Nederlandse analist breekt Anderlecht: "Zelden gezien"

635 stemmen
Nederlandse analist breekt Anderlecht:

RSC Anderlecht is er dan toch niet in geslaagd om de halve finales van de Conference League te halen. De Brusselaars trokken donderdagavond nochtans met een dubbele voorsprong op zak naar het Nederlandse Alkmaar. Maar uiteindelijk was het AZ dat zich kon plaatsen na een strafschoppenserie.


Dit keer slaagde Bart Verbruggen er immers niet in om één van de penalty's te stoppen, terwijl Killian Sardella en Jan Vertonghen misten van op de stip. Maar eigenlijk had Anderlecht het nooit zover mogen laten komen. De Brusselaars hadden na de 2-0-zege in de heenmatch namelijk de kwalificatie binnen handbereik, die uitstekende uitgangspositie werd echter in een mum van tijd uit handen gegeven.

Na nog geen zes minuten gaf Michael Murillo een strafschop weg, die netjes werd omgezet door Vangelis Pavlidis. En nog geen tien minuten later stond de Griekse spits op de juiste plek om de 2-0 binnen te leggen. En AZ liet vervolgens nog verschillende grote kansen liggen om de 3-0 binnen te werken. Anderlecht slaagde er op zijn beurt niet in om daar offensief gezien ook maar iets tegenover te zetten in de eerste helft.

OP CAFÉ GEWEEST?
Na de pauze kwam RSCA iets beter in de match, maar de eerste periode was van een dramatisch niveau bij de Brusselaars. Willem Vissers, een bekende analist/journalist van De Volkskrant, toonde zich dan ook vlijmscherp op Twitter. "Zelden een ploeg in deze fase van een Europees toernooi zo slecht zien voetballen als Anderlecht. Alsof ze op café zijn geweest", klonk het messcherp.

LEES OOK: 'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

Anderlecht speelde zijn slechtste eerste helft van het seizoen ...

Meest recent

Garcia laat wenkbrauwen fronsen: “Wat heeft hij misdaan?”

De Rode Duivels hebben het moeilijk tegen Egypte. Bij de rust keken de Belgen tegen een 0-1 ...

27
27
Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

De Rode Duivels kijken bij de rust tegen een 0-1 achterstand aan. Een afstandsschot was buiten het ...

30
30
"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

196
196
Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

13
13
Aanwinst nummer vier: Union haalt revelatie uit eigen land

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

49
49
Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

55
55
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

235
235
Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

62
62
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

180
180
"Hele wereld weet het" - Egyptenaren vrezen vier Duivels

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

179
179
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

233
233
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

561
561
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

236
236
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

468
468
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

38
38
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

94
94
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

126
126
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

28
28
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

79
79
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

599
599
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

94
94
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

219
219
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

65
65
Soap in 1B: RWDM leeft nog, Olympic Charleroi dient klacht in

In de Challenger Pro League is de degradatiestrijd dit seizoen toch een beetje uitgedraaid op een ...

313
313
'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Voor Charleroi is het een onverwacht bewogen seizoen geweest. Het werd meteen uitgeschakeld in de ...

72
72

Meer sportnieuws