Vertonghen in zak en as: "Wij zijn Real Madrid niet"

door
Vertonghen in zak en as:

Het is RSC Anderlecht dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Conference League. De Brusselaars trokken nochtans met een dubbele voorsprong op zak naar AZ Alkmaar. Maar de Nederlanders kwamen op eigen veld veel beter voor de dag en haalden het uiteindelijk na strafschoppen.


De ploeg van coach Brian Riemer kwam in de eerste helft dramatisch voor de dag. Na amper een kwartier spelen hadden de Nederlanders hun dubbele achterstand al opgehaald. En de thuisploeg liet vervolgens ook een pak kansen op de derde treffer liggen. Met heel wat moeite kon Anderlecht uiteindelijk stand houden tot aan de verlengingen en zelfs tot aan de penaltyserie, maar daarin moest RSCA het hoofd buigen.

Achteraf was de teleurstelling in het Brusselse kamp dan ook erg groot. Niet in het minst bij Jan Vertonghen, die zelf een sterke match speelde. "We mogen blij zijn dat we de penalty's nog gehaald hebben", klonk het bij Sporza. "Een verklaring heb ik niet. We maakten de fouten van in de vorige wedstrijden en nu werden ze afgestraft. We hebben er niet uit geleerd. Wij zijn niet Real Madrid en we spelen tegen een goeie tegenstander. We zijn afgetroefd. We wilden onze Europese campagne glans geven en dat hebben we niet goed gedaan. Aan de bal was het ook niet goed genoeg."

ROTGEVOEL
Anderlecht hoopte nog op een nieuwe triomf in de strafschoppenreeks. Maar Bart Verbruggen pakte dit keer geen enkele elfmeter en onder meer Vertonghen miste van op de stip. "Ik had liever gescoord en dat doet pijn, maar ik heb mijn verantwoordelijkheid genomen. De match van zondag? We moeten de knop proberen om te zetten. Dat wordt moeilijk, maar er is maar één optie: winnen. Al is dit een zware teleurstelling voor deze jonge groep. Het is een rotgevoel. We konden ons seizoen kleur geven en het doet extra pijn."

LEES OOK: UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

Anderlecht pakt zondag alsnog de achtste plaats ...

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

82
82
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

251
251
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

150
150
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

177
177
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

256
256
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

83
83
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

633
633
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

314
314
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

220
220
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

321
321
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

225
225
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

393
393
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

369
369
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

494
494
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

224
224
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

109
109
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

429
429
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

392
392
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

152
152
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

298
298
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

226
226
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

311
311
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

170
170

Meer sportnieuws