Overmars wil mercato in lichterlaaie zetten met topschutter

1326
Overmars wil mercato in lichterlaaie zetten met topschutter

Antwerp FC heeft straks al meteen één grote prioriteit op de zomermercato. De Great Old beschikt momenteel slechts over één echte diepe spits, Vincent Janssen, en dat is natuurlijk veel te weinig voor de razend ambitieuze club. Antwerp zal in de komende zomermaanden ongetwijfeld extra offensieve slagkracht moeten binnenhalen en met Jean-Philippe Krasso (Saint-Etienne) heeft het alvast de topschutter én de meest beslissende speler van de Franse Ligue 2 in beeld.


ANTWERPSE TRANSFER PRIORITEIT
Na het vertrek van Michael Frey (Schalke 04, huur) is Vincent Janssen de enige zuivere centrale spits bij Antwerp, maar daarna heeft de Great Old geen adequaat alternatief beschikbaar. De gehuurde wintertransfer Gyrano Kerk (Lokomotiv Moskou) is eerder een flankaanvaller, terwijl Bruny Nsimba, die voorheen soms depanneerde als centrale spits, in januari verkaste naar SK Beveren. Marc Overmars zal in de komende zomermaanden dus zeker minstens één nieuwe spits moeten aantrekken, want daarnaast is ook de huidige aanvalsleider Janssen gegeerd wild op de transfermarkt - vooral in de Premier League.



TECHNISCH EN KRACHTIG
De potentiële komst van Jean-Philippe Krasso, een doelwit van RSC Anderlecht in de vorige winter- én zomermercato, zou de aanvalslinie van Antwerp FC in elk geval kunnen versterken. Krasso is een krachtige spits die goed de bal kan bijhouden en een dribbel kan inzetten. Zijn fysieke kwaliteiten en atletisch vermogen springen het meest in het oog, maar de viervoudige Ivoriaanse international heeft ook voldoende finesse, techniek en een uitstekende linkervoet. En ook nog belangrijk: Krasso brengt veel diepgang en hij weegt op een verdediging. Zo’n type kan men ongetwijfeld wel goed gebruiken bij Antwerp.

Olivier Pantaloni had Jean-Philippe Krasso één seizoen onder zijn hoede bij AC Ajaccio en de coach sprak in de lokale media alleen maar positief over de spits. “Hij is technisch en krachtig. Hij kan in de diepte, maar hij weet de bal ook goed bij te houden. Gelet op zijn grootte (Krasso meet 1 meter 87, red.) is hij als een boom om te verplaatsen.” Bij Ajaccio leerde Krasso ook om op het juiste moment druk te zetten en een hoge pressing te voorzien op de tegenstander. Capaciteiten die ongetwijfeld als muziek in de oren klinken van Mark van Bommel. Maar dan hebben we het nog niet over Krasso’s absolute sterkte gehad, en dat is doelpunten scoren.



TOPSCHUTTER VAN DE LIGUE 2
Jean-Philippe Krasso deed dit seizoen al 15 keer de netten trillen in 27 competitiewedstrijden voor Saint-Etienne, en met dat hoge aantal is hij momenteel de topschutter van de Ligue 2. Georges Mikautadze (FC Metz, ex-RFC Seraing) scoorde eveneens 15 stuks, maar hij speelde wel 78 minuten meer dan Krasso. Daarnaast deelde Krasso ook nog eens 8 assists uit, waardoor hij met 23 beslissende acties in totaal de meest beslissende speler is in de Ligue 2. De Ivoriaanse spits is dus een echt doelpunten kanon en het is maar een kwestie van tijd vooraleer hij de Franse tweede klasse achter zich zal laten. Want interesse is er bij de vleet.

GEEN TRANSFERSOM, MAAR OOK GEEN GOEDKOPE VOGEL
In januari werd Jean-Philippe Krasso al gelinkt aan een transfer naar RSC Anderlecht, met ook nog Real Valladolid, ploegen uit Nederland (Feyenoord), Duitsland en de Ligue 1 (Montpellier) als geïnteresseerde clubs. Ondertussen is die ruime interesse alweer flink toegenomen. Naast Antwerp FC voegen ook Club Brugge, KRC Genk, Maccabi Haifa, Borussia Mönchengladbach, TSG Hoffenheim en FSV Mainz 05 zich bij de reeds lange lijst van belangstellenden in Krasso.



De viervoudige Ivoriaanse international is einde contract bij Saint-Etienne, en het was een bewuste keuze van hem - eentje die al maandenlang geleden genomen was - om zijn aflopend contract in het Stade Geoffroy-Guichard niet te verlengen. Dat betekent niet dat Jean-Philippe Krasso een goedkope vogel zal zijn, want TeamFootball meldt alvast dat Maccabi Haifa hem een voorstel van 300 duizend per maand heeft overgemaakt. Met dergelijk loonstrookje zou Krasso één van de topverdieners zijn in de Jupiler Pro League.

