Storck: 'Hoop dat die twee ploegen zich redden'

door
Storck: 'Hoop dat die twee ploegen zich redden'

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert ook de degradatiestrijd stilaan zijn climax. Dit weekend kan voor enkele ploegen zelfs de ontknoping al volgen. KV Kortrijk kan zich bijvoorbeeld mathematisch verzekeren van het behoud.


De Kerels beleefden een erg moeizaam seizoen tot dusver, maar in de laatste weken hebben de West-Vlamingen zich herpakt. Met cruciale zege's tegen onder meer Club Brugge en Standard, kon KVK wegsluipen uit de degradatiezone. En dit weekend kan de ploeg van coach Bernd Storck zich ook mathematisch verzekeren van het behoud. Momenteel staat Kortrijk immers zes punten boven de degradatiezone.

Indien gewonnen wordt van KAS Eupen, een rechtstreekse concurrent, en de resultaten in de andere matchen zijn gunstig, is het behoud een feit. Ook een gelijkspel zou een aanzienlijke stap in de goede richting zijn. Maar daar wil Storck niet van weten. "We gaan enkel en alleen om te winnen. Zo doen we het al elke wedstrijd sinds ik hier ben. We spelen offensief en willen telkens meer doelpunten maken dan er te incasseren. Zo hebben we de positie bereikt waar we nu staan", klinkt het op de clubwebstek.

HOPEN VOOR EUPEN ÉN KVK
Dat gezegd hebbende, hoopt Storck wel dat ook Eupen zich uiteindelijk zal handhaven. Begin dit seizoen stond hij immers nog aan het roer bij de Panda's. "Eerlijk gezegd, ik hoop dat beide teams zich redden. Ik heb tenslotte ook voor Eupen gewerkt. Maar KV Kortrijk heeft mij in november gehaald om de club te redden en dat is mijn enige job waar het om gaat. Toen ik hier kwam was de club ver van save, nu hebben we toch al iets meer comfort. Maar ik druk erop: dit is een finale waar het allemaal om gaat."

LEES OOK: Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Welke ploeg zal zich redden?

Meest recent

'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

0
0
Union op toerental: derde winteraanwinst voorgesteld

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

17
17
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

136
136
El Ouahdi legt zich neer bij enorme teleurstelling

Zakaria El Ouahdi is één van de beste backs van de Belgische competitie, al dan niet ...

211
211
Guardiola achterna? Kompany schuift historische kans opzij

Vincent Kompany kan met Bayern München geschiedenis schrijven. De Belgische oefenmeester kan ...

71
71
‘Klopp weer T1? Europese grootmacht overtuigt Duitser’

Zien we Jurgen Klopp binennkort weer aan de zijlijn als hoofdtrainer? Momenteel is de Duitser de ...

117
117
‘Westerlo vindt opvolger Rommens: harde gesprekken’

Westerlo is op de wintermercato naarstig op zoek naar een nieuwe linksachter. Afgelopen zomer zagen ...

40
40
Michèle Lacroix steelt de show en betovert Engeland

Kevin De Bruyne was de verrassingsgast op het Gala van de Gouden Schoen afgelopen zondag. De Rode ...

76
76
‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Wout Faes krijgt bij de Rode Duivels vaak kritiek, maar in clubverband staat de verdediger op een ...

143
143
Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

De Croky Cup staat weer op het programma en Sporting Charleroi neemt het op tegen Club Brugge. Na ...

257
257
Union heeft beet: nieuwe ruwe diamant is binnen

Union SG is altijd op zoek naar ruwe diamanten op de transfermarkt. De Brusselse club heeft een ...

53
53
Ronaldo door het lint in Saudi-Arabië: weer einde verhaal?

Cristiano Ronaldo is inmiddels al 40 jaar, maar de Portugees is nog één van de ...

99
99
Antwerp-revelatie doet onthulling: “Dat woog op me”

Royal Antwerp FC haalde in 2022 Christopher Scott binnen, maar het ‘juweeltje van ...

143
143
Hoogst gewaardeerde speler in JPL? Opvallende nummer 1

Het voetbal wordt meer en meer datagericht. En om de haverklap komen er dan ook lijstjes naar boven ...

328
328
TRANSFERUURTJE: ‘Nainggolan verbaast, RSCA en Club in actie’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

303
303
‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Na zijn vertrek bij Club Brugge heeft Ignace Van der Brempt moeite om ergens een absolute basispion ...

73
73
‘Lammens kent nieuwe T1 bij Man Utd: verrassing van formaat’

Manchester United besloot om Ruben Amorim de laan uit te sturen na een desastreuze periode. The Red ...

184
184
‘Beerschot gaat hard: drie keer prijs op wintermercato’

De Belgische clubs zijn druk in de weer tijdens de wintermercato. De tweede seizoenshelft staat voor ...

432
432
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

274
274
Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

397
397
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

387
387
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

118
118
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

120
120
Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

508
508
'Radja Nainggolan maakt ophefmakende transfer'

Komend weekend trekt ook de Challenger Pro League zich weer op gang. In aanloop naar de ...

278
278

Meer sportnieuws