Crisis bij PSG: Galtier pakt bestuur en spelers hard aan

165 stemmen
Crisis bij PSG: Galtier pakt bestuur en spelers hard aan

Het stormt de laatste weken in Parijs. In zowat alle geledingen van de club lijkt het scheef te zitten, maar toch vooral op het veld. De uitschakeling door Bayern in de achtste finales van de Champions League kwam hard aan en ook in de Ligue 1 liet het van zijn pluimen met een schamele nul op zes. Daardoor lijkt trainer Christophe Galtier op de wip te zitten.


Er wordt al druk gespeculeerd over wie hem zal gaan vervangen, maar Galtier lijkt zich niet zomaar opzij te zullen laten schuiven. Op zijn persconferentie in de aanloop naar de cruciale match van zaterdag in Nice was hij bijzonder scherp. "Veel veranderingen kan ik niet doen, want er is geen concurrentie. Ik kan mijn spelers niet zeggen dat ze uit de ploeg zullen vliegen als ze zo verder doen en dat weten die jongens ook", verklaarde hij.

Het is een duidelijke sneer naar het bestuur, dat een zeer onevenwichtige kern samenstelde. Voorin is de 20-jarige Ekitike het enige alternatief voor vedetten Messi, Mbappé en Neymar, terwijl er ook achterin weinig opties zijn. Daardoor moest Galtier de voorbije weken teruggrijpen naar piepkuikens als Zaïre-Emery (17), Bitshiabu (17), Pembélé (20) en Gharbi (18).

MATIG
Maar dat betekent niet dat Galtier zijn spelers van elke verantwoordelijkheid ontheft. "In elke linie moet het beter. We slikken veel te veel tegendoelpunten. Als het aankomt op verdedigen in blok, zijn we maar een matige ploeg", klonk het hard. "En we slagen er ook niet in om veel kansen te creëren. Iedereen moet meer doen om een beter evenwicht in de ploeg te krijgen." 

LEES OOK: ‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Valt Galtier veel te verwijten?

Meest recent

Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

54
54
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

7
7
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

44
44
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

49
49
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

52
52
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

80
80
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

145
145
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

251
251
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

261
261
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

185
185
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

326
326
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

125
125
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

587
587
Standard heeft weer beet: oude bekende keert terug

Standard is bezig aan een zeer opvallende zomermercato. De Rouches willen volgend seizoen weer ...

86
86
'Westerlo blijft cashen: 8 miljoen voor duo'

Het belooft bij Westerlo een zeer drukke transferzomer te drukken. In eerste instantie lijken de ...

59
59
Vitor Bruno spreekt eerste keer na intrede bij Anderlecht

Anderlecht heeft lang geduld moeten oefenen, maar heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

339
339
Beerschot kondigt uitgaande 'toptransfer' aan

Beerschot greep afgelopen seizoen maar net naast een directe terugkeer in de Jupiler Pro League en ...

60
60
'Bakayoko maakt zeer verrassende transfer'

In de WK-selectie van de Rode Duivels koos Rudi Garcia voor Jérémy Doku, Leandro ...

141
141
'Westerlo op een zucht van nieuwe miljoenendeal'

Westerlo boerde de voorbije jaren al zeer goed op de transfermarkt. Ze wisten vooral hun spitsen ...

37
37
Veronique De Kock en Ronaldo serveren bloedheet spektakel

Véronique De Kock heeft een verhaal opgediept waar veel mensen alleen maar van kunnen dromen. ...

97
97
'Beveren baalt: smaakmaker trekt naar Bundesliga'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

145
145
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft eindelijk coach, Vossen vindt club'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

124
124
‘Mandela Keita staat voor zomerse monstertransfer’

Mandela Keita speelde in het verleden bij Royal Antwerp FC, maar afgelopen seizoen maakte de ...

182
182
Pal tijdens het WK: Gert Verheyen slaat totaal andere weg in

Terwijl miljoenen kijkers hem wekelijks aan het werk zien als analist tijdens het WK, is Gert ...

223
223
‘Victor Bruno tweede keus: Anderlecht greep naast deze T1’

Victor Bruno werd officieel voorgesteld als de nieuwe hoofdtrainer van RSC Anderlecht. De Portugees ...

554
554

Meer sportnieuws