KV Oostende beleeft dramatische degradatie tegen zwierig OHL

140 stemmen
KV Oostende beleeft dramatische degradatie tegen zwierig OHL

Ook de wedstrijd van de laatste kans is een maat voor niets geworden voor een zieltogend KV Oostende. Geen moment gaf de kustploeg de indruk nog echt in een mirakel te geloven en een zwierig OHL profiteerde met sprekend gemak. Na een seizoen vol bestuurlijke miskleunen moet KVO volgend seizoen op een niveau lager acteren.


Met de wetenschap dat Essevee zonet zegevierde Am Kehrweg, was plotseling ook weer een miraculeuze redding mogelijk voor KV Oostende. De opdracht was wel duidelijk: de kustploeg moest de resterende twee wedstrijden winnen en hopen op puntenverlies van de concurrentie op de slotspeeldag. Etappe één moest genomen worden tegen OHL, het team van Marc Brys had eveneens een klein mirakel nodig om de Play-Offs alsnog te halen.

KVO ziet schip halfweg zinken in de zee

De bezoekers namen de beste start aan de kust en hadden veruit het betere van het spel in het openingskwartier. Halfweg de eerste periode zetten de Leuvenaren KVO ook met de rug tegen de muur: Schrijvers nam een afvallende bal heerlijk op de slof en schoot de 0-1 voorbij doelman Hubert. Een tegendoelpunt dat het team van Thalhammer toch even wakker schudde, quasi meteen nadien kwamen Ndicka en Hornby tot kansen maar Cojocaru was bij de pinken.

OHL nam nadien opnieuw over, een nieuwe krul van Schrijvers ging op het halfuur maar nipt naast en de creatieve speler van de bezoekers besloot op slag van rust nogmaals naast de verkeerde kant van de paal. KVO ontsnapte meermaals aan een dubbele achterstand maar op slag van rust was de degradatie wel quasi een feit toen Opoku aan de tweede paal met een knappe voetbeweging de 0-2 in doel werkte.

De geviseerde Thalhammer kijkt de degradatie in de ogen.

Degradatie wordt op dramatische wijze een feit

De kustploeg had na de pauze een heus voetbalmirakel nodig maar werd nog voor het uur helemaal afgestraft. OHL kreeg een betwistbare strafschop na een fout op Tamari en Thorsteinsson maakte het vanaf elf meter helemaal af: 0-3. Van een wedstrijd was nu uiteraard geen sprake meer: Maertens liet een dikke mogelijkheid onbenut en aan de overzijde miste ook McGeehan een opgelegde kans.

Het slot van de wedstrijd was een maat voor niets en vooral een pijnlijke zaak voor de kustploeg. Dat zag OHL gemakkelijk de zege pakken in Oostende en de degradatie nu ook mathematisch een feit worden. Nsingi zorgde nog voor het bezoekende orgelpunt door ook de 0-4 op het bord te zetten. Twee van de drie degradanten zijn zo bekend, op de slotspeeldag vechten Eupen en Zulte Waregem het uit voor plek drie.

Scoreverloop:

0-1 (22') Schrijvers, 0-2 (44') Opoku, 0-3 (57') Thorsteinsson (p), 0-4 (89') Nsingi

LEES OOK: OH Leuven stelt vijfde zomeraanwinst officieel voor

Wie zal de derde degradant worden?

Meest recent

'Transferbom Vinicius: Real Madrid onderneemt actie'

Waar speelt Vinicius Junior in de nabije toekomst? De voorbije dagen raakte bekend dat Premier ...

3
3
Pro League onthult: drastische veranderingen aan Croky Cup

Het nieuwe seizoen in het Belgische profvoetbal staat voor de deur. Dat gaat gepaard met enkele ...

170
170
'Witte rook bij Anderlecht: contract van vier seizoenen'

Terwijl coach Vitor Bruno zijn troepen klaarstoomt voor de return tegen Hammarby, blijft RSC ...

197
197
'Standard vindt transferakkoord: deal van 2.5 miljoen'

Ook bij Standard telt men momenteel af naar de start van het nieuwe seizoen. Ondertussen blijven de ...

