Vanaken-blunder bij Club Brugge? "Verkeerde verkocht"

door
Vanaken-blunder bij Club Brugge?

Club Brugge blijft voorlopig kans behouden op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar ongeacht de uitkomst van de strijd om de vierde plaats is het seizoen van Blauw-Zwart in eigen land mislukt. En daarvoor moeten bepaalde spelers ook individueel de hand voor in de boezem steken. Hans Vanaken bijvoorbeeld.


Met 9 goals en 5 assists in 42 wedstrijden tot dusver, is de draaischijf op het middenveld statistisch gezien niet aan zijn allerbeste seizoen bezig. En zeker sinds de jaarwissel bleef Vanaken ver onder zijn gewenste niveau. Niet voor niets viel hij dan ook naast de selectie bij de nationale ploeg. Bovendien is hij sinds het vertrek van Ruud Vormer definitief de aanvoerder van Blauw-Zwart. Maar Vanaken slaagt er zelden nog in om zijn ploeg op sleeptouw te nemen. Zowel verbaal als met zijn prestaties.

Volgens analist Aad de Mos maakte Club dan ook een fout door hem absoluut aan boord te willen houden. "Brugge wilde hem persé voor de neus van West Ham hier houden", stelt de Nederlander bij Het Laatste Nieuws. "Vanaken is zo'n typisch Belgische jongen die het fijn vindt op het strand van Knokke, maar die voorts de guts mist - geen ballen. Misschien heb je dan wel met De Ketelaere de verkeerde weggedaan en met Vanaken de verkeerde gehouden."

DOORSELECTEREN
De Mos is dan ook van mening dat Blauw-Zwart te veel heeft vastgehouden aan de spelers die de voorbije jaren successen hebben opgeleverd. Volgens hem moest er veel meer vernieuwing doorgevoerd worden. "Er is de voorbije jaren ook te weinig doorgeselecteerd. Ajax heeft dezelfde fout gemaakt - té lang teren op de spelers die jou prijzen hebben bezorgd."

LEES OOK: Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Club had Vanaken aan West Ham moeten verkopen ...

Meest recent

De Cat of Karetsas? "Hij staat het dichtst bij toptransfer"

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

32
32
Ex-spits RSCA en Ajax: "Hoopte deze zomer op JPL-aanbieding"

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

14
14
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

60
60
Clement bedankt Kompany: "Dankzij hem!"

Philippe Clement had altijd al de ambitie om op een dag in Engeland te werken. Enkele maanden ...

58
58
'Frutos helpt Anderlecht en strikt overbodige speler'

Olivier Renard moet de kern van RSC Anderlecht dringend gaan uitdunnen. Cédric Hatenboer ...

210
210
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

151
151
'Aston Villa doet zaken met Belgische club'

Aston Villa is dit seizoen opnieuw één van de revelaties in de Premier League. Na een ...

89
89
Leko neemt twijfels weg over keeperskwestie bij Club

Voor Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Dinsdag staat het voor zijn eerste wedstrijd van ...

255
255
'Transfer dichterbij: sterkhouder ontbreekt bij Antwerp'

Deze week ontwaakt het Belgische voetbal weer uit zijn winterslaap. Dat gebeurt in eerste instantie ...

119
119
'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Bij Club Brugge zou de kassa deze mercato weleens stevig kunnen gaan rinkelen. Zondagavond rondden ...

844
844
'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

Standard prijkt voorlopig op een knappe zesde plaats in de Jupiler Pro League, maar het zal alles ...

156
156
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

113
113
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

24
24
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

522
522
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

614
614
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

123
123
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

390
390
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

427
427
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

140
140
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

234
234
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

361
361
'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

329
329
Gefluister rond Van Gucht op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

271
271
Kompany zwaar onder de indruk: "Dat is niet normaal!"

Bayern München is 2026 begonnen met een geweldige zege. Ze wonnen met 8-1 van VfL Wolfsburg. ...

151
151
Romelu Lukaku laat Anderlecht watertanden met uitspraken

Bij RSC Anderlecht vielen Colin Coosemans en Nathan De Cat in de prijzen met hun prijzen van Doelman ...

514
514

Meer sportnieuws