'Extreem teleurgestelde' Lukaku eist gesprek na racisme Vanzeir

764 stemmen
'Extreem teleurgestelde' Lukaku eist gesprek na racisme Vanzeir

Dante Vanzeir heeft zichzelf serieus in de nesten gewerkt. De aanvaller van New York Red Bulls maakte zich schuldig aan racistisch taalgebruik en in de Verenigde Staten wordt terecht zwaar getild aan het veelbesproken voorval. Maar ook Romelu Lukaku is blijkbaar niet te spreken over het gedrag van zijn landgenoot.


Vanzeir versierde vorige week tegen San José Earthquakes zijn eerste basisplaats bij NYRB. Maar die partij liep helemaal fout. Tijdens een opstootje zou hij een racistische opmerking hebben gemaakt tegen één van de tegenstanders. De match lag vervolgens een twintigtal minuten stil, achteraf werden onderzoeken ingesteld bij verschillende instanties. Uiteindelijk gaf Vanzeir ook toe dat hij in de fout is gegaan. Daarvoor kreeg hij een schorsing van zes weken en moet hij een 'hersteltraject' volgen.

Voor de fans van zijn club was dat in ieder geval onvoldoende als straf. Zo werden zaterdagnacht protest-acties gevoerd. En niet alleen de supporters tillen hier zwaar aan. Ook Romelu Lukaku, zelf al meermaals het slachtoffer van racisme, is er niet over te spreken. Dat vertelde Sacha Kljestan, oud-ploegmaat van Lukaku bij Anderlecht, op de Amerikaanse televisie. "Lukaku was extreem teleurgesteld in Vanzeir", aldus Kljestan. "Lukaku verzekerde me dat hij bij de volgende teamstage van de Rode Duivels er een gesprek over zou hebben. Hij zei me ook dat als hij een ploegmaat zou hebben die zo'n fout maakt, hij die niet meer in de kleedkamer zou willen."

VOORBEELD VOOR NYRB
Vanzeir versierde tot dusver één cap bij de Duivels en gezien zijn situatie lijkt het bijzonder onwaarschijnlijk dat hij snel terug wordt opgeroepen door bondscoach Domenico Tedesco. Een confrontatie met Lukaku lijkt dus niet voor meteen. Toch vind Kljestan dat de houding van de Inter-spits een voorbeeld kan zijn in New York. "Lukaku is een leider binnen de nationale ploeg van België. Het is dan ook aan de leidende spelers bij New York om gesprekken te hebben met Vanzeir en samen te bekijken hoe hij nog kan terugkeren."

LEES OOK: Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

Tedesco moet Vanzeir op het matje roepen ...

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

35
35
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

71
71
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

19
19
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

127
127
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

125
125
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

23
23
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

29
29
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

114
114
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

203
203
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

56
56
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

183
183
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

37
37
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

188
188
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

265
265
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

104
104
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

411
411
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

578
578
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

149
149
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

227
227
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

309
309
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

299
299
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

582
582
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws