Droom wordt nachtmerrie: Anderlecht sneuvelt na penalty's

door
Droom wordt nachtmerrie: Anderlecht sneuvelt na penalty's

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond niet kunnen plaatsen voor de halve finales in de Conference League. De Brusselaars begonnen dramatisch aan de terugmatch tegen AZ Alkmaar en stonden in een mum van tijd op een dubbele achterstand, maar hielden daarna stand en lieten het tot penalty's komen. In de strafschoppenreeks trok de thuisploeg echter toch aan het langste eind. 


De wedstrijd in het AFAS-stadion kon niet veel slechter beginnen voor de bezoekers. Na amper 5 minuten haalde Murillo zijn tegenstander neer aan de rand van de zestien, waarna de bal op de stip ging. Pavlidis nam die elfmeter gretig in ontvangst. En het ging al snel van kwaad naar erger. Nog geen tien minuten later ontsnapte Odgaard aan de buitenspelval en bood hij Pavlidis de 2-0 op een schoteltje aan. Een horror-scenario voor Paars-Wit, dat vervolgens nog van geluk mocht spreken.

 

Odgaard en Pavlidis, tot twee keer toe, toonden zich immers genadig en lieten enkele grote kansen op derde treffer liggen. De paars-witte defensie trilde op zijn benen, de aanvalslinie kwam er in de eerste helft al helemaal niet aan te pas. En hoewel uitblinker Pavlidis tijdens de rust gewisseld moest worden wegens een blessure, bleef AZ ook na de pauze de betere ploeg. Al had AZ het zonder zijn Griekse speerpunt lastiger om tot doelgevaar te komen. Daar tegenover zag RSCA wel Murillo uitvallen met een kwetsuur.

WINNING GOAL AFGEKEURD
Na ruim een uur spelen kon Anderlecht eindelijk eens voor gevaar zorgen. Na een geblokte poging van Refaelov, kon Ndiaye uithalen vanuit een scherpe hoek. AZ-doelman Ryan pakte evenwel uit met een gepaste reactie. Die zeldzame doelpoging kon de thuisploeg echter niet van de wijs brengen, de Nederlanders bleven de match onder controle houden. Voor Paars-Wit werd het dus zaak om geen goals meer weg te geven en zich tot verlengingen te knokken.



Gemakkelijk werd dat evenwel niet: Kerkez knalde een prima poging tegen de lat, Odgaard besliste na een buitenspelgeval op Verbruggen. Scoren deed AZ evenwel niet meer en Stroeykens liet de ultieme kans voor Anderlecht liggen. Bijgevolg kwam het tot verlengingen en daarin leek Odgaard de doodsteek uit te delen aan de Brusselaars. Zijn doelpunt werd evenwel terecht afgekeurd wegens buitenspel.

GEEN NIEUW PENALTY-SPROOKJE
Uiteindelijk moesten penalty's bepalen welke ploeg zou doorstoten naar de halve finales. De Brusselaars hadden, met dank aan doelman Verbruggen, dit seizoen al meerdere penalty-reeksen tot een goed einde gebracht. Maar dat was dit keer niet het geval. Vertonghen, die nochtans een beresterke match speelde, en Sardella misten hun elfmeters. De spelers van AZ bleven op hun beurt foutloos en verzekerden zich zo van een plekje in de halve finales.

LEES OOK: UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

Wie was over twee matchen de betere ploeg?

Meest recent

Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

7
7
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

94
94
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

53
53
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

99
99
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

30
30
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

49
49
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

265
265
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

127
127
Leko drukt stempel: Club Brugge vist 'miskoop' weer op

Ivan Leko vierde een comeback in mineur bij Club Brugge, dat woensdag met 0-3 onderuit ging tegen ...

533
533
Anderlecht titelkandidaat? Hasi spreekt duidelijke taal

RSC Anderlecht zat in de zevende hemel na zeges tegen Union SG en KRC Genk, maar Westerlo zette ...

137
137
Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

De Rode Duivels nemen het volgende zomer in de groepsfase op tegen Egypte, Nieuw-Zeeland en Iran ...

77
77
De Mil bonkt direct op tafel: “Zeker versterkingen"

Rik De Mil staat voor zijn vuurdoop bij KAA Gent. De oefenmeester verliet Sporting Charleroi voor de ...

187
187
Groot nieuws voor Kompany: Bayern doet ferme geste

Vincent Kompany is dit seizoen geweldig bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester is ...

84
84
Opvolger De Mil bekend: Bayat verbaast vriend en vijand

Door het ontslag van Nicky Hayen klopte Club Brugge aan bij KAA Gent en door de exit van Ivan Leko ...

381
381
Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

RSC Anderlecht kreeg afgelopen speeldag een pandoering van Westerlo en komende speeldag wacht ...

235
235
UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

In eigen land is er zeer vaak grote kritiek op de Belgische scheidsrechters. Spelers, trainers en ...

66
66
Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

229
229
'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

De terugkeer van Romelu Lukaku nadert met rasse schreden. Meer dan vier maanden lag de Rode Duivel ...

60
60
Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

182
182
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

127
127
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

487
487
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

213
213
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

606
606
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

481
481
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

61
61

Meer sportnieuws