Op bezoek in Genk: "Hij is de beste transfer ooit van KRC Genk"

door
Op bezoek in Genk:

KRC Genk werd 35 jaar geleden opgericht uit een fusie tussen Waterschei en Winterslag. Tien jaar later begon de club onder Aimé Anthuenis aan het pakken van prijzen. De voormalige trainer van Genk ging met Pierre Denier, toen zijn T2, grasduinen in het verleden. Dat deed hij in de catacomben van de Cegeka Arena naar aanleiding van de boekvoorstelling van Racing Limburg.


Het event ging door in het prachtige Café Pierre in de Cegeka Arena. Het is een zeer mooi eerbetoon aan ‘Mister Genk’ Pierre Denier. Die speelde plus minus 800 matchen voor Winterslag en KRC Genk, was nadien 24 jaar assistent-trainer, 6 jaar teammanager, kende 44 hoofdtrainers, was een aantal keren interim-trainer, en is nu nog steeds werkzaam binnen de club. Hij staat in voor het uitnodigen van ex-spelers, trainers en anderen. Denier, die volgend jaar 50 jaar aan Racing Genk zal verbonden zijn, sprak over zijn passage als speler en trainer.

"De beste speler waarmee ik heb gespeeld, dat is toch Luc Nilis. Ik speelde maar anderhalf jaar samen met hem bij Winterslag, want nadien trok hij naar Anderlecht. De beste die ik onder mijn hoede heb gehad, dat is Kevin De Bruyne. Hij speelde zijn eerste match bij de A-ploeg bij mij, toevallig net als Thibaut Courtois. Of dat toeval is? Ja, want ik denk dat eender welke trainer daar op de bank zat die twee mannen wel in de ploeg had gezet (lacht). Daar heb ik weinig verdienste aan”, aldus Denier.



DE CONDE 

De sympathieke Limburger legt ook uit waarom hij nooit hoofdtrainer is geworden van ‘zijn’ Racing Genk. “Ik moest enkele keren depanneren bij Genk, maar ik wilde nooit hoofdtrainer worden. Want dan weet je dat dit het begin van het einde is en ik wilde altijd voor Genk blijven werken. Ik heb nooit het grote geld verdiend, maar ik ben schatrijk aan ervaringen. Die waardering voor de club is enorm."

Hij had ook nog lof voor het huidige bestuur. "Voorzitter Peter Croonen levert uitstekend werk, want hij zet de juiste mensen op de juiste plaats. De beste transfer is geen voetballer, maar die werd 7-8 jaar geleden afgerond. En dat is het aanstellen van Dimitri De Condé als sportief verantwoordelijke. Hij heeft al geweldig werk geleverd en dat is voor mij de beste transfer van Genk geweest.

'ZOTTE’ ANTHUENIS'

Denier legde meteen een bruggetje naar Anthuenis. “Bij hem is het grote succes begonnen". Hij was Denier zeer dankbaar. “Pierre was een geweldige man om mee samen te werken. Een klankbord. Iemand op wie je kon rekenen en geen enkele trainer die met hem heeft mogen samenwerken, zal een negatief woord zeggen over Pierre. Iemand als hem, dat kan je nu niet meer vinden."

"Ik kwam hier aan en er waren 28 spelers in de tweede klasse. Maar ik merkte meteen dat Genk op zijn tijd vooruit was. Er was een medisch departement, een scoutingscel… In Oost-Vlaanderen lachten ze wel eens met Limburgers, maar ik zei toen al dat ze hier 10 jaar vooruit waren op de rest van België. Ik weet dat de voorzitter Remi Fagard een dik boek had met alle jonge KMO’s uit de omgeving. Genk stond toen al op zéér veel vlakken bijzonder ver en de laatste jaren hebben ze nog meer stappen voorwaarts gezet."



"We hadden toen een geweldige ploeg en we speelden toen al met drie spelers achteraan en hoge flanken. Davy Oyen en Jacky Peeters speelden soms als rechteraanvaller. We hadden box-to-box-spelers… En natuurlijk Branko Strupar en Souleymane Oulare. Zij bleven ook verschillende jaren, wat een zegen was voor een coach. Zo spelers kan je nu geen jarenlang aan boord houden”, blikte Anthuenis terug.

In Genk was het in die periode altijd feest. "We sloten hier met de technische staf vaak het Themacafé af, nu heb je tien cafés in het stadion. Ik moest dan terug naar Lokeren en was altijd ‘vroeg’ thuis. Of het niet eerder laat was? Ahnee, ‘vroeg’ eh”, lacht Anthuenis. “Ik zei tegen mijn vrouw altijd: ‘Klaag niet, want ik werk bijna tegen de Duitse grens’”, vertelde Anthuenis op zijn gekende sappige wijze. Over het trainerschap zei hij tot slot nog. “Je moet zot zijn om trainer te worden. En als je niet zot bent, dan wordt je dat wel als trainer. Maar ik was zot."

"Racing Limburg" van Geert Foutré kost 25 euro, is uitgegeven bij Borgerhoff & Lamberigts en onder meer te koop bij Standaard Boekhandel.

Claudio Reulens

JOUW MENING TELT:
Is De Condé de beste TD in België?

Meest recent

'Anderlecht maakt werk van terugkeer verloren zoon'

Door de toevoeging van Lucas Bigla en Silvio Proto aan de technische staf van Besnik Hasi zit de ...

75
75
'Essevee vangt jackpot: goudhaantje levert nóg meer op'

Zulte Waregem hervatte bijna twee weken geleden als eerste eersteklasser de trainingen. De ...

22
22
'STVV pakt stevig uit met voormalige Beerschot-sensatie'

STVV stevent af op een drukke zomer, want om diverse redenen zijn tal van spelers op weg naar de ...

35
35
'Wilmots op dreef: Standard strikt oude bekende Anderlecht'

Marc Wilmots laat er geen gras over groeien bij Standard, dat na de aanstelling van Mircea Rednic ...

87
87
'Renard druk in de weer: Anderlecht verleidt verdediger'

RSC Anderlecht staat op het punt om al een vierde zomeraanwinst vast te leggen, maar de ...

151
151
'Grote kuis bij Club Brugge: volgende flop richting exit?'

Vooralsnog vond er nog geen uitgaand verkeer plaats, maar dat Club Brugge straks heel wat volk ziet ...

618
618
'Union houdt hart vast: vertrek Sadiki krijgt vorm'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

88
88
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

378
378
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

87
87
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

1154
1154
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

672
672
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

476
476
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1676
1676
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de voorbije jaren geregeld zaakjes met elkaar. Dit keer hoopt Marc ...

721
721
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

635
635
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

512
512
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

216
216
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

147
147
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

132
132
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

192
192
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

98
98
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

569
569
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

200
200
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

421
421
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

70
70

Meer sportnieuws