'Franse en Spaanse clubs azen op Belgische revelatie'

222 stemmen
'Franse en Spaanse clubs azen op Belgische revelatie'

De voorbije interlandperiode toonde aan dat er nog heel wat Belgisch talent zit aan te komen met sterke prestaties van de verjongde Rode Duivels in Zweden en Duitsland. En dat terwijl niet eens al die aanstormende jongeren de kleuren van ons land zullen verdedigen. Zo kozen een aantal landgenoten recent bijvoorbeeld voor Marokko.


Op het WK telde de halvefinalist met Selim Amallah, Ilias Chair, Bilal El Khannouss en Anass Zaroury nog vier spelers in zijn selectie die in België opgegroeid en gevormd zijn. Voor de oefeninterlands tegen Brazilië en Peru in maart kwamen daar nog twee nieuwe namen bij, want ook Ibrahim Salah en Benjamin Bouchouari vierden hun eerste selectie. Die laatste is in ons land misschien niet zo bekend.

Bouchouari werd immers geboren in Borgerhout en speelde in de jeugd voor onder meer Anderlecht, Genk en KV Mechelen. Zijn oom is ex-Standard-speler Hakim Bouchouari en hij is de neef van Mohamed Bouchouari, dit seizoen door Anderlecht verhuurd aan FC Emmen. Hij voltooide zijn opleiding echter in Nederland en brak door als prof bij Roda JC. Dat verruilde hij vorige zomer voor Saint-Etienne, waar hij hoge ogen gooit in de Franse Ligue 2. Het leverde de 21-jarige middenvelder niet alleen een eerste selectie voor Marokko op, maar ook heel wat interesse.

STAP HOGEROP
Foot Mercato weet dat Bouchouari in de zomer immers een fraaie stap hogerop zou kunnen zetten. Verschillende teams uit de Ligue 1 en uit La Liga zouden zijn prestaties immers op de voet volgen. Aangezien Saint-Etienne geen kans meer maakt op promotie, lijkt een transfer daardoor zeer waarschijnlijk. 

Jammer dat hij nooit in België een kans kreeg?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

19
19
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

90
90
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

41
41
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

40
40
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

231
231
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

134
134
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

189
189
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

76
76
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

145
145
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

283
283
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

160
160
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

149
149
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

206
206
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

774
774
Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

164
164
'Tzolis krijgt monstertransfer: Club pakt waanzinnige som'

Club Brugge zal in de zomermaanden afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Ook een vertrek ...

597
597
Anderlecht bibbert en beeft: gigantisch horror-scenario

RSC Anderlecht incasseerde donderdag een zoveelste sportieve uppercut met de nederlaag in de ...

584
584
Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

379
379
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

268
268
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

230
230
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

70
70
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

81
81
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

284
284
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

67
67
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

318
318

Meer sportnieuws