75
75
‘Club Brugge breekt taboe: ongeziene toptransfer van 17M’

Club Brugge haalt het zwaar geschut boven voor een opvallende toptransfer. Blauw-zwart kan liefst ...

642
642
'Nieuwe aanvaller Anderlecht: Sibierski heropent dossier'

RSC Anderlecht haalde tot dusver slechts een drietal verse krachten in huis. Daar moet in de ...

416
416
Zonder anciens: wordt dít de EK-typeploeg van Van Bommel?

Op 15 augustus gaat Mark van Bommel officieel van start als bondscoach van België. De ...

572
572
'Supertransfer Barcola: grootmacht start gesprekken op'

Liverpool FC begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van Andoni Iraola. De ...

141
141
'Bertaccini in problemen: Anderlecht neemt transferbesluit'

Met een Franse sportieve baas en Portugese hoofdtrainer, is RSC Anderlecht begonnen aan een ...

409
409
'Antwerp casht op revelatie: opvolging al verzekerd'

Er waait een frisse wind bij Antwerp, waar het sinds de overname voorlopig wel nog opvallend rustig ...

408
408
'Buitenkans voor Club Brugge: dure vogel terug op tafel'

Het beloven nog drukke weken te worden bij Club Brugge. Terwijl er ook op uitgaand vlak nog heel wat ...

347
347
'Anderlecht zoekt flankaanvaller: bod op oude bekende'

Na het 1-1 gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien te kloppen om door te ...

350
350
Leko hakt knopen door: typeploeg Club Brugge lekt uit

Vrijdag begint Club Brugge al aan het echte werk, want dan staat de Supercup tegen Union op het ...

733
733
Ryanair pakt Cristiano Ronaldo op heerlijke wijze aan

Cristiano Ronaldo blijft verbazen. De Portugese superster is inmiddels veertig jaar oud, maar de ...

174
174
Italiaanse crisis ontspoort: Maldini vertrekt na twee weken

In Italië neemt de crisis bij de nationale voetbalbond steeds grotere proporties aan. ...

76
76
Burgess genaturaliseerd tot Belg: "Van Bommel mag me bellen"

Christian Burgess heeft een woelig tussenseizoen achter de rug. De verdediger zag zijn contract bij ...

408
408
'Kassa Anderlecht rinkelt; miljoenenaanwinst plots ver weg'

Terwijl de Europese campagne inmiddels al begonnen is, blijft RSC Anderlecht druk in de weer op de ...

346
346
‘Allegri dumpt Lukaku voor zijn droomspits van 50 miljoen’

Romelu Lukaku krijgt een bijzonder pijnlijke boodschap uit Napels. Massimiliano Allegri lijkt niet ...

590
590
Bruno speelt open kaart: vers bloed bij Anderlecht

In de tweede voorronde van de Europa League moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien uit te ...

353
353
'Club Brugge tast in buidel: drie toptransfers op til'

Club Brugge sloot zijn zomerstage zaterdag af met een 2-1 nederlaag tegen Stade Rennes. Daarmee zit ...

899
899
Marc Coucke zeldzaam openhartig tegenover fans: "Sorry..."

Marc Coucke geniet zichtbaar van de zomer, maar voor de eigenaar van Anderlecht blijft het voetbal ...

488
488
Bruno maakt brokken: trio buitenspel bij Anderlecht

De komende weken moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor tal van overbodige ...

1029
1029
'Onyedika out: Club Brugge drukt door voor vervanger'

In de oefenmatch tegen Stade Rennes verscheen hij zaterdag nog gewoon aan de aftrap, maar behoudens ...

737
737
Imke Courtois kampte wekenlang met opvallend probleem

Imke Courtois maakt al geruime tijd furore als analiste bij de openbare omroep en ook als veel ...

369
369
Aanwinst bekoort bij Standard: "Een goede mix"

Standard deed al een aantal zeer opmerkelijke transfers. De Rouches haalden onder meer Salieu ...

159
159

Meer sportnieuws