Tedesco naar Club Brugge? Mannaert speelt open kaart

door
Tedesco naar Club Brugge? Mannaert speelt open kaart

Club Brugge staat op punt om voor de eerste keer ooit naast deelname aan Play-Off I te grijpen. Ondanks de historische kwalificatie in de Champions League, stevent de uittredende landskampioen dus af op een mislukt seizoen. En daar speelden de (foute) trainerskeuzes een grote rol in.


Om de naar Ajax vertrokken Alfred Schreuder te vervangen, besloot Club afgelopen zomer om assistent-trainer Carl Hoefkens te promoveren tot hoofdcoach. Oorspronkelijk leek dat een goede zet, maar na een half jaar moest de oud-verdediger alweer zijn biezen pakken. Volgens Het Nieuwsblad was het vooral CEO Vincent Mannaert die Hoefkens naar voren had geschoven als T1. De keuze van om Scott Parker aan te duiden als diens opvolger, zou dan weer vooral de verantwoordelijkheid van preses Bart Verhaeghe dragen.

De Engelsman bleek evenwel een miscast van jewelste en werd na amper 67 dagen alweer op straat gezet. Maar hij bleek niet de eerste keuze om Hoefkens op te volgen. Zo had Blauw-Zwart nog meer alternatieven in huis. Daarbij ook Domenico Tedesco, die niet veel later werd aangesteld als Belgisch bondscoach. "Wij hebben contact met hem opgenomen. Maar Tedesco gaf meteen aan geen interesse te hebben in Club Brugge", verklapt Mannaert in een interview met Humo. Saillant detail: Verhaeghe was op dat moment betrokken bij zowel de zoektocht naar een nieuwe Club-trainer áls die naar een nieuwe bondscoach.

PLAN-SCHREUDER
Na het onvermijdelijke vertrek van Parker, werd assistent Rik De Mil uiteindelijk aangesteld als caretaker tot eind dit seizoen. Ook dat bleek echter een plan-B. Zo geeft Mannaert in hetzelfde interview aan dat Schreuder, inmiddels ontslagen bij Ajax, 'heel graag' zijn comeback wou maken bij Blauw-Zwart. Maar uiteindelijk viel ook dat plan in het water. "Bart en ik waren klaar om een terugkeer in detail te bespreken, maar Schreuder kwam aanzetten met voorwaarden die meteen de deur dicht deden", is de CEO duidelijk.

LEES OOK: 'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Club moet een nieuwe poging wagen bij Schreuder ...

Meest recent

'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

41
41
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

40
40
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

8
8
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

52
52
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

51
51
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

89
89
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

120
120
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

128
128
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

112
112
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

82
82
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

89
89
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

372
372
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

98
98
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

55
55
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

204
204
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

227
227
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

308
308
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

165
165
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

210
210
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

453
453
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

110
110
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

649
649
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

356
356
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

153
153

Meer sportnieuws