Club Brugge wil 'publiekstrekker' naar Jan Breydel halen

door
Club Brugge wil 'publiekstrekker' naar Jan Breydel halen

RFC Seraing speelt volgend seizoen al zeker niet meer in de Jupiler Pro League, en ook voor Zulte Waregem ziet de toekomst er niet rooskleurig uit. Essevee presteert collectief ondermaats, vooral op defensief gebied, maar de West-Vlamingen hebben individueel wel enkele goede spelers rondlopen. Zoals Alieu Fadera bijvoorbeeld. Als Zulte Waregem aan het einde van het seizoen degradeert, zal de snelle Gambiaan Alieu Fadera ongetwijfeld in trek zijn op de transfermarkt tijdens de zomermercato. Club Brugge heeft reeds interesse getoond om de 'publiekstrekker' naar het Jan Breydelstadion te halen.


DE GOUDEN ZAAK VAN DURY
“Fadera is het soort voetballer waarvoor mensen naar een stadion komen”, vat Het Laatste Nieuws zijn profiel goed samen. “Als hij aan de bal komt, gaat er een zindering van verwachting door de tribunes.” De Gambiaanse aanvaller was een steunpilaar in het elftal van Mbaye Leye en dat is hij ook onder de huidige coach Frederik D’Hollander. Fadera is (nog) geen afgewerkt product maar de 21-jarige heeft wel heel veel talent en ook nog een enorme progressiemarge.

Filip Joos is alvast een groot bewonderaar van Alieu Fadera, de analist en voetbalcommentator liet zich in het praatprogramma Extra Time en de podcast 90 Minutes al meermaals positief uit over het Waregemse goudhaantje. Essevee deed dus een uitstekende zaak door de Gambiaan in de zomer van 2021 naar West-Vlaanderen te halen. Fadera werd toen als verruiming van de kern aangetrokken bij Zulte Waregem, vooral omdat Francky Dury wel potentie zag in hem.



Zulte Waregem troefde onder meer Club Brugge en Anderlecht af om Alieu Fadera aan te trekken, maar zijn eerste maanden bij Essevee waren eerder moeilijk. Dit seizoen is de 21-jarige helemaal onmisbaar geworden in de Elindus Arena, waar hij schittert met vaak weergaloze acties. De hoofdmoot van Fadera’s takenpakket is het creëren en afmaken van kansen, al gaat dat laatste iets moeilijker, maar ook met zijn dribbels en acties maakt hij grote indruk.

CLUB BRUGGE, ANDERLECHT EN ANTWERP
Faïz Selemani (KV Kortrijk) liet zich eerder dit seizoen erg lovend uit over Alieu Fadera in Het Nieuwsblad. De Comorees stelde dat je Fadera nooit uit het oog mag verliezen, en volgens hem is de Gambiaan zelfs een klasbak. Door zijn goede prestaties speelt Fadera zich alvast in de kijker van hoger aangeschreven clubs en het lijkt slechts een kwestie van tijd te zijn vooraleer het Waregemse goudhaantje een transfer zal maken. En zeker als Essevee aan het einde van dit seizoen degradeert.



Transferwatcher Ekrem Konur weet dat Alieu Fadera alvast de belangstelling van Anderlecht en Club Brugge heeft opgewekt, de twee Belgische clubs die hem in 2021 óók al op de radar hadden staan. Daarnaast wordt ook Antwerp FC aan het lijstje van geïnteresseerde ploegen toegevoegd volgens Konur. Fadara speelde zich eerder dit seizoen al nadrukkelijk in het vizier van Vincent Mannaert, want thuis tegen Club Brugge was hij outstanding en zelfs één van de beste spelers op het veld.

DE NACHTMERRIE VAN CLINTON MATA
Alieu Fadera bezorgde Clinton Mata toen een ware nachtmerrie. “Hij werd bestookt door Fadera. Club had echt een probleem op die kant”, stelde ook Franky Van der Elst vast in Het Nieuwsblad. De Gambiaan was een echte lastpak voor de Brugse defensie met zijn acties, snelheid en dribbels. Dat laatste is ook één van Fadera’s sterke punten want dit seizoen is hij zelfs de onbetwiste dribbelkoning van de Jupiler Pro League met maar liefst 247 dribbels, wat gemiddelde 8 stuks per match inhoudt.

Alieu Fadera is vaak ongrijpbaar voor de tegenstanders, vraag maar eens aan Clinton Mata, waardoor hij dikwijls het slachtoffer is van overtredingen. Er werden dit seizoen in totaal al 91 fouten begaan op hem. “Dat verbaast me niet echt, want ik ben een offensieve speler die telkens de één-op-één-situatie opzoekt”, zei hij daar zelf over in Het Nieuwsblad. Opvallend is dat Fadera zelf óók veel overtredingen begaat. 54 om exact te zijn, waarmee hij tevens de bedenkelijke primus is op de Belgische velden.



Alieu Fadera staat hoog genoteerd in verschillende individuele prestatie lijstjes van de Jupiler Pro League, maar ook op de shortlists van verschillende ploegen. In de vorige wintermercato heerste er al veel belangstelling voor hem, en met de degradatie van Zulte Waregem in het vooruitzicht zal de interesse ongetwijfeld nog toenemen. Het is enkel nog de vraag welke club er met Fadera’s handtekening zal gaan lopen. Bij Club Brugge mochten ze alvast aan den lijve ondervinden welke impact hij kan maken.

LEES OOK: Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Fadera past bij Club Brugge

Meest recent

UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

0
0
Roer compleet omgegooid bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

4
4
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

52
52
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

90
90
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

54
54
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

28
28
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

197
197
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

343
343
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

551
551
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

288
288
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

95
95
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

105
105
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

393
393
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

158
158
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

247
247
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

105
105
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

268
268
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

461
461
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

195
195
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

68
68
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

570
570
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

112
112
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

117
117
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

66
66

Meer sportnieuws