TU: 'Kompany wil JPL-smaakmaker, Barça lanceert Messi-plan'

door
TU: 'Kompany wil JPL-smaakmaker, Barça lanceert Messi-plan'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Vincent Kompany leidde Burnley FC vrijdagavond richting promotie naar de Premier League en zal dus op zoek moeten naar versterking voor volgend seizoen. En daarvoor zou hij opnieuw bij Antwerp FC willen aankloppen. In de zomer plukte hij al Benson Manuel weg op de Bosuil, maar volgens transferwatcher Ekrem Konur heeft hij nu ook zijn zinnen gezet op Vincent Janssen. Al liet de Nederlandse spits onlangs verstaan dat hij niet staat te springen om een nieuwe transfer.



Club Brugge heeft opnieuw aan de langere termijn gewerkt, zo tekende William Simba een nieuw contract. Het duurde een tijdje alvorens de middenvelder zijn draai kon vinden bij Club Nxt, maar in de Promotion Play-Offs groeide hij uit tot een vaste waarde in de basisploeg. Voor die goede prestaties wordt hij nu ook beloond. Zo verlengde hij zijn overeenkomst tot medio 2024. Er werd ook een optie afgesproken om die overeenkomst met nog een jaar te verlengen.



Ook AA Gent heeft met Benjamin Melkebeke een jong talent vastgelegd. De 17-jarige jeugd-international speelt al sinds zijn zevende voor Gent. Een rasecht jeugdproduct dus, dat nu ook zijn eerste profcontract bij de Buffalo's heeft getekend. Melkebeke speelt doorgaans als (controlerende) middenvelder en wordt via de clubkanalen alvast vergeleken met sterkhouder Julien De Sart.

BUITENLAND
FC Barcelona blijft concreet werk maken van de terugkeer van Lionel Messi. SPORT weet namelijk dat de club een plan opgesteld heeft dat de komst van de Argentijn financieel mogelijk moet maken. Daarbij zouden de uitgaven zwaar verminderd moeten worden, onder meer door loonsverlagingen. Volgende week zou de club het plan met La Liga bespreken en als dat groen licht geeft, zou Barça de onderhandelingen met Messi zelf ook opstarten.



Volgens L’Equipe wil Paris Saint-Germain in de komende zomermercato alvast een stevige kwaliteitsinjectie doorvoeren met de komst van Jude Bellingham. De metronoom van Borussia Dortmund moet wel zo'n 150 miljoen euro kosten. Daarnaast willen de Parijzenaars in elke linie vers bloed halen, met als ultiem doel om eindelijk de Champions League te winnen. Tegelijkertijd moet ook Kylian Mbappe overtuigd worden van een verlengd verblijf in Parijs.



Josko Gvardiol speelde een geweldig WK en kwam zo op het lijstje terecht van heel wat Europese topclubs. Die zullen wel diep in de buidel moeten tasten. RB Leipzig zou naar verluidt meer dan 100 miljoen euro willen voor zijn sterkhouder. Volgens TalkSport is Real Madrid het meest geïnteresseerd om Gvardiol over te nemen. Ook Chelsea en Manchester United liggen op de loer.

LEES OOK: Messi schrijft geschiedenis en houdt Belg van titel

Janssen is momenteel de beste diepe spits in de JPL ...

Meest recent

Club Brugge-bestuur met grond gelijk gemaakt: "Shame on you!"

Club Brugge maakte zopas het vertrek van Nicky Hayen bekend. Die werd ontslagen na een 3 op 12. Ivan ...

238
238
Scherpen geeft grote Champions League-ambitie Union prijs

Union SG maakt zich klaar voor de Champions League-topper tegen Olympique Marseille. De Belgische ...

5
5
Enorme bom! Club Brugge ontslaat Hayen en haalt Leko in huis

En bom uit Brugge: Nicky Hayen is zopas ontslagen bij Club Brugge. Ivan Leko volgt hem op. Een zeer ...

542
542
Afgang van Anderlecht: data zorgen voor opvallende schets

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van KVC Westerlo. Paars-Wit was nergens en dat gedurende de hele ...

71
71
Verrast Garcia met WK-selectie voor Genkie?

Bij KRC Genk loopt heel wat talent rond. De Limburgers hopen dat een aantal spelers van hen mogen ...

70
70
Union SG ruikt nieuwe stunt: "Wereldklasse!"

Union SG heeft alweer heel erg verrast in de Champions League. Ze wonnen op het veld van PSV en ...

54
54
Club Brugge wacht af: Duits of Italiaans international?

Bij Club Brugge zijn ze best tevreden over de ontwikkeling van aanwinst Nicolo Tresoldi. Het is soms ...

99
99
Waarom zeperd plots een 'zegen' kan zijn voor Hasi

RSC Anderlecht likt zijn wonden na de afgang tegen KVC Westerlo. De voetjes staan weer ...

130
130
Zetterberg kapot van overlijden De Boeck: "Hij was mentaal héél erg sterk"

Het Belgische voetbal werd deze ochtend wakker met een enorme kater. Glen De Boeck liet op amper ...

0
0
Domper voor Duivels? Verloren talent vierde in globale ranking

De Rode Duivels zullen zich de komende maanden klaarstomen voor het WK. Rudi Garcia zal daarbij ...

51
51
Pijnpunt Club blootgelegd: "Echt onbegrijpelijk"

Club Brugge is de laatste weken in een stevige dip beland. De nederlaag op Anderlecht zette een ...

276
276
Westerlo ontdekt nieuwe parel: "Kanté van de Kempen"

Westerlo heeft zondag de geschiedenis een beetje doen herleven in 't Kuipje. 25 jaar geleden waren ...

37
37
'Alonso al op kapblok: Real heeft 2 toptrainers in vizier'

Real Madrid beleefde zondag een bijzonder pijnlijke avond tegen Celta Vigo. Het ging in het eigen ...

138
138
Nieuwe tik: Club Brugge moet sterkhouder weken missen

Club Brugge ging zondag pijnlijk met 3-2 onderuit tegen STVV en moet zich stilaan gaan bezinnen. ...

250
250
Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

127
127
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

143
143
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

254
254
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

98
98
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

419
419
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

321
321
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

626
626
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

125
125
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

342
342
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

203
203
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

358
358

Meer sportnieuws