Rode Duivel: "Terug naar Anderlecht? Is zeker mogelijk"

1070 stemmen
Rode Duivel:

De vernieuwde Rode Duivels konden tijdens de voorbije interland-break een goede indruk achterlaten. Bondscoach Domenico Tedesco gaf meteen de kans aan enkele verse krachten en een aantal van hun wist rechtstreeks zijn stempel te drukken. Ook Dodi Lukebakio kon zich in positieve zin onderscheiden.


De flankaanvaller kwam onder Roberto Martinez slechts met mondjesmaat aan de bak bij de nationale ploeg, maar mocht nu dus meteen starten. En het jeugdproduct van RSC Anderlecht bedankte voor het vertrouwen. Lukebakio behoorde tot de grote uitblinkers tegen Duitsland en Zweden, bovendien bekroonde hij zijn optreden in de eerste wedstrijd met twee fraaie assists.

Tijdens de volgende interland-periode wordt de aanvaller dan ook opnieuw bij de selectie verwacht. Ondertussen is het ook al speculeren over zijn toekomst op clubniveau. Zo sluit hij een zomers vertrek bij Hertha Berlijn niet uit. "Of ik daar aan denk? Ik zou liegen als ik 'neen' zeg. Het is geen gemakkelijke situatie. Dat heeft niets met de nationale ploeg te maken, maar het is niet gemakkelijk om onderaan het klassement te spelen", klinkt het bij La Tribune.

TERUG NAAR ANDERLECHT
Afwachten dus welke stap de 25-jarige zal zetten. Op de langere termijn sluit hij een terugkeer naar Anderlecht alvast niet uit, ook al vertrok hij er destijds ietwat in mineur. "Natuurlijk is dat mogelijk. Dat zou mooi zijn, het blijft de club van mijn hart. Of ik er revanche wil nemen? Nee dat woord zou ik niet gebruiken. Dat is nu eenmaal het leven. Ik zeg gewoon dat het een plezier zou zijn om terug te keren, dat is thuis voor mij."

LEES OOK: WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Anderlecht heeft momenteel nood aan een speler als Lukebakio ...

Meest recent

'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

79
79
“Onschatbare waarde”: Onana onthult geheim van België

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

14
14
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

28
28
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

22
22
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

65
65
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

92
92
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

78
78
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

654
654
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

325
325
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

99
99
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

811
811
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

360
360
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

439
439
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

449
449
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

135
135
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

498
498
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

114
114
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

37
37
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

269
269
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

263
263
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

257
257
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

670
670
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

176
176
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

192
192
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

224
224

Meer sportnieuws