'Marokko snoept alwéér Jonge Rode Duivel af'

door
'Marokko snoept alwéér Jonge Rode Duivel af'

Het is tegenwoordig knokken voor de Belgische voetbalbond om jonge talenten te overtuigen voor de Rode Duivels te kiezen. Heel wat jonge spelers beschikken dezer dagen immers over een dubbele nationaliteit en vinden het zeer moeilijk om de keuze te maken. Johan Bakayoko gaf bijvoorbeeld onlangs nog aan dat hij zelfs na zijn debuut nog eraan denkt om voor Ivoorkust te kiezen en de voorbije maanden keerden een aantal veelbelovende spelers al België de rug toe.


Marokko ging bijvoorbeeld met een aantal talenten uit ons land lopen. Zij hadden in november in hun WK-selectie plaats voor Bilal El Khannouss en Anass Zaroury, die tot daarvoor vaste waarden waren in de Belgische nationale jeugdelftallen. Nu dreigt opnieuw een Jonge Duivel ons land links te laten liggen om voor Marokko te kiezen.

Dat is althans wat we kunnen opmaken uit de woorden van Anouar Ait El Hadj. "Dat is een moeilijke vraag. Gevoelsmatig kies ik voor Marokko, omdat ik mijn familie trots wil maken", verklaart de offensieve middenvelder immers aan RTBF. "Ik weet dat El Khannouss en Zaroury dezelfde keuze gemaakt hebben, maar dat is niet belangrijk. Ik zal de keuze maken wanneer ze zich stelt. Maar ik zal vooral aan mijn familie denken."

EK-SELECTIE
El Hadj lijkt dus voor Marokko te gaan kiezen wanneer het Noord-Afrikaanse land zou aankloppen. Voorlopig zal dat nog niet gebeuren, want de 20-jarige komt amper van de bank bij KRC Genk, terwijl hij voor Nieuwjaar ook bij Anderlecht niet aan de bak kwam. Daardoor verloor hij ook zijn plaats in de selectie van de Jonge Duivels, waarvoor hij vier caps verzamelde. El Hadj zal dus uit zijn pijp moeten komen als hij er komende zomer nog bij wil zijn op het EK U21.

LEES OOK: Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Zie je in hem nog een toekomstige Rode Duivel?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

106
106
'Miljoenentransfer Karetsas: kersvers kampioen meldt zich'

Kos Karetsas viel zondagavond geblesseerd uit bij KRC Genk. Het valt af te wachten hoe groot de ...

2
2
'Anderlecht vreest: zware consequenties na rood Cvetkovic'

Mihajlo Cvetkovic speelde zondag opnieuw een sterke eerste helft namens RSC Anderlecht op het veld ...

90
90
Club Brugge helemaal titelrijp? Analisten doen uitspraak

Nog drie speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs zitten erop. De titelstrijd staat dus voor ...

133
133
"Irritantste dat we al zagen" - Coosemans afgemaakt na fratsen

Na een sterke eerste helft en een volledige tweede met een man minder, behaalde RSC Anderlecht ...

298
298
Bayern in totale paniek: Kompany wil transferbom droppen

Bayern München dreigt in een stevige transferstorm te belanden. Vincent Kompany wil er graag ...

74
74
Barça kampioen in Clasico: Spaanse pers fileert Courtois

FC Barcelona heeft zich zondagavond tot Spaans kampioen gekroond, uitgerekend met een overwinning ...

243
243
Penalty-tragedie Antwerp: Janssen stevig op plaats gezet

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

228
228
'Vertrek Rigaux: Club contacteert 'directeur voetbal' Ajax'

Terwijl de titelstrijd voor zijn climax staat, begint er één en ander te bewegen ...

219
219
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

213
213
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

44
44
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

72
72
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

183
183
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

139
139
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

49
49
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

118
118
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

182
182
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

123
123
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

178
178
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

239
239
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

248
248
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

786
786
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

187
187
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

99
99
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

152
152
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

63
63

Meer sportnieuws