'Marokko snoept alwéér Jonge Rode Duivel af'

door
'Marokko snoept alwéér Jonge Rode Duivel af'

Het is tegenwoordig knokken voor de Belgische voetbalbond om jonge talenten te overtuigen voor de Rode Duivels te kiezen. Heel wat jonge spelers beschikken dezer dagen immers over een dubbele nationaliteit en vinden het zeer moeilijk om de keuze te maken. Johan Bakayoko gaf bijvoorbeeld onlangs nog aan dat hij zelfs na zijn debuut nog eraan denkt om voor Ivoorkust te kiezen en de voorbije maanden keerden een aantal veelbelovende spelers al België de rug toe.


Marokko ging bijvoorbeeld met een aantal talenten uit ons land lopen. Zij hadden in november in hun WK-selectie plaats voor Bilal El Khannouss en Anass Zaroury, die tot daarvoor vaste waarden waren in de Belgische nationale jeugdelftallen. Nu dreigt opnieuw een Jonge Duivel ons land links te laten liggen om voor Marokko te kiezen.

Dat is althans wat we kunnen opmaken uit de woorden van Anouar Ait El Hadj. "Dat is een moeilijke vraag. Gevoelsmatig kies ik voor Marokko, omdat ik mijn familie trots wil maken", verklaart de offensieve middenvelder immers aan RTBF. "Ik weet dat El Khannouss en Zaroury dezelfde keuze gemaakt hebben, maar dat is niet belangrijk. Ik zal de keuze maken wanneer ze zich stelt. Maar ik zal vooral aan mijn familie denken."

EK-SELECTIE
El Hadj lijkt dus voor Marokko te gaan kiezen wanneer het Noord-Afrikaanse land zou aankloppen. Voorlopig zal dat nog niet gebeuren, want de 20-jarige komt amper van de bank bij KRC Genk, terwijl hij voor Nieuwjaar ook bij Anderlecht niet aan de bak kwam. Daardoor verloor hij ook zijn plaats in de selectie van de Jonge Duivels, waarvoor hij vier caps verzamelde. El Hadj zal dus uit zijn pijp moeten komen als hij er komende zomer nog bij wil zijn op het EK U21.

LEES OOK: Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Zie je in hem nog een toekomstige Rode Duivel?

Meest recent

Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

13
13
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

17
17
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

47
47
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

106
106
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

170
170
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

114
114
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

72
72
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

136
136
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

77
77
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

151
151
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

81
81
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

113
113
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

105
105
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

157
157
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

296
296
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

252
252
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

654
654
‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

276
276
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

119
119
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

103
103
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

94
94
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

258
258
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

137
137
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

190
190

Meer sportnieuws