Overmars wil mercato in lichterlaaie zetten met topschutter

door
Overmars wil mercato in lichterlaaie zetten met topschutter

Antwerp FC heeft straks al meteen één grote prioriteit op de zomermercato. De Great Old beschikt momenteel slechts over één echte diepe spits, Vincent Janssen, en dat is natuurlijk veel te weinig voor de razend ambitieuze club. Antwerp zal in de komende zomermaanden ongetwijfeld extra offensieve slagkracht moeten binnenhalen en met Jean-Philippe Krasso (Saint-Etienne) heeft het alvast de topschutter én de meest beslissende speler van de Franse Ligue 2 in beeld.


ANTWERPSE TRANSFER PRIORITEIT
Na het vertrek van Michael Frey (Schalke 04, huur) is Vincent Janssen de enige zuivere centrale spits bij Antwerp, maar daarna heeft de Great Old geen adequaat alternatief beschikbaar. De gehuurde wintertransfer Gyrano Kerk (Lokomotiv Moskou) is eerder een flankaanvaller, terwijl Bruny Nsimba, die voorheen soms depanneerde als centrale spits, in januari verkaste naar SK Beveren. Marc Overmars zal in de komende zomermaanden dus zeker minstens één nieuwe spits moeten aantrekken, want daarnaast is ook de huidige aanvalsleider Janssen gegeerd wild op de transfermarkt - vooral in de Premier League.



TECHNISCH EN KRACHTIG
De potentiële komst van Jean-Philippe Krasso, een doelwit van RSC Anderlecht in de vorige winter- én zomermercato, zou de aanvalslinie van Antwerp FC in elk geval kunnen versterken. Krasso is een krachtige spits die goed de bal kan bijhouden en een dribbel kan inzetten. Zijn fysieke kwaliteiten en atletisch vermogen springen het meest in het oog, maar de viervoudige Ivoriaanse international heeft ook voldoende finesse, techniek en een uitstekende linkervoet. En ook nog belangrijk: Krasso brengt veel diepgang en hij weegt op een verdediging. Zo’n type kan men ongetwijfeld wel goed gebruiken bij Antwerp.

Olivier Pantaloni had Jean-Philippe Krasso één seizoen onder zijn hoede bij AC Ajaccio en de coach sprak in de lokale media alleen maar positief over de spits. “Hij is technisch en krachtig. Hij kan in de diepte, maar hij weet de bal ook goed bij te houden. Gelet op zijn grootte (Krasso meet 1 meter 87, red.) is hij als een boom om te verplaatsen.” Bij Ajaccio leerde Krasso ook om op het juiste moment druk te zetten en een hoge pressing te voorzien op de tegenstander. Capaciteiten die ongetwijfeld als muziek in de oren klinken van Mark van Bommel. Maar dan hebben we het nog niet over Krasso’s absolute sterkte gehad, en dat is doelpunten scoren.



TOPSCHUTTER VAN DE LIGUE 2
Jean-Philippe Krasso deed dit seizoen al 15 keer de netten trillen in 27 competitiewedstrijden voor Saint-Etienne, en met dat hoge aantal is hij momenteel de topschutter van de Ligue 2. Georges Mikautadze (FC Metz, ex-RFC Seraing) scoorde eveneens 15 stuks, maar hij speelde wel 78 minuten meer dan Krasso. Daarnaast deelde Krasso ook nog eens 8 assists uit, waardoor hij met 23 beslissende acties in totaal de meest beslissende speler is in de Ligue 2. De Ivoriaanse spits is dus een echt doelpunten kanon en het is maar een kwestie van tijd vooraleer hij de Franse tweede klasse achter zich zal laten. Want interesse is er bij de vleet.

GEEN TRANSFERSOM, MAAR OOK GEEN GOEDKOPE VOGEL
In januari werd Jean-Philippe Krasso al gelinkt aan een transfer naar RSC Anderlecht, met ook nog Real Valladolid, ploegen uit Nederland (Feyenoord), Duitsland en de Ligue 1 (Montpellier) als geïnteresseerde clubs. Ondertussen is die ruime interesse alweer flink toegenomen. Naast Antwerp FC voegen ook Club Brugge, KRC Genk, Maccabi Haifa, Borussia Mönchengladbach, TSG Hoffenheim en FSV Mainz 05 zich bij de reeds lange lijst van belangstellenden in Krasso.



De viervoudige Ivoriaanse international is einde contract bij Saint-Etienne, en het was een bewuste keuze van hem - eentje die al maandenlang geleden genomen was - om zijn aflopend contract in het Stade Geoffroy-Guichard niet te verlengen. Dat betekent niet dat Jean-Philippe Krasso een goedkope vogel zal zijn, want TeamFootball meldt alvast dat Maccabi Haifa hem een voorstel van 300 duizend per maand heeft overgemaakt. Met dergelijk loonstrookje zou Krasso één van de topverdieners zijn in de Jupiler Pro League.

LEES OOK: "Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Moet Antwerp Krasso halen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

12
12
'Verhaeghe vloekt: Feyenoord drukt door voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

82
82
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

18
18
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

153
153
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

44
44
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

217
217
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

116
116
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

68
68
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

59
59
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

96
96
'Grootmacht wacht op antwoord: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

318
318
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

145
145
Bom ontploft bij club Hoefkens: Van Hooijdonk stapt op

NAC Breda is en blijft een héél woelige club. De club van trainer Carl Hoefkens heeft ...

68
68
Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

164
164
'Arne Engels gewild: interesse groeit razendsnel'

Arne Engels is een speler die deze zomer wellicht weer van club gaat veranderen. De voormalige ...

58
58
Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

RSCA Futures kende een degelijk seizoen. Er waren enkele Belgische talenten die doorbraken, maar de ...

357
357
Conte en Lukaku in gesprek: details lekken uit

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

234
234
'Onrust bij Genk: drie spelers willen weg?'

Bij Racing Genk gaat er in de zomer wel het een en ander gebeuren. De Limburgers zullen ongetwijfeld ...

711
711
Trossard krijgt lof: Engelse media onder de indruk

Arsenal trekt naar de finale van de Champions League na de zege tegen Atlético Madrid. ...

148
148
Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Een onverwacht moment rond Gert Verheyen heeft voor heel wat beroering gezorgd bij supporters. ...

392
392
Kompany verovert het voetbal: "FIFA of UEFA leiden"

Vincent Kompany was een topper als speler en ook als coach. We haalden al aan dat hij de grootste ...

75
75
'Schoonmaak KRC Genk: twee ervaren pionnen op de wip'

Bij KRC Genk gaan ze in de zomer toch wel wat spelers van de hand doen. De Limburgers zullen enkele ...

432
432
'Vertrek Rigaux concreet: Verhaeghe neemt standpunt in'

Moet Club Brugge weldra zijn sportieve leiding opnieuw herschikken? Die kans is behoorlijk groot. ...

570
570
'Anderlecht davert: Sibierski zorgt voor aardverschuiving'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief directeur nu ook officieel beet. Zoals verwacht werd ...

733
733
Toekomst Kompany: sterke man Bayern doet straffe uitspraak

Vincent Kompany kan dinsdagavond geschiedenis schrijven als coach van Bayern München als hij ...

162
162

Meer sportnieuws