LEES OOK: Sprankel hoop voor Antwerp: "Geen enkele speler ..."

Moet Antwerp Krasso halen?

Meest recent

Revelatie gooit eigen ruiten in: wissel op til bij RSCA

RSC Anderlecht ging zondag met de billen bloot op bezoek bij Beerschot, waar vooral heel wat ...

64
64
Leko in dubio: twee twijfelgevallen bij Club Brugge

Een week na de stunt tegen Inter wacht er alweer een nieuwe opdracht in de Champions League voor ...

66
66
Bruno maakt brokken: rampscenario voor Anderlecht

Het bekeravontuur zit er na één ronde al op voor RSC Anderlecht, dat in de zestiende ...

86
86
Transfersoap bij AA Gent: pikante details lekken uit

Tegen derdeklasser Rochefort achtte Rik De Mil de tijd rijp om eens grondig te roteren bij AA Gent, ...

166
166
'Racing Genk bezorgt fans plots schok van hun leven'

Voor Racing Genk klaart de lucht stilaan weer helemaal op. De Limburgers vierden afgelopen weekend ...

202
202
Uitspraken Bruno zwáár onder vuur: "Bij de haren getrokken"

De spanning bij RSC Anderlecht is opnieuw bijzonder hoog aan het oplopen. Daarbij komt ook Vitor ...

96
96
AA Gent genekt in Croky cup? Rik De Mil krijgt lik op stuk

Union Rochefortoise heeft zondag voor een bekersprookje gezorgd door zich te plaatsen voor de 1/8ste ...

69
69
Van Bommel onder druk: gloednieuwe naam in selectie Duivels

Nog geen maand na zijn debuut is Mark van Bommel alweer druk in de weer met het vormen van zijn ...

186
186
Portugese soap: Ronaldo krijgt 'ronduit lachwekkende' sanctie

Cristiano Ronaldo zorgde tijdens de voorbije interland-break voor een heuse rol door op eigen houtje ...

47
47
'United op apegapen: nieuwe topcoach geeft groen licht'

Manchester United liet afgelopen weekend andermaal punten liggen in de Premier League. Stilaan komt ...

128
128
Nieuwe Europese stunt bij Club? Leko ziet gigantische troef

Bij Club Brugge werd de knop na de bekerzege tegen KSC Lokeren snel weer omgedraaid. Aanstaande ...

527
527
Alarm in Anderlecht: analisten duiden nieuwe zondebok aan

RSC Anderlecht hoopte zo lang mogelijk op drie fronten actief te blijven, maar na de bekerblamage ...

337
337
'Club Brugge bindt transferstrijd aan met Barcelona'

Club Brugge haalde afgelopen zomer met Wisdom Mike, Samba Coulibaly, Andrej Vasovic en Cheveyo Tsawa ...

302
302
Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Olivier Deschacht heeft het als Anderlecht-supporter momenteel niet onder de markt. Paars-wit ...

409
409
'KRC Genk richt pijlen op vermeend target AA Gent'

AA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League, maar liep wel meteen een blauwtje in de Croky ...

163
163
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten in de rij'

Afgelopen zomer bleef hij nog op post, een keuze die beide partijen zich inmiddels vast niet ...

268
268
Engeland walgt: United-ploegmaat steekt Lammens mes in rug

Bij Manchester United ontploft het op alle fronten, en Senne Lammens staat er middenin. De ploegmaat ...

778
778
Anderlecht afgemaakt: "Al op drie fronten uitgeschakeld"

RSC Anderlecht ligt uit de Beker van België en de messen worden geslepen. Vitor Bruno & co ...

294
294
Vitinha: "Zij zijn de twee beste spelers ter wereld"

Paris Saint-Germain staat deze week voor een van de meest beladen affiches in de Champions League. ...

251
251
Keert voormalig talent van Anderlecht terug naar de JPL?

Belgische ploegen gaan vaak (te) ver kijken in hun zoektocht naar die witte merel. Nog te vaak doen ...

213
213
JPL-topclubs, opgelet: Belgische winger maakt furore

Belgische topclubs die nog een snelle, dribbelvaardige flankaanvaller zoeken: speur eens rond in ...

89
89
OHL wil eindelijk swingen: "Zou seizoen glans geven"

Bij OH Leuven wisten ze een glansloze bekerkwalificatie af te dwingen tegen Francs Borains. ...

38
38
Anderlecht greep naast toptransfer: "Kreeg rondleiding in de stad"

RSC Anderlecht kende een heel drukke zomermercato. De Brusselaars wisten niet altijd hun topfavoriet ...

245
245
STVV op zoek naar stunt: "Het wordt moeilijk"

STVV heeft indruk gemaakt tegen Lommel SK. Ze wonnen met 4-1 en plaatsten zich zo voor de volgende ...

67
67
Zulte Waregem lonkt naar méér: "Goede hoop"

Zulte Waregem doet het goed in de Jupiler Pro League. In de Beker van België kenden ze ook geen ...

112
112

Meer sportnieuws