Club Brugge wil 'publiekstrekker' naar Jan Breydel halen

1353
Club Brugge wil 'publiekstrekker' naar Jan Breydel halen

RFC Seraing speelt volgend seizoen al zeker niet meer in de Jupiler Pro League, en ook voor Zulte Waregem ziet de toekomst er niet rooskleurig uit. Essevee presteert collectief ondermaats, vooral op defensief gebied, maar de West-Vlamingen hebben individueel wel enkele goede spelers rondlopen. Zoals Alieu Fadera bijvoorbeeld. Als Zulte Waregem aan het einde van het seizoen degradeert, zal de snelle Gambiaan Alieu Fadera ongetwijfeld in trek zijn op de transfermarkt tijdens de zomermercato. Club Brugge heeft reeds interesse getoond om de 'publiekstrekker' naar het Jan Breydelstadion te halen.


DE GOUDEN ZAAK VAN DURY
“Fadera is het soort voetballer waarvoor mensen naar een stadion komen”, vat Het Laatste Nieuws zijn profiel goed samen. “Als hij aan de bal komt, gaat er een zindering van verwachting door de tribunes.” De Gambiaanse aanvaller was een steunpilaar in het elftal van Mbaye Leye en dat is hij ook onder de huidige coach Frederik D’Hollander. Fadera is (nog) geen afgewerkt product maar de 21-jarige heeft wel heel veel talent en ook nog een enorme progressiemarge.

Filip Joos is alvast een groot bewonderaar van Alieu Fadera, de analist en voetbalcommentator liet zich in het praatprogramma Extra Time en de podcast 90 Minutes al meermaals positief uit over het Waregemse goudhaantje. Essevee deed dus een uitstekende zaak door de Gambiaan in de zomer van 2021 naar West-Vlaanderen te halen. Fadera werd toen als verruiming van de kern aangetrokken bij Zulte Waregem, vooral omdat Francky Dury wel potentie zag in hem.



Zulte Waregem troefde onder meer Club Brugge en Anderlecht af om Alieu Fadera aan te trekken, maar zijn eerste maanden bij Essevee waren eerder moeilijk. Dit seizoen is de 21-jarige helemaal onmisbaar geworden in de Elindus Arena, waar hij schittert met vaak weergaloze acties. De hoofdmoot van Fadera’s takenpakket is het creëren en afmaken van kansen, al gaat dat laatste iets moeilijker, maar ook met zijn dribbels en acties maakt hij grote indruk.

CLUB BRUGGE, ANDERLECHT EN ANTWERP
Faïz Selemani (KV Kortrijk) liet zich eerder dit seizoen erg lovend uit over Alieu Fadera in Het Nieuwsblad. De Comorees stelde dat je Fadera nooit uit het oog mag verliezen, en volgens hem is de Gambiaan zelfs een klasbak. Door zijn goede prestaties speelt Fadera zich alvast in de kijker van hoger aangeschreven clubs en het lijkt slechts een kwestie van tijd te zijn vooraleer het Waregemse goudhaantje een transfer zal maken. En zeker als Essevee aan het einde van dit seizoen degradeert.



Transferwatcher Ekrem Konur weet dat Alieu Fadera alvast de belangstelling van Anderlecht en Club Brugge heeft opgewekt, de twee Belgische clubs die hem in 2021 óók al op de radar hadden staan. Daarnaast wordt ook Antwerp FC aan het lijstje van geïnteresseerde ploegen toegevoegd volgens Konur. Fadara speelde zich eerder dit seizoen al nadrukkelijk in het vizier van Vincent Mannaert, want thuis tegen Club Brugge was hij outstanding en zelfs één van de beste spelers op het veld.

DE NACHTMERRIE VAN CLINTON MATA
Alieu Fadera bezorgde Clinton Mata toen een ware nachtmerrie. “Hij werd bestookt door Fadera. Club had echt een probleem op die kant”, stelde ook Franky Van der Elst vast in Het Nieuwsblad. De Gambiaan was een echte lastpak voor de Brugse defensie met zijn acties, snelheid en dribbels. Dat laatste is ook één van Fadera’s sterke punten want dit seizoen is hij zelfs de onbetwiste dribbelkoning van de Jupiler Pro League met maar liefst 247 dribbels, wat gemiddelde 8 stuks per match inhoudt.

Alieu Fadera is vaak ongrijpbaar voor de tegenstanders, vraag maar eens aan Clinton Mata, waardoor hij dikwijls het slachtoffer is van overtredingen. Er werden dit seizoen in totaal al 91 fouten begaan op hem. “Dat verbaast me niet echt, want ik ben een offensieve speler die telkens de één-op-één-situatie opzoekt”, zei hij daar zelf over in Het Nieuwsblad. Opvallend is dat Fadera zelf óók veel overtredingen begaat. 54 om exact te zijn, waarmee hij tevens de bedenkelijke primus is op de Belgische velden.



