Vanaken-blunder bij Club Brugge? "Verkeerde verkocht"

1971 stemmen
Vanaken-blunder bij Club Brugge?

Club Brugge blijft voorlopig kans behouden op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar ongeacht de uitkomst van de strijd om de vierde plaats is het seizoen van Blauw-Zwart in eigen land mislukt. En daarvoor moeten bepaalde spelers ook individueel de hand voor in de boezem steken. Hans Vanaken bijvoorbeeld.


Met 9 goals en 5 assists in 42 wedstrijden tot dusver, is de draaischijf op het middenveld statistisch gezien niet aan zijn allerbeste seizoen bezig. En zeker sinds de jaarwissel bleef Vanaken ver onder zijn gewenste niveau. Niet voor niets viel hij dan ook naast de selectie bij de nationale ploeg. Bovendien is hij sinds het vertrek van Ruud Vormer definitief de aanvoerder van Blauw-Zwart. Maar Vanaken slaagt er zelden nog in om zijn ploeg op sleeptouw te nemen. Zowel verbaal als met zijn prestaties.

Volgens analist Aad de Mos maakte Club dan ook een fout door hem absoluut aan boord te willen houden. "Brugge wilde hem persé voor de neus van West Ham hier houden", stelt de Nederlander bij Het Laatste Nieuws. "Vanaken is zo'n typisch Belgische jongen die het fijn vindt op het strand van Knokke, maar die voorts de guts mist - geen ballen. Misschien heb je dan wel met De Ketelaere de verkeerde weggedaan en met Vanaken de verkeerde gehouden."

DOORSELECTEREN
De Mos is dan ook van mening dat Blauw-Zwart te veel heeft vastgehouden aan de spelers die de voorbije jaren successen hebben opgeleverd. Volgens hem moest er veel meer vernieuwing doorgevoerd worden. "Er is de voorbije jaren ook te weinig doorgeselecteerd. Ajax heeft dezelfde fout gemaakt - té lang teren op de spelers die jou prijzen hebben bezorgd."

LEES OOK: Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Club had Vanaken aan West Ham moeten verkopen ...

Meest recent

Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

44
44
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

84
84
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

80
80
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

104
104
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

122
122
'Trainerssoap Anderlecht bereikt climax: gloednieuwe kandidaat'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

286
286
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

466
466
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

107
107
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

227
227
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

324
324
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

308
308
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

572
572
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

366
366
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

138
138
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

194
194
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

423
423
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

540
540
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

365
365
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

172
172
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

45
45
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

415
415
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

61
61
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

510
510
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

681
681
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

141
141

Meer sportnieuws