'Marokko snoept alwéér Jonge Rode Duivel af'

760 stemmen
'Marokko snoept alwéér Jonge Rode Duivel af'

Het is tegenwoordig knokken voor de Belgische voetbalbond om jonge talenten te overtuigen voor de Rode Duivels te kiezen. Heel wat jonge spelers beschikken dezer dagen immers over een dubbele nationaliteit en vinden het zeer moeilijk om de keuze te maken. Johan Bakayoko gaf bijvoorbeeld onlangs nog aan dat hij zelfs na zijn debuut nog eraan denkt om voor Ivoorkust te kiezen en de voorbije maanden keerden een aantal veelbelovende spelers al België de rug toe.


Marokko ging bijvoorbeeld met een aantal talenten uit ons land lopen. Zij hadden in november in hun WK-selectie plaats voor Bilal El Khannouss en Anass Zaroury, die tot daarvoor vaste waarden waren in de Belgische nationale jeugdelftallen. Nu dreigt opnieuw een Jonge Duivel ons land links te laten liggen om voor Marokko te kiezen.

Dat is althans wat we kunnen opmaken uit de woorden van Anouar Ait El Hadj. "Dat is een moeilijke vraag. Gevoelsmatig kies ik voor Marokko, omdat ik mijn familie trots wil maken", verklaart de offensieve middenvelder immers aan RTBF. "Ik weet dat El Khannouss en Zaroury dezelfde keuze gemaakt hebben, maar dat is niet belangrijk. Ik zal de keuze maken wanneer ze zich stelt. Maar ik zal vooral aan mijn familie denken."

EK-SELECTIE
El Hadj lijkt dus voor Marokko te gaan kiezen wanneer het Noord-Afrikaanse land zou aankloppen. Voorlopig zal dat nog niet gebeuren, want de 20-jarige komt amper van de bank bij KRC Genk, terwijl hij voor Nieuwjaar ook bij Anderlecht niet aan de bak kwam. Daardoor verloor hij ook zijn plaats in de selectie van de Jonge Duivels, waarvoor hij vier caps verzamelde. El Hadj zal dus uit zijn pijp moeten komen als hij er komende zomer nog bij wil zijn op het EK U21.

LEES OOK: Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

🚀

Zie je in hem nog een toekomstige Rode Duivel?

Meest recent

Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

8
8
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

49
49
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

194
194
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

370
370
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

32
32
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

58
58
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

64
64
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

194
194
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

40
40
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

12
12
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

39
39
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

330
330
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

171
171
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

115
115
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

538
538
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

472
472
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

163
163
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

89
89
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

91
91
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

198
198
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

75
75
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

132
132
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

437
437
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

34
34
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

201
201

Meer sportnieuws