TU: 'Kompany wil JPL-smaakmaker, Barça lanceert Messi-plan'

door
TU: 'Kompany wil JPL-smaakmaker, Barça lanceert Messi-plan'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Vincent Kompany leidde Burnley FC vrijdagavond richting promotie naar de Premier League en zal dus op zoek moeten naar versterking voor volgend seizoen. En daarvoor zou hij opnieuw bij Antwerp FC willen aankloppen. In de zomer plukte hij al Benson Manuel weg op de Bosuil, maar volgens transferwatcher Ekrem Konur heeft hij nu ook zijn zinnen gezet op Vincent Janssen. Al liet de Nederlandse spits onlangs verstaan dat hij niet staat te springen om een nieuwe transfer.



Club Brugge heeft opnieuw aan de langere termijn gewerkt, zo tekende William Simba een nieuw contract. Het duurde een tijdje alvorens de middenvelder zijn draai kon vinden bij Club Nxt, maar in de Promotion Play-Offs groeide hij uit tot een vaste waarde in de basisploeg. Voor die goede prestaties wordt hij nu ook beloond. Zo verlengde hij zijn overeenkomst tot medio 2024. Er werd ook een optie afgesproken om die overeenkomst met nog een jaar te verlengen.



Ook AA Gent heeft met Benjamin Melkebeke een jong talent vastgelegd. De 17-jarige jeugd-international speelt al sinds zijn zevende voor Gent. Een rasecht jeugdproduct dus, dat nu ook zijn eerste profcontract bij de Buffalo's heeft getekend. Melkebeke speelt doorgaans als (controlerende) middenvelder en wordt via de clubkanalen alvast vergeleken met sterkhouder Julien De Sart.

BUITENLAND
FC Barcelona blijft concreet werk maken van de terugkeer van Lionel Messi. SPORT weet namelijk dat de club een plan opgesteld heeft dat de komst van de Argentijn financieel mogelijk moet maken. Daarbij zouden de uitgaven zwaar verminderd moeten worden, onder meer door loonsverlagingen. Volgende week zou de club het plan met La Liga bespreken en als dat groen licht geeft, zou Barça de onderhandelingen met Messi zelf ook opstarten.



Volgens L’Equipe wil Paris Saint-Germain in de komende zomermercato alvast een stevige kwaliteitsinjectie doorvoeren met de komst van Jude Bellingham. De metronoom van Borussia Dortmund moet wel zo'n 150 miljoen euro kosten. Daarnaast willen de Parijzenaars in elke linie vers bloed halen, met als ultiem doel om eindelijk de Champions League te winnen. Tegelijkertijd moet ook Kylian Mbappe overtuigd worden van een verlengd verblijf in Parijs.



Josko Gvardiol speelde een geweldig WK en kwam zo op het lijstje terecht van heel wat Europese topclubs. Die zullen wel diep in de buidel moeten tasten. RB Leipzig zou naar verluidt meer dan 100 miljoen euro willen voor zijn sterkhouder. Volgens TalkSport is Real Madrid het meest geïnteresseerd om Gvardiol over te nemen. Ook Chelsea en Manchester United liggen op de loer.

LEES OOK: Cuypers grote schlemiel ondanks dubbelslag, Messi gaat KO

Janssen is momenteel de beste diepe spits in de JPL ...

Meest recent

'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

23
23
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

44
44
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

79
79
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

70
70
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

422
422
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

111
111
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

103
103
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

470
470
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

375
375
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

120
120
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

223
223
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

693
693
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

323
323
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

217
217
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

59
59
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

35
35
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

254
254
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

90
90
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

549
549
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

199
199
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

195
195
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

41
41
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

428
428
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

412
412
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

316
316

Meer sportnieuws