TU: 'Kompany wil JPL-smaakmaker, Barça lanceert Messi-plan'

door
TU: 'Kompany wil JPL-smaakmaker, Barça lanceert Messi-plan'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Vincent Kompany leidde Burnley FC vrijdagavond richting promotie naar de Premier League en zal dus op zoek moeten naar versterking voor volgend seizoen. En daarvoor zou hij opnieuw bij Antwerp FC willen aankloppen. In de zomer plukte hij al Benson Manuel weg op de Bosuil, maar volgens transferwatcher Ekrem Konur heeft hij nu ook zijn zinnen gezet op Vincent Janssen. Al liet de Nederlandse spits onlangs verstaan dat hij niet staat te springen om een nieuwe transfer.



Club Brugge heeft opnieuw aan de langere termijn gewerkt, zo tekende William Simba een nieuw contract. Het duurde een tijdje alvorens de middenvelder zijn draai kon vinden bij Club Nxt, maar in de Promotion Play-Offs groeide hij uit tot een vaste waarde in de basisploeg. Voor die goede prestaties wordt hij nu ook beloond. Zo verlengde hij zijn overeenkomst tot medio 2024. Er werd ook een optie afgesproken om die overeenkomst met nog een jaar te verlengen.



Ook AA Gent heeft met Benjamin Melkebeke een jong talent vastgelegd. De 17-jarige jeugd-international speelt al sinds zijn zevende voor Gent. Een rasecht jeugdproduct dus, dat nu ook zijn eerste profcontract bij de Buffalo's heeft getekend. Melkebeke speelt doorgaans als (controlerende) middenvelder en wordt via de clubkanalen alvast vergeleken met sterkhouder Julien De Sart.

BUITENLAND
FC Barcelona blijft concreet werk maken van de terugkeer van Lionel Messi. SPORT weet namelijk dat de club een plan opgesteld heeft dat de komst van de Argentijn financieel mogelijk moet maken. Daarbij zouden de uitgaven zwaar verminderd moeten worden, onder meer door loonsverlagingen. Volgende week zou de club het plan met La Liga bespreken en als dat groen licht geeft, zou Barça de onderhandelingen met Messi zelf ook opstarten.



Volgens L’Equipe wil Paris Saint-Germain in de komende zomermercato alvast een stevige kwaliteitsinjectie doorvoeren met de komst van Jude Bellingham. De metronoom van Borussia Dortmund moet wel zo'n 150 miljoen euro kosten. Daarnaast willen de Parijzenaars in elke linie vers bloed halen, met als ultiem doel om eindelijk de Champions League te winnen. Tegelijkertijd moet ook Kylian Mbappe overtuigd worden van een verlengd verblijf in Parijs.



Josko Gvardiol speelde een geweldig WK en kwam zo op het lijstje terecht van heel wat Europese topclubs. Die zullen wel diep in de buidel moeten tasten. RB Leipzig zou naar verluidt meer dan 100 miljoen euro willen voor zijn sterkhouder. Volgens TalkSport is Real Madrid het meest geïnteresseerd om Gvardiol over te nemen. Ook Chelsea en Manchester United liggen op de loer.

LEES OOK: ‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

Janssen is momenteel de beste diepe spits in de JPL ...

Meest recent

‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

218
218
Charai maakt brandhout van zijn team: "Echt slecht"

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

10
10
'Renard weg? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

165
165
Akin verrast: "Hij wilde niet meer spelen voor Beerschot"

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

67
67
Vrancken vol lof: "De beste in de Jupiler Pro League"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

55
55
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

122
122
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

71
71
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

46
46
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

203
203
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

118
118
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

167
167
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

219
219
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

297
297
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

17
17
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

412
412
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

56
56
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

194
194
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

311
311
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

67
67
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

207
207
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

264
264
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

140
140
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

167
167
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

79
79
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

544
544

Meer sportnieuws