Transfergekte bij KRC Genk: 7 miljoen en Premier League-topdeal

1104
Transfergekte bij KRC Genk: 7 miljoen en Premier League-topdeal

Na een periode van slechte resultaten vond KRC Genk vorig weekend opnieuw zijn efficiëntie terug. Net voor de start van play-off 1 raken de Limburgers terug op kruissnelheid en dat zorgt uiteraard voor een grote opluchting in de Cegeka Arena. Ondertussen bereidt Dimitri de Condé reeds het volgende voetbalseizoen voor, want op het transfervlak staat er weer heel wat te gebeuren in Limburg.


SKORAS: MAN VAN 7 MILJOEN
In navolging van winteraanwinst Yira Sor houdt Genk een nieuwe Europese sensatie in de gaten. Michal Skoras (Lech Poznan) telt 9 beslissende acties in de Conference League en daarmee is hij de vierde meest beslissende speler van deze Europese competitie. De 23-jarige zal Poznan met lichte zekerheid verlaten in de komende zomermercato, en hij moet zo’n 7 miljoen euro kosten. De tweede duurste speler van de Poolse competitie wordt ook gevolgd door Anderlecht, AA Gent, Galatasaray, Bologna en Montpellier HSC. Skoras is snel en hij beschikt over een geweldige rechtervoet. Anderzijds is hij, door constant zijn rechtervoet te zoeken, wel redelijk voorspelbaar in de dribbels en in de acties. Daarnaast moet zijn doelgerichtheid ook nog heel wat aangescherpt worden. KRASSO: GRATIS DOELPUNTENMACHINE
Er mag in Genk niet meer gesproken worden over Paul Onuachu, maar het is duidelijk dat de Limburgers sinds het vertrek van de Nigeriaanse topschutter veel minder efficiënt presteren in de zone van de waarheid, ondanks de 5-2 overwinning tegen Anderlecht vorig weekend. Een extra slagkrachtige spits is daarom geen overbodige luxe voor het volgend seizoen, en in die optiek toont Dimitri de Condé interesse in Jean-Philippe Krasso (Saint-Etienne), de tweede topschutter van de Ligue 2. De Ivoriaanse international is een krachtige, balvaste, behendige spits met atletisch vermogen. Krasso (25) heeft ook voldoende finesse, techniek en een uitstekende linkervoet. Ook Antwerp FC en Club Brugge willen de transfervrije spits dolgraag overnemen. REYNOLDS: DE IDEALE GENKSE RECHTSBACK
Daniel Munoz sluit een transfer niet uit in de komende zomermercato, terwijl Angelo Preciado zich op het Wereldkampioenschap in Qatar in de kijker speelde van verschillende buitenlandse clubs. Dimitri de Condé acteert alvast proactief op het scenario dat één van beide rechtsbacks zou vertrekken, en daarom zet hij de naam van Bryan Reynolds hoog op zijn verlanglijstje. De Amerikaanse rechtsback van KVC Westerlo, die speelt zoals een jagende arend over zijn flank, heeft alvast het juiste profiel om te slagen bij Genk. Westerlo wil de gehuurde AS Roma-speler graag houden, terwijl ook Club Brugge al geruime tijd gecharmeerd is door de Amerikaanse international. Met het oog op de toekomst wordt overigens ook de jonge Alan Issifou (19, Paris FC B) gevolgd. De defensieve middenvelder wordt in Frankrijk omschreven als de ‘nieuwe Ngolo Kanté’, maar hij speelde nog niet in de eerste ploeg. EL KHANNOUSS OP DE LIJST BIJ ELKE EUROPESE GROOTMACHT
Bilal El Khannouss tekende in februari een nieuw contract bij KRC Genk en tussen de Marokkaanse international en de club heerst er een soort van afspraak dat hij volgend seizoen nog in Limburg zal spelen. “Maar in voetbal weet je nooit”, deed El Khannouss zijn club toch even schrikken in een interview met Het Belang van Limburg. “Kijk naar Onuachu. Op de allerlaatste dag van de mercato moesten hij en de club plots een beslissing nemen. Als er een aanbieding komt die je niet naast je kan neerleggen...” Zowat elke Europese grootmacht houdt El Khannouss in de gaten, waarbij Fiorentina, Napoli, Manchester City, Manchester United en Real Madrid concreet bij naam genoemd worden. PREMIER LEAGUE VOOR TRESOR?
Mike Trésor is de onbetwiste assistenkoning van de Jupiler Pro League en zijn fenomenale prestaties hebben de interesse aangewakkerd van verschillende Premier League en Championship ploegen zoals Burnley FC, Brighton & Hove Albion, Leicester City, Brentford FC, Wolverhampton, Nottingham Forest. RTBF liet onlangs ook al verstaan dat er verschillende buitenlandse ploegen hem het hof zullen maken tijdens de komende maanden. Daarnaast keert huurling Ally Samatta eind dit seizoen terug naar zijn broodheer Fenerbahçe, terwijl de toekomst van Patrik Hrosovsky, Angelo Preciado en Gerardo Arteaga dringend besproken moet worden. Dit trio beschikt immers over een aflopend contract, met weliswaar een eenzijdige cluboptie van respectievelijk 1 jaar (Hrosovsky), 2 jaar (Preciado) en 2 jaar (Arteaga).

