Transfergekte bij KRC Genk: 7 miljoen en Premier League-topdeal

1104
Transfergekte bij KRC Genk: 7 miljoen en Premier League-topdeal

Na een periode van slechte resultaten vond KRC Genk vorig weekend opnieuw zijn efficiëntie terug. Net voor de start van play-off 1 raken de Limburgers terug op kruissnelheid en dat zorgt uiteraard voor een grote opluchting in de Cegeka Arena. Ondertussen bereidt Dimitri de Condé reeds het volgende voetbalseizoen voor, want op het transfervlak staat er weer heel wat te gebeuren in Limburg.


SKORAS: MAN VAN 7 MILJOEN
In navolging van winteraanwinst Yira Sor houdt Genk een nieuwe Europese sensatie in de gaten. Michal Skoras (Lech Poznan) telt 9 beslissende acties in de Conference League en daarmee is hij de vierde meest beslissende speler van deze Europese competitie. De 23-jarige zal Poznan met lichte zekerheid verlaten in de komende zomermercato, en hij moet zo’n 7 miljoen euro kosten. De tweede duurste speler van de Poolse competitie wordt ook gevolgd door Anderlecht, AA Gent, Galatasaray, Bologna en Montpellier HSC. Skoras is snel en hij beschikt over een geweldige rechtervoet. Anderzijds is hij, door constant zijn rechtervoet te zoeken, wel redelijk voorspelbaar in de dribbels en in de acties. Daarnaast moet zijn doelgerichtheid ook nog heel wat aangescherpt worden. KRASSO: GRATIS DOELPUNTENMACHINE
Er mag in Genk niet meer gesproken worden over Paul Onuachu, maar het is duidelijk dat de Limburgers sinds het vertrek van de Nigeriaanse topschutter veel minder efficiënt presteren in de zone van de waarheid, ondanks de 5-2 overwinning tegen Anderlecht vorig weekend. Een extra slagkrachtige spits is daarom geen overbodige luxe voor het volgend seizoen, en in die optiek toont Dimitri de Condé interesse in Jean-Philippe Krasso (Saint-Etienne), de tweede topschutter van de Ligue 2. De Ivoriaanse international is een krachtige, balvaste, behendige spits met atletisch vermogen. Krasso (25) heeft ook voldoende finesse, techniek en een uitstekende linkervoet. Ook Antwerp FC en Club Brugge willen de transfervrije spits dolgraag overnemen. REYNOLDS: DE IDEALE GENKSE RECHTSBACK
Daniel Munoz sluit een transfer niet uit in de komende zomermercato, terwijl Angelo Preciado zich op het Wereldkampioenschap in Qatar in de kijker speelde van verschillende buitenlandse clubs. Dimitri de Condé acteert alvast proactief op het scenario dat één van beide rechtsbacks zou vertrekken, en daarom zet hij de naam van Bryan Reynolds hoog op zijn verlanglijstje. De Amerikaanse rechtsback van KVC Westerlo, die speelt zoals een jagende arend over zijn flank, heeft alvast het juiste profiel om te slagen bij Genk. Westerlo wil de gehuurde AS Roma-speler graag houden, terwijl ook Club Brugge al geruime tijd gecharmeerd is door de Amerikaanse international. Met het oog op de toekomst wordt overigens ook de jonge Alan Issifou (19, Paris FC B) gevolgd. De defensieve middenvelder wordt in Frankrijk omschreven als de ‘nieuwe Ngolo Kanté’, maar hij speelde nog niet in de eerste ploeg. EL KHANNOUSS OP DE LIJST BIJ ELKE EUROPESE GROOTMACHT
Bilal El Khannouss tekende in februari een nieuw contract bij KRC Genk en tussen de Marokkaanse international en de club heerst er een soort van afspraak dat hij volgend seizoen nog in Limburg zal spelen. “Maar in voetbal weet je nooit”, deed El Khannouss zijn club toch even schrikken in een interview met Het Belang van Limburg. “Kijk naar Onuachu. Op de allerlaatste dag van de mercato moesten hij en de club plots een beslissing nemen. Als er een aanbieding komt die je niet naast je kan neerleggen...” Zowat elke Europese grootmacht houdt El Khannouss in de gaten, waarbij Fiorentina, Napoli, Manchester City, Manchester United en Real Madrid concreet bij naam genoemd worden. PREMIER LEAGUE VOOR TRESOR?
Mike Trésor is de onbetwiste assistenkoning van de Jupiler Pro League en zijn fenomenale prestaties hebben de interesse aangewakkerd van verschillende Premier League en Championship ploegen zoals Burnley FC, Brighton & Hove Albion, Leicester City, Brentford FC, Wolverhampton, Nottingham Forest. RTBF liet onlangs ook al verstaan dat er verschillende buitenlandse ploegen hem het hof zullen maken tijdens de komende maanden. Daarnaast keert huurling Ally Samatta eind dit seizoen terug naar zijn broodheer Fenerbahçe, terwijl de toekomst van Patrik Hrosovsky, Angelo Preciado en Gerardo Arteaga dringend besproken moet worden. Dit trio beschikt immers over een aflopend contract, met weliswaar een eenzijdige cluboptie van respectievelijk 1 jaar (Hrosovsky), 2 jaar (Preciado) en 2 jaar (Arteaga).

