Tedesco naar Club Brugge? Mannaert speelt open kaart

door
Tedesco naar Club Brugge? Mannaert speelt open kaart

Club Brugge staat op punt om voor de eerste keer ooit naast deelname aan Play-Off I te grijpen. Ondanks de historische kwalificatie in de Champions League, stevent de uittredende landskampioen dus af op een mislukt seizoen. En daar speelden de (foute) trainerskeuzes een grote rol in.


Om de naar Ajax vertrokken Alfred Schreuder te vervangen, besloot Club afgelopen zomer om assistent-trainer Carl Hoefkens te promoveren tot hoofdcoach. Oorspronkelijk leek dat een goede zet, maar na een half jaar moest de oud-verdediger alweer zijn biezen pakken. Volgens Het Nieuwsblad was het vooral CEO Vincent Mannaert die Hoefkens naar voren had geschoven als T1. De keuze van om Scott Parker aan te duiden als diens opvolger, zou dan weer vooral de verantwoordelijkheid van preses Bart Verhaeghe dragen.

De Engelsman bleek evenwel een miscast van jewelste en werd na amper 67 dagen alweer op straat gezet. Maar hij bleek niet de eerste keuze om Hoefkens op te volgen. Zo had Blauw-Zwart nog meer alternatieven in huis. Daarbij ook Domenico Tedesco, die niet veel later werd aangesteld als Belgisch bondscoach. "Wij hebben contact met hem opgenomen. Maar Tedesco gaf meteen aan geen interesse te hebben in Club Brugge", verklapt Mannaert in een interview met Humo. Saillant detail: Verhaeghe was op dat moment betrokken bij zowel de zoektocht naar een nieuwe Club-trainer áls die naar een nieuwe bondscoach.

PLAN-SCHREUDER
Na het onvermijdelijke vertrek van Parker, werd assistent Rik De Mil uiteindelijk aangesteld als caretaker tot eind dit seizoen. Ook dat bleek echter een plan-B. Zo geeft Mannaert in hetzelfde interview aan dat Schreuder, inmiddels ontslagen bij Ajax, 'heel graag' zijn comeback wou maken bij Blauw-Zwart. Maar uiteindelijk viel ook dat plan in het water. "Bart en ik waren klaar om een terugkeer in detail te bespreken, maar Schreuder kwam aanzetten met voorwaarden die meteen de deur dicht deden", is de CEO duidelijk.

LEES OOK: ‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Club moet een nieuwe poging wagen bij Schreuder ...

Meest recent

Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

20
20
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

6
6
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

62
62
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

25
25
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

64
64
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

26
26
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

111
111
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

53
53
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

297
297
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

45
45
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

31
31
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

32
32
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

44
44
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

35
35
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

628
628
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

154
154
Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaan Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi de club in de zomer verlaten. Dat lijkt ...

132
132
Mulder geeft hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kent alweer een moeizaam seizoen. De Brusselaars hopen dit wel nog prachtig te ...

141
141
STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

STVV kent een absoluut droomseizoen. De Kanaries lijken op weg naar Europees voetbal, wat dé ...

105
105
Smaakmaker Standard stilaan grof wild: "Meerdere clubs"

Bij Standard hopen ze alsnog een Europees ticket te behalen, maar dan gaan ze toch nog ...

109
109
'Anderlecht drukt door voor eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. Er komen steeds meer namen naar ...

195
195
Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Om 16u stonden er een aantal duels op het programma in de Premier League. Vooral de matchen van ...

53
53
Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

In de Europe Play-Offs namen OH Leuven en Sporting Charleroi om 16u tegen elkaar op. Beide ploegen ...

11
11
Bayern München zet 3-0 alsnog recht na weergaloze helft

In de Bundesliga stonden er maar liefst vijf matchen op het programma. Vincent Kompany trok met ...

103
103
Van der Elst begrijpt Leko niet: "Raar..."

Club Brugge deed midweeks een zeer goede zaak door met 6-1 te winnen van KV Mechelen. Union SG ...

105
105

Meer sportnieuws