Transfergekte bij KRC Genk: 7 miljoen en Premier League-topdeal

1104
Transfergekte bij KRC Genk: 7 miljoen en Premier League-topdeal

Na een periode van slechte resultaten vond KRC Genk vorig weekend opnieuw zijn efficiëntie terug. Net voor de start van play-off 1 raken de Limburgers terug op kruissnelheid en dat zorgt uiteraard voor een grote opluchting in de Cegeka Arena. Ondertussen bereidt Dimitri de Condé reeds het volgende voetbalseizoen voor, want op het transfervlak staat er weer heel wat te gebeuren in Limburg.


SKORAS: MAN VAN 7 MILJOEN
In navolging van winteraanwinst Yira Sor houdt Genk een nieuwe Europese sensatie in de gaten. Michal Skoras (Lech Poznan) telt 9 beslissende acties in de Conference League en daarmee is hij de vierde meest beslissende speler van deze Europese competitie. De 23-jarige zal Poznan met lichte zekerheid verlaten in de komende zomermercato, en hij moet zo’n 7 miljoen euro kosten. De tweede duurste speler van de Poolse competitie wordt ook gevolgd door Anderlecht, AA Gent, Galatasaray, Bologna en Montpellier HSC. Skoras is snel en hij beschikt over een geweldige rechtervoet. Anderzijds is hij, door constant zijn rechtervoet te zoeken, wel redelijk voorspelbaar in de dribbels en in de acties. Daarnaast moet zijn doelgerichtheid ook nog heel wat aangescherpt worden. KRASSO: GRATIS DOELPUNTENMACHINE
Er mag in Genk niet meer gesproken worden over Paul Onuachu, maar het is duidelijk dat de Limburgers sinds het vertrek van de Nigeriaanse topschutter veel minder efficiënt presteren in de zone van de waarheid, ondanks de 5-2 overwinning tegen Anderlecht vorig weekend. Een extra slagkrachtige spits is daarom geen overbodige luxe voor het volgend seizoen, en in die optiek toont Dimitri de Condé interesse in Jean-Philippe Krasso (Saint-Etienne), de tweede topschutter van de Ligue 2. De Ivoriaanse international is een krachtige, balvaste, behendige spits met atletisch vermogen. Krasso (25) heeft ook voldoende finesse, techniek en een uitstekende linkervoet. Ook Antwerp FC en Club Brugge willen de transfervrije spits dolgraag overnemen. REYNOLDS: DE IDEALE GENKSE RECHTSBACK
Daniel Munoz sluit een transfer niet uit in de komende zomermercato, terwijl Angelo Preciado zich op het Wereldkampioenschap in Qatar in de kijker speelde van verschillende buitenlandse clubs. Dimitri de Condé acteert alvast proactief op het scenario dat één van beide rechtsbacks zou vertrekken, en daarom zet hij de naam van Bryan Reynolds hoog op zijn verlanglijstje. De Amerikaanse rechtsback van KVC Westerlo, die speelt zoals een jagende arend over zijn flank, heeft alvast het juiste profiel om te slagen bij Genk. Westerlo wil de gehuurde AS Roma-speler graag houden, terwijl ook Club Brugge al geruime tijd gecharmeerd is door de Amerikaanse international. Met het oog op de toekomst wordt overigens ook de jonge Alan Issifou (19, Paris FC B) gevolgd. De defensieve middenvelder wordt in Frankrijk omschreven als de ‘nieuwe Ngolo Kanté’, maar hij speelde nog niet in de eerste ploeg. EL KHANNOUSS OP DE LIJST BIJ ELKE EUROPESE GROOTMACHT
Bilal El Khannouss tekende in februari een nieuw contract bij KRC Genk en tussen de Marokkaanse international en de club heerst er een soort van afspraak dat hij volgend seizoen nog in Limburg zal spelen. “Maar in voetbal weet je nooit”, deed El Khannouss zijn club toch even schrikken in een interview met Het Belang van Limburg. “Kijk naar Onuachu. Op de allerlaatste dag van de mercato moesten hij en de club plots een beslissing nemen. Als er een aanbieding komt die je niet naast je kan neerleggen...” Zowat elke Europese grootmacht houdt El Khannouss in de gaten, waarbij Fiorentina, Napoli, Manchester City, Manchester United en Real Madrid concreet bij naam genoemd worden. PREMIER LEAGUE VOOR TRESOR?
Mike Trésor is de onbetwiste assistenkoning van de Jupiler Pro League en zijn fenomenale prestaties hebben de interesse aangewakkerd van verschillende Premier League en Championship ploegen zoals Burnley FC, Brighton & Hove Albion, Leicester City, Brentford FC, Wolverhampton, Nottingham Forest. RTBF liet onlangs ook al verstaan dat er verschillende buitenlandse ploegen hem het hof zullen maken tijdens de komende maanden. Daarnaast keert huurling Ally Samatta eind dit seizoen terug naar zijn broodheer Fenerbahçe, terwijl de toekomst van Patrik Hrosovsky, Angelo Preciado en Gerardo Arteaga dringend besproken moet worden. Dit trio beschikt immers over een aflopend contract, met weliswaar een eenzijdige cluboptie van respectievelijk 1 jaar (Hrosovsky), 2 jaar (Preciado) en 2 jaar (Arteaga).

