'Marokko snoept alwéér Jonge Rode Duivel af'

stemmen
'Marokko snoept alwéér Jonge Rode Duivel af'

Het is tegenwoordig knokken voor de Belgische voetbalbond om jonge talenten te overtuigen voor de Rode Duivels te kiezen. Heel wat jonge spelers beschikken dezer dagen immers over een dubbele nationaliteit en vinden het zeer moeilijk om de keuze te maken. Johan Bakayoko gaf bijvoorbeeld onlangs nog aan dat hij zelfs na zijn debuut nog eraan denkt om voor Ivoorkust te kiezen en de voorbije maanden keerden een aantal veelbelovende spelers al België de rug toe.


Marokko ging bijvoorbeeld met een aantal talenten uit ons land lopen. Zij hadden in november in hun WK-selectie plaats voor Bilal El Khannouss en Anass Zaroury, die tot daarvoor vaste waarden waren in de Belgische nationale jeugdelftallen. Nu dreigt opnieuw een Jonge Duivel ons land links te laten liggen om voor Marokko te kiezen.

Dat is althans wat we kunnen opmaken uit de woorden van Anouar Ait El Hadj. "Dat is een moeilijke vraag. Gevoelsmatig kies ik voor Marokko, omdat ik mijn familie trots wil maken", verklaart de offensieve middenvelder immers aan RTBF. "Ik weet dat El Khannouss en Zaroury dezelfde keuze gemaakt hebben, maar dat is niet belangrijk. Ik zal de keuze maken wanneer ze zich stelt. Maar ik zal vooral aan mijn familie denken."

EK-SELECTIE
El Hadj lijkt dus voor Marokko te gaan kiezen wanneer het Noord-Afrikaanse land zou aankloppen. Voorlopig zal dat nog niet gebeuren, want de 20-jarige komt amper van de bank bij KRC Genk, terwijl hij voor Nieuwjaar ook bij Anderlecht niet aan de bak kwam. Daardoor verloor hij ook zijn plaats in de selectie van de Jonge Duivels, waarvoor hij vier caps verzamelde. El Hadj zal dus uit zijn pijp moeten komen als hij er komende zomer nog bij wil zijn op het EK U21.

LEES OOK: Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Zie je in hem nog een toekomstige Rode Duivel?

Meest recent

Garcia kiest WK-elftal: basisploeg Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

15
15
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

335
335
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

64
64
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

368
368
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

26
26
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

340
340
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

193
193
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

211
211
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

109
109
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1136
1136
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

92
92
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

48
48
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

289
289
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

186
186
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

235
235
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

178
178
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

204
204
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

477
477
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

854
854
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

46
46
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

681
681
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

250
250
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

145
145
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

233
233
WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Het WK staat voor de deur. Ondertussen zijn bijna alle WK-selecties meegedeeld. VoetbalNieuws somde ...

174
174

Meer sportnieuws