2 op 10: Kranten sabelen Anderlecht-zondebok neer

665 stemmen
2 op 10: Kranten sabelen Anderlecht-zondebok neer

Indien het zondag naast de 8ste plaats in de competitie grijpt, zit het seizoen van RSC Anderlecht er definitief op. De Brusselaars sneuvelden donderdagavond immers in de Conference League. Ondanks een dubbele voorsprong van in de heenmatch, verloor RSCA na penalty's op het veld van AZ Alkmaar.


De ploeg van coach Brian Riemer kwam in de eerste helft schabouwelijk voor de dag. Na amper een kwartier spelen hadden de Nederlanders hun dubbele achterstand al opgehaald. En de thuisploeg liet vervolgens ook een pak kansen op de derde treffer liggen. Met heel wat moeite kon Anderlecht uiteindelijk stand houden tot aan de verlengingen. Maar daarmee was ook al het goede gezegd. Te veel spelers vielen door de mand om aanspraak te maken op de halve finales.

Met name Moussa N'Diaye kwam in de eerste helft bijzonder zwak voor de dag en stapelde de defensieve fouten op. Na de pauze kon hij zich ietwat herpakken, maar op de krantenwebsites krijgt de Senegalese back toch de volle laag. Bij de beoordelingen van SudPresse scoort hij bijvoorbeeld een pijnlijke 2 op 10. "Hij zag alle kleuren tegen een ontketende Odgaard, die hij ook nog eens veel te veel ruimte gaf. Bood AZ bijna persoonlijk de kwalificatie aan met balverlies in de 83ste minuut. Al zorgde hij wel voor een krachtig schot op Ryan", vat men zijn prestatie samen.

KEER OP KEER IN DE RUG GEPAKT
Ook bij Het Nieuwsblad wordt N'Diaye niet gespaard. "Liet Odgaard lopen bij de 2-0, al was de grootste schuldige Murillo. Kon bovendien nauwelijks een pass laten aankomen. Dramatisch", klinkt het. Bij La Dernière Heure trekt men een soortgelijke conclusie. "Hij heeft geen lessen getrokken na zijn optreden in Genk. Keer op keer werd hij in zijn rug gepakt, zoals bij het tweede tegendoelpunt."

LEES OOK: Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

Wie vond u de minste back?

Meest recent

'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

11
11
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

30
30
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

107
107
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

86
86
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

147
147
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

181
181
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

66
66
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

718
718
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

248
248
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

280
280
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

389
389
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

122
122
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

94
94
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

154
154
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

244
244
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

40
40
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

330
330
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

220
220
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

40
40
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

40
40
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

167
167
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

276
276
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

77
77
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

232
232
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

39
39

Meer sportnieuws