'Dubbele transferfout bezorgt Club financiële kater'

door
'Dubbele transferfout bezorgt Club financiële kater'

Ondanks de tegenvallende prestaties in eigen land, hield Club Brugge het tijdens de voorbije wintermercato opvallend rustig aan inkomende zijde. Blauw-Zwart liet echter wel verschillende spelers vertrekken. Maar twee van die uitgaande transfer dreigen Club een flinke kater te bezorgen.


De uitredende kampioen nam in januari onder meer afscheid van Cyle Larin. Die werd afgelopen zomer nog transfervrij op de kop getikt, maar kon zich op Jan Breydel onvoldoende doorzetten. Na het WK werd dan ook elders een oplossing gezocht en zo belandde de 27-jarige aanvaller bij het Spaanse Real Valladolid. En dat bleek een goede zet. Bij de huidige nummer 16 uit La Liga heeft Larin de weg naar doel inmiddels terug gevonden. In 8 competitiewedstrijden zit hij bijvoorbeeld aan 5 doelpunten namens de Spanjaarden.

En die goede prestaties blijven niet zonder gevolg. Zo stelt La Dernière Heure dat Valladolid de aankoopoptie in de huurovereenkomst normaal gezien zal lichten. Dat zou Blauw-Zwart zo'n 2 miljoen euro gaan opleveren. Desondanks zou dat geen al te beste zaak zijn voor de West-Vlamingen. Spaanse bronnen beweren immers dat Valladolid de intentie heeft om Larin vervolgens weer met een flinke winst door te verkopen. Er zou alvast interesse heersen. En zo dreigt Club zelf naast een veel hogere transfersom te grijpen.

ONTBOLSTERDE ENGELS
Er werd echter nog een tweede inschattingsfout gemaakt. Blauw-Zwart liet jongeling Arne Engels immers voor de bescheiden som van 100.000 euro naar het Duitse Augsburg vertrekken. En in de Bundesliga wist de 19-jarige helemaal te ontbolsteren. Volgens RTBF bedraagt zijn marktwaarde inmiddels al ruim 3 miljoen euro, dertig maal zoveel dan het bedrag waarvoor Club hem liet vertrekken. Ook hier dreigen de Bruggelingen op termijn dus een financiële kater aan over te houden.

LEES OOK: 'Leko over de rooie: Club haalt speler die hij niet wil'

Met wie maakte Club volgens u de grootste fout?

Meest recent

'Leko over de rooie: Club haalt speler die hij niet wil'

Club Brugge kijkt al volop naar de zomer, maar één transferdossier zorgt nu al voor ...

441
441
Hubert aan zet: Union SG plots met grote zorgen

Union SG neemt het dit weekend op tegen KVC Westerlo. Een verraderlijke verplaatsing, want de ...

11
11
Hazard doet stevige oproep aan Bornauw en Borguet

Onze redactie geeft RSC Anderlecht al maanden de tip om Thorgan Hazard zijn contract open te breken. ...

110
110
Club Brugge in dubio: ‘nieuwe Mechele’ of klaar voor exit?

Bij Club Brugge hebben ze een ruime kern nodig, want ze spelen er jaarlijks mee in drie competities. ...

137
137
AA Gent onder zware druk: is ‘nieuwe beleid’ een succes?

Bij AA Gent stuurden ze vorig jaar Wouter Vrancken de laan uit en moest ook Arnar Vidarsson zijn ...

56
56
Anderlecht leert zijn les: nieuwe aanpak dringt zich op

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren heel veel spelers. Vanuit RSCA Futures zagen ze een ...

185
185
Mazzu haalt keihard uit na afstraffing

OH Leuven had ongetwijeld gehoopt om te kunnen stunten op Anderlecht en zo op zijn minst voorlopig ...

133
133
Kranten zien nieuwe ontdekking bij Anderlecht

Anderlecht lijkt zaterdagavond zijn plaats in de top zes verzekerd te hebben. Het breidde de kloof ...

355
355
RWDM sluit nog opmerkelijke transferdeal met topclub

De wintermercato is in België intussen al bijna een maand gesloten, maar toch valt er nog ...

36
36
Oosting draagt zege op aan 2 spelers en looft matchwinnaar

Antwerp heeft na enkele moeilijke weken zaterdag nog eens de drie punten weten te pakken. Het boekte ...

112
112
Na OHL-knal slaat Anderlecht genadeloos terug in Lotto Park

Na een dreun van jewelste in de openingsfase had het er even alle schijn van dat het opnieuw een ...

145
145
Conte spreekt grote hoop uit voor Lukaku én De Bruyne

Romelu Lukaku zal hopen dat hij zaterdagavond zijn comeback eindelijk helemaal ingezet heeft. De ...

46
46
Antwerp droomt weer van PO1: "Als we drie keer winnen..."

Antwerp was sinds de winterstop weer op de sukkel en moest na een drie op achttien weer angstvallig ...

119
119
Futures halen Club NXT door gehaktmolen, Lierse recht rug

In de Challenger Pro League hebben de Futures van Anderlecht de mini-topper eenvoudig naar hun hand ...

150
150
Vrancken ziet pijnpunt STVV: "Eerste keer dat ik dat zie"

STVV was de voorbije weken amper af te stoppen, maar zaterdag zijn de Kanaries toch nog eens ...

107
107
'Club Brugge laat oog vallen op Senegalese parel'

Club Brugge bleef tijdens de wintermercato verrassend stil, maar komende zomer mogen we weer de ...

170
170
Lukaku kan tranen niet bedwingen: "Ik was dood"

Romelu Lukaku is zaterdag eindelijk nog eens beslissend kunnen zijn voor Napoli. De titelverdediger ...

97
97
Bayern wint bewogen kraker, zuinige zege Man City

Vincent Kompany lijkt met Bayern München stilaan helemaal af te stevenen op een tweede titel op ...

40
40
Antwerp maakt einde aan zegereeks van STVV

De straffe zegereeks van STVV is zaterdagavond geëindigd. De Kanaries hadden de koppositie ...

96
96
Hij is terug! Lukaku schenkt Napoli op valreep de zege

Na zijn maandenlange afwezigheid had Romelu Lukaku het de laatste weken lastig om weer zijn stempel ...

56
56
‘Nieuwe TD schokt Anderlecht: meteen grote opschudding’

Anderlecht zoekt een nieuwe sportieve baas, maar de piste die nu op tafel ligt, zorgt meteen voor ...

204
204
Opstellingen Anderlecht-OHL, hoog bezoek in Lotto Park

RSC Anderlecht werkt zaterdagavond een belangrijke thuiswedstrijd tegen OH Leuven af. Voor de ...

35
35
'Miljoenentransfer Sabbe: Club Brugge hakt knoop door'

Met de goede campagne in de Champions League wisten verschillende spelers van Club Brugge zich in de ...

593
593
Beveren draaft door: parel Brüls brengt titel stap dichter

Het promotieticket mag dan al binnen zijn, de honger bij SK Beveren is nog lang niet gestild. De ...

72
72
Titelstatement Barça na hattrick Yamal, Liverpool haalt uit

In de Spaanse titelstrijd heeft FC Barcelona zaterdag een statement gemaakt. De La Liga-koploper won ...

45
45

Meer sportnieuws