Topdeal KRC Genk maakt groot slachtoffer

door
Topdeal KRC Genk maakt groot slachtoffer

KRC Genk is nog steeds goed op weg om de vijfde landstitel in de clubgeschiedenis te behalen, maar de nervositeit neemt wel stilaan toe in de Cegeka Arena. En tegelijkertijd moet stilaan ook de zomermercato goed voorbereid worden. Verschillende sterkhouders genieten alvast de belangstelling van buitenlandse clubs, terwijl Dimitri de Condé ondertussen ook al zijn eerste zomerse transfertarget bepaald heeft: Bryan Reynolds. De Amerikaan zal niet naar Limburg komen om de bank te verwarmen en de grote vraag is wie er plaats zal moeten ruimen bij Genk mocht het tot een effectieve transfer komen.


WIE MOET PLAATS RUIMEN VOOR REYNOLDS?
De wintermercato is nog maar twee maanden gesloten, maar ondertussen worden de traditionele Belgische topclubs met de regelmaat van de klok gelinkt aan potentiële transferdoelwitten. Enkel KRC Genk wordt opvallend weinig genoemd in de geruchtenmolen, vooral op het inkomend vlak, maar eerder deze week werden de Limburgers voor het eerst dit jaar toch in verband gebracht met een mogelijke nieuwkomer. De Genkies hebben namelijk hun zinnen gezet op Bryan Reynolds, de Amerikaanse huurling van AS Roma die dit seizoen goed presteert bij KVC Westerlo.



De 21-jarige rechtsback is snel, krachtig, balvaardig en hij haalt vaak de achterlijn. Hij begaat weinig overtredingen, hij beschikt over een erg zuivere en verticale passing, en hij voorziet veel offensieve impulsen - vooral door zijn goede versnellingen met de bal aan de voet. Hij staat bovendien goed zijn mannetje in de duels. Kortom, hij een interessant en hoogwaardig profiel voor KRC Genk, waar hij naadloos in de visie en de filosofie van de club en van coach Wouter Vrancken past. Maar Bryan Reynolds zal wel niet naar Limburg verhuizen om er op de bank te zitten. Als hij komt, dan zal er minstens één rechtsback moeten vertrekken.

DANIEL MUNOZ
Daniel Munoz is dit seizoen de onbetwiste rechtsback van KRC Genk. De Colombiaan is aanvallend en verdedigend sterk, waardoor hij een onmisbare pion is in de ploeg van Wouter Vrancken. Na Patrik Hrosovsky en Maarten Vandevoordt telt Munoz de meeste speelminuten dit seizoen bij Genk, en elke seconde daarvan speelde hij als rechtsback. Het lijdt dus geen twijfel dat Munoz helemaal bovenaan de hiërarchie der Genkse rechtsbacks staat. De 26-jarige wordt zowat in elke mercato gelinkt aan een vertrek uit Limburg en in februari verklaarde hij nogmaals dat hij openstaat voor een mooie transfer. In een gesprek met Het Belang van Limburg zei Munoz dat hij een transfer zoals Paul Onuachu ook ambieert.

ANGELO PRECIADO
Bij Independiente del Valle, bij de Ecuadoriaanse nationale ploeg: altijd en overal is Angelo Preciado een rechtsback geweest. Oorspronkelijk was hij dat ook bij KRC Genk, maar dit seizoen wordt hij meestal op de aanvallende flankposities gebruikt, alsook op de linksachter. De reden voor die vele positiewijzigingen is dat Daniel Munoz dit jaar gewoon incontournable is op de rechtsachter, wat uitgerekend de meest natuurlijke positie van Preciado is. Daardoor speelde hij dit seizoen slechts 101 minuten in de Jupiler Pro League als rechtsachter - tegen Zulte Waregem, toen Munoz geel geschorst was. Door zijn goed Wereldkampioenschap met Ecuador - als rechtsback nota bene - geniet Preciado de interesse van Internazionale, Lyon, Strasbourg, Flamengo en Atlético Mineiro.



