op zijn gekende sappige wijze. Over het trainerschap zei hij tot slot nog. “Je moet zot zijn om trainer te worden. En als je niet zot bent, dan wordt je dat wel als trainer. Maar ik was zot."

"Racing Limburg" van Geert Foutré kost 25 euro, is uitgegeven bij Borgerhoff & Lamberigts en onder meer te koop bij Standaard Boekhandel.

Claudio Reulens

🚀

Is De Condé de beste TD in België?

Meest recent

'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

153
153
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

59
59
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

360
360
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

149
149
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

379
379
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

113
113
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

41
41
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

110
110
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

120
120
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

554
554
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

442
442
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

192
192
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

62
62
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

33
33
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

42
42
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

161
161
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

576
576
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

216
216
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

100
100
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

180
180
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

46
46
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

749
749
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

129
129
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

144
144
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

107
107

Meer sportnieuws