Transfergekte bij KRC Genk: 7 miljoen en Premier League-topdeal

1104
Transfergekte bij KRC Genk: 7 miljoen en Premier League-topdeal

Na een periode van slechte resultaten vond KRC Genk vorig weekend opnieuw zijn efficiëntie terug. Net voor de start van play-off 1 raken de Limburgers terug op kruissnelheid en dat zorgt uiteraard voor een grote opluchting in de Cegeka Arena. Ondertussen bereidt Dimitri de Condé reeds het volgende voetbalseizoen voor, want op het transfervlak staat er weer heel wat te gebeuren in Limburg.


SKORAS: MAN VAN 7 MILJOEN
In navolging van winteraanwinst Yira Sor houdt Genk een nieuwe Europese sensatie in de gaten. Michal Skoras (Lech Poznan) telt 9 beslissende acties in de Conference League en daarmee is hij de vierde meest beslissende speler van deze Europese competitie. De 23-jarige zal Poznan met lichte zekerheid verlaten in de komende zomermercato, en hij moet zo’n 7 miljoen euro kosten. De tweede duurste speler van de Poolse competitie wordt ook gevolgd door Anderlecht, AA Gent, Galatasaray, Bologna en Montpellier HSC. Skoras is snel en hij beschikt over een geweldige rechtervoet. Anderzijds is hij, door constant zijn rechtervoet te zoeken, wel redelijk voorspelbaar in de dribbels en in de acties. Daarnaast moet zijn doelgerichtheid ook nog heel wat aangescherpt worden. KRASSO: GRATIS DOELPUNTENMACHINE
Er mag in Genk niet meer gesproken worden over Paul Onuachu, maar het is duidelijk dat de Limburgers sinds het vertrek van de Nigeriaanse topschutter veel minder efficiënt presteren in de zone van de waarheid, ondanks de 5-2 overwinning tegen Anderlecht vorig weekend. Een extra slagkrachtige spits is daarom geen overbodige luxe voor het volgend seizoen, en in die optiek toont Dimitri de Condé interesse in Jean-Philippe Krasso (Saint-Etienne), de tweede topschutter van de Ligue 2. De Ivoriaanse international is een krachtige, balvaste, behendige spits met atletisch vermogen. Krasso (25) heeft ook voldoende finesse, techniek en een uitstekende linkervoet. Ook Antwerp FC en Club Brugge willen de transfervrije spits dolgraag overnemen. REYNOLDS: DE IDEALE GENKSE RECHTSBACK
Daniel Munoz sluit een transfer niet uit in de komende zomermercato, terwijl Angelo Preciado zich op het Wereldkampioenschap in Qatar in de kijker speelde van verschillende buitenlandse clubs. Dimitri de Condé acteert alvast proactief op het scenario dat één van beide rechtsbacks zou vertrekken, en daarom zet hij de naam van Bryan Reynolds hoog op zijn verlanglijstje. De Amerikaanse rechtsback van KVC Westerlo, die speelt zoals een jagende arend over zijn flank, heeft alvast het juiste profiel om te slagen bij Genk. Westerlo wil de gehuurde AS Roma-speler graag houden, terwijl ook Club Brugge al geruime tijd gecharmeerd is door de Amerikaanse international. Met het oog op de toekomst wordt overigens ook de jonge Alan Issifou (19, Paris FC B) gevolgd. De defensieve middenvelder wordt in Frankrijk omschreven als de ‘nieuwe Ngolo Kanté’, maar hij speelde nog niet in de eerste ploeg. EL KHANNOUSS OP DE LIJST BIJ ELKE EUROPESE GROOTMACHT
Bilal El Khannouss tekende in februari een nieuw contract bij KRC Genk en tussen de Marokkaanse international en de club heerst er een soort van afspraak dat hij volgend seizoen nog in Limburg zal spelen. “Maar in voetbal weet je nooit”, deed El Khannouss zijn club toch even schrikken in een interview met Het Belang van Limburg. “Kijk naar Onuachu. Op de allerlaatste dag van de mercato moesten hij en de club plots een beslissing nemen. Als er een aanbieding komt die je niet naast je kan neerleggen...” Zowat elke Europese grootmacht houdt El Khannouss in de gaten, waarbij Fiorentina, Napoli, Manchester City, Manchester United en Real Madrid concreet bij naam genoemd worden. PREMIER LEAGUE VOOR TRESOR?
Mike Trésor is de onbetwiste assistenkoning van de Jupiler Pro League en zijn fenomenale prestaties hebben de interesse aangewakkerd van verschillende Premier League en Championship ploegen zoals Burnley FC, Brighton & Hove Albion, Leicester City, Brentford FC, Wolverhampton, Nottingham Forest. RTBF liet onlangs ook al verstaan dat er verschillende buitenlandse ploegen hem het hof zullen maken tijdens de komende maanden. Daarnaast keert huurling Ally Samatta eind dit seizoen terug naar zijn broodheer Fenerbahçe, terwijl de toekomst van Patrik Hrosovsky, Angelo Preciado en Gerardo Arteaga dringend besproken moet worden. Dit trio beschikt immers over een aflopend contract, met weliswaar een eenzijdige cluboptie van respectievelijk 1 jaar (Hrosovsky), 2 jaar (Preciado) en 2 jaar (Arteaga).

