2 op 10: Kranten sabelen Anderlecht-zondebok neer

door
2 op 10: Kranten sabelen Anderlecht-zondebok neer

Indien het zondag naast de 8ste plaats in de competitie grijpt, zit het seizoen van RSC Anderlecht er definitief op. De Brusselaars sneuvelden donderdagavond immers in de Conference League. Ondanks een dubbele voorsprong van in de heenmatch, verloor RSCA na penalty's op het veld van AZ Alkmaar.


De ploeg van coach Brian Riemer kwam in de eerste helft schabouwelijk voor de dag. Na amper een kwartier spelen hadden de Nederlanders hun dubbele achterstand al opgehaald. En de thuisploeg liet vervolgens ook een pak kansen op de derde treffer liggen. Met heel wat moeite kon Anderlecht uiteindelijk stand houden tot aan de verlengingen. Maar daarmee was ook al het goede gezegd. Te veel spelers vielen door de mand om aanspraak te maken op de halve finales.

Met name Moussa N'Diaye kwam in de eerste helft bijzonder zwak voor de dag en stapelde de defensieve fouten op. Na de pauze kon hij zich ietwat herpakken, maar op de krantenwebsites krijgt de Senegalese back toch de volle laag. Bij de beoordelingen van SudPresse scoort hij bijvoorbeeld een pijnlijke 2 op 10. "Hij zag alle kleuren tegen een ontketende Odgaard, die hij ook nog eens veel te veel ruimte gaf. Bood AZ bijna persoonlijk de kwalificatie aan met balverlies in de 83ste minuut. Al zorgde hij wel voor een krachtig schot op Ryan", vat men zijn prestatie samen.

KEER OP KEER IN DE RUG GEPAKT
Ook bij Het Nieuwsblad wordt N'Diaye niet gespaard. "Liet Odgaard lopen bij de 2-0, al was de grootste schuldige Murillo. Kon bovendien nauwelijks een pass laten aankomen. Dramatisch", klinkt het. Bij La Dernière Heure trekt men een soortgelijke conclusie. "Hij heeft geen lessen getrokken na zijn optreden in Genk. Keer op keer werd hij in zijn rug gepakt, zoals bij het tweede tegendoelpunt."

LEES OOK: UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Wie vond u de minste back?

Meest recent

Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

143
143
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

115
115
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

56
56
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

80
80
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

86
86
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

182
182
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

54
54
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

36
36
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

654
654
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

432
432
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

223
223
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

411
411
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

236
236
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

165
165
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

246
246
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

213
213
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

869
869
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

140
140
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

140
140
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

332
332
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

145
145
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

404
404
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

558
558
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

472
472

Meer sportnieuws