Tedesco naar Club Brugge? Mannaert speelt open kaart

2032 stemmen
Tedesco naar Club Brugge? Mannaert speelt open kaart

Club Brugge staat op punt om voor de eerste keer ooit naast deelname aan Play-Off I te grijpen. Ondanks de historische kwalificatie in de Champions League, stevent de uittredende landskampioen dus af op een mislukt seizoen. En daar speelden de (foute) trainerskeuzes een grote rol in.


Om de naar Ajax vertrokken Alfred Schreuder te vervangen, besloot Club afgelopen zomer om assistent-trainer Carl Hoefkens te promoveren tot hoofdcoach. Oorspronkelijk leek dat een goede zet, maar na een half jaar moest de oud-verdediger alweer zijn biezen pakken. Volgens Het Nieuwsblad was het vooral CEO Vincent Mannaert die Hoefkens naar voren had geschoven als T1. De keuze van om Scott Parker aan te duiden als diens opvolger, zou dan weer vooral de verantwoordelijkheid van preses Bart Verhaeghe dragen.

De Engelsman bleek evenwel een miscast van jewelste en werd na amper 67 dagen alweer op straat gezet. Maar hij bleek niet de eerste keuze om Hoefkens op te volgen. Zo had Blauw-Zwart nog meer alternatieven in huis. Daarbij ook Domenico Tedesco, die niet veel later werd aangesteld als Belgisch bondscoach. "Wij hebben contact met hem opgenomen. Maar Tedesco gaf meteen aan geen interesse te hebben in Club Brugge", verklapt Mannaert in een interview met Humo. Saillant detail: Verhaeghe was op dat moment betrokken bij zowel de zoektocht naar een nieuwe Club-trainer áls die naar een nieuwe bondscoach.

PLAN-SCHREUDER
Na het onvermijdelijke vertrek van Parker, werd assistent Rik De Mil uiteindelijk aangesteld als caretaker tot eind dit seizoen. Ook dat bleek echter een plan-B. Zo geeft Mannaert in hetzelfde interview aan dat Schreuder, inmiddels ontslagen bij Ajax, 'heel graag' zijn comeback wou maken bij Blauw-Zwart. Maar uiteindelijk viel ook dat plan in het water. "Bart en ik waren klaar om een terugkeer in detail te bespreken, maar Schreuder kwam aanzetten met voorwaarden die meteen de deur dicht deden", is de CEO duidelijk.

LEES OOK: Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Club moet een nieuwe poging wagen bij Schreuder ...

Meest recent

Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

0
0
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

19
19
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

28
28
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

126
126
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

56
56
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

296
296
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

322
322
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

315
315
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

711
711
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

161
161
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

218
218
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

318
318
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

49
49
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

528
528
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

194
194
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

166
166
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

60
60
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

93
93
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

67
67
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

456
456
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

263
263
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

591
591
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

186
186
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

127
127
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

146
146

Meer sportnieuws