Droom wordt nachtmerrie: Anderlecht sneuvelt na penalty's

door
Droom wordt nachtmerrie: Anderlecht sneuvelt na penalty's

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond niet kunnen plaatsen voor de halve finales in de Conference League. De Brusselaars begonnen dramatisch aan de terugmatch tegen AZ Alkmaar en stonden in een mum van tijd op een dubbele achterstand, maar hielden daarna stand en lieten het tot penalty's komen. In de strafschoppenreeks trok de thuisploeg echter toch aan het langste eind. 


De wedstrijd in het AFAS-stadion kon niet veel slechter beginnen voor de bezoekers. Na amper 5 minuten haalde Murillo zijn tegenstander neer aan de rand van de zestien, waarna de bal op de stip ging. Pavlidis nam die elfmeter gretig in ontvangst. En het ging al snel van kwaad naar erger. Nog geen tien minuten later ontsnapte Odgaard aan de buitenspelval en bood hij Pavlidis de 2-0 op een schoteltje aan. Een horror-scenario voor Paars-Wit, dat vervolgens nog van geluk mocht spreken.

 

Odgaard en Pavlidis, tot twee keer toe, toonden zich immers genadig en lieten enkele grote kansen op derde treffer liggen. De paars-witte defensie trilde op zijn benen, de aanvalslinie kwam er in de eerste helft al helemaal niet aan te pas. En hoewel uitblinker Pavlidis tijdens de rust gewisseld moest worden wegens een blessure, bleef AZ ook na de pauze de betere ploeg. Al had AZ het zonder zijn Griekse speerpunt lastiger om tot doelgevaar te komen. Daar tegenover zag RSCA wel Murillo uitvallen met een kwetsuur.

WINNING GOAL AFGEKEURD
Na ruim een uur spelen kon Anderlecht eindelijk eens voor gevaar zorgen. Na een geblokte poging van Refaelov, kon Ndiaye uithalen vanuit een scherpe hoek. AZ-doelman Ryan pakte evenwel uit met een gepaste reactie. Die zeldzame doelpoging kon de thuisploeg echter niet van de wijs brengen, de Nederlanders bleven de match onder controle houden. Voor Paars-Wit werd het dus zaak om geen goals meer weg te geven en zich tot verlengingen te knokken.



Gemakkelijk werd dat evenwel niet: Kerkez knalde een prima poging tegen de lat, Odgaard besliste na een buitenspelgeval op Verbruggen. Scoren deed AZ evenwel niet meer en Stroeykens liet de ultieme kans voor Anderlecht liggen. Bijgevolg kwam het tot verlengingen en daarin leek Odgaard de doodsteek uit te delen aan de Brusselaars. Zijn doelpunt werd evenwel terecht afgekeurd wegens buitenspel.

GEEN NIEUW PENALTY-SPROOKJE
Uiteindelijk moesten penalty's bepalen welke ploeg zou doorstoten naar de halve finales. De Brusselaars hadden, met dank aan doelman Verbruggen, dit seizoen al meerdere penalty-reeksen tot een goed einde gebracht. Maar dat was dit keer niet het geval. Vertonghen, die nochtans een beresterke match speelde, en Sardella misten hun elfmeters. De spelers van AZ bleven op hun beurt foutloos en verzekerden zich zo van een plekje in de halve finales.

LEES OOK: 'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Wie was over twee matchen de betere ploeg?

Meest recent

Union blijft gaan: derde winteraanwinst voorgesteld

Op het Gala van de Gouden Schoen werd enkel ex-coach Sébastien Pocognoli in de bloemetjes ...

0
0
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen ook een aantal ...

59
59
El Ouahdi legt zich neer bij enorme teleurstelling

Zakaria El Ouahdi is één van de beste backs van de Belgische competitie, al dan niet ...

145
145
Guardiola achterna? Kompany schuift historische kans opzij

Vincent Kompany kan met Bayern München geschiedenis schrijven. De Belgische oefenmeester kan ...

59
59
‘Klopp weer T1? Europese grootmacht overtuigt Duitser’

Zien we Jurgen Klopp binennkort weer aan de zijlijn als hoofdtrainer? Momenteel is de Duitser de ...

89
89
‘Westerlo vindt opvolger Rommens: harde gesprekken’

Westerlo is op de wintermercato naarstig op zoek naar een nieuwe linksachter. Afgelopen zomer zagen ...

37
37
Michèle Lacroix steelt de show en betovert Engeland

Kevin De Bruyne was de verrassingsgast op het Gala van de Gouden Schoen afgelopen zondag. De Rode ...

63
63
‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Wout Faes krijgt bij de Rode Duivels vaak kritiek, maar in clubverband staat de verdediger op een ...

131
131
Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

De Croky Cup staat weer op het programma en Sporting Charleroi neemt het op tegen Club Brugge. Na ...

230
230
Union heeft beet: nieuwe ruwe diamant is binnen

Union SG is altijd op zoek naar ruwe diamanten op de transfermarkt. De Brusselse club heeft een ...

46
46
Ronaldo door het lint in Saudi-Arabië: weer einde verhaal?

Cristiano Ronaldo is inmiddels al 40 jaar, maar de Portugees is nog één van de ...

94
94
Antwerp-revelatie doet onthulling: “Dat woog op me”

Royal Antwerp FC haalde in 2022 Christopher Scott binnen, maar het ‘juweeltje van ...

127
127
Hoogst gewaardeerde speler in JPL? Opvallende nummer 1

Het voetbal wordt meer en meer datagericht. En om de haverklap komen er dan ook lijstjes naar boven ...

320
320
TRANSFERUURTJE: ‘Nainggolan verbaast, RSCA en Club in actie’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

293
293
‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Na zijn vertrek bij Club Brugge heeft Ignace Van der Brempt moeite om ergens een absolute basispion ...

73
73
‘Lammens kent nieuwe T1 bij Man Utd: verrassing van formaat’

Manchester United besloot om Ruben Amorim de laan uit te sturen na een desastreuze periode. The Red ...

181
181
‘Beerschot gaat hard: drie keer prijs op wintermercato’

De Belgische clubs zijn druk in de weer tijdens de wintermercato. De tweede seizoenshelft staat voor ...

414
414
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

255
255
Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

390
390
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

378
378
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

115
115
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

119
119
Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

497
497
'Radja Nainggolan maakt ophefmakende transfer'

Komend weekend trekt ook de Challenger Pro League zich weer op gang. In aanloop naar de ...

275
275
Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

Bij Antwerp FC zit de winterstop er alweer op. Dinsdagavond strijdt de Great Old op eigen veld tegen ...

355
355

Meer sportnieuws