Club Brugge dreigt stilaan echt wel naast een plaats in de top vier te grijpen, nadat het zaterdagavond in Westerlo opnieuw een steek liet vallen. Het speelde wel een goede wedstrijd, maar maakte de kansen niet af en bleef op een 0-0 steken. Daardoor moet het hopen dat AA Gent nog één van zijn twee laatste twee matchen verliest, terwijl de thuisploeg een goede zaak deed.
Voor Westerlo is een gelijkspel tegen Club natuurlijk een uitstekend resultaat. Zeker gezien het wedstrijdverloop mochten de Kemphanen zeer tevreden zijn met een punt. Trainer Jonas De Roeck moest immers ook erkennen dat zijn ploeg het niet onder de markt had en dat ze eigenlijk nog goed wegkwamen met de 0-0.
"Het was een moeilijke wedstrijd, maar je speelt ook tegen een heel goede tegenstander. Ik denk dat we het betere Club Brugge van het seizoen zien", erkende de Westelse coach immers bij Sporza. "We hebben moeilijke momenten gehad in de wedstrijd. Maar we konden standvastig blijven. We toonden dat als het moeilijk was, dat we onze zaken toch nog op orde hadden. We hebben zo weinig mogelijk kunnen weggeven."
NOG NIET MATHEMATISCH ZEKER
Het enige nadeel van het gelijkspel is dat Westerlo zo nog steeds niet helemaal zeker is van een plaats in de play-offs. Het zal wel al een hele vaart moeten lopen voor de promovendus om nog uit de top acht te vallen. Ze zouden zelf al moeten gaan verliezen op rode lantaarn Seraing, terwijl Charleroi Genk zou moeten kloppen én Anderlecht zes op zes moet pakken tegen Genk en KV Mechelen. Zondag kan die zekerheid er dus wel komen.
LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend
Jannick Lanckriet