'Marokko snoept alwéér Jonge Rode Duivel af'

760 stemmen
'Marokko snoept alwéér Jonge Rode Duivel af'

Het is tegenwoordig knokken voor de Belgische voetbalbond om jonge talenten te overtuigen voor de Rode Duivels te kiezen. Heel wat jonge spelers beschikken dezer dagen immers over een dubbele nationaliteit en vinden het zeer moeilijk om de keuze te maken. Johan Bakayoko gaf bijvoorbeeld onlangs nog aan dat hij zelfs na zijn debuut nog eraan denkt om voor Ivoorkust te kiezen en de voorbije maanden keerden een aantal veelbelovende spelers al België de rug toe.


Marokko ging bijvoorbeeld met een aantal talenten uit ons land lopen. Zij hadden in november in hun WK-selectie plaats voor Bilal El Khannouss en Anass Zaroury, die tot daarvoor vaste waarden waren in de Belgische nationale jeugdelftallen. Nu dreigt opnieuw een Jonge Duivel ons land links te laten liggen om voor Marokko te kiezen.

Dat is althans wat we kunnen opmaken uit de woorden van Anouar Ait El Hadj. "Dat is een moeilijke vraag. Gevoelsmatig kies ik voor Marokko, omdat ik mijn familie trots wil maken", verklaart de offensieve middenvelder immers aan RTBF. "Ik weet dat El Khannouss en Zaroury dezelfde keuze gemaakt hebben, maar dat is niet belangrijk. Ik zal de keuze maken wanneer ze zich stelt. Maar ik zal vooral aan mijn familie denken."

EK-SELECTIE
El Hadj lijkt dus voor Marokko te gaan kiezen wanneer het Noord-Afrikaanse land zou aankloppen. Voorlopig zal dat nog niet gebeuren, want de 20-jarige komt amper van de bank bij KRC Genk, terwijl hij voor Nieuwjaar ook bij Anderlecht niet aan de bak kwam. Daardoor verloor hij ook zijn plaats in de selectie van de Jonge Duivels, waarvoor hij vier caps verzamelde. El Hadj zal dus uit zijn pijp moeten komen als hij er komende zomer nog bij wil zijn op het EK U21.

LEES OOK: Hugo Broos zorgt voor dé WK-stunt, Neymar in tranen

Zie je in hem nog een toekomstige Rode Duivel?

Meest recent

Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

39
39
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

7
7
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

205
205
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

302
302
"Het is lelijk" - Garcia bijt keihard terug na droomzege

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

96
96
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

217
217
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

656
656
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

401
401
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

128
128
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

711
711
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

219
219
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

148
148
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

246
246
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

155
155
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

58
58
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

51
51
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

81
81
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

158
158
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

131
131
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

572
572
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

104
104
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

194
194
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

382
382
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

73
73
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

1108
1108

Meer sportnieuws