Cercle bidt voor play-offs: "Hopelijk pakken zij 6 op 6"

door
Cercle bidt voor play-offs:

Op de laatste speeldag belooft de strijd om de achtste plaats nog zeer spannend te worden. Door de nederlaag van Charleroi op Standard vrijdagavond blijft alles helemaal open liggen. Cercle Brugge profiteerde immers al van de uitschuiver door zelf STVV te kloppen, waardoor ze nu evenveel punten hebben als de Carolo's.


De Bruggelingen hebben hun lot echter niet meer in eigen handen. Ze staan qua puntenaantal wel naast Charleroi, maar dat blijft hen voor omdat het twee wedstrijden meer gewonnen heeft. Bovendien kan ook Anderlecht hen nog passeren als het zondag zijn wedstrijd wint. Bij Cercle kijken ze dan ook volop naar Genk, dat zondag tegen Anderlecht speelt en op de slotspeeldag naar Charleroi moet.

"Er zijn nu nog drie ploegen die een kans maken op de Europe Play-offs. Jammer genoeg hebben we het niet in eigen handen. We moeten vol voor de drie punten gaan tegen Zulte Waregem en hopelijk zetten we Charleroi zo onder druk. Ik hoop dat Genk 6 op 6 haalt", opperde Thibo Somers dan ook bij Sporza. "Voor de neutrale supporters was dit een lelijke wedstrijd. Het was moelijk om op te bouwen tegen een goed georganiseerd STVV. Het was veel vechten voor de tweede bal."

HELPENDE HAND
Het lot van Cercle zal inderdaad volledig afhangen van Genk. Als dat zes op zes pakt en Cercle zelf wint van Zulte Waregem, blijven ze Anderlecht en Charleroi voor in het klassement. Als Anderlecht zondag niet verliest, moeten ze in Brugge hopen dat KV Mechelen volgende week voor een stunt kan zorgen in het Lotto Park.

LEES OOK: Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Zal Cercle nog de achtste plaats pakken?

Meest recent

Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

128
128
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

126
126
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

88
88
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

39
39
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

130
130
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

247
247
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

242
242
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

100
100
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

38
38
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

105
105
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

220
220
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

243
243
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

85
85
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

529
529
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

352
352
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

436
436
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

135
135
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

76
76
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

616
616
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

621
621
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

419
419
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

430
430
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

297
297
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

2223
2223
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

151
151

Meer sportnieuws