Overmars wil mercato in lichterlaaie zetten met topschutter

1326
Overmars wil mercato in lichterlaaie zetten met topschutter

Antwerp FC heeft straks al meteen één grote prioriteit op de zomermercato. De Great Old beschikt momenteel slechts over één echte diepe spits, Vincent Janssen, en dat is natuurlijk veel te weinig voor de razend ambitieuze club. Antwerp zal in de komende zomermaanden ongetwijfeld extra offensieve slagkracht moeten binnenhalen en met Jean-Philippe Krasso (Saint-Etienne) heeft het alvast de topschutter én de meest beslissende speler van de Franse Ligue 2 in beeld.


ANTWERPSE TRANSFER PRIORITEIT
Na het vertrek van Michael Frey (Schalke 04, huur) is Vincent Janssen de enige zuivere centrale spits bij Antwerp, maar daarna heeft de Great Old geen adequaat alternatief beschikbaar. De gehuurde wintertransfer Gyrano Kerk (Lokomotiv Moskou) is eerder een flankaanvaller, terwijl Bruny Nsimba, die voorheen soms depanneerde als centrale spits, in januari verkaste naar SK Beveren. Marc Overmars zal in de komende zomermaanden dus zeker minstens één nieuwe spits moeten aantrekken, want daarnaast is ook de huidige aanvalsleider Janssen gegeerd wild op de transfermarkt - vooral in de Premier League.



TECHNISCH EN KRACHTIG
De potentiële komst van Jean-Philippe Krasso, een doelwit van RSC Anderlecht in de vorige winter- én zomermercato, zou de aanvalslinie van Antwerp FC in elk geval kunnen versterken. Krasso is een krachtige spits die goed de bal kan bijhouden en een dribbel kan inzetten. Zijn fysieke kwaliteiten en atletisch vermogen springen het meest in het oog, maar de viervoudige Ivoriaanse international heeft ook voldoende finesse, techniek en een uitstekende linkervoet. En ook nog belangrijk: Krasso brengt veel diepgang en hij weegt op een verdediging. Zo’n type kan men ongetwijfeld wel goed gebruiken bij Antwerp.

Olivier Pantaloni had Jean-Philippe Krasso één seizoen onder zijn hoede bij AC Ajaccio en de coach sprak in de lokale media alleen maar positief over de spits. “Hij is technisch en krachtig. Hij kan in de diepte, maar hij weet de bal ook goed bij te houden. Gelet op zijn grootte (Krasso meet 1 meter 87, red.) is hij als een boom om te verplaatsen.” Bij Ajaccio leerde Krasso ook om op het juiste moment druk te zetten en een hoge pressing te voorzien op de tegenstander. Capaciteiten die ongetwijfeld als muziek in de oren klinken van Mark van Bommel. Maar dan hebben we het nog niet over Krasso’s absolute sterkte gehad, en dat is doelpunten scoren.



TOPSCHUTTER VAN DE LIGUE 2
Jean-Philippe Krasso deed dit seizoen al 15 keer de netten trillen in 27 competitiewedstrijden voor Saint-Etienne, en met dat hoge aantal is hij momenteel de topschutter van de Ligue 2. Georges Mikautadze (FC Metz, ex-RFC Seraing) scoorde eveneens 15 stuks, maar hij speelde wel 78 minuten meer dan Krasso. Daarnaast deelde Krasso ook nog eens 8 assists uit, waardoor hij met 23 beslissende acties in totaal de meest beslissende speler is in de Ligue 2. De Ivoriaanse spits is dus een echt doelpunten kanon en het is maar een kwestie van tijd vooraleer hij de Franse tweede klasse achter zich zal laten. Want interesse is er bij de vleet.

GEEN TRANSFERSOM, MAAR OOK GEEN GOEDKOPE VOGEL
In januari werd Jean-Philippe Krasso al gelinkt aan een transfer naar RSC Anderlecht, met ook nog Real Valladolid, ploegen uit Nederland (Feyenoord), Duitsland en de Ligue 1 (Montpellier) als geïnteresseerde clubs. Ondertussen is die ruime interesse alweer flink toegenomen. Naast Antwerp FC voegen ook Club Brugge, KRC Genk, Maccabi Haifa, Borussia Mönchengladbach, TSG Hoffenheim en FSV Mainz 05 zich bij de reeds lange lijst van belangstellenden in Krasso.



De viervoudige Ivoriaanse international is einde contract bij Saint-Etienne, en het was een bewuste keuze van hem - eentje die al maandenlang geleden genomen was - om zijn aflopend contract in het Stade Geoffroy-Guichard niet te verlengen. Dat betekent niet dat Jean-Philippe Krasso een goedkope vogel zal zijn, want TeamFootball meldt alvast dat Maccabi Haifa hem een voorstel van 300 duizend per maand heeft overgemaakt. Met dergelijk loonstrookje zou Krasso één van de topverdieners zijn in de Jupiler Pro League.

