'Franse en Spaanse clubs azen op Belgische revelatie'

door
'Franse en Spaanse clubs azen op Belgische revelatie'

De voorbije interlandperiode toonde aan dat er nog heel wat Belgisch talent zit aan te komen met sterke prestaties van de verjongde Rode Duivels in Zweden en Duitsland. En dat terwijl niet eens al die aanstormende jongeren de kleuren van ons land zullen verdedigen. Zo kozen een aantal landgenoten recent bijvoorbeeld voor Marokko.


Op het WK telde de halvefinalist met Selim Amallah, Ilias Chair, Bilal El Khannouss en Anass Zaroury nog vier spelers in zijn selectie die in België opgegroeid en gevormd zijn. Voor de oefeninterlands tegen Brazilië en Peru in maart kwamen daar nog twee nieuwe namen bij, want ook Ibrahim Salah en Benjamin Bouchouari vierden hun eerste selectie. Die laatste is in ons land misschien niet zo bekend.

Bouchouari werd immers geboren in Borgerhout en speelde in de jeugd voor onder meer Anderlecht, Genk en KV Mechelen. Zijn oom is ex-Standard-speler Hakim Bouchouari en hij is de neef van Mohamed Bouchouari, dit seizoen door Anderlecht verhuurd aan FC Emmen. Hij voltooide zijn opleiding echter in Nederland en brak door als prof bij Roda JC. Dat verruilde hij vorige zomer voor Saint-Etienne, waar hij hoge ogen gooit in de Franse Ligue 2. Het leverde de 21-jarige middenvelder niet alleen een eerste selectie voor Marokko op, maar ook heel wat interesse.

STAP HOGEROP
Foot Mercato weet dat Bouchouari in de zomer immers een fraaie stap hogerop zou kunnen zetten. Verschillende teams uit de Ligue 1 en uit La Liga zouden zijn prestaties immers op de voet volgen. Aangezien Saint-Etienne geen kans meer maakt op promotie, lijkt een transfer daardoor zeer waarschijnlijk. 

Jammer dat hij nooit in België een kans kreeg?

Meest recent

Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

12
12
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

56
56
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

53
53
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

33
33
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

83
83
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

119
119
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

187
187
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

71
71
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

418
418
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

126
126
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

150
150
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

288
288
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

135
135
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

133
133
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

72
72
'Anderlecht schuwt risico's: comeback uitgesteld?'

De zenuwen staan strakgespannen in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht zondag AA Gent ontvangt. Mits ...

109
109
Leko hakt knopen door: vier wissels bij Club Brugge

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij STVV, waar het de kloof met de nummer drie in de stand kan ...

317
317
Taravel spuwt gal over Tzolis-relletje: "Onacceptabel"

Op de eerste speeldag van de play-offs won Club Brugge met 4-2 de topper tegen RSC Anderlecht. ...

239
239
Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

158
158
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

130
130
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

168
168
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

252
252
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

36
36
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

176
176
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0

Meer sportnieuws