Topdeal KRC Genk maakt groot slachtoffer

483
Topdeal KRC Genk maakt groot slachtoffer

KRC Genk is nog steeds goed op weg om de vijfde landstitel in de clubgeschiedenis te behalen, maar de nervositeit neemt wel stilaan toe in de Cegeka Arena. En tegelijkertijd moet stilaan ook de zomermercato goed voorbereid worden. Verschillende sterkhouders genieten alvast de belangstelling van buitenlandse clubs, terwijl Dimitri de Condé ondertussen ook al zijn eerste zomerse transfertarget bepaald heeft: Bryan Reynolds. De Amerikaan zal niet naar Limburg komen om de bank te verwarmen en de grote vraag is wie er plaats zal moeten ruimen bij Genk mocht het tot een effectieve transfer komen.


WIE MOET PLAATS RUIMEN VOOR REYNOLDS?
De wintermercato is nog maar twee maanden gesloten, maar ondertussen worden de traditionele Belgische topclubs met de regelmaat van de klok gelinkt aan potentiële transferdoelwitten. Enkel KRC Genk wordt opvallend weinig genoemd in de geruchtenmolen, vooral op het inkomend vlak, maar eerder deze week werden de Limburgers voor het eerst dit jaar toch in verband gebracht met een mogelijke nieuwkomer. De Genkies hebben namelijk hun zinnen gezet op Bryan Reynolds, de Amerikaanse huurling van AS Roma die dit seizoen goed presteert bij KVC Westerlo.



De 21-jarige rechtsback is snel, krachtig, balvaardig en hij haalt vaak de achterlijn. Hij begaat weinig overtredingen, hij beschikt over een erg zuivere en verticale passing, en hij voorziet veel offensieve impulsen - vooral door zijn goede versnellingen met de bal aan de voet. Hij staat bovendien goed zijn mannetje in de duels. Kortom, hij een interessant en hoogwaardig profiel voor KRC Genk, waar hij naadloos in de visie en de filosofie van de club en van coach Wouter Vrancken past. Maar Bryan Reynolds zal wel niet naar Limburg verhuizen om er op de bank te zitten. Als hij komt, dan zal er minstens één rechtsback moeten vertrekken.

DANIEL MUNOZ
Daniel Munoz is dit seizoen de onbetwiste rechtsback van KRC Genk. De Colombiaan is aanvallend en verdedigend sterk, waardoor hij een onmisbare pion is in de ploeg van Wouter Vrancken. Na Patrik Hrosovsky en Maarten Vandevoordt telt Munoz de meeste speelminuten dit seizoen bij Genk, en elke seconde daarvan speelde hij als rechtsback. Het lijdt dus geen twijfel dat Munoz helemaal bovenaan de hiërarchie der Genkse rechtsbacks staat. De 26-jarige wordt zowat in elke mercato gelinkt aan een vertrek uit Limburg en in februari verklaarde hij nogmaals dat hij openstaat voor een mooie transfer. In een gesprek met Het Belang van Limburg zei Munoz dat hij een transfer zoals Paul Onuachu ook ambieert.

ANGELO PRECIADO
Bij Independiente del Valle, bij de Ecuadoriaanse nationale ploeg: altijd en overal is Angelo Preciado een rechtsback geweest. Oorspronkelijk was hij dat ook bij KRC Genk, maar dit seizoen wordt hij meestal op de aanvallende flankposities gebruikt, alsook op de linksachter. De reden voor die vele positiewijzigingen is dat Daniel Munoz dit jaar gewoon incontournable is op de rechtsachter, wat uitgerekend de meest natuurlijke positie van Preciado is. Daardoor speelde hij dit seizoen slechts 101 minuten in de Jupiler Pro League als rechtsachter - tegen Zulte Waregem, toen Munoz geel geschorst was. Door zijn goed Wereldkampioenschap met Ecuador - als rechtsback nota bene - geniet Preciado de interesse van Internazionale, Lyon, Strasbourg, Flamengo en Atlético Mineiro.



RASMUS CARSTENSEN
Met amper 51 speelminuten op de teller is Rasmus Carstensen dit seizoen de minst gebruikte rechtsachter van KRC Genk. De zomeraanwinst wilde in Limburg in de voetsporen treden van zijn voorganger en landgenoot Joakim Maehle, maar de Deen raakt voorlopig niet verder dan een vaste basisplaats bij Jong Genk. Carstensen werd vorige zomer aangetrokken om het eventuele vertrek van Daniel Munoz of Angelo Preciado op te vangen, maar uiteindelijk bleven zij op post bij Genk. Door deze stevige concurrentie heeft de jonge Deen heeft het erg moeilijk om zich door te zetten in de eerste ploeg. Als hij zich niet snel laat opmerken bij Wouter Vrancken kan Carstensen wel eens het grootste slachtoffer worden van de eventuele komst van Bryan Reynolds.

CASHEN OP MUNOZ OF PRECIADO? OF VERLIES SLIKKEN OP CARSTENSEN?
Bij een eventuele vertrek van één van de huidige rechtsachters kan KRC Genk ontegensprekelijk de grootste slag slaan met de verkoop van Daniel Munoz. De Colombiaan werd in 2020 gekocht bij Atlético Nacional voor 4,5 miljoen euro en ondertussen is zijn marktwaarde verdubbeld naar 9 miljoen euro, daarmee is Munoz zelfs de twaalfde hoogst gewaardeerde speler in de ganse Jupiler Pro League. Munoz kan ook in de centrale verdediging uit de voeten, waardoor er eventueel een basisplaats vrij kan komen voor Bryan Reynolds.



Angelo Preciado werd in 2021 voor 3 miljoen euro opgepikt bij Independiente del Valle en vandaag bedraagt zijn marktwaarde 4 miljoen euro. Indien Reynolds deze zomer naar Genk verhuist, en als Daniel Munoz in Limburg blijft, dan zal de Ecuadoriaan al helemaal niet meer moeten rekenen op speelgelegenheid op de rechtsback. De actuele waardering van Rasmus Carstensen ligt dan weer op 2 miljoen euro, maar Genk kