Droom wordt nachtmerrie: Anderlecht sneuvelt na penalty's

310
Droom wordt nachtmerrie: Anderlecht sneuvelt na penalty's

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond niet kunnen plaatsen voor de halve finales in de Conference League. De Brusselaars begonnen dramatisch aan de terugmatch tegen AZ Alkmaar en stonden in een mum van tijd op een dubbele achterstand, maar hielden daarna stand en lieten het tot penalty's komen. In de strafschoppenreeks trok de thuisploeg echter toch aan het langste eind. 


De wedstrijd in het AFAS-stadion kon niet veel slechter beginnen voor de bezoekers. Na amper 5 minuten haalde Murillo zijn tegenstander neer aan de rand van de zestien, waarna de bal op de stip ging. Pavlidis nam die elfmeter gretig in ontvangst. En het ging al snel van kwaad naar erger. Nog geen tien minuten later ontsnapte Odgaard aan de buitenspelval en bood hij Pavlidis de 2-0 op een schoteltje aan. Een horror-scenario voor Paars-Wit, dat vervolgens nog van geluk mocht spreken.

 

Odgaard en Pavlidis, tot twee keer toe, toonden zich immers genadig en lieten enkele grote kansen op derde treffer liggen. De paars-witte defensie trilde op zijn benen, de aanvalslinie kwam er in de eerste helft al helemaal niet aan te pas. En hoewel uitblinker Pavlidis tijdens de rust gewisseld moest worden wegens een blessure, bleef AZ ook na de pauze de betere ploeg. Al had AZ het zonder zijn Griekse speerpunt lastiger om tot doelgevaar te komen. Daar tegenover zag RSCA wel Murillo uitvallen met een kwetsuur.

WINNING GOAL AFGEKEURD
Na ruim een uur spelen kon Anderlecht eindelijk eens voor gevaar zorgen. Na een geblokte poging van Refaelov, kon Ndiaye uithalen vanuit een scherpe hoek. AZ-doelman Ryan pakte evenwel uit met een gepaste reactie. Die zeldzame doelpoging kon de thuisploeg echter niet van de wijs brengen, de Nederlanders bleven de match onder controle houden. Voor Paars-Wit werd het dus zaak om geen goals meer weg te geven en zich tot verlengingen te knokken.



Gemakkelijk werd dat evenwel niet: Kerkez knalde een prima poging tegen de lat, Odgaard besliste na een buitenspelgeval op Verbruggen. Scoren deed AZ evenwel niet meer en Stroeykens liet de ultieme kans voor Anderlecht liggen. Bijgevolg kwam het tot verlengingen en daarin leek Odgaard de doodsteek uit te delen aan de Brusselaars. Zijn doelpunt werd evenwel terecht afgekeurd wegens buitenspel.

GEEN NIEUW PENALTY-SPROOKJE
Uiteindelijk moesten penalty's bepalen welke ploeg zou doorstoten naar de halve finales. De Brusselaars hadden, met dank aan doelman Verbruggen, dit seizoen al meerdere penalty-reeksen tot een goed einde gebracht. Maar dat was dit keer niet het geval. Vertonghen, die nochtans een beresterke match speelde, en Sardella misten hun elfmeters. De spelers van AZ bleven op hun beurt foutloos en verzekerden zich zo van een plekje in de halve finales.

LEES OOK: STVV op zoek naar stunt: "Het wordt moeilijk"

Wie was over twee matchen de betere ploeg?

Meest recent

JPL-topclubs, opgelet: Belgische winger maakt furore

Belgische topclubs die nog een snelle, dribbelvaardige flankaanvaller zoeken: speur eens rond in ...

17
17
OHL wil eindelijk swingen: "Zou seizoen glans geven"

Bij OH Leuven wisten ze een glansloze bekerkwalificatie af te dwingen tegen Francs Borains. ...

8
8
Anderlecht greep naast toptransfer: "Kreeg rondleiding in de stad"

RSC Anderlecht kende een heel drukke zomermercato. De Brusselaars wisten niet altijd hun topfavoriet ...