LEES OOK: Adedeji-soap: De Condé zet Club Brugge fors op zijn plaats

Wie moet Genk zeker halen?

Meest recent

'Anderlecht wijzigt koers: Bruno dumpt Neerpede-boys'

De afgelopen jaren teerde RSC Anderlecht vooral op de doorstroming van onderaf, in die mate zelfs ...

43
43
'Plottwist bij Club Brugge: sterkhouder maanden out'

Met een 15 op 18 begon Club Brugge niet onaardig aan het seizoen, maar toch barst het van de ...

98
98
Scheidsrechters onder vuur: Lardot dreigt met sancties

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer de zesde speeldag op het programma. Naar ...

42
42
Club Brugge vloekt: volgend slachtoffer blessuregolf

Zondag komt KRC Genk nog over de vloer, maar ondanks de al bij al geslaagde competitiestart kijkt ...

94
94
Coucke ziet nieuwe storm losbarsten aan Belgische kust

Het zomerse plaatje aan de Belgische kust krijgt een opvallend staartje. Wat voor heel wat ...

109
109
'Bayern doet Kompany watertanden: droomtransfer in 2027'

Bayern München heeft een opvallend rustige zomermercato achter de rug. Maar de club van coach ...

139
139
Selectie Van Bommel: deze acht 'nieuwe' namen staan klaar

Eind deze week is het zover, dan maakt kersvers bondscoach Mark van Bommel zijn eerste selectie ...

1143
1143
Opvolger Vanaken: Club-leiding krijgt immense transferjob

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl aanvoerder Hans Vanaken geblesseerd in ...

416
416
Nieuw Anderlecht-duo zakt door ijs: "Dan beter de jongeren"

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije zomermercato een elftal verse krachten in huis. Een aantal ...

225
225
Courtois bloost: Real maakt keepersstatement op mercato

Thibaut Courtois is ook dit seizoen weer van cruciaal belang van Real Madrid. De Spaanse grootmacht ...

258
258
‘Leko stunt met onmogelijke comeback bij Club Brugge’

Bij Club Brugge ligt plots een comeback op tafel die vijf weken geleden nog compleet ondenkbaar ...

613
613
'Bruno hakt knopen door: drie wissels bij Anderlecht'

Na de zuinige zege tegen KV Mechelen richt RSC Anderlecht de blik op Europa League, waar het ...

367
367
Leko moet puzzelen: debutant aan aftrap bij Club Brugge?

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp, maar net zoals enkele dagen eerder tegen Aston Villa ...

290
290
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

207
207
AA Gent deelt heuglijk nieuws: goudhaantje tekent bij

Na het 1-1 gelijkspel in Genk is AA Gent zijn perfect rapport kwijt, maar met een 16 op 18 zijn de ...

122
122
'Club Brugge dumpt Sommer: vervanger al in wachtkamer'

Club Brugge boekte zondag een 3-1 zege tegen Antwerp, maar dat leek achteraf slechts bijzaak. ...

700
700
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

103
103
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

555
555
Degryse voorspelt: "Als Kompany dat zou doen..."

Marc Degryse is onder de indruk van de stormachtige ontwikkeling van Vincent Kompany als trainer. De ...

209
209
Verrassende vervanger voor Overmars bij Antwerp?

Toby Alderweireld ziet voor zichzelf op termijn mogelijk een rol weggelegd in het sportieve beleid ...

1110
1110
Zulte Waregem trots: "Voor altijd legendes van de club"

Bij Zulte Waregem kijken ze met trots terug op het parcours van Jeppe Erenbjerg en Daniel Opoku. De ...

104
104
Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

95
95
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

1240
1240
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

76
76
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

77
77

Meer sportnieuws