'Franse en Spaanse clubs azen op Belgische revelatie'

222 stemmen
'Franse en Spaanse clubs azen op Belgische revelatie'

De voorbije interlandperiode toonde aan dat er nog heel wat Belgisch talent zit aan te komen met sterke prestaties van de verjongde Rode Duivels in Zweden en Duitsland. En dat terwijl niet eens al die aanstormende jongeren de kleuren van ons land zullen verdedigen. Zo kozen een aantal landgenoten recent bijvoorbeeld voor Marokko.


Op het WK telde de halvefinalist met Selim Amallah, Ilias Chair, Bilal El Khannouss en Anass Zaroury nog vier spelers in zijn selectie die in België opgegroeid en gevormd zijn. Voor de oefeninterlands tegen Brazilië en Peru in maart kwamen daar nog twee nieuwe namen bij, want ook Ibrahim Salah en Benjamin Bouchouari vierden hun eerste selectie. Die laatste is in ons land misschien niet zo bekend.

Bouchouari werd immers geboren in Borgerhout en speelde in de jeugd voor onder meer Anderlecht, Genk en KV Mechelen. Zijn oom is ex-Standard-speler Hakim Bouchouari en hij is de neef van Mohamed Bouchouari, dit seizoen door Anderlecht verhuurd aan FC Emmen. Hij voltooide zijn opleiding echter in Nederland en brak door als prof bij Roda JC. Dat verruilde hij vorige zomer voor Saint-Etienne, waar hij hoge ogen gooit in de Franse Ligue 2. Het leverde de 21-jarige middenvelder niet alleen een eerste selectie voor Marokko op, maar ook heel wat interesse.

STAP HOGEROP
Foot Mercato weet dat Bouchouari in de zomer immers een fraaie stap hogerop zou kunnen zetten. Verschillende teams uit de Ligue 1 en uit La Liga zouden zijn prestaties immers op de voet volgen. Aangezien Saint-Etienne geen kans meer maakt op promotie, lijkt een transfer daardoor zeer waarschijnlijk. 

LEES OOK: ‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Jammer dat hij nooit in België een kans kreeg?

Meest recent

De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

90
90
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

15
15
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

47
47
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

29
29
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

106
106
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

117
117
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

27
27
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

46
46
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

56
56
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

278
278
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

157
157
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

44
44
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

212
212
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

142
142
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

140
140
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

91
91
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

427
427
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

334
334
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

133
133
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

136
136
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

97
97
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

34
34
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

165
165
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

200
200
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

42
42

Meer sportnieuws