TU: 'Kompany wil JPL-smaakmaker, Barça lanceert Messi-plan'

352 stemmen
TU: 'Kompany wil JPL-smaakmaker, Barça lanceert Messi-plan'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Vincent Kompany leidde Burnley FC vrijdagavond richting promotie naar de Premier League en zal dus op zoek moeten naar versterking voor volgend seizoen. En daarvoor zou hij opnieuw bij Antwerp FC willen aankloppen. In de zomer plukte hij al Benson Manuel weg op de Bosuil, maar volgens transferwatcher Ekrem Konur heeft hij nu ook zijn zinnen gezet op Vincent Janssen. Al liet de Nederlandse spits onlangs verstaan dat hij niet staat te springen om een nieuwe transfer.



Club Brugge heeft opnieuw aan de langere termijn gewerkt, zo tekende William Simba een nieuw contract. Het duurde een tijdje alvorens de middenvelder zijn draai kon vinden bij Club Nxt, maar in de Promotion Play-Offs groeide hij uit tot een vaste waarde in de basisploeg. Voor die goede prestaties wordt hij nu ook beloond. Zo verlengde hij zijn overeenkomst tot medio 2024. Er werd ook een optie afgesproken om die overeenkomst met nog een jaar te verlengen.



Ook AA Gent heeft met Benjamin Melkebeke een jong talent vastgelegd. De 17-jarige jeugd-international speelt al sinds zijn zevende voor Gent. Een rasecht jeugdproduct dus, dat nu ook zijn eerste profcontract bij de Buffalo's heeft getekend. Melkebeke speelt doorgaans als (controlerende) middenvelder en wordt via de clubkanalen alvast vergeleken met sterkhouder Julien De Sart.

BUITENLAND
FC Barcelona blijft concreet werk maken van de terugkeer van Lionel Messi. SPORT weet namelijk dat de club een plan opgesteld heeft dat de komst van de Argentijn financieel mogelijk moet maken. Daarbij zouden de uitgaven zwaar verminderd moeten worden, onder meer door loonsverlagingen. Volgende week zou de club het plan met La Liga bespreken en als dat groen licht geeft, zou Barça de onderhandelingen met Messi zelf ook opstarten.



Volgens L’Equipe wil Paris Saint-Germain in de komende zomermercato alvast een stevige kwaliteitsinjectie doorvoeren met de komst van Jude Bellingham. De metronoom van Borussia Dortmund moet wel zo'n 150 miljoen euro kosten. Daarnaast willen de Parijzenaars in elke linie vers bloed halen, met als ultiem doel om eindelijk de Champions League te winnen. Tegelijkertijd moet ook Kylian Mbappe overtuigd worden van een verlengd verblijf in Parijs.



Josko Gvardiol speelde een geweldig WK en kwam zo op het lijstje terecht van heel wat Europese topclubs. Die zullen wel diep in de buidel moeten tasten. RB Leipzig zou naar verluidt meer dan 100 miljoen euro willen voor zijn sterkhouder. Volgens TalkSport is Real Madrid het meest geïnteresseerd om Gvardiol over te nemen. Ook Chelsea en Manchester United liggen op de loer.

LEES OOK: Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Janssen is momenteel de beste diepe spits in de JPL ...

Meest recent

Courtois over nieuwe coach Mourinho: "We hadden aanvaringen"

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

8
8
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

28
28
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

127
127
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

59
59
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

32
32
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

347
347
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

163
163
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

93
93
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

96
96
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

150
150
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

443
443
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

128
128
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

137
137
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

184
184
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

228
228
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

234
234
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

71
71
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

187
187
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

297
297
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

432
432
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

87
87
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

550
550
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

90
90
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

482
482
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

678
678

Meer sportnieuws