Nederlandse analist breekt Anderlecht: "Zelden gezien"

door
Nederlandse analist breekt Anderlecht:

RSC Anderlecht is er dan toch niet in geslaagd om de halve finales van de Conference League te halen. De Brusselaars trokken donderdagavond nochtans met een dubbele voorsprong op zak naar het Nederlandse Alkmaar. Maar uiteindelijk was het AZ dat zich kon plaatsen na een strafschoppenserie.


Dit keer slaagde Bart Verbruggen er immers niet in om één van de penalty's te stoppen, terwijl Killian Sardella en Jan Vertonghen misten van op de stip. Maar eigenlijk had Anderlecht het nooit zover mogen laten komen. De Brusselaars hadden na de 2-0-zege in de heenmatch namelijk de kwalificatie binnen handbereik, die uitstekende uitgangspositie werd echter in een mum van tijd uit handen gegeven.

Na nog geen zes minuten gaf Michael Murillo een strafschop weg, die netjes werd omgezet door Vangelis Pavlidis. En nog geen tien minuten later stond de Griekse spits op de juiste plek om de 2-0 binnen te leggen. En AZ liet vervolgens nog verschillende grote kansen liggen om de 3-0 binnen te werken. Anderlecht slaagde er op zijn beurt niet in om daar offensief gezien ook maar iets tegenover te zetten in de eerste helft.

OP CAFÉ GEWEEST?
Na de pauze kwam RSCA iets beter in de match, maar de eerste periode was van een dramatisch niveau bij de Brusselaars. Willem Vissers, een bekende analist/journalist van De Volkskrant, toonde zich dan ook vlijmscherp op Twitter. "Zelden een ploeg in deze fase van een Europees toernooi zo slecht zien voetballen als Anderlecht. Alsof ze op café zijn geweest", klonk het messcherp.

LEES OOK: Vandenbempt waarschuwt Anderlecht in zoektocht naar nieuwe coach

Anderlecht speelde zijn slechtste eerste helft van het seizoen ...

Meest recent

'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

KRC Genk pakte zondag eindelijk nog eens een competitiezege. De laatste overwinning dateerde al van ...

36
36
Vandenbempt waarschuwt Anderlecht in zoektocht naar nieuwe coach

Anderlecht ging zondag opnieuw pijnlijk onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. ...

120
120
'Nottingham Forest grijpt naast Rode Duivel'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog dé sensatie van de Premier League, maar dit seizoen ...

18
18
Leko verklaart bizarre tactische keuze: "Hij was niet fit"

Club Brugge wist zich eerder deze week nog knap te kwalificeren in de Champions League, maar is ...

73
73
'Genk weigert miljoenenbod en haalt nog toptalent'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato geweest, maar maandag lijkt er op de ...

120
120
'Club hakt transferknopen door: 100 miljoen geweigerd'

De voorbije dagen draaide de geruchtenmolen bij Club Brugge op volle toeren. Zowel aan inkomende als ...

289
289
'Vermeeren slachtoffer van knaltransfer Essevee'

Arthur Vermeeren mocht zaterdag nog eens tien minuten meedoen bij Olympique Marseille. Onze ...

71
71
'Anderlecht verrast: toch nog aanwinst op komst'

Besnik Hasi verwachtte ingaand geen nieuws meer bij RSC Anderlecht. Al haalde onze redactie aan dat ...

200
200
Anderlecht-fans reageren unaniem na ontslag Hasi

Anderlecht ging zondag opnieuw onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. Dat ...

225
225
KV Mechelen valt ondanks knappe comeback uit top zes

KV Mechelen is zijn plaats in de top zes kwijt. Op het veld van OH Leuven redden ze dankzij een ...

84
84
Anderlecht zoekt coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Besnik Hasi is ontslagen als trainer van RSC Anderlecht. Een logische beslissing na 18 zeges in 43 ...

1721
1721
Kogel is door de kerk: Anderlecht ontslaat Hasi

RSC Anderlecht heeft zopas Besnik Hasi ontslagen. Dat heeft de club meegedeeld via de officiële ...

469
469
Union SG haalt zwak Club Brugge meteen van zijn wolk

De beste Belgische ploegen van de afgelopen jaren stonden vanavond in het Dudenpark tegenover ...

200
200
‘Antwerp snel verlost van floptransfer’

De zomermercato van Royal Antwerp FC was zeker geen groot succes. De Great Old gaat mogelijk een van ...

155
155
‘Race tegen de klok: Club Brugge wil €7,5M-powerhouse’

Club Brugge heeft een transfertarget op de radar die deze winter plots overal opduikt. Zijn dossier ...

658
658
Ajax flikt het en heeft zeer grote transfer beet

Ajax verloor vandaag weer punten en telt achttien puntern minder dan PSV. Zo gaan voor het vierde ...

63
63
Man City loopt alweer kater op tegen Tottenham

In de Premier League moest Manchester City op bezoek gaan bij het povere Tottenham. De troepen van ...

29
29
PSV pakt na demonstratie uit met geweldig nieuws

Het moet bijzonder plezant zijn om vandaag fan te zijn van PSV. Ze domineren de Nederlandse ...

43
43
Club Brugge én Cercle Brugge kondigen transfers aan

De wintermercato loopt op zijn laatste benen. Er mogen nog de nodige transfers worden verwacht. Zo ...

124
124
Hasi op straat? Kleedkamer spreekt duidelijke taal

Het beloven spannende dagen te worden op Neerpede. Na de nederlaag op het veld van Standard, lijken ...

392
392
Anderlecht-zondebok schuldbewust: "Kijk vooral naar mezelf"

RSC Anderlecht is een nieuwe teleurstelling rijker. De gevallen recordkampioen verloor zondagmiddag ...

249
249
Ontslag Hasi in de maak: zondagavond nog crisisoverleg

RSC Anderlecht staat aanstaande donderdag voor een levensbelangrijk bekerduel tegen Antwerp FC. De ...

655
655
Genk bibbert en beeft maar verzilvert bliksemstart op Dender

KRC Genk heeft zijn eerste competitiezege onder Nicky Hayen beet. Op het veld van FCV Dender nam het ...

92
92
Union - Club Brugge: Leko kiest grote verrassing in basiself

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een absolute topaffiche op het programma. Met Union SG en ...

280
280
Courtois én Lammens cruciaal in zeges, straf statement PSV

In La Liga blijft Real Madrid voorlopig op een zucht van leider FC Barcelona. Het won zondag immers ...

86
86

Meer sportnieuws