LEES OOK: Croky Cup: Club Brugge ontvangt Lokeren, RSCA naar het Kiel

🚀

Wie moet Genk zeker halen?

Meest recent

Man City slaat terug en dient beroep in tegen fraudezaak

De soap rond Manchester City is nog lang niet voorbij. De Engelse grootmacht werd deze week door de ...

6
6
Zorgen bij club: transfer Jonge Duivel wordt nachtmerrie

Het was een zeer drukke zomermercato voor de Belgen, want heel wat landgenoten maakten een transfer. ...

15
15
Lanceert Union eindelijk speler uit eigen jeugd?

Union maakte de voorbije seizoenen op indrukwekkende wijze de aansluiting met de Belgische top. Op ...

21
21
TRANSFERUURTJE: 'Kompany wil ex-ploegmaat, grote naam bij Patro?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

118
118
Witsel emotioneel na afscheid: “Hij was mijn grote idool”

Axel Witsel heeft een punt achter zijn interlandcarrière gezet. De middenvelder was nog ...

75
75
FA komt met statement over oordeel Manchester City

Wat zal er met Manchester City gebeuren? De Engelse topclub was afgelopen seizoenen de grote ...

238
238
Van Bommel prikkelt Rode Duivel: eindelijk basisplaats?

De Rode Duivels tellen drie punten in de Nations League vlak voor de derde groepsmatch tegen ...

65
65
Britse premier Andy Burnham afgemaakt na City-uitspraken

Manchester City zit in vieze papieren. De Engelse grootmacht werd schuldig bevonden aan het breken ...

53
53
Zidane verbaast voor Italië: “Kopstoot? Geen spijt van”

In de groep van de Rode Duivels nemen Frankrijk en Italië het tegen elkaar op. De bondscoach ...

97
97
Waalse media weten het zeker: 'Lukaku in, De Bruyne out'

De Rode Duivels nemen het vanavond namens de nations League op tegen Turkije. Na de thuisnederlaag ...

96
96
Club wrijft zich in handen: goudhaantje blinkt weer uit

Op het Basecamp van Club Brugge is het dezer dagen zeer rustig, want Blauw-Zwart zag maar liefst ...

153
153
Van Bommel verrast: deze 5 Duivels vallen af voor Turkije

Na de drie op zes tegen Italië en Frankrijk gaat Mark van Bommel straks op zoek naar zijn ...

725
725
Noa Lang trekt keiharde conclusie: "Ik sta al een jaar stil"

Toen Noa Lang bij Club Brugge aan de slag was, droomde hij ervan om de Europese top te halen. ...

74
74
Starten met Lukaku? Albert heeft duidelijke mening

Om 20u45 nemen de Rode Duivels het in hun derde wedstrijd in de Nations League op tegen Turkije. In ...

57
57
Straf: "Beste spelers verkopen maakt Club en Union sterker"

In de 21ste eeuw is de Jupiler Pro League steeds meer uitgegroeid tot een opleidingscompetitie. Het ...

99
99
Beale velt oordeel over eerste maanden bij Essevee

Na zeven speeldagen herbergt het klassement van de Jupiler Pro League toch al enkele verrassingen. ...

141
141
Taalkwestie bij Duivels? Van Bommel schenkt klare wijn

Mark van Bommel heeft de Rode Duivels intussen een tiental dagen écht onder zijn hoede gehad. ...

142
142
Tzolis zorgt voor bizar moment: "Wat moet ik doen?"

Griekenland kwam na de zege in Duitsland donderdagavond bijzonder dicht bij een nieuwe stunt, maar ...

74
74
Eerst ruzie en nu dit: Van Bommel laat Duivels-icoon vallen

Eerst werd hij uitgefloten en ging hij bijna op de vuist. Nu laat ook Mark van Bommel hem links ...

540
540
"Zielig" - OHL Women halen keihard uit naar Deschacht en co

Olivier Deschacht is de voorbije dagen in een mediastorm beland. Aanleiding is een fragment uit de ...

95
95
Joos gooit 'droomscenario' City op tafel: "Met De Bruyne"

De voetbalwereld staat de laatste dagen in rep en roer nadat de Premier League bevestigde dat het ...

224
224
Verwachte 11: nog twee vraagtekens voor Van Bommel

Om 20u45 is het zover en staan de Rode Duivels voor hun derde opdracht in deze Nations League. Na ...

154
154
Club doet concurrentie gruwen: "Vanaken zal het niet zeggen, maar ..."

Club Brugge heeft de voorbije jaren een enorme financiële voorsprong genomen op de andere ...

958
958
Pijnlijke avond OHL Women: PSG vijf maatjes te groot

Terwijl de nationale ploegen aan zet zijn bij de mannen, loopt het clubvoetbal bij de dames gewoon ...

47
47
Portugal spoelt Ronaldo-soap door; Haaland en co koud gepakt

Donderdagavond is de derde speeldag van de Nations League op gang getrapt. Dat leverde enkele mooie ...

69
69

Meer sportnieuws