'Chelsea pakt uit met vette vis als nieuwe trainer'

door
'Chelsea pakt uit met vette vis als nieuwe trainer'

Het dramatische seizoen in de Premier League heeft andermaal koppen doen rollen bij Chelsea FC. Zo maakte de club zondagavond bekend dat de samenwerking met coach Graham Potter al na 207 dagen werd stopgezet. De Blues willen nu uitpakken met een grote naam als opvolger.


Eind vorig seizoen kwam op Stamford Bridge een einde aan het Roman Abramovich-tijdperk. De Russische oligarch werd gedwongen om de club te verkopen aan Amerikaanse investeerders. Die nieuwe eigenaars, onder leiding van de notoire Todd Boehly, lieten meteen de nodige miljoenen rollen op de mercato. Iets wat afgelopen winter herhaald werd. Maar de resultaten waren niet navenant. Dat kostte al snel de kop van trainer Thomas Tuchel, die inmiddels bij Bayern München aan de slag is.

Om de Duitser op te volgen besloot Chelsea Potter weg te plukken bij Brighton, waar hij al een tijdje goed werk leverde. Maar ook dat werd geen succes. De Blues zijn weliswaar nog actief in de Champions League, in eigen land vallen de resultaten zwaar tegen: uitgeschakeld in beide bekercompetities, slechts elfde (!) in de Premier League. Na de pijnlijke thuisnederlaag van afgelopen weekend tegen Aston Villa, werd Potter dan ook bedankt voor bewezen diensten.

NIEUWE TOPCOACH
De Engelsman zou wel eens snel terug aan de bak kunnen gaan, zo wordt hij inmiddels gelinkt aan Leicester City. Chelsea wil op zijn beurt uitpakken met een grote naam als nieuwe trainer. Julian Nagelsmann, ironisch genoeg bij Bayern aan de kant geschoven voor Tuchel, werd meteen genoemd als topfavoriet. Maar volgens BBC liggen ook de namen van Zinedine Zidane, Luis Enrique, Mauricio Pochettino en oude bekende Antonio Conte op tafel.

LEES OOK: 'Bellingham maakt monstertransfer van 150 miljoen'

Wie zou u kiezen als coach voor Chelsea?

Meest recent

'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

69
69
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

18
18
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

55
55
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

15
15
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

269
269
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

184
184
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

131
131
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

124
124
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

120
120
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

89
89
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

369
369
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

80
80
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

329
329
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

124
124
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

772
772
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

433
433
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

120
120
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

541
541
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

680
680
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

1001
1001
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

169
169
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

118
118
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

144
144
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

179
179
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

212
212

Meer sportnieuws