LEES OOK: 'Racing Genk bezorgt fans plots schok van hun leven'

Wie moet Genk zeker halen?

Meest recent

Coach RC Lens looft Club-smaakmaker: "Een topper"

Club Brugge is favoriet voor het treffen met RC Lens. AS Monaco en Olympique Marseille werden al ...

12
12
Van Hazard tot Ivanovic: ex-JPL'ers hun rapport bij Lens

RC Lens is morgen de tegenstander van Club Brugge in de Champions League. De Belgische landskampioen ...

13
13
'Club Brugge stelt Tresoldi teleur: droomtransfer van tafel'

Een exit in januari is onbespreekbaar, maar nadien wordt Nicolo Tresoldi stilaan onhoudbaar voor ...

76
76
Belgische toptrainers in vieze papieren: terug naar JPL?

Tot dusver maakt de Jupiler Pro League zijn reputatie als trainerskerkhof niet echt waar, want na ...

85
85
'Club-grootverdiener forceert breuk: JPL-club staat klaar'

Hij kreeg bij Club Brugge een topcontract tot 2029, maar komt dit seizoen niet aan spelen toe. Deze ...

208
208
'Club Brugge kan cashen: kwartet laat kassa rinkelen'

De afgelopen jaren vonden Europese topclubs alsmaar vlotter hun weg naar Club Brugge, waar het ene ...

75
75
Leko kiest CL-selectie: 2 afvallers bij Club Brugge

Jan Breydel maakt zich al op voor een nieuwe gala-avond in de Champions League. Een week na de stunt ...

194
194
"Lieg niet"-Van Crombrugge haalt vlijmscherp uit na agressie

Hendrik Van Crombrugge beleeft een opvallende periode naast het voetbalveld. Terwijl de voormalige ...

130
130
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 9 bekend

De komende dagen eist het Europese voetbal nog even alle aandacht op, maar nadien wordt in de ...

60
60
Leko speelt open kaart: Vetlesen versus Lemaréchal

Op speeldag drie van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag RC Lens over de vloer. Wellicht ...

154
154
Europese nachtmerrie dreigt plots voor STVV-supporters

De Europese droom van STVV zorgt voor een opvallend probleem bij de Truiense supporters. De tickets ...

165
165
Kan KAA Gent profiteren? Drama bij Europese tegenstander

Kan KAA Gent profiteren? Drama bij Europese tegenstander KAA Gent staat in de Jupiler Pro League aan ...

61
61
Leko waarschuwt Club Brugge: grote vrees voor Lens

Club Brugge won vorige speeldag in de Champions League op het veld van Internazionale. De 3-4 zege ...

149
149
Lukaku boezemt weer angst in: oorlogstaal in Europa

Romelu Lukaku heeft zijn eerste doelpunt bij Fenerbahçe gescoord. Big Rom startte twijfelend ...

63
63
PSG onthult masterplan om Lamine Yamal uit te schakelen

PSG en FC Barcelona slijpen de messen om het tegen elkaar op te nemen in de Champions League. De ...

44
44
Bayern meldt onheilspellend nieuws over Kompany

Vincent Kompany sukkelt met zijn gezondheid bij Bayern München. Tijdens de 6-1 zege tegen RB ...

136
136
Seys verbaast Club Brugge met straffe taal over knaltransfer

Club Brugge verbaasde vorige speeldag vriend en vijand in de Champions League door Internazionale in ...

582
582
Ophef rond Real Madrid na bekentenis: "Besloten om beelden niet te tonen"

Real Madrid stampt dit seizoen ferm tegen de schenen. De formatie van José Mourinho kwam al ...

138
138
Vitor Bruno dumpt talenten: rampscenario Anderlecht

RSC Anderlecht incasseert de ene klap na de andere. In Europa kampt Paars-Wit met een nul op zes en ...

360
360
Thibaut Courtois verrast met primeur over toekomst

Thibaut Courtois is al jarenlang de nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. De Belgische goalie wordt ...

142
142
PSG-Barça escaleert al voor aftrap: nachtelijke chaos

PSG en FC Barcelona staan tegenover elkaar namens de Champions League. De twee grootmachten worden ...

123
123
Napoli-bom barst voor De Bruyne: schoktransfer nakend?

Het loopt dit seizoen voor geen meter bij Napoli. En dan wordt er uiteraard meteen naar de coach ...

316
316
TRANSFERUURTJE: ‘Club Brugge wil toptalent. Genk strijdt met Gent’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

292
292
Club Brugge hoort finaal verdict over Mechele voor RC Lens

Club Brugge kijkt RC Lens recht in de ogen namens de Champions League. Blauw-Zwart stuntte vorige ...

735
735
Alle hens aan dek voor Compper: code rood Antwerp

Royal Antwerp FC zit in de Jupiler Pro League in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old won ...

407
407

Meer sportnieuws