'Extreem teleurgestelde' Lukaku eist gesprek na racisme Vanzeir

764
'Extreem teleurgestelde' Lukaku eist gesprek na racisme Vanzeir

Dante Vanzeir heeft zichzelf serieus in de nesten gewerkt. De aanvaller van New York Red Bulls maakte zich schuldig aan racistisch taalgebruik en in de Verenigde Staten wordt terecht zwaar getild aan het veelbesproken voorval. Maar ook Romelu Lukaku is blijkbaar niet te spreken over het gedrag van zijn landgenoot.


Vanzeir versierde vorige week tegen San José Earthquakes zijn eerste basisplaats bij NYRB. Maar die partij liep helemaal fout. Tijdens een opstootje zou hij een racistische opmerking hebben gemaakt tegen één van de tegenstanders. De match lag vervolgens een twintigtal minuten stil, achteraf werden onderzoeken ingesteld bij verschillende instanties. Uiteindelijk gaf Vanzeir ook toe dat hij in de fout is gegaan. Daarvoor kreeg hij een schorsing van zes weken en moet hij een 'hersteltraject' volgen.

Voor de fans van zijn club was dat in ieder geval onvoldoende als straf. Zo werden zaterdagnacht protest-acties gevoerd. En niet alleen de supporters tillen hier zwaar aan. Ook Romelu Lukaku, zelf al meermaals het slachtoffer van racisme, is er niet over te spreken. Dat vertelde Sacha Kljestan, oud-ploegmaat van Lukaku bij Anderlecht, op de Amerikaanse televisie. "Lukaku was extreem teleurgesteld in Vanzeir", aldus Kljestan. "Lukaku verzekerde me dat hij bij de volgende teamstage van de Rode Duivels er een gesprek over zou hebben. Hij zei me ook dat als hij een ploegmaat zou hebben die zo'n fout maakt, hij die niet meer in de kleedkamer zou willen."

VOORBEELD VOOR NYRB
Vanzeir versierde tot dusver één cap bij de Duivels en gezien zijn situatie lijkt het bijzonder onwaarschijnlijk dat hij snel terug wordt opgeroepen door bondscoach Domenico Tedesco. Een confrontatie met Lukaku lijkt dus niet voor meteen. Toch vind Kljestan dat de houding van de Inter-spits een voorbeeld kan zijn in New York. "Lukaku is een leider binnen de nationale ploeg van België. Het is dan ook aan de leidende spelers bij New York om gesprekken te hebben met Vanzeir en samen te bekijken hoe hij nog kan terugkeren."

LEES OOK: Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Tedesco moet Vanzeir op het matje roepen ...

Meest recent

Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

0
0
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

21
21
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

6
6
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

94
94
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

53
53
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

132
132
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

53
53
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

45
45
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

191
191
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

47
47
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

85
85
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

46
46
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

233
233
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

51
51
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

204
204
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

140
140
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

76
76
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

224
224
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

209
209
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

33
33
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

273
273
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

158
158
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

241
241
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

332
332

Meer sportnieuws