Droom wordt nachtmerrie: Anderlecht sneuvelt na penalty's

door
Droom wordt nachtmerrie: Anderlecht sneuvelt na penalty's

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond niet kunnen plaatsen voor de halve finales in de Conference League. De Brusselaars begonnen dramatisch aan de terugmatch tegen AZ Alkmaar en stonden in een mum van tijd op een dubbele achterstand, maar hielden daarna stand en lieten het tot penalty's komen. In de strafschoppenreeks trok de thuisploeg echter toch aan het langste eind. 


De wedstrijd in het AFAS-stadion kon niet veel slechter beginnen voor de bezoekers. Na amper 5 minuten haalde Murillo zijn tegenstander neer aan de rand van de zestien, waarna de bal op de stip ging. Pavlidis nam die elfmeter gretig in ontvangst. En het ging al snel van kwaad naar erger. Nog geen tien minuten later ontsnapte Odgaard aan de buitenspelval en bood hij Pavlidis de 2-0 op een schoteltje aan. Een horror-scenario voor Paars-Wit, dat vervolgens nog van geluk mocht spreken.

 

Odgaard en Pavlidis, tot twee keer toe, toonden zich immers genadig en lieten enkele grote kansen op derde treffer liggen. De paars-witte defensie trilde op zijn benen, de aanvalslinie kwam er in de eerste helft al helemaal niet aan te pas. En hoewel uitblinker Pavlidis tijdens de rust gewisseld moest worden wegens een blessure, bleef AZ ook na de pauze de betere ploeg. Al had AZ het zonder zijn Griekse speerpunt lastiger om tot doelgevaar te komen. Daar tegenover zag RSCA wel Murillo uitvallen met een kwetsuur.

WINNING GOAL AFGEKEURD
Na ruim een uur spelen kon Anderlecht eindelijk eens voor gevaar zorgen. Na een geblokte poging van Refaelov, kon Ndiaye uithalen vanuit een scherpe hoek. AZ-doelman Ryan pakte evenwel uit met een gepaste reactie. Die zeldzame doelpoging kon de thuisploeg echter niet van de wijs brengen, de Nederlanders bleven de match onder controle houden. Voor Paars-Wit werd het dus zaak om geen goals meer weg te geven en zich tot verlengingen te knokken.



Gemakkelijk werd dat evenwel niet: Kerkez knalde een prima poging tegen de lat, Odgaard besliste na een buitenspelgeval op Verbruggen. Scoren deed AZ evenwel niet meer en Stroeykens liet de ultieme kans voor Anderlecht liggen. Bijgevolg kwam het tot verlengingen en daarin leek Odgaard de doodsteek uit te delen aan de Brusselaars. Zijn doelpunt werd evenwel terecht afgekeurd wegens buitenspel.

GEEN NIEUW PENALTY-SPROOKJE
Uiteindelijk moesten penalty's bepalen welke ploeg zou doorstoten naar de halve finales. De Brusselaars hadden, met dank aan doelman Verbruggen, dit seizoen al meerdere penalty-reeksen tot een goed einde gebracht. Maar dat was dit keer niet het geval. Vertonghen, die nochtans een beresterke match speelde, en Sardella misten hun elfmeters. De spelers van AZ bleven op hun beurt foutloos en verzekerden zich zo van een plekje in de halve finales.

LEES OOK: 'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Wie was over twee matchen de betere ploeg?

Meest recent

Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

24
24
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

55
55
'Messi laat 1,4 miljard euro links liggen'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

46
46
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

143
143
Vannieuwkerke haalt hard uit: "Dit klopt gewoon niet"

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

113
113
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

162
162
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

407
407
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

302
302
'Transferdompers voor Club én Cercle Brugge'

De wintermercato is intussen al bijna halfweg, maar het is nog wachten op het échte vuurwerk ...

78
78
Japans talent voor Gent, Standard haalt jeugdproduct terug

Het echte transfergeweld moet nog losbarsten in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

53
53
'Overmars richt zijn pijlen op Chelsea-flop'

Antwerp plaatste zich dinsdagavond voor de halve finale van de Croky Cup na een thriller tegen La ...

132
132
'Club Brugge heeft nieuwe Stankovic al in vizier'

Bij Club Brugge zal de transfermolen de komende maanden ongetwijfeld weer volop draaien. Met Kaye ...

272
272
'STVV slaat fraaie transferslag bij Beerschot'

Halfweg het seizoen blijkt STVV dé revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries prijken ...

216
216
'Soap escaleert: Nainggolan en Lokeren op ramkoers'

Er zal deze maand in de Challenger Pro League ongetwijfeld heel wat bewegen. Het meest besproken ...

255
255
Hasi spreekt klare taal over contractsaga Coosemans

Anderlecht viel vorig weekend ook in de prijzen op het Gala van de Gouden Schoen. Nathan De Cat werd ...

168
168
Westerlo haalt vervanger Yow nu al binnen

Bij Westerlo belooft het alweer een drukke mercato te worden. De Kemphanen zien deze maand wellicht ...

38
38
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest Angulo, STVV sluit dubbele deal'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

368
368
Van den Brom zorgt voor ophef: “Stelletje slappe lullen!”

John van den Brom heeft een verleden op de Belgische velden als coach van RSC Anderlecht en KRC ...

88
88
Niet enkel in België: Guardiola verwoest arbitrage én VAR

Manchester City nam het in de heenwedstrijd van de halve finale van de FA Cup op in en tegen ...

67
67
Het beeld van de Croky Cup: Bayat explodeert door VAR

Club Brugge kreeg in de Croky Cup een mokerslag van jewelste. Sporting Charleroi zette de winnaar ...

127
127
Oosting duwt door: twee spelers mogen niet weg

Bij Royal Antwerp FC zijn het naast het veld zware tijden. Zeno Van den Bosch trekt na het seizoen ...

321
321
Burgess deelt flinke waarschuwing uit aan Club Brugge & co

Union SG speelde zijn beste matchen in de Champions League, waar ze het spel niet moeten maken. In ...

219
219
RAFC-fan Tom Waes laat masker vallen: schaamte, pijn en twijfel

Tom Waes schittert weer op het grote scherm. De Antwerp-fan was deze week nog te zien in het ...

87
87
Kerk verklaart bloedvorm én nieuwe wind bij Antwerp

Het was zwoegen en zweten, maar Royal Antwerp FC plaatste zich ten koste van La Louvière voor ...

207
207
Zomeraanwinst weg bij KV Mechelen, Boufal vindt nieuwe club

De transfermarkt draait op volle toeren. Er worden veel transfers afgerond. Met daarbij KV Mechelen ...

143
143

Meer sportnieuws