LEES OOK: Antwerp benadeeld? Oud-ref dient Compper van antwoord

Moet Antwerp Krasso halen?

Meest recent

Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en een eerste kloofje is al een feit. Hein ...

73
73
De Bruyne doet boekje open over Courtois-situatie

Thibaut Courtois werd niet geselecteerd door Mark van Bommel voor Nations League-wedstrijden van ...

135
135
Nog allerlaatste knaltransfer Lionel Messi op komst?

Lionel Messi staat nog onder contract bij Inter Miami, maar de Argentijnse superster kan toch nog ...

27
27
Kylian Mbappé briest op verhit Ballon d’Or-debat

Kylian Mbappé heeft er een sterk jaar opzitten bij Real Madrid én Frankrijk. Op het WK ...

36
36
De Bruyne gooit toekomst bij Rode Duivels op tafel

De Rode Duivels zijn aan een nieuw hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlander staat ...

55
55
Sonck brandt interlandkeuze compleet af: “Echt verrast”

De Jupiler Pro League ligt nu bijna drie weken stil door een opvallend lange interlandbreak. De Rode ...

122
122
‘Unieke status’ Courtois bij Duivels ontleed: “Speciale regels”

Thibaut Courtois (ex-KRC Genk) laat de Nations League aan zich voorbijgaan. Mark van Bommel ...

68
68
Union slaat weer toe: goudhaantje van vijfde niveau

Union SG doet het elke mercato weer. Relatief onbekende spelers binnenhalen en die een kans geven ...

130
130
Nicolas Frutos slaat hard terug bij Sporting Charleroi

Sporting Charleroi is uitstekend aan het seizoen begonnen. De Carolo’s staan op een vierde ...

89
89
Interlandbreak hakt erin bij KRC Genk: grote valkuil

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver, maar de competitie ligt nu drie weken stil voor een ...

124
124
Bizarre beelden: pletwals rijdt op ex-Engelse international

Vanuit Thailand komen zotte beelden overgewaaid. In de hoogste klasse werd ex-Engelse international ...

19
19
TRANSFERUURTJE: ‘Club vreest vertrek, Anderlecht grijpt in’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

432
432
Gianni Infantino gooit alles in de strijd met brief

De kritiek op Gianni Infantino was snoeihard de afgelopen weken. Na het WK kreeg de FIFA-baas enorm ...

76
76
Nicolas Frutos daagt Mario Kohnen bij Charleroi uit

Sporting Charleroi is sterk aan het seizoen begonnen. Met 18 punten uit zeven wedstrijden staan de ...

59
59
Atlético maakt Real belachelijk: Mourinho afgemaakt

De Madrileense derby tussen Real Madrid en Atlético Madrid blijft nazinderen. José ...

99
99
Israël woest na Ierse uitspraken: “Hypocriet en dom!”

De vlam zit al ferm in de pan voor de clash tussen Ierland en Israël. De Ierse bondscoach ...

121
121
KSC Lokeren pakt uit met comeback: ‘Schat aan ervaring’

KSC Lokeren heeft nog een aanwinst voorgesteld. De zomermercato zit er al een tijdje op, maar toch ...

99
99
Mark van Bommel legt lat erg hoog met straffe speech

Mark van Bommel is begonnen als bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van ...

153
153
"Fenomenaal" - Hein gelooft ogen niet bij JPL-uitblinker

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

259
259
Gemiste kans Van Bommel? "Verbazend dat hij er niet bij is"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

247
247
Tresoldi-soap duurt voort: "De wereld is veranderd"

Club Brugge ziet deze week weer een waslijst aan internationals uitzwermen. Ook Nicolo Tresoldi zal ...

271
271
'Zidane drukt stempel: Mbappé krijgt drastische boodschap'

Mark van Bommel is begonnen aan zijn eerste interland-periode bij de Rode Duivels. En ook bij ...

175
175
"Minstens 10 jaar" - Club Brugge-voorspelling doet Anderlecht huiveren

RSC Anderlecht blijft de met voorsprong meest succesvolle club uit de geschiedenis van het Belgische ...

1175
1175
Thorup op plaats gezet: "Genk moet daar vanaf stappen"

KRC Genk heeft een tegenvalllende start van het seizoen achter de rug. Met 9 op 18 tellen de ...

257
257
Grote Mannaert-wending bij KBVB: doorbraak in de maak

De Rode Duivels trappen deze week hun campagne in de Nations League op gang. Ondertussen blijft het ...

159
159

Meer sportnieuws