De Coninck trapt na op Leye: "Hij moest er niet van weten"

door
De Coninck trapt na op Leye:

Zulte Waregem is in een kritieke situatie aanbeland. Essevee staat met nog twee speeldagen te gaan op vier punten van een veilige plaats, en lijkt te moeten hopen op een mirakel om zich te handhaven in de Jupiler Pro League. Ex-speler Wim De Coninck laat bij De Tribune zijn licht schijnen op de malaise aan de Gaverbeek.


De voormalige doelman verdedigde ooit de kleuren van KSV Waregem, een van de twee ploegen die later opgingen in fusieclub Zulte Waregem. De Coninck zag Essevee afgelopen weekend een voorsprong te grabbel gooien op het veld van Sporting Charleroi, dat de bezoekers in de slotfase nog helemaal kopje onder duwde.

"Wat het voorbije weekend gebeurd is, is een beetje illustratief voor heel hun seizoen", vindt De Coninck, die daarna op één bepaalde speler en ex-coach Mbaye Leye focust. "In het begin van dit seizoen werd Gano niet meer toegelaten, de topschutter toch van vorig seizoen. Leye moest er niet meer van weten, na veel gehakketak mocht hij dan toch terugkomen. In die eerste wedstrijden hebben ze hem wel gemist", denkt De Coninck.

VERBANNING
Gano werd begin dit seizoen verbannen uit de A-kern, nadat hij het niet zo nauw zou hebben genomen met de disciplinaire regels van Leye. Het kwam tot een verzoening na excuses voor de aanvaller, waarna hij regelmatig in de basis mocht postvatten. In totaal was Gano dit seizoen al goed voor 9 goals en 3 assists in 18 JPL-optredens. Fraaie statistieken bij een noodlijdende ploeg.

LEES OOK: Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Is het fout gelopen bij de verbanning van Gano voor Essevee?

Meest recent

DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

49
49
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

32
32
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

82
82
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

68
68
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

121
121
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

98
98
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

64
64
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

44
44
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

85
85
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

317
317
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

187
187
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

277
277
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

121
121
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

197
197
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

260
260
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

581
581
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

230
230
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

223
223
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

114
114
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

411
411
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

318
318
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

297
297
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

457
457
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

102
102
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

199
199

Meer sportnieuws