3 op 10: één grote buis bij tegenvallend Anderlecht

door
3 op 10: één grote buis bij tegenvallend Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zijn deelname aan de Europe Play-Offs niet langer in eigen handen. De Brusselaars werden zaterdag voorbij gestoken door Sporting Charleroi en waren daags nadien niet in staat om gepast te reageren. Zo bleef Paars-Wit op 0-0 steken op eigen veld tegen KVC Westerlo.


De recordkampioen mocht in de slotfase zelfs nog van geluk spreken dat het alsnog een puntje overhield aan de thuismatch. Westerlo liet immers tot twee keer toe het doelhout trillen en Bart Verbruggen schudde andermaal enkele knappe reddingen uit zijn mouw. Bij Anderlecht was een aantal spelers dan ook niet op de afspraak. Killian Sardella viel bijvoorbeeld erg matig in, Francis Amuzu liet zich betrappen op heel wat foute keuzes en Michael Murillo liet niet de meest gefocuste indruk achter.

Daarnaast kwam ook Anders Dreyer erg matig voor de dag. De winteraanwinst toonde zich in de voorbije weken meermaals van belang, maar kwam zondag amper in het stuk voor. Bij de beoordelingen van SudPresse krijgt de Deense international dan ook slechts een 3 op 10. "De Deen kan altijd wel flitsen, maar nog te vaak is hij afwezig. Zeker in de zone van de waarheid. Zondag was hij zelfs een hele wedstrijd afwezig", klinkt het.

MINDERE PERIODE
Bij La Dernière Heure is men iets milder met een 5 op 10. Maar ook daar vond men dat Dreyer één van de minstens was bij de Brusselaars. "Hij bevestigt dat hij de laatste weken minder scherp is. Dreyer vindt het steeds moeilijker om het verschil te maken en speelt met minder vertrouwen. Al zorgde hij na een halfuur spelen wel voor een leuk balletje op Raman", sluit men af met een positieve noot.

LEES OOK: Renard moet fout herstellen: na jaar eindelijk vervanger?

Riemer moet Dreyer vaker wisselen ...

Meest recent

'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

0
0
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

14
14
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

87
87
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

217
217
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

213
213
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

322
322
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

590
590
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

578
578
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

33
33
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

402
402
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1087
1087
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

633
633
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

433
433
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1038
1038
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

127
127
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

215
215
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

145
145
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

235
235
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

642
642
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

430
430
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

39
39
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

878
878
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1438
1438
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

74
74

Meer sportnieuws