Overmars wil mercato in lichterlaaie zetten met topschutter

door
Overmars wil mercato in lichterlaaie zetten met topschutter

Antwerp FC heeft straks al meteen één grote prioriteit op de zomermercato. De Great Old beschikt momenteel slechts over één echte diepe spits, Vincent Janssen, en dat is natuurlijk veel te weinig voor de razend ambitieuze club. Antwerp zal in de komende zomermaanden ongetwijfeld extra offensieve slagkracht moeten binnenhalen en met Jean-Philippe Krasso (Saint-Etienne) heeft het alvast de topschutter én de meest beslissende speler van de Franse Ligue 2 in beeld.


ANTWERPSE TRANSFER PRIORITEIT
Na het vertrek van Michael Frey (Schalke 04, huur) is Vincent Janssen de enige zuivere centrale spits bij Antwerp, maar daarna heeft de Great Old geen adequaat alternatief beschikbaar. De gehuurde wintertransfer Gyrano Kerk (Lokomotiv Moskou) is eerder een flankaanvaller, terwijl Bruny Nsimba, die voorheen soms depanneerde als centrale spits, in januari verkaste naar SK Beveren. Marc Overmars zal in de komende zomermaanden dus zeker minstens één nieuwe spits moeten aantrekken, want daarnaast is ook de huidige aanvalsleider Janssen gegeerd wild op de transfermarkt - vooral in de Premier League.



TECHNISCH EN KRACHTIG
De potentiële komst van Jean-Philippe Krasso, een doelwit van RSC Anderlecht in de vorige winter- én zomermercato, zou de aanvalslinie van Antwerp FC in elk geval kunnen versterken. Krasso is een krachtige spits die goed de bal kan bijhouden en een dribbel kan inzetten. Zijn fysieke kwaliteiten en atletisch vermogen springen het meest in het oog, maar de viervoudige Ivoriaanse international heeft ook voldoende finesse, techniek en een uitstekende linkervoet. En ook nog belangrijk: Krasso brengt veel diepgang en hij weegt op een verdediging. Zo’n type kan men ongetwijfeld wel goed gebruiken bij Antwerp.

Olivier Pantaloni had Jean-Philippe Krasso één seizoen onder zijn hoede bij AC Ajaccio en de coach sprak in de lokale media alleen maar positief over de spits. “Hij is technisch en krachtig. Hij kan in de diepte, maar hij weet de bal ook goed bij te houden. Gelet op zijn grootte (Krasso meet 1 meter 87, red.) is hij als een boom om te verplaatsen.” Bij Ajaccio leerde Krasso ook om op het juiste moment druk te zetten en een hoge pressing te voorzien op de tegenstander. Capaciteiten die ongetwijfeld als muziek in de oren klinken van Mark van Bommel. Maar dan hebben we het nog niet over Krasso’s absolute sterkte gehad, en dat is doelpunten scoren.



TOPSCHUTTER VAN DE LIGUE 2
Jean-Philippe Krasso deed dit seizoen al 15 keer de netten trillen in 27 competitiewedstrijden voor Saint-Etienne, en met dat hoge aantal is hij momenteel de topschutter van de Ligue 2. Georges Mikautadze (FC Metz, ex-RFC Seraing) scoorde eveneens 15 stuks, maar hij speelde wel 78 minuten meer dan Krasso. Daarnaast deelde Krasso ook nog eens 8 assists uit, waardoor hij met 23 beslissende acties in totaal de meest beslissende speler is in de Ligue 2. De Ivoriaanse spits is dus een echt doelpunten kanon en het is maar een kwestie van tijd vooraleer hij de Franse tweede klasse achter zich zal laten. Want interesse is er bij de vleet.

GEEN TRANSFERSOM, MAAR OOK GEEN GOEDKOPE VOGEL
In januari werd Jean-Philippe Krasso al gelinkt aan een transfer naar RSC Anderlecht, met ook nog Real Valladolid, ploegen uit Nederland (Feyenoord), Duitsland en de Ligue 1 (Montpellier) als geïnteresseerde clubs. Ondertussen is die ruime interesse alweer flink toegenomen. Naast Antwerp FC voegen ook Club Brugge, KRC Genk, Maccabi Haifa, Borussia Mönchengladbach, TSG Hoffenheim en FSV Mainz 05 zich bij de reeds lange lijst van belangstellenden in Krasso.



De viervoudige Ivoriaanse international is einde contract bij Saint-Etienne, en het was een bewuste keuze van hem - eentje die al maandenlang geleden genomen was - om zijn aflopend contract in het Stade Geoffroy-Guichard niet te verlengen. Dat betekent niet dat Jean-Philippe Krasso een goedkope vogel zal zijn, want TeamFootball meldt alvast dat Maccabi Haifa hem een voorstel van 300 duizend per maand heeft overgemaakt. Met dergelijk loonstrookje zou Krasso één van de topverdieners zijn in de Jupiler Pro League.

LEES OOK: Nieuw goudhaantje voor KRC Genk: "Legacy voortzetten"

Moet Antwerp Krasso halen?

Meest recent

Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

35
35
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

21
21
Mysterie rond rode kaart: exate woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

35
35
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

45
45
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

42
42
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

14
14
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

34
34
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

307
307
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

134
134
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

36
36
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

89
89
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

412
412
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

180
180
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

31
31
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

71
71
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

371
371
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

361
361
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

102
102
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

296
296
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

363
363
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

501
501
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

381
381
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

129
129
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

50
50
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

733
733

Meer sportnieuws