Vertonghen in zak en as: "Wij zijn Real Madrid niet"

405
Vertonghen in zak en as:

Het is RSC Anderlecht dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Conference League. De Brusselaars trokken nochtans met een dubbele voorsprong op zak naar AZ Alkmaar. Maar de Nederlanders kwamen op eigen veld veel beter voor de dag en haalden het uiteindelijk na strafschoppen.


De ploeg van coach Brian Riemer kwam in de eerste helft dramatisch voor de dag. Na amper een kwartier spelen hadden de Nederlanders hun dubbele achterstand al opgehaald. En de thuisploeg liet vervolgens ook een pak kansen op de derde treffer liggen. Met heel wat moeite kon Anderlecht uiteindelijk stand houden tot aan de verlengingen en zelfs tot aan de penaltyserie, maar daarin moest RSCA het hoofd buigen.

Achteraf was de teleurstelling in het Brusselse kamp dan ook erg groot. Niet in het minst bij Jan Vertonghen, die zelf een sterke match speelde. "We mogen blij zijn dat we de penalty's nog gehaald hebben", klonk het bij Sporza. "Een verklaring heb ik niet. We maakten de fouten van in de vorige wedstrijden en nu werden ze afgestraft. We hebben er niet uit geleerd. Wij zijn niet Real Madrid en we spelen tegen een goeie tegenstander. We zijn afgetroefd. We wilden onze Europese campagne glans geven en dat hebben we niet goed gedaan. Aan de bal was het ook niet goed genoeg."

ROTGEVOEL
Anderlecht hoopte nog op een nieuwe triomf in de strafschoppenreeks. Maar Bart Verbruggen pakte dit keer geen enkele elfmeter en onder meer Vertonghen miste van op de stip. "Ik had liever gescoord en dat doet pijn, maar ik heb mijn verantwoordelijkheid genomen. De match van zondag? We moeten de knop proberen om te zetten. Dat wordt moeilijk, maar er is maar één optie: winnen. Al is dit een zware teleurstelling voor deze jonge groep. Het is een rotgevoel. We konden ons seizoen kleur geven en het doet extra pijn."

LEES OOK: Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Anderlecht pakt zondag alsnog de achtste plaats ...

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

52
52
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

53
53
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

77
77
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

72
72
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

142
142
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

196
196
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

74
74
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

100
100
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

72
72
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

120
120
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

19
19
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

81
81
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

212
212
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

121
121
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

103
103
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

957
957
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

74
74
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

163
163
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

108
108
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

42
42
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

396
396
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

435
435
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

207
207
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

417
417

Meer sportnieuws