Club Brugge wil 'publiekstrekker' naar Jan Breydel halen

1353 stemmen
Club Brugge wil 'publiekstrekker' naar Jan Breydel halen

RFC Seraing speelt volgend seizoen al zeker niet meer in de Jupiler Pro League, en ook voor Zulte Waregem ziet de toekomst er niet rooskleurig uit. Essevee presteert collectief ondermaats, vooral op defensief gebied, maar de West-Vlamingen hebben individueel wel enkele goede spelers rondlopen. Zoals Alieu Fadera bijvoorbeeld. Als Zulte Waregem aan het einde van het seizoen degradeert, zal de snelle Gambiaan Alieu Fadera ongetwijfeld in trek zijn op de transfermarkt tijdens de zomermercato. Club Brugge heeft reeds interesse getoond om de 'publiekstrekker' naar het Jan Breydelstadion te halen.


DE GOUDEN ZAAK VAN DURY
“Fadera is het soort voetballer waarvoor mensen naar een stadion komen”, vat Het Laatste Nieuws zijn profiel goed samen. “Als hij aan de bal komt, gaat er een zindering van verwachting door de tribunes.” De Gambiaanse aanvaller was een steunpilaar in het elftal van Mbaye Leye en dat is hij ook onder de huidige coach Frederik D’Hollander. Fadera is (nog) geen afgewerkt product maar de 21-jarige heeft wel heel veel talent en ook nog een enorme progressiemarge.

Filip Joos is alvast een groot bewonderaar van Alieu Fadera, de analist en voetbalcommentator liet zich in het praatprogramma Extra Time en de podcast 90 Minutes al meermaals positief uit over het Waregemse goudhaantje. Essevee deed dus een uitstekende zaak door de Gambiaan in de zomer van 2021 naar West-Vlaanderen te halen. Fadera werd toen als verruiming van de kern aangetrokken bij Zulte Waregem, vooral omdat Francky Dury wel potentie zag in hem.



Zulte Waregem troefde onder meer Club Brugge en Anderlecht af om Alieu Fadera aan te trekken, maar zijn eerste maanden bij Essevee waren eerder moeilijk. Dit seizoen is de 21-jarige helemaal onmisbaar geworden in de Elindus Arena, waar hij schittert met vaak weergaloze acties. De hoofdmoot van Fadera’s takenpakket is het creëren en afmaken van kansen, al gaat dat laatste iets moeilijker, maar ook met zijn dribbels en acties maakt hij grote indruk.

CLUB BRUGGE, ANDERLECHT EN ANTWERP
Faïz Selemani (KV Kortrijk) liet zich eerder dit seizoen erg lovend uit over Alieu Fadera in Het Nieuwsblad. De Comorees stelde dat je Fadera nooit uit het oog mag verliezen, en volgens hem is de Gambiaan zelfs een klasbak. Door zijn goede prestaties speelt Fadera zich alvast in de kijker van hoger aangeschreven clubs en het lijkt slechts een kwestie van tijd te zijn vooraleer het Waregemse goudhaantje een transfer zal maken. En zeker als Essevee aan het einde van dit seizoen degradeert.



Transferwatcher Ekrem Konur weet dat Alieu Fadera alvast de belangstelling van Anderlecht en Club Brugge heeft opgewekt, de twee Belgische clubs die hem in 2021 óók al op de radar hadden staan. Daarnaast wordt ook Antwerp FC aan het lijstje van geïnteresseerde ploegen toegevoegd volgens Konur. Fadara speelde zich eerder dit seizoen al nadrukkelijk in het vizier van Vincent Mannaert, want thuis tegen Club Brugge was hij outstanding en zelfs één van de beste spelers op het veld.

DE NACHTMERRIE VAN CLINTON MATA
Alieu Fadera bezorgde Clinton Mata toen een ware nachtmerrie. “Hij werd bestookt door Fadera. Club had echt een probleem op die kant”, stelde ook Franky Van der Elst vast in Het Nieuwsblad. De Gambiaan was een echte lastpak voor de Brugse defensie met zijn acties, snelheid en dribbels. Dat laatste is ook één van Fadera’s sterke punten want dit seizoen is hij zelfs de onbetwiste dribbelkoning van de Jupiler Pro League met maar liefst 247 dribbels, wat gemiddelde 8 stuks per match inhoudt.

Alieu Fadera is vaak ongrijpbaar voor de tegenstanders, vraag maar eens aan Clinton Mata, waardoor hij dikwijls het slachtoffer is van overtredingen. Er werden dit seizoen in totaal al 91 fouten begaan op hem. “Dat verbaast me niet echt, want ik ben een offensieve speler die telkens de één-op-één-situatie opzoekt”, zei hij daar zelf over in Het Nieuwsblad. Opvallend is dat Fadera zelf óók veel overtredingen begaat. 54 om exact te zijn, waarmee hij tevens de bedenkelijke primus is op de Belgische velden.



