Club Brugge wil 'publiekstrekker' naar Jan Breydel halen

door
Club Brugge wil 'publiekstrekker' naar Jan Breydel halen

RFC Seraing speelt volgend seizoen al zeker niet meer in de Jupiler Pro League, en ook voor Zulte Waregem ziet de toekomst er niet rooskleurig uit. Essevee presteert collectief ondermaats, vooral op defensief gebied, maar de West-Vlamingen hebben individueel wel enkele goede spelers rondlopen. Zoals Alieu Fadera bijvoorbeeld. Als Zulte Waregem aan het einde van het seizoen degradeert, zal de snelle Gambiaan Alieu Fadera ongetwijfeld in trek zijn op de transfermarkt tijdens de zomermercato. Club Brugge heeft reeds interesse getoond om de 'publiekstrekker' naar het Jan Breydelstadion te halen.


DE GOUDEN ZAAK VAN DURY
“Fadera is het soort voetballer waarvoor mensen naar een stadion komen”, vat Het Laatste Nieuws zijn profiel goed samen. “Als hij aan de bal komt, gaat er een zindering van verwachting door de tribunes.” De Gambiaanse aanvaller was een steunpilaar in het elftal van Mbaye Leye en dat is hij ook onder de huidige coach Frederik D’Hollander. Fadera is (nog) geen afgewerkt product maar de 21-jarige heeft wel heel veel talent en ook nog een enorme progressiemarge.

Filip Joos is alvast een groot bewonderaar van Alieu Fadera, de analist en voetbalcommentator liet zich in het praatprogramma Extra Time en de podcast 90 Minutes al meermaals positief uit over het Waregemse goudhaantje. Essevee deed dus een uitstekende zaak door de Gambiaan in de zomer van 2021 naar West-Vlaanderen te halen. Fadera werd toen als verruiming van de kern aangetrokken bij Zulte Waregem, vooral omdat Francky Dury wel potentie zag in hem.



Zulte Waregem troefde onder meer Club Brugge en Anderlecht af om Alieu Fadera aan te trekken, maar zijn eerste maanden bij Essevee waren eerder moeilijk. Dit seizoen is de 21-jarige helemaal onmisbaar geworden in de Elindus Arena, waar hij schittert met vaak weergaloze acties. De hoofdmoot van Fadera’s takenpakket is het creëren en afmaken van kansen, al gaat dat laatste iets moeilijker, maar ook met zijn dribbels en acties maakt hij grote indruk.

CLUB BRUGGE, ANDERLECHT EN ANTWERP
Faïz Selemani (KV Kortrijk) liet zich eerder dit seizoen erg lovend uit over Alieu Fadera in Het Nieuwsblad. De Comorees stelde dat je Fadera nooit uit het oog mag verliezen, en volgens hem is de Gambiaan zelfs een klasbak. Door zijn goede prestaties speelt Fadera zich alvast in de kijker van hoger aangeschreven clubs en het lijkt slechts een kwestie van tijd te zijn vooraleer het Waregemse goudhaantje een transfer zal maken. En zeker als Essevee aan het einde van dit seizoen degradeert.



Transferwatcher Ekrem Konur weet dat Alieu Fadera alvast de belangstelling van Anderlecht en Club Brugge heeft opgewekt, de twee Belgische clubs die hem in 2021 óók al op de radar hadden staan. Daarnaast wordt ook Antwerp FC aan het lijstje van geïnteresseerde ploegen toegevoegd volgens Konur. Fadara speelde zich eerder dit seizoen al nadrukkelijk in het vizier van Vincent Mannaert, want thuis tegen Club Brugge was hij outstanding en zelfs één van de beste spelers op het veld.

DE NACHTMERRIE VAN CLINTON MATA
Alieu Fadera bezorgde Clinton Mata toen een ware nachtmerrie. “Hij werd bestookt door Fadera. Club had echt een probleem op die kant”, stelde ook Franky Van der Elst vast in Het Nieuwsblad. De Gambiaan was een echte lastpak voor de Brugse defensie met zijn acties, snelheid en dribbels. Dat laatste is ook één van Fadera’s sterke punten want dit seizoen is hij zelfs de onbetwiste dribbelkoning van de Jupiler Pro League met maar liefst 247 dribbels, wat gemiddelde 8 stuks per match inhoudt.

Alieu Fadera is vaak ongrijpbaar voor de tegenstanders, vraag maar eens aan Clinton Mata, waardoor hij dikwijls het slachtoffer is van overtredingen. Er werden dit seizoen in totaal al 91 fouten begaan op hem. “Dat verbaast me niet echt, want ik ben een offensieve speler die telkens de één-op-één-situatie opzoekt”, zei hij daar zelf over in Het Nieuwsblad. Opvallend is dat Fadera zelf óók veel overtredingen begaat. 54 om exact te zijn, waarmee hij tevens de bedenkelijke primus is op de Belgische velden.



