Transfergekte bij KRC Genk: 7 miljoen en Premier League-topdeal

1104
Transfergekte bij KRC Genk: 7 miljoen en Premier League-topdeal

Na een periode van slechte resultaten vond KRC Genk vorig weekend opnieuw zijn efficiëntie terug. Net voor de start van play-off 1 raken de Limburgers terug op kruissnelheid en dat zorgt uiteraard voor een grote opluchting in de Cegeka Arena. Ondertussen bereidt Dimitri de Condé reeds het volgende voetbalseizoen voor, want op het transfervlak staat er weer heel wat te gebeuren in Limburg.


SKORAS: MAN VAN 7 MILJOEN
In navolging van winteraanwinst Yira Sor houdt Genk een nieuwe Europese sensatie in de gaten. Michal Skoras (Lech Poznan) telt 9 beslissende acties in de Conference League en daarmee is hij de vierde meest beslissende speler van deze Europese competitie. De 23-jarige zal Poznan met lichte zekerheid verlaten in de komende zomermercato, en hij moet zo’n 7 miljoen euro kosten. De tweede duurste speler van de Poolse competitie wordt ook gevolgd door Anderlecht, AA Gent, Galatasaray, Bologna en Montpellier HSC. Skoras is snel en hij beschikt over een geweldige rechtervoet. Anderzijds is hij, door constant zijn rechtervoet te zoeken, wel redelijk voorspelbaar in de dribbels en in de acties. Daarnaast moet zijn doelgerichtheid ook nog heel wat aangescherpt worden. KRASSO: GRATIS DOELPUNTENMACHINE
Er mag in Genk niet meer gesproken worden over Paul Onuachu, maar het is duidelijk dat de Limburgers sinds het vertrek van de Nigeriaanse topschutter veel minder efficiënt presteren in de zone van de waarheid, ondanks de 5-2 overwinning tegen Anderlecht vorig weekend. Een extra slagkrachtige spits is daarom geen overbodige luxe voor het volgend seizoen, en in die optiek toont Dimitri de Condé interesse in Jean-Philippe Krasso (Saint-Etienne), de tweede topschutter van de Ligue 2. De Ivoriaanse international is een krachtige, balvaste, behendige spits met atletisch vermogen. Krasso (25) heeft ook voldoende finesse, techniek en een uitstekende linkervoet. Ook Antwerp FC en Club Brugge willen de transfervrije spits dolgraag overnemen. REYNOLDS: DE IDEALE GENKSE RECHTSBACK
Daniel Munoz sluit een transfer niet uit in de komende zomermercato, terwijl Angelo Preciado zich op het Wereldkampioenschap in Qatar in de kijker speelde van verschillende buitenlandse clubs. Dimitri de Condé acteert alvast proactief op het scenario dat één van beide rechtsbacks zou vertrekken, en daarom zet hij de naam van Bryan Reynolds hoog op zijn verlanglijstje. De Amerikaanse rechtsback van KVC Westerlo, die speelt zoals een jagende arend over zijn flank, heeft alvast het juiste profiel om te slagen bij Genk. Westerlo wil de gehuurde AS Roma-speler graag houden, terwijl ook Club Brugge al geruime tijd gecharmeerd is door de Amerikaanse international. Met het oog op de toekomst wordt overigens ook de jonge Alan Issifou (19, Paris FC B) gevolgd. De defensieve middenvelder wordt in Frankrijk omschreven als de ‘nieuwe Ngolo Kanté’, maar hij speelde nog niet in de eerste ploeg. EL KHANNOUSS OP DE LIJST BIJ ELKE EUROPESE GROOTMACHT
Bilal El Khannouss tekende in februari een nieuw contract bij KRC Genk en tussen de Marokkaanse international en de club heerst er een soort van afspraak dat hij volgend seizoen nog in Limburg zal spelen. “Maar in voetbal weet je nooit”, deed El Khannouss zijn club toch even schrikken in een interview met Het Belang van Limburg. “Kijk naar Onuachu. Op de allerlaatste dag van de mercato moesten hij en de club plots een beslissing nemen. Als er een aanbieding komt die je niet naast je kan neerleggen...” Zowat elke Europese grootmacht houdt El Khannouss in de gaten, waarbij Fiorentina, Napoli, Manchester City, Manchester United en Real Madrid concreet bij naam genoemd worden. PREMIER LEAGUE VOOR TRESOR?
Mike Trésor is de onbetwiste assistenkoning van de Jupiler Pro League en zijn fenomenale prestaties hebben de interesse aangewakkerd van verschillende Premier League en Championship ploegen zoals Burnley FC, Brighton & Hove Albion, Leicester City, Brentford FC, Wolverhampton, Nottingham Forest. RTBF liet onlangs ook al verstaan dat er verschillende buitenlandse ploegen hem het hof zullen maken tijdens de komende maanden. Daarnaast keert huurling Ally Samatta eind dit seizoen terug naar zijn broodheer Fenerbahçe, terwijl de toekomst van Patrik Hrosovsky, Angelo Preciado en Gerardo Arteaga dringend besproken moet worden. Dit trio beschikt immers over een aflopend contract, met weliswaar een eenzijdige cluboptie van respectievelijk 1 jaar (Hrosovsky), 2 jaar (Preciado) en 2 jaar (Arteaga).

