'Franse en Spaanse clubs azen op Belgische revelatie'

222 stemmen
'Franse en Spaanse clubs azen op Belgische revelatie'

De voorbije interlandperiode toonde aan dat er nog heel wat Belgisch talent zit aan te komen met sterke prestaties van de verjongde Rode Duivels in Zweden en Duitsland. En dat terwijl niet eens al die aanstormende jongeren de kleuren van ons land zullen verdedigen. Zo kozen een aantal landgenoten recent bijvoorbeeld voor Marokko.


Op het WK telde de halvefinalist met Selim Amallah, Ilias Chair, Bilal El Khannouss en Anass Zaroury nog vier spelers in zijn selectie die in België opgegroeid en gevormd zijn. Voor de oefeninterlands tegen Brazilië en Peru in maart kwamen daar nog twee nieuwe namen bij, want ook Ibrahim Salah en Benjamin Bouchouari vierden hun eerste selectie. Die laatste is in ons land misschien niet zo bekend.

Bouchouari werd immers geboren in Borgerhout en speelde in de jeugd voor onder meer Anderlecht, Genk en KV Mechelen. Zijn oom is ex-Standard-speler Hakim Bouchouari en hij is de neef van Mohamed Bouchouari, dit seizoen door Anderlecht verhuurd aan FC Emmen. Hij voltooide zijn opleiding echter in Nederland en brak door als prof bij Roda JC. Dat verruilde hij vorige zomer voor Saint-Etienne, waar hij hoge ogen gooit in de Franse Ligue 2. Het leverde de 21-jarige middenvelder niet alleen een eerste selectie voor Marokko op, maar ook heel wat interesse.

STAP HOGEROP
Foot Mercato weet dat Bouchouari in de zomer immers een fraaie stap hogerop zou kunnen zetten. Verschillende teams uit de Ligue 1 en uit La Liga zouden zijn prestaties immers op de voet volgen. Aangezien Saint-Etienne geen kans meer maakt op promotie, lijkt een transfer daardoor zeer waarschijnlijk. 

Jammer dat hij nooit in België een kans kreeg?

Meest recent

'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

22
22
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

69
69
Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

België moet flink aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. De volgende ronde moét gehaald worden, ...

42
42
Broos schrijft geschiedenis: "Een van mooiste momenten ooit"

Hugo Broos is voor eeuwig en altijd een held in Zuid-Afrika. Hij loodste hen naar de volgende ronde ...

44
44
Rel rond De Bruyne loert alweer om de hoek bij Rode Duivels

Kevin De Bruyne leek bij de Rode Duivels weer plezier gevonden te hebben. Maar na twee WK-matchen ...

125
125
Verschueren met straffe update over De Cat én transfers

Michael Verschueren, voorzitter van RSC Anderlecht, vertoeft momenteel op het WK. Hij zat daar samen ...

459
459
Defour pakt uit met gewaagde Rode Duivels-voorspelling

De Rode Duivels spelen zaterdagochtend een cruciaal duel tegen Nieuw-Zeeland. Winnen en de volgende ...

73
73
Anderlecht heeft WK-revelatie: "35 miljoen euro!"

RSC Anderlecht heeft een aantal spelers rondlopen op het WK en de Brusselaars volgen uiteraard hun ...

198
198
Hugo Broos zorgt voor dé WK-stunt, Neymar in tranen

Hugo Broos heeft voor dé stunt tot dusver gezorgd op het WK. Zuid-Afrika won verrassend ...

130
130
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

72
72
Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

66
66
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

191
191
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

642
642
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

53
53
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

68
68
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

440
440
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

458
458
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

571
571
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

1085
1085
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

126
126
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

568
568
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

114
114
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

152
152
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

117
117
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

168
168

Meer sportnieuws