RASMUS CARSTENSEN
Met amper 51 speelminuten op de teller is Rasmus Carstensen dit seizoen de minst gebruikte rechtsachter van KRC Genk. De zomeraanwinst wilde in Limburg in de voetsporen treden van zijn voorganger en landgenoot Joakim Maehle, maar de Deen raakt voorlopig niet verder dan een vaste basisplaats bij Jong Genk. Carstensen werd vorige zomer aangetrokken om het eventuele vertrek van Daniel Munoz of Angelo Preciado op te vangen, maar uiteindelijk bleven zij op post bij Genk. Door deze stevige concurrentie heeft de jonge Deen heeft het erg moeilijk om zich door te zetten in de eerste ploeg. Als hij zich niet snel laat opmerken bij Wouter Vrancken kan Carstensen wel eens het grootste slachtoffer worden van de eventuele komst van Bryan Reynolds.

CASHEN OP MUNOZ OF PRECIADO? OF VERLIES SLIKKEN OP CARSTENSEN?
Bij een eventuele vertrek van één van de huidige rechtsachters kan KRC Genk ontegensprekelijk de grootste slag slaan met de verkoop van Daniel Munoz. De Colombiaan werd in 2020 gekocht bij Atlético Nacional voor 4,5 miljoen euro en ondertussen is zijn marktwaarde verdubbeld naar 9 miljoen euro, daarmee is Munoz zelfs de twaalfde hoogst gewaardeerde speler in de ganse Jupiler Pro League. Munoz kan ook in de centrale verdediging uit de voeten, waardoor er eventueel een basisplaats vrij kan komen voor Bryan Reynolds.



Angelo Preciado werd in 2021 voor 3 miljoen euro opgepikt bij Independiente del Valle en vandaag bedraagt zijn marktwaarde 4 miljoen euro. Indien Reynolds deze zomer naar Genk verhuist, en als Daniel Munoz in Limburg blijft, dan zal de Ecuadoriaan al helemaal niet meer moeten rekenen op speelgelegenheid op de rechtsback. De actuele waardering van Rasmus Carstensen ligt dan weer op 2 miljoen euro, maar Genk kocht hem vorige zomer wel voor 3 miljoen euro van Silkeborg IF, wat op papier dus een theoretisch verlies van 1 miljoen euro betekent.

LEES OOK: ‘AS Roma lonkt naar sterkhouder Club Brugge‘

Reynolds in, wie out?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

58
58
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

14
14
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

59
59
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

50
50
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

137
137
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

151
151
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

138
138
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

205
205
Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Feyenoord duwt door voor Dévy Rigaux en dat komt bijzonder ongelegen voor Club Brugge en Bart ...

199
199
Euvrard wil komaf maken met kwalijke ‘reputatie’ bij Standard

Standard verraste vriend en vijand door met 0-5 te winnen op het veld van Royal Antwerp FC. Daardoor ...

46
46
Sibierski doorbreekt stilte rond De Cat

Bij RSC Anderlecht sprak Antoine Sibierski voor het eerst als sportief directeur. De Fransman ...

269
269
‘AS Roma lonkt naar sterkhouder Club Brugge‘

Bij Club Brugge gaat er heel veel volk vertrekken. De Bruggelingen zullen héél wat ...

234
234
Anderlecht krijgt opvallend oordeel over spelerskern

RSC Anderlecht verloor kansloos van Club Brugge. De afgelopen week waren er plots lijstjes over ...

172
172
Kompany scherp voor spelleiding: "Dit zag ik niet, hoor"

Bayern München speelde 1-1 tegen PSG, dat in de heenmatch met 5-4 won in Parijs. De Duitse ...

231
231
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

125
125
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

461
461
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

143
143
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

98
98
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

182
182
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

290
290
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

194
194
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

264
264
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

438
438
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

257
257
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

283
283
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

643
643

Meer sportnieuws