Alieu Fadera staat hoog genoteerd in verschillende individuele prestatie lijstjes van de Jupiler Pro League, maar ook op de shortlists van verschillende ploegen. In de vorige wintermercato heerste er al veel belangstelling voor hem, en met de degradatie van Zulte Waregem in het vooruitzicht zal de interesse ongetwijfeld nog toenemen. Het is enkel nog de vraag welke club er met Fadera’s handtekening zal gaan lopen. Bij Club Brugge mochten ze alvast aan den lijve ondervinden welke impact hij kan maken.

LEES OOK: ‘Zulte wrijft zich in de handen na straffe miljoenendeal’

Fadera past bij Club Brugge

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Straffe terugkeer bij Club, nieuwe bondscoach bekend'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

2
2
Kompany slaat iedereen met verstomming: “Nooit gezien”

EVincent Kompany kende afgelopen seizoen een topperiode bij Bayern München. De Duitse ...

29
29
Beruchte lijst Van Gucht zwaar onder vuur: "Niet eerlijk!"

De veelbesproken 'lijst' van Ruben Van Gucht blijft stof doen opwaaien. Dit keer is het niet een ...

22
22
Woedende Vrancken vloekt meteen na debuut bij Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV en de oefenmeester ging naar Hearts. De ...

44
44
‘Zulte wrijft zich in de handen na straffe miljoenendeal’

Zulte Waregem hoopt volgend seizoen zonder zorgen mee te draaien in de Jupiler Pro League. Essevee ...

35
35
'Verrassende wending omtent toekomst van Broos'

Hugo Broos kende een waanzinnig WK met Zuid-Afrika, waar hij de groepsfase wist te overleven. Alweer ...

85
85
Albert ziet meteen enorm probleem voor Van Bommel

Mark van Bommel wordt zoals Stijn Stijnen als eerste aanhaalde de nieuwe bondscoach van de Rode ...

104
104
'Anderlecht gaat voor recorddeal: bod van 10 miljoen'

Gaat Antoine Sibierski weldra de duurste ingaande transfer ooit afronden van RSC Anderlecht? Als we ...

382
382
'Club Brugge verrast met terugkeer Odoi'

Denis Odoi is een vrije speler nadat hij een toch wel mislukte passage kende bij NAC Breda. Het ...

344
344
'Leegloop Club Brugge duurt voort: exit nabij'

Raphael Onyedika lijkt zijn laatste dagen als speler van Club Brugge te beleven. De Nigeriaanse ...

425
425
'Oranje baalt: WK-sensatie trekt naar Saudi-Arabië'

Crysencio Summerville lijkt zijn carrière voort te zetten in Saudi-Arabië. De 24-jarige ...

110
110
Kritiek op Mannaert neemt toe: "Ik verwacht een verklaring"

Vincent Mannaert krijgt zeer veel lof, maar het dossier van Rudi Garcia is toch bijzonder speciaal. ...

345
345
Blunder Sibierski? "Dat RSCA hem haalde voor die prijs..."

Antoine Sibierski haalde tot op heden drie nieuwe spelers naar het Lotto Park. De Brusselaars ...

505
505
KRC Genk legt aanvaller officieel onder contract

KRC Genk is bezig om zijn ploeg te versterken op de korte termijn, maar de Limburgers denken ook aan ...

97
97
'Blunder Mannaert? Nieuwe informatie over Garcia duikt op'

Rudi Garcia werd door de KBVB op straat gezet na sterke resultaten. Mark van Bommel volgt hem ...

464
464
Sibierski gaat all-in: Anderlecht mikt op toptransfer

RSC Anderlecht gaat het op mentaliteit moeten doen tegen Hammarby. Voorlopig is er nog veel te ...

381
381
Waarom Karetsas méér is dan een groot transferdossier

KRC Genk is een club die Belgische top is inzake uitgaande transfers. Het dossier van Konstantinos ...

181
181
‘Club Brugge vreest: droomtransfer lonkt voor Vermant’

Club Brugge wil Romeo Vermant langer vastleggen, maar de spits twijfelt. Hij wil meer spelen en ...

937
937
‘Grote Anderlecht-transferstunt valt plots in duigen’

De transferpiste rond Luca Langoni leek het bewijs dat Anderlecht eindelijk wilde doorpakken op de ...

306
306
Van Bommel wordt bondscoach en grote rel barst al los

Mark van Bommel staat op het punt om bondscoach van de Rode Duivels te worden. De voetbalbond heeft ...

683
683
Onana kent waanzinnig lange revalidatieperiode

Voor Amadou Onana eindigde het WK op een grote ontgoocheling. De middenvelder pendelde tussen bank ...

113
113
Horrorstart voor Vrancken: Hearts krijgt meteen slaag

Wouter Vrancken trok na het einde van het seizoen de deur van STVV achter zich dicht. Ondanks ...

224
224
Chelsea kaapt transfer van 137 miljoen weg voor Arsenal

Arsenal veroverde afgelopen seizoen de titel in de Premier League en haalde de finale van de ...

92
92
'Openda geeft jawoord aan club: Juve ligt dwars'

Loïs Openda heeft een rustige zomer beleefd, want hij moest niet mee naar het WK na een ...

91
91
Charleroi laat spits én aanvoerder vertrekken

Charleroi hoopt in het komende seizoen stabiliteit te vinden na een woelig seizoen. Ze kozen er ...

38
38

Meer sportnieuws