'Franse en Spaanse clubs azen op Belgische revelatie'

222 stemmen
'Franse en Spaanse clubs azen op Belgische revelatie'

De voorbije interlandperiode toonde aan dat er nog heel wat Belgisch talent zit aan te komen met sterke prestaties van de verjongde Rode Duivels in Zweden en Duitsland. En dat terwijl niet eens al die aanstormende jongeren de kleuren van ons land zullen verdedigen. Zo kozen een aantal landgenoten recent bijvoorbeeld voor Marokko.


Op het WK telde de halvefinalist met Selim Amallah, Ilias Chair, Bilal El Khannouss en Anass Zaroury nog vier spelers in zijn selectie die in België opgegroeid en gevormd zijn. Voor de oefeninterlands tegen Brazilië en Peru in maart kwamen daar nog twee nieuwe namen bij, want ook Ibrahim Salah en Benjamin Bouchouari vierden hun eerste selectie. Die laatste is in ons land misschien niet zo bekend.

Bouchouari werd immers geboren in Borgerhout en speelde in de jeugd voor onder meer Anderlecht, Genk en KV Mechelen. Zijn oom is ex-Standard-speler Hakim Bouchouari en hij is de neef van Mohamed Bouchouari, dit seizoen door Anderlecht verhuurd aan FC Emmen. Hij voltooide zijn opleiding echter in Nederland en brak door als prof bij Roda JC. Dat verruilde hij vorige zomer voor Saint-Etienne, waar hij hoge ogen gooit in de Franse Ligue 2. Het leverde de 21-jarige middenvelder niet alleen een eerste selectie voor Marokko op, maar ook heel wat interesse.

STAP HOGEROP
Foot Mercato weet dat Bouchouari in de zomer immers een fraaie stap hogerop zou kunnen zetten. Verschillende teams uit de Ligue 1 en uit La Liga zouden zijn prestaties immers op de voet volgen. Aangezien Saint-Etienne geen kans meer maakt op promotie, lijkt een transfer daardoor zeer waarschijnlijk. 

Jammer dat hij nooit in België een kans kreeg?

Meest recent

Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

6
6
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

56
56
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

63
63
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

12
12
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

17
17
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

85
85
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

163
163
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

44
44
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

149
149
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

31
31
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

158
158
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

255
255
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

97
97
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

385
385
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

529
529
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

142
142
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

216
216
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

290
290
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

162
162
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

287
287
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

559
559
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

158
158
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

168
168
Ook De Bruyne ontsnapt niet aan kritiek na Egypte

De analisten keuvelen rustig door na het 1-1 gelijkspel van de Belgen tegen Egypte. Het WK is aldus ...

162
162
Duivels wapen staat op: “WK-tegenstanders huiveren”

Ondanks het gelijkspel van België tegen Egypte zou de sfeer in het Duivelse kamp nog goed zijn. ...

164
164

Meer sportnieuws