LEES OOK: Thorgan Hazard afgemaakt vlak voor Club: “Nu al flop”

Wie moet Genk zeker halen?

Meest recent

Club binnen 2 weken al zo goed als zeker van kwalificatie?

In drie van de laatste vier seizoenen wist Club Brugge door te stoten tot de knock-outfase van de ...

29
29
Marc Coucke slaat hard toe aan kust: dit bedrag betaalt hij

Marc Coucke blijft de investeringen opstapelen. De ondernemer is in voetbalmiddens uiteraard vooral ...

19
19
Kogel door de kerk: Gunnarsdottir ontslagen bij Red Flames

De Red Flames liepen deze maand tegen een enorme domper aan, want nadat ze in een tweeluik ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenentransfer STVV, Haaland kiest volgende club'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

61
61
Franse media geloven ogen niet: “Eerst dominant, dan onhandig"

Club Brugge heeft weer een glansprestatie in de Champions League achter de rug. In het Jan ...

147
147
Klopp haalt uit naar Kompany: "Hij mag doen wat hij wil, maar..."

Vincent Kompany maakte van Bayern München weer een geoliede machine, maar toch is niet iedereen ...

91
91
Steward gewond tijdens Club-Lens: UEFA én politie grijpen in

Club Brugge won overtuigend met 3-0 van RC Lens, maar de Champions League-clash zindert nog na. De ...

144
144
'Union kruist vingers voor twee sterkhouders'

Union pakte in de Europa League tot dusver een nette vier op zes, met een vlotte zege op het veld ...

38
38
Klopp spreekt zich uit over Tresoldi: "We zijn niet dom"

Tegen Lens stond hij voor één keer niet aan het kanon, maar Nicolo Tresoldi droeg wel ...

109
109
'Crisis compleet bij Man Utd: opvolger Carrick staat klaar'

Het lijkt alleen maar van kwaad naar erger te gaan met Manchester United. De Engelse grootmacht ...

78
78
Seys spreekt over droomtransfer: "Dit is de club waar ik van houd"

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League. Na de stuntzege van vorige week op het ...

496
496
De Ketelaere krijgt waarschuwing: "Vroeg of laat op de bank"

Donderdagavond komen weer vier Belgische teams in actie in Europa, maar ook heel wat andere Belgen. ...

65
65
Mechele en Spileers geloven ogen niet bij Brugse uitblinker

Club Brugge heeft woensdagavond opnieuw een statement gemaakt in de Champions League. Het klopte ...

182
182
STVV wint de jackpot: miljoenentransfer op komst

STVV neemt het vanavond op tegen FC Midtjylland. Dat is een zware opgave voor de Kanaries, maar wel ...

148
148
Transferrapport Anderlecht: twee voltreffers, één groot alarm

Nu de balans bij RSC Anderlecht negatief aan het uitdraaien is, komt ook sportief directeur Antoine ...

367
367
Hubert met fikse waarschuwing: "Geloof me..."

Union-coach David Hubert is op zijn hoede voor Hapoel Be’er Sheva. De Israëlische ...

32
32
Leko ziet 3 uitblinkers: "Hij speelt volgend jaar in Premier League"

Club Brugge is met een zes op negen zeer goed begonnen in de Champions League. Blauw-Zwart won met ...

584
584
De Mil waarschuwt: "Grootste uitdaging voor AA Gent"

AA Gent staat voor een stevige opdracht in Braga. De Portugese tegenstander heeft met een geschatte ...

66
66
Frankrijk witheet: Rode Duivel van Club gaat over de schreef

In Frankrijk zijn ze witheet op een Rode Duivel van Club Brugge. Eén zinnetje over RC Lens ...

717
717
Club tankt vertrouwen: "Dat kunnen we, tegen wie dan ook"

Club Brugge heeft een zes op negen geboekt in de Champions League en lijkt op weg naar een plaats ...

104
104
Biancone laat van zich horen bij Anderlecht: "Dat hoort zo"

RSC Anderlecht speelt vanavond in Polen tegen Jagiellonia. Een partij die de Brusselaars winnend ...

118
118
Grote uitblinker bij Club Brugge: "Ik ga genieten"

Club Brugge won gevleid met 3-0 van RC Lens, maar de zes op negen staat er wel. De ervaren jongens ...

283
283
Leko zag Club Brugge afzien:" Zonder hem was het 0-3"

Club Brugge won met 3-0 van RC Lens, maar die uitslag was niet correct. De Bruggelingen waren ...

226
226
L'Equipe ziet grote held bij Club; ook twee keer 4 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond andermaal indruk gemaakt in de Champions League. Ondanks een vrij ...

946
946
Pakkend! Alderweireld bejubelt Club-uitblinker live op TV

Club Brugge heeft woensdag weer een uitstekend resultaat neergezet in de Champions League en won met ...

966
966

Meer sportnieuws