Nederlandse analist breekt Anderlecht: "Zelden gezien"

635 stemmen
Nederlandse analist breekt Anderlecht:

RSC Anderlecht is er dan toch niet in geslaagd om de halve finales van de Conference League te halen. De Brusselaars trokken donderdagavond nochtans met een dubbele voorsprong op zak naar het Nederlandse Alkmaar. Maar uiteindelijk was het AZ dat zich kon plaatsen na een strafschoppenserie.


Dit keer slaagde Bart Verbruggen er immers niet in om één van de penalty's te stoppen, terwijl Killian Sardella en Jan Vertonghen misten van op de stip. Maar eigenlijk had Anderlecht het nooit zover mogen laten komen. De Brusselaars hadden na de 2-0-zege in de heenmatch namelijk de kwalificatie binnen handbereik, die uitstekende uitgangspositie werd echter in een mum van tijd uit handen gegeven.

Na nog geen zes minuten gaf Michael Murillo een strafschop weg, die netjes werd omgezet door Vangelis Pavlidis. En nog geen tien minuten later stond de Griekse spits op de juiste plek om de 2-0 binnen te leggen. En AZ liet vervolgens nog verschillende grote kansen liggen om de 3-0 binnen te werken. Anderlecht slaagde er op zijn beurt niet in om daar offensief gezien ook maar iets tegenover te zetten in de eerste helft.

OP CAFÉ GEWEEST?
Na de pauze kwam RSCA iets beter in de match, maar de eerste periode was van een dramatisch niveau bij de Brusselaars. Willem Vissers, een bekende analist/journalist van De Volkskrant, toonde zich dan ook vlijmscherp op Twitter. "Zelden een ploeg in deze fase van een Europees toernooi zo slecht zien voetballen als Anderlecht. Alsof ze op café zijn geweest", klonk het messcherp.

LEES OOK: 'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Anderlecht speelde zijn slechtste eerste helft van het seizoen ...

Meest recent

Leegloop Antwerp: ervaren pion plots naar Saudi-Arabie

De leegloop bij Royal Antwerp FC houdt aan. De Antwerpse club ziet nog een speler de club verlaten. ...

26
26
Vanaken krijgt emotionele verrassing vlak voor WK-start

Terwijl de ogen van voetballiefhebbers deze avond gericht zijn op de eerste WK-opdracht van de Rode ...

93
93
Vrancken naar Anderlecht? Tavolieri geeft het antwoord

RSC Anderlecht start binnen een week aan de voorbereiding van het nieuwe seizoen. Tegen dan moet er ...

261
261
"Geniaal": ex-WK-gangers oordelen over Rode Duivels

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

19
19
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

98
98
Vanaken-schok tegen Egypte? "Best mogelijke combinatie"

Bondscoach Rudi Garcia wou op zijn persbabbel daags voor de match niet in zijn kaarten laten kijken. ...

129
129
Egypte waarschuwt voor vier Duivels: "Vergeet hem niet"

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

93
93
Theate of Mechele in basis? Albert hakt knoop al door

De Rode Duivels kruisen maandagavond in Seattle de degens met Egypte. Voor de eerste groepsmatch op ...

80
80
"Niet moeien": Doku krijgt duidelijke reactie op 'bevallingsverlof'

Jérémy Doku moet dit WK dé blinkvanger worden bij de Rode Duivels. Maar door ...

264
264
Rode Duivels krijgen al eerste mokerslag voor WK-opener

Nog voor de WK-opener krijgen de Rode Duivels al een stevige waarschuwing. België wordt overal ...

359
359
Valse start Oranje: grote zondebok krijgt natie over zich heen

Voor Nederland is het WK 2026 met een valse noot van start gegaan. Tegen Japan gaf Oranje in de ...

166
166
Bibberen voor Belgen: databureaus voorspellen clash met Egypte

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

637
637
Opstelling België-Egypte: Garcia stelt één Duivel diep teleur

Het wachten is eindelijk voorbij, maandagavond trappen de Rode Duivels hun campagne op het WK 2026 ...

605
605
Ecuador vervloekt lat bij zege Ivoorkust, Zweden haalt fors uit

Ivoorkust heeft maandagnacht een gouden zaak gedaan op het WK. De Oranje Olifanten wonnen in ...

113
113
Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

90
90
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

167
167
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

203
203
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

87
87
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

25
25
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

80
80
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

129
129
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

413
413
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

73
73
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

35
35
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

54
54

Meer sportnieuws