Anderlecht ruikt halve finale: in een zetel naar Alkmaar

door
Anderlecht ruikt halve finale: in een zetel naar Alkmaar

RSC Anderlecht is goed op weg om zich te plaatsen voor de halve finales van de Conference League. De Brusselaars wisten zich donderdagavond immers van een uitstekende uitgangspositie te verzekeren tegen AZ Alkmaar. Zo trok Paars-Wit in de heenmatch met 2-0 aan het langste einde.


AZ wist in de vorige ronde nog het Italiaanse Lazio uit te schakelen, maar sindsdien zit de nummer vier uit de Eredivisie in een dip. Desondanks begonnen de bezoekers het beste aan de partij in het Lotto Park. Paars-Wit kon het evenwicht echter al snel herstellen. Dreyer zorgde na een ingestudeerd nummertje eerst nog voor een waarschuwingsschot, maar niet veel later schilderde de Deen de bal netjes op het hoofd van Murillo. Die kreeg voldoende ruimte om de openingstreffer knap binnen te koppen.

De Nederlanders konden zich niet meteen herpakken na deze klap en voor rust kon Anderlecht nog enkele speldenprikjes bij mekaar spelen, maar de 1-0 bleek meteen de ruststand. Na de pauze had RSCA het echter lastig om opnieuw op niveau te komen. AZ profiteerde daarvan en kon voor het nodige gevaar zorgen via onder meer Kerkez, Pavlidis en Beukema. Ook Mijnans kreeg een goede mogelijkheid, maar trapte de bal in één tijd naast.

ASHIMERU BEVRIJDT RSCA
Net op het moment dat Anderlecht de greep op de match leek te verliezen, sloegen de Brusselaars echter toch weer toe: Ashimeru trapte de 2-0 knap binnen (zie video onderaan). Voor Anderlecht werd het vervolgens zaak om deze dubbele voorsprong over de streep te trekken. En dat lukte uiteindelijk, Verbruggen was immers niet zinnens om een doelpunt te slikken tegen zijn landgenoten. Anderlecht trekt volgende week dus in een zetel richting Alkmaar, een Europese halve finale ligt binnen handbereik.

LEES OOK: UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

Wie haalt de halve finale volgens u?

Meest recent

Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

64
64
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

64
64
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

423
423
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

44
44
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

62
62
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

177
177
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

97
97
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

307
307
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

140
140
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

174
174
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

135
135
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

200
200
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

235
235
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

163
163
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

174
174
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

42
42
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

318
318
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

562
562
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

342
342
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

181
181
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

66
66
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

169
169
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

136
136
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

481
481
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

161
161

Meer sportnieuws