Storck: 'Hoop dat die twee ploegen zich redden'

door
Storck: 'Hoop dat die twee ploegen zich redden'

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert ook de degradatiestrijd stilaan zijn climax. Dit weekend kan voor enkele ploegen zelfs de ontknoping al volgen. KV Kortrijk kan zich bijvoorbeeld mathematisch verzekeren van het behoud.


De Kerels beleefden een erg moeizaam seizoen tot dusver, maar in de laatste weken hebben de West-Vlamingen zich herpakt. Met cruciale zege's tegen onder meer Club Brugge en Standard, kon KVK wegsluipen uit de degradatiezone. En dit weekend kan de ploeg van coach Bernd Storck zich ook mathematisch verzekeren van het behoud. Momenteel staat Kortrijk immers zes punten boven de degradatiezone.

Indien gewonnen wordt van KAS Eupen, een rechtstreekse concurrent, en de resultaten in de andere matchen zijn gunstig, is het behoud een feit. Ook een gelijkspel zou een aanzienlijke stap in de goede richting zijn. Maar daar wil Storck niet van weten. "We gaan enkel en alleen om te winnen. Zo doen we het al elke wedstrijd sinds ik hier ben. We spelen offensief en willen telkens meer doelpunten maken dan er te incasseren. Zo hebben we de positie bereikt waar we nu staan", klinkt het op de clubwebstek.

HOPEN VOOR EUPEN ÉN KVK
Dat gezegd hebbende, hoopt Storck wel dat ook Eupen zich uiteindelijk zal handhaven. Begin dit seizoen stond hij immers nog aan het roer bij de Panda's. "Eerlijk gezegd, ik hoop dat beide teams zich redden. Ik heb tenslotte ook voor Eupen gewerkt. Maar KV Kortrijk heeft mij in november gehaald om de club te redden en dat is mijn enige job waar het om gaat. Toen ik hier kwam was de club ver van save, nu hebben we toch al iets meer comfort. Maar ik druk erop: dit is een finale waar het allemaal om gaat."

Welke ploeg zal zich redden?

Meest recent

Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

13
13
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

43
43
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

38
38
Coucke wil stunten: comeback Kompany bij Anderlecht?

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

315
315
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

379
379
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

324
324
Zulte Waregem heeft beet: derde winteraanwinst binnen

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

67
67
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

354
354
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

663
663
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

120
120
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

679
679
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

183
183
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

184
184
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

380
380
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

195
195
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

347
347
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

436
436
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

22
22
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

252
252
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

55
55
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

361
361
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

335
335
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

86
86
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

378
378
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

592
592

Meer sportnieuws