Club Brugge wil 'publiekstrekker' naar Jan Breydel halen

1353
Club Brugge wil 'publiekstrekker' naar Jan Breydel halen

RFC Seraing speelt volgend seizoen al zeker niet meer in de Jupiler Pro League, en ook voor Zulte Waregem ziet de toekomst er niet rooskleurig uit. Essevee presteert collectief ondermaats, vooral op defensief gebied, maar de West-Vlamingen hebben individueel wel enkele goede spelers rondlopen. Zoals Alieu Fadera bijvoorbeeld. Als Zulte Waregem aan het einde van het seizoen degradeert, zal de snelle Gambiaan Alieu Fadera ongetwijfeld in trek zijn op de transfermarkt tijdens de zomermercato. Club Brugge heeft reeds interesse getoond om de 'publiekstrekker' naar het Jan Breydelstadion te halen.


DE GOUDEN ZAAK VAN DURY
“Fadera is het soort voetballer waarvoor mensen naar een stadion komen”, vat Het Laatste Nieuws zijn profiel goed samen. “Als hij aan de bal komt, gaat er een zindering van verwachting door de tribunes.” De Gambiaanse aanvaller was een steunpilaar in het elftal van Mbaye Leye en dat is hij ook onder de huidige coach Frederik D’Hollander. Fadera is (nog) geen afgewerkt product maar de 21-jarige heeft wel heel veel talent en ook nog een enorme progressiemarge.

Filip Joos is alvast een groot bewonderaar van Alieu Fadera, de analist en voetbalcommentator liet zich in het praatprogramma Extra Time en de podcast 90 Minutes al meermaals positief uit over het Waregemse goudhaantje. Essevee deed dus een uitstekende zaak door de Gambiaan in de zomer van 2021 naar West-Vlaanderen te halen. Fadera werd toen als verruiming van de kern aangetrokken bij Zulte Waregem, vooral omdat Francky Dury wel potentie zag in hem.



Zulte Waregem troefde onder meer Club Brugge en Anderlecht af om Alieu Fadera aan te trekken, maar zijn eerste maanden bij Essevee waren eerder moeilijk. Dit seizoen is de 21-jarige helemaal onmisbaar geworden in de Elindus Arena, waar hij schittert met vaak weergaloze acties. De hoofdmoot van Fadera’s takenpakket is het creëren en afmaken van kansen, al gaat dat laatste iets moeilijker, maar ook met zijn dribbels en acties maakt hij grote indruk.

CLUB BRUGGE, ANDERLECHT EN ANTWERP
Faïz Selemani (KV Kortrijk) liet zich eerder dit seizoen erg lovend uit over Alieu Fadera in Het Nieuwsblad. De Comorees stelde dat je Fadera nooit uit het oog mag verliezen, en volgens hem is de Gambiaan zelfs een klasbak. Door zijn goede prestaties speelt Fadera zich alvast in de kijker van hoger aangeschreven clubs en het lijkt slechts een kwestie van tijd te zijn vooraleer het Waregemse goudhaantje een transfer zal maken. En zeker als Essevee aan het einde van dit seizoen degradeert.



Transferwatcher Ekrem Konur weet dat Alieu Fadera alvast de belangstelling van Anderlecht en Club Brugge heeft opgewekt, de twee Belgische clubs die hem in 2021 óók al op de radar hadden staan. Daarnaast wordt ook Antwerp FC aan het lijstje van geïnteresseerde ploegen toegevoegd volgens Konur. Fadara speelde zich eerder dit seizoen al nadrukkelijk in het vizier van Vincent Mannaert, want thuis tegen Club Brugge was hij outstanding en zelfs één van de beste spelers op het veld.

DE NACHTMERRIE VAN CLINTON MATA
Alieu Fadera bezorgde Clinton Mata toen een ware nachtmerrie. “Hij werd bestookt door Fadera. Club had echt een probleem op die kant”, stelde ook Franky Van der Elst vast in Het Nieuwsblad. De Gambiaan was een echte lastpak voor de Brugse defensie met zijn acties, snelheid en dribbels. Dat laatste is ook één van Fadera’s sterke punten want dit seizoen is hij zelfs de onbetwiste dribbelkoning van de Jupiler Pro League met maar liefst 247 dribbels, wat gemiddelde 8 stuks per match inhoudt.

Alieu Fadera is vaak ongrijpbaar voor de tegenstanders, vraag maar eens aan Clinton Mata, waardoor hij dikwijls het slachtoffer is van overtredingen. Er werden dit seizoen in totaal al 91 fouten begaan op hem. “Dat verbaast me niet echt, want ik ben een offensieve speler die telkens de één-op-één-situatie opzoekt”, zei hij daar zelf over in Het Nieuwsblad. Opvallend is dat Fadera zelf óók veel overtredingen begaat. 54 om exact te zijn, waarmee hij tevens de bedenkelijke primus is op de Belgische velden.



Alieu Fadera staat hoog genoteerd in verschillende individuele prestatie lijstjes van de Jupiler Pro League, maar ook op de shortlists van verschillende ploegen. In de vorige wintermercato heerste er al veel belangstelling voor hem, en met de degradatie van Zulte Waregem in het vooruitzicht zal de interesse ongetwijfeld nog toenemen. Het is enkel nog de vraag welke club er met Fadera’s handtekening zal gaan lopen. Bij Club Brugge mochten ze alvast aan den lijve ondervinden welke impact hij kan maken.

LEES OOK: ‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Fadera past bij Club Brugge

Meest recent

'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

20
20
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

41
41
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

10
10
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

20
20
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

29
29
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

45
45
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

74
74
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

96
96
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

45
45
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

50
50
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

251
251
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

501
501
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

62
62
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

22
22
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

128
128
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

74
74
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

143
143
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

172
172
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

312
312
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

596
596
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

232
232
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

190
190
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

563
563
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

96
96
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

470
470

Meer sportnieuws