Droom wordt nachtmerrie: Anderlecht sneuvelt na penalty's

door
Droom wordt nachtmerrie: Anderlecht sneuvelt na penalty's

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond niet kunnen plaatsen voor de halve finales in de Conference League. De Brusselaars begonnen dramatisch aan de terugmatch tegen AZ Alkmaar en stonden in een mum van tijd op een dubbele achterstand, maar hielden daarna stand en lieten het tot penalty's komen. In de strafschoppenreeks trok de thuisploeg echter toch aan het langste eind. 


De wedstrijd in het AFAS-stadion kon niet veel slechter beginnen voor de bezoekers. Na amper 5 minuten haalde Murillo zijn tegenstander neer aan de rand van de zestien, waarna de bal op de stip ging. Pavlidis nam die elfmeter gretig in ontvangst. En het ging al snel van kwaad naar erger. Nog geen tien minuten later ontsnapte Odgaard aan de buitenspelval en bood hij Pavlidis de 2-0 op een schoteltje aan. Een horror-scenario voor Paars-Wit, dat vervolgens nog van geluk mocht spreken.

 

Odgaard en Pavlidis, tot twee keer toe, toonden zich immers genadig en lieten enkele grote kansen op derde treffer liggen. De paars-witte defensie trilde op zijn benen, de aanvalslinie kwam er in de eerste helft al helemaal niet aan te pas. En hoewel uitblinker Pavlidis tijdens de rust gewisseld moest worden wegens een blessure, bleef AZ ook na de pauze de betere ploeg. Al had AZ het zonder zijn Griekse speerpunt lastiger om tot doelgevaar te komen. Daar tegenover zag RSCA wel Murillo uitvallen met een kwetsuur.

WINNING GOAL AFGEKEURD
Na ruim een uur spelen kon Anderlecht eindelijk eens voor gevaar zorgen. Na een geblokte poging van Refaelov, kon Ndiaye uithalen vanuit een scherpe hoek. AZ-doelman Ryan pakte evenwel uit met een gepaste reactie. Die zeldzame doelpoging kon de thuisploeg echter niet van de wijs brengen, de Nederlanders bleven de match onder controle houden. Voor Paars-Wit werd het dus zaak om geen goals meer weg te geven en zich tot verlengingen te knokken.



Gemakkelijk werd dat evenwel niet: Kerkez knalde een prima poging tegen de lat, Odgaard besliste na een buitenspelgeval op Verbruggen. Scoren deed AZ evenwel niet meer en Stroeykens liet de ultieme kans voor Anderlecht liggen. Bijgevolg kwam het tot verlengingen en daarin leek Odgaard de doodsteek uit te delen aan de Brusselaars. Zijn doelpunt werd evenwel terecht afgekeurd wegens buitenspel.

GEEN NIEUW PENALTY-SPROOKJE
Uiteindelijk moesten penalty's bepalen welke ploeg zou doorstoten naar de halve finales. De Brusselaars hadden, met dank aan doelman Verbruggen, dit seizoen al meerdere penalty-reeksen tot een goed einde gebracht. Maar dat was dit keer niet het geval. Vertonghen, die nochtans een beresterke match speelde, en Sardella misten hun elfmeters. De spelers van AZ bleven op hun beurt foutloos en verzekerden zich zo van een plekje in de halve finales.

LEES OOK: Anderlecht strikt eindelijk spits: Romano onthult transfersom

Wie was over twee matchen de betere ploeg?

Meest recent

Old Trafford ontploft! Man Utd peuzelt Man City op

Manchester United en Manchester City hebben zopas de Manchester Derby afgewerkt. Het werd nog eens ...

27
27
Fan KRC Genk misdraagt zich: club neemt stevige maatregelen

In de Challenger Pro League stond gisteren het duel tussen Jong Genk en Lommel SK op het programma. ...

34
34
'Club beeft: Aston Villa meldt zich in Brugge'

Club Brugge verkocht Kaye Furo voor 10 miljoen euro aan Brentford. Blauw-Zwaret heeft dit seizoen ...

167
167
Hayen waarschuwt concurrentie en heeft groots plan

KRC Genk neemt het om 16u op tegen Zulte Waregem. Aan de Gaverbeek gaan de Limburgers op zoek naar ...

88
88
'Stijnen kietelt: botsing met Nainggolan dreigt'

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan naar Maasmechelen. Een enorme transfer voor de Limburgse ...

64
64
'Bliksemexit Noa Lang: Serie A-transfer doet Napels daveren'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

52
52
Anderlecht strikt eindelijk spits: Romano onthult transfersom

Coach Besnik Hasi vraagt er inmiddels al wekenlang om, maar voorlopig blijft het wachten op een ...

366
366
"Dan klopt er iets niet" - zuivere kaping op Gouden Schoen?

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

185
185
'Europese topclub dropt bom: sensationele comeback Kanté'

De winterse transferperiode is in de meeste grote voetballanden ondertussen halfweg. Maar er zitten ...

20
20
Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Op korte termijn wil Romelu Lukaku zo snel mogelijk zijn rentree maken bij SSC Napoli. Voor de ...

490
490
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, grote verrassing Duranville'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

321
321
Alonso was Real-sterren kotsbeu: training ontspoort

Het ontslag van Xabi Alonso bij Real Madrid zindert nog ferm na. De Spaanse oefenmeester werd ...

325
325
Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Het Gala van de Gouden Schoen leverde dit jaar meer gespreksstof op dan glamour alleen. Wat een ...

79
79
KV Mechelen droomt groots en roept straffe ambities uit

KV Mechelen doet het dit seizoen meer dan behoorlijk. Achter de Kazerne dromen ze al luidop van een ...

243
243
Club Brugge krijgt mentale tik: “Daar ligt dé oplossing"

Club Brugge kreeg in eigen huis een mokerslag van jewelste. Blauw-Zwart stond op een dubbele ...

402
402
Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Samuel Bastien maakte in het verleden furore bij Standard Luik en vervolgens ging hij naar Burnley ...

102
102
Club Brugge rondt winterdeal af: akkoord in Spanje

Club Brugge heeft een uitgaande winterdeal afgerond. Op de officiële kanalen liet Blauw-Zwart ...

252
252
Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor AS Monaco, maar de Belgische ...

99
99
Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Dat Romelu Lukaku ooit terugkeert naar RSC Anderlecht, dat staat vast. Maar wanneer? Daar is geen ...

472
472
Smaakmaker voor Union SG: Hubert nu al onder de indruk

Union SG begon goed aan 2026 met een zeer makkelijke kwalificatie voor de halve finales van de Beker ...

72
72
Hayen tovert met deze verrassing wit konijn uit de hoed

KRC Genk speelt zaterdag op het veld van Zulte Waregem. Dat is een belangrijke match voor de ...

569
569
Kleedkamer-interventie bij Club: Verhaeghe keihard aangepakt

Club Brugge is niet bepaald goed aan de tweede helft van het seizoen begonnen. Blauw-Zwart verloor ...

1276
1276
Onrust bij Man Utd: Lammens voelt meteen de gevolgen

Senne Lammens voelt het meteen: bij Manchester United is rust altijd tijdelijk. Met een nieuwe coach ...

304
304
Club genekt door VAR? Vanaken reageert live voor camera

Club Brugge heeft vrijdagavond een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen La Louvière. ...

1321
1321
'Anderlecht gaat los: twéé aanwinsten, JPL-transfer blijft optie'

Het heeft eventjes geduurd, maar er lijkt dan toch versterking onderweg bij RSC Anderlecht. Volgens ...

652
652

Meer sportnieuws