Anderlecht ruikt halve finale: in een zetel naar Alkmaar

282 stemmen
Anderlecht ruikt halve finale: in een zetel naar Alkmaar

RSC Anderlecht is goed op weg om zich te plaatsen voor de halve finales van de Conference League. De Brusselaars wisten zich donderdagavond immers van een uitstekende uitgangspositie te verzekeren tegen AZ Alkmaar. Zo trok Paars-Wit in de heenmatch met 2-0 aan het langste einde.


AZ wist in de vorige ronde nog het Italiaanse Lazio uit te schakelen, maar sindsdien zit de nummer vier uit de Eredivisie in een dip. Desondanks begonnen de bezoekers het beste aan de partij in het Lotto Park. Paars-Wit kon het evenwicht echter al snel herstellen. Dreyer zorgde na een ingestudeerd nummertje eerst nog voor een waarschuwingsschot, maar niet veel later schilderde de Deen de bal netjes op het hoofd van Murillo. Die kreeg voldoende ruimte om de openingstreffer knap binnen te koppen.

De Nederlanders konden zich niet meteen herpakken na deze klap en voor rust kon Anderlecht nog enkele speldenprikjes bij mekaar spelen, maar de 1-0 bleek meteen de ruststand. Na de pauze had RSCA het echter lastig om opnieuw op niveau te komen. AZ profiteerde daarvan en kon voor het nodige gevaar zorgen via onder meer Kerkez, Pavlidis en Beukema. Ook Mijnans kreeg een goede mogelijkheid, maar trapte de bal in één tijd naast.

ASHIMERU BEVRIJDT RSCA
Net op het moment dat Anderlecht de greep op de match leek te verliezen, sloegen de Brusselaars echter toch weer toe: Ashimeru trapte de 2-0 knap binnen (zie video onderaan). Voor Anderlecht werd het vervolgens zaak om deze dubbele voorsprong over de streep te trekken. En dat lukte uiteindelijk, Verbruggen was immers niet zinnens om een doelpunt te slikken tegen zijn landgenoten. Anderlecht trekt volgende week dus in een zetel richting Alkmaar, een Europese halve finale ligt binnen handbereik.

LEES OOK: TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

Wie haalt de halve finale volgens u?

Meest recent

"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

12
12
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

125
125
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

105
105
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

97
97
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

54
54
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

85
85
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

302
302
'Toptransfer Joaquin Seys: Club hakt knoop door'

Met hun sterke prestaties van de voorbije maanden, hebben heel wat spelers van Club Brugge zich in ...

531
531
Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

80
80
Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

234
234
Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

KRC Genk hoopt zich via de barrages alsnog te verzekeren van een Europees ticket. Dat weerhoudt de ...

412
412
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

250
250
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

154
154
Revanche Tzolis: vier uitdagers voor 'Player of the Season'

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

346
346
TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

386
386
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

162
162
Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

436
436
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

104
104
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

346
346
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

382
382
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

533
533
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

173
173
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

275
275
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

193
193
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

993
993

Meer sportnieuws