Tedesco naar Club Brugge? Mannaert speelt open kaart

door
Tedesco naar Club Brugge? Mannaert speelt open kaart

Club Brugge staat op punt om voor de eerste keer ooit naast deelname aan Play-Off I te grijpen. Ondanks de historische kwalificatie in de Champions League, stevent de uittredende landskampioen dus af op een mislukt seizoen. En daar speelden de (foute) trainerskeuzes een grote rol in.


Om de naar Ajax vertrokken Alfred Schreuder te vervangen, besloot Club afgelopen zomer om assistent-trainer Carl Hoefkens te promoveren tot hoofdcoach. Oorspronkelijk leek dat een goede zet, maar na een half jaar moest de oud-verdediger alweer zijn biezen pakken. Volgens Het Nieuwsblad was het vooral CEO Vincent Mannaert die Hoefkens naar voren had geschoven als T1. De keuze van om Scott Parker aan te duiden als diens opvolger, zou dan weer vooral de verantwoordelijkheid van preses Bart Verhaeghe dragen.

De Engelsman bleek evenwel een miscast van jewelste en werd na amper 67 dagen alweer op straat gezet. Maar hij bleek niet de eerste keuze om Hoefkens op te volgen. Zo had Blauw-Zwart nog meer alternatieven in huis. Daarbij ook Domenico Tedesco, die niet veel later werd aangesteld als Belgisch bondscoach. "Wij hebben contact met hem opgenomen. Maar Tedesco gaf meteen aan geen interesse te hebben in Club Brugge", verklapt Mannaert in een interview met Humo. Saillant detail: Verhaeghe was op dat moment betrokken bij zowel de zoektocht naar een nieuwe Club-trainer áls die naar een nieuwe bondscoach.

PLAN-SCHREUDER
Na het onvermijdelijke vertrek van Parker, werd assistent Rik De Mil uiteindelijk aangesteld als caretaker tot eind dit seizoen. Ook dat bleek echter een plan-B. Zo geeft Mannaert in hetzelfde interview aan dat Schreuder, inmiddels ontslagen bij Ajax, 'heel graag' zijn comeback wou maken bij Blauw-Zwart. Maar uiteindelijk viel ook dat plan in het water. "Bart en ik waren klaar om een terugkeer in detail te bespreken, maar Schreuder kwam aanzetten met voorwaarden die meteen de deur dicht deden", is de CEO duidelijk.

LEES OOK: KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Club moet een nieuwe poging wagen bij Schreuder ...

Meest recent

Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

109
109
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

175
175
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

125
125
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

67
67
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

27
27
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

1148
1148
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

188
188
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

220
220
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

303
303
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

33
33
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

154
154
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

728
728
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

38
38
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

62
62
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

41
41
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

185
185
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

103
103
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

128
128
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

119
119
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

122
122
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

133
133
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

326
326
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

38
38
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

332
332
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

186
186

Meer sportnieuws