Van Bommel na nipte zege Antwerp: "Dat is verbazingwekkend"

door
Van Bommel na nipte zege Antwerp:

De top drie heeft dit weekend geen steken laten vallen. Zowel Genk, Union als Antwerp wonnen zondag hun wedstrijd en dus blijft bovenin het klassement alles bij het oude. De Great Old rekende af met KV Kortrijk, al kostte dat wel de nodige moeite. Pas 20 minuten voor tijd kon Arbnor Muja voor de verlossing zorgen.


Dat kwam vooral omdat Antwerp in de eerste helft zelf de kansen liet liggen. Vooral Kortrijk-verdediger Watanabe bleek de spelbreker door een aantal keer de bal voor de lijn nog weg te halen. In een moeizame tweede helft raakten ze dan weer moeilijk door de organisatie van de Kerels, voor wie nochtans niets meer op het spel stond.

"We hadden het veel vroeger moeten afmaken, daardoor bleef het lang een wedstrijd. Het golfde soms op en neer en dat wilden we in principe niet, maar Kortrijk is ook geen slechte ploeg. Het is verbazingwekkend dat zij zo laag staan", had Mark van Bommel bij Sporza lof voor de tegenstander. "We hadden de wedstrijd wel onder controle, Butez hield weer de nul, dit is een dik verdiende overwinning. We creëren heel veel kansen, alleen zijn we niet in staat om een wedstrijd vroeger te beslissen. Maar we blijven geduldig en uiteindelijk valt die goal wel."

ACHTERSTAND
Door de zege houdt Antwerp de kloof met zijn concurrenten beperkt. Het volgt nog steeds op vijf punten van leider KRC Genk en op drie punten van nummer twee Union. De titelstrijd blijft op één speeldag van de play-offs dus nog steeds helemaal openliggen. KV Kortrijk blijft dan weer op de veertiende plaats hangen.

LEES OOK: Toby Alderweireld laat fans compleet sprakeloos achter

Had KV Kortrijk hoger moeten eindigen?

Meest recent

'Transferspektakel Club Brugge: heuse spitsenwissel pruttelt'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

62
62
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, verrassende ploeg Openda'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

88
88
Toby Alderweireld laat fans compleet sprakeloos achter

Toby Alderweireld zorgt opnieuw voor warme reacties, dit keer ver weg van het voetbalveld. De ...

11
11
Hayen vloekt: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk vat de terugronde van de Europe Play-Offs als leider aan op het veld van Charleroi. Voor de ...

24
24
Oosting tikt Antwerp-chouchou stevig op de vingers

In de Europe Play-Offs krijgt Antwerp zondag Standard over de vloer. Na de recente negen op negen ...

41
41
'Lukaku verrast vriend en vijand met toekomstplannen'

Romelu Lukaku gaat straks zijn laatste contractjaar in bij Napoli, maar dat onze nationale ...

138
138
'Meevaller voor Genk: bonus van ruim tien miljoen'

KRC Genk gaat straks op bezoek bij Charleroi, waar Nicky Hayen gewoon weer kan rekenen op ...

64
64
'Anderlecht-Club: Taravel & Leko hakken knopen door'

Ook op de andere velden staan er nog een aantal interessante affiches op het programma, maar ...

165
165
Hoefkens verklaart plots bezoek aan ziekenhuis

Het was vorige week toch schrikken toen het bericht kwam dat Carl Hoefkens na de match met NAC Breda ...

37
37
Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

103
103
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

119
119
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

207
207
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

68
68
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

452
452
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

359
359
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

308
308
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

293
293
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

226
226
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

42
42
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

71
71
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

46
46
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

174
174
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

119
119
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

30
30
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

235
235

Meer sportnieuws