LEES OOK: 'De Condé op dreef: Genk op zucht van opvolger El Ouahdi'

Wie moet Genk zeker halen?

Meest recent

Union kondigt nog late vertrekker aan

Union heeft er al een zeer drukke transferzomer opzitten. Aan inkomende zijde lijkt het huiswerk er ...

34
34
Charleroi shopt in Premier League, STVV haalt nog WK-ganger

Charleroi is voorlopig dé verrassing van het seizoensbegin in de Jupiler Pro League. De ...

15
15
'Transfersoap Fofana eindelijk voorbij: transfersom bekend'

Er ontspon zich deze zomer een heuse transfersoap rond Malick Fofana. Ondanks een seizoen dat ...

40
40
Ordoñez doet boekje open over gemiste transfer en blessure

Bij Club Brugge lijken ze behoudens grote verrassingen klaar te zijn met hun mercato. Het zag deze ...

70
70
Genk slijt overbodige pion, Antwerp shopt bij Barça

In ons land is de transfermarkt in principe nog enkele dagen open, maar toch ronden ook heel wat ...

67
67
Toptransfer voor David, Man City haalt nog een winger

In de grote competities worden op de valreep nog heel wat transfers afgesloten, waarbij ook de ...

56
56
'Sibierski tovert nog verrassende middenvelder uit hoed'

Het is nog een bijzonder druk einde van de transferperiode voor Anderlecht. Dat wist dinsdag met ...

564
564
'Fofana maakt keuze na bizarre transfersituatie'

Het werd voor Malick Fofana nog een zeer drukke deadline day, want de flankaanvaller staat op het ...

107
107
Stassin heeft op de valreep knaltransfer nog beet

In vele landen sluit de transfermarkt dinsdagavond zijn deuren en dus worden er op de valreep nog ...

72
72
Peter Vandenbempt's onthulling slaat in als een bom

Peter Vandenbempt kennen we vandaag als één van de vertrouwde stemmen van het ...

149
149
KRC Genk maakt vertrek van Steuckers wereldkundig

KRC Genk heeft een oplossing gevonden voor Jarne Steuckers. De linkspoot zat volledig op een ...

148
148
Anderlecht heeft prijs: ervaren verdediger voorgesteld

Antoine Sibierski is bezig aan een heel actieve zomermercato bij RSC Anderlecht. De Fransman heeft ...

401
401
Juventus verwent fans met absolute toptransfer

Juventus is met een zes op zes goed begonnen in de Serie A, maar het is duidelijk dat er nog ...

67
67
KRC Genk en Liverpool maken megadeal bekend

Liverpool en KRC Genk hebben zopas de toptransfer van Lucca Brughmans meegedeeld. Genk ontvangt 33 ...

234
234
‘Van Bommel gooit De Bruyne per direct uit basis’

Mark van Bommel heeft zijn eerste gevoelige knoop bij de Rode Duivels al doorgehakt. Kevin De Bruyne ...

1241
1241
Standard maakt terugkeer publiekslieveling bekend

Standard kent een zeer drukke transferdag. De Rouches lieten Thomas Henry en Timothé Nkada ...

159
159
Tedesco haalt volgende Belg in huis

Domenico Tedesco heeft na Arthur Theate nog een Belgische speler aan de kern toegevoegd bij Bologna. ...

32
32
Westerlo raast door en heeft volgende speler te pakken

KVC Westerlo kent een héél drukke zomermercato. De Kemphanen hebben ondertussen hun ...

28
28
Fernandez-Pardo haalt slag thuis: "Hij wilde mij graag"

Matias Fernandez-Pardo heeft eindelijk zijn transfer helemaal beet. De Belgische aanvaller tekende ...

53
53
Hayen verwelkomt Belgische winger bij Burnley

Nicky Hayen is met een 1 op 9 zeer pover begonnen aan het seizoen bij Burnley. De Engelse ...

34
34
Twee vertrekkers bij Standard, aanwinst onderweg

Sportief directeur Marc Wilmots kent nog drukke dagen bij Standard. Hij heeft vandaag alvast nog ...

57
57
Romano kondigt zéér verrassende transfer Anderlecht aan

RSC Anderlecht heeft een volgende aanwinst beet. Transferspecialist Fabrizio Romano komt met zeer ...

549
549
Beveren haalt uit, vertrekkers bij Cercle en Zulte Waregem

Officieel transfernieuws bij SK Beveren en Zulte Waregem. Op de Freethiel hebben ze een nieuwe ...

98
98
'Uitgaand verkeer bij Anderlecht, Antwerp & Club Brugge'

Een handvol dagen voor de transfermarkt zijn deuren onherroepelijk weer sluit, draait de ...

401
401
'Plottwist bij AA Gent: Dean blijft alsnog op post'

Met de kwalificatie voor de Conference League en een vlekkeloze negen op negen mag AA Gent ...

198
198

Meer sportnieuws