84
84
STVV op zoek naar stunt: "Het wordt moeilijk"

STVV heeft indruk gemaakt tegen Lommel SK. Ze wonnen met 4-1 en plaatsten zich zo voor de volgende ...

23
23
Zulte Waregem lonkt naar méér: "Goede hoop"

Zulte Waregem doet het goed in de Jupiler Pro League. In de Beker van België kenden ze ook geen ...

45
45
'Race tegen de klok voor Kompany voor kraker tegen Arsenal'

Er wordt deze week opnieuw gevoetbald in de Champions League en op de derde speeldag van de league ...

16
16
Dure fout van Bruno: één speler blijkt onmisbaar

RSC Anderlecht speelde tegen Beerschot alweer zijn zeventiende match van het seizoen. Het verloor ...

173
173
Club krijgt tegen Lens te maken met Portugese ref

Club Brugge zit in een zeer drukke periode met in bijna elke week een midweekwedstrijd in de ...

79
79
"Dacht dat ik zou sterven"-Totti laat iedereen verbijsterd achter

Francesco Totti heeft als voetballegende al heel wat meegemaakt, maar één periode uit ...

15
15
'Charleroi moet wéér matchen achter gesloten deuren vrezen'

Charleroi is tot dusver dé revelatie van het seizoen en staat na acht speeldagen op een zeer ...

65
65
'Bekerstunt met gevolg: profclubs kloppen aan in Rochefort'

De Croky Cup bracht afgelopen weekend enkele stevige verrassingen met zich mee. Hét strafste ...

131
131
Italianen blijven vissen naar Tresoldi: vader geeft antwoord

Zowat heel Europa is dezer dagen in de ban van Nicolo Tresoldi. Zijn hattrick op het veld van Inter ...

272
272
Union heeft goud in handen: Sylla bij Europese top

Union wist in de zomer alweer de nodige sterkhouders te gelde te maken, maar hun vertrek werd ...

31
31
Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Olivier Deschacht heeft het als Anderlecht-supporter momenteel niet onder de markt. Paars-wit ...

184
184
KV Mechelen ontdekt goudhaantje dankzij 'domme' oefenmatch

Na een vervelend seizoensbegin lijkt de hemel eindelijk op te klaren voor KV Mechelen. Nadat het ...

101
101
Duranville eindelijk vertrokken? "Onmiskenbaar talent"

De Rode Duivels beschikken dezer dagen over enorme weelde op de flanken, en dan hebben nog niet eens ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Tresoldi, Club heeft opvolger in vizier'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

328
328
Grove fout De Mil bloot: “Pijnlijk en blamage KAA Gent”

KAA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League en de Buffalo’s leken ook in de beker op ...

190
190
Zoon Oosting duwt ex-Antwerp-coach dieper de put in

Joseph Oosting was de opvolger van Mark van Bommel bij Royal Antwerp FC, maar de Nederlander werd ...

36
36
Karetsas incasseert wéér ferme mokerslag bij Dortmund

Konstantinos Karetsas maakte de overstap van KRC Genk naar Borussia Dortmund, maar na een vliegende ...

144
144
Augustinsson velt eerste oordeel over kern én Bruno

RSC Anderlecht ligt uit de Beker van België. Dat is uiteraard hard aangekomen in Brussel. De ...

320
320
STVV kent heerlijke week: De Meyer haalt zijn gram

In het voetbal worden er héél snel conclusies getrokken. Ook in bepaalde media. Zwart ...

50
50
Kritiek op Bruno neemt toe: "Is zijn verantwoordelijkheid"

RSC Anderlecht ligt uit de Croky Cup en dat tegen een tweedeklasser. Het is de eerste grote ...

245
245
Messoudi zorgt voor feest op het Kiel: "Verschil is groot"

Beerschot kende nog eens een hoogdag op het Kiel. Ze wonnen met 2-1 van RSC Anderlecht en zorgden ...

109
109
Clement onder vuur: "Dit heb ik nog nooit meegemaakt"

Het gaat niet goed met de Belgische trainers in Engeland. Nicky Hayen bakt er weinig tot niets van ...

430
430

Meer sportnieuws