Alieu Fadera staat hoog genoteerd in verschillende individuele prestatie lijstjes van de Jupiler Pro League, maar ook op de shortlists van verschillende ploegen. In de vorige wintermercato heerste er al veel belangstelling voor hem, en met de degradatie van Zulte Waregem in het vooruitzicht zal de interesse ongetwijfeld nog toenemen. Het is enkel nog de vraag welke club er met Fadera’s handtekening zal gaan lopen. Bij Club Brugge mochten ze alvast aan den lijve ondervinden welke impact hij kan maken.

LEES OOK: Witte rook bij Essevee: opvolger Vandenbroeck bekend

Fadera past bij Club Brugge

Meest recent

'Monsterbod geweigerd: Club Brugge verrast'

Club Brugge weigerde in de winter een monsterbod en koos toen voor sportieve rust midden in de ...

119
119
'Klopp reikt Liverpool opvolger Salah op schoteltje aan'

Liverpool FC kondigde deze week aan dat Mohamed Salah na het seizoen vertrekt op Anfield. De Engelse ...

30
30
Basiself Duivels bekend: Garcia voorziet één grote verrassing

De Rode Duivels werken zaterdagavond in het Mercedes Benz-stadium te Atlanta een oefenwedstrijd af ...

147
147
Jonge Duivels U17 mogen na spektakelstuk naar WK én EK

Voor de Rode Duivels staat er in de komende dagen weinig op het spel, want zij spelen slechts twee ...

43
43
Club vs Union: Joos ziet belangrijk voordeel in titelstrijd

Na de interlandbreak is het tijd voor de laatste editie van de play-offs in de Jupiler Pro League. ...

46
46
'Kompany wil Man City enorme transferhak zetten'

De voorbije weken laaiden de geruchten weer op over een mogelijk vertrek van Vincent Kompany naar ...

46
46
Garcia kondigt opmerkelijk experiment aan bij Duivels

De Rode Duivels staan om 20u30 tegenover de Verenigde Staten. Het is de eerste oefenpartij die ze ...

92
92
U19: Tien Jonge Duivels doen geweldige zaak voor EK

Heel wat Belgische jeugdteams proberen in de komende dagen om een EK-ticket af te dwingen. De U19 ...

65
65
'Club eraan voor de moeite: transferplan Stankovic bekend'

Club Brugge staat voor alweer een zeer bewogen transferzomer. Net als een jaar geleden zal het weer ...

130
130
'PSV ziet kersverse Jonge Duivel naar België trekken'

Bij PSV lijken er weer enkele Belgen aan het doorbreken te zijn. Er wordt veel verwacht van de ...

106
106
'Geen Duivels, wel knaltransfer voor Mandela Keita'

De Rode Duivels nemen het om 20u30 op tegen de Verenigde Staten. Dat zal met enkele nieuwe namen in ...

69
69
'Club Brugge beeft: eerste topploeg in actie voor Tresoldi'

Club Brugge dreigt zijn speerpunt Nicolo Tresoldi al na amper één seizoen kwijt te ...

231
231
Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Cercle Brugge wil zich in de Relegation Play-Offs zo snel mogelijk verzekeren van het behoud. Na de ...

65
65
'Deal van 9 miljoen: Premier League gek van JPL-revelatie'

De Jupiler Pro League zal ook komende zomer weer verschillende spelers voor de nodige miljoenen zien ...

83
83
Gent doet Pro League daveren: bom onder competitiehervorming

De Jupiler Pro League staat aan de vooravond van de laatste editie van de Play-Offs. Voorlopig toch ...

519
519
Duivels dilemma: man in vorm of ervaren Mechele in basis?

De Rode Duivels werken zaterdagavond in Atlanta een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. ...

178
178
'Barça onder druk: eerste zomertransfer staat op klappen'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

101
101
'Vertrek Karetsas krijgt vorm: Genks clubrecord verpulverd'

Ondanks de tegenvallende prestaties van de voorbije maanden, is KRC Genk op weg om serieus te cashen ...

512
512
Mignolet-dossier bereikt kookpunt: de drie opties voor Club

De sportieve leiding van Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet. Verschillende sterkhouders ...

734
734
'Kompany en co hard: international zonder pardon doorgestuurd'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

97
97
TRANSFERUURTJE: 'Barça lonkt naar Duivel, smaakmaker weg bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

147
147
Witsel duidelijk over speelkansen onder Garcia

Axel Witsel was jarenlang een vaste pion van de Gouden Generatie bij de Rode Duivels. Op zijn 37e ...

52
52
Garcia speelt open kaart over penibele situatie Lukaku

Romelu Lukaku werd opgenomen in de selectie van de Rode Duivels, maar gaf al meteen verstek. De ...

70
70
Géén Messi op WK? 'Bondscoach Scaloni dropt bommetje’

Lionel Messi maakt momenteel het mooie weer bij Inter Miami in de Verenigde Staten en de Argentijnse ...

63
63
‘Tresoldi wil weg bij Club Brugge: prijskaartje bekend’

Nicolo Tresoldi is in de tweede seizoenshelft volledig ontploft bij Club Brugge. De Duitse aanvaller ...

552
552

Meer sportnieuws