Alieu Fadera staat hoog genoteerd in verschillende individuele prestatie lijstjes van de Jupiler Pro League, maar ook op de shortlists van verschillende ploegen. In de vorige wintermercato heerste er al veel belangstelling voor hem, en met de degradatie van Zulte Waregem in het vooruitzicht zal de interesse ongetwijfeld nog toenemen. Het is enkel nog de vraag welke club er met Fadera’s handtekening zal gaan lopen. Bij Club Brugge mochten ze alvast aan den lijve ondervinden welke impact hij kan maken.

LEES OOK: Under Review: Lardot neemt speeldag 5 onder de loep

Fadera past bij Club Brugge

Meest recent

‘Sommer bezorgt Club Brugge levensgroot probleem’

Yann Sommer houdt Club Brugge overeind, maar net daarin schuilt een probleem voor Ivan Leko. De ...

73
73
'Verguisde Stroeykens slikt volgende dreun bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een behoorlijk specactulaire mercato achter de rug, maar vond niet voor ...

116
116
Genk slaat voltreffer op transfermarkt: "Week na week"

Met 8 op 15 kan de competitiestart van KRC Genk niet bepaald als een groot succes bestempeld worden. ...

232
232
UCL van start! Leko hakt laatste knoop door in Brugse basiself

De League Phase in de Champions League kan beginnen! En het is zowaar Club Brugge dat de nieuwe ...

75
75
'Thorup grijpt in: eerste slachtoffer bij KRC Genk'

Een week na het gelijkspel in Anderlecht staat er KRC Genk zondag alweer een topper te wachten, want ...

160
160
Verhaeghe dropt bom: opvolger bij Club Brugge al bekend?

Daags voor de start van een nieuwe campagne in de Champions League liet Bart Verhaeghe zijn licht ...

440
440
“Ja Boeckxske”: Kompany deelt rake sneer uit aan analist

Het was niet bepaald de meest voor de hand liggende combinatie na een wedstrijd van Bayern ...

191
191
Titel nu al utopie? Drie échte concurrenten voor Anderlecht

RSC Anderlecht liet in het prille seizoen al veelbelovende flitsen zien. Maar de barre realiteit is ...

299
299
Villa-coach Emery fileert Club: straffe Vanaken-uitspraak

Club Brugge opent dinsdagavond zijn campagne in de Champions League met een thuiswedstrijd. Aston ...

583
583
Champions League TV-gids! Kijkers Club Brugge-Villa opgelet

Dinsdagavond is het zover, dan trekt de League Phase van de Champions League zich op gang. De eerste ...

81
81
AA Gent heeft nieuwe lieveling: "Geen magie, maar ..."

Na vijf speeldagen is het zowaar AA Gent dat met het maximum van de punten aan de leiding staat in ...

278
278
‘Van Bommel neemt drastisch besluit over Tielemans’

Youri Tielemans begint onder Mark van Bommel met een gevoelige vraag boven zijn hoofd. De eerste ...

615
615
Under Review: Lardot neemt speeldag 5 onder de loep

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer speeldag vijf op het programma. Ook nu laat ...

201
201
Naam te koop: Verhaeghe verklapt bouwplannen Club Brugge

Aan de vooravond van een nieuwe Champions League-campagne ging Bart Verhaeghe nog eens rond de tafel ...

499
499
Vandenbempt en Verheyen brengen fans in extase: "Eindelijk!"

Gert Verheyen en Peter Vandenbempt zijn al jarenlang goede vrienden en ook op professioneel vlak ...

125
125
Bruno maakt statement: revelatie RSCA plots in tribune

Nu zijn wittebroodsweken bij RSC Anderlecht achter de rug zijn, ligt de aanpak van Vitor Bruno ...

443
443
Leko kiest CL-selectie: nieuwe naam bij Club Brugge

Club Brugge begint dinsdag aan een nieuw avontuur in de Champions League. Daags voor de thuismatch ...

365
365
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

96
96
Albert: "De titelstrijd gaat tussen hen"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League lijkt nu al stilaan zijn vorm te krijgen. Volgens analist ...

434
434
Degryse en Vandenbempt scherp voor dure Club Brugge-aanwinst

Lee Han-beom kende een veelbelovende start bij Club Brugge, maar volgens analisten Peter Vandenbempt ...

398
398
Bentayeb velt verrassend oordeel over Jupiler Pro League

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars verdienden als enige ploeg de overwinning. ...

541
541
Zorgwekkende situatie voor Duivel: "Heeft er niets te zoeken"

Philippe Albert heeft geen goed woord over voor de huidige situatie van Nicolas Raskin bij Rangers ...

101
101
Brandon Mechele maakt diepe emoties los met één bericht

Brandon Mechele heeft heel wat emoties losgemaakt met een recent bericht. De verdediger van Club ...

290
290
Transferoffensief Anderlecht heeft gevolgen voor één speler

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars waren de betere in het veldspel en hadden ...

363
363
Sterkhouder bleef bij Genk: "Ik ben nog niet klaar"

Bij KRC Genk kende ze een héél lucratieve zomermercato. De Limburgers incasseerden net ...

258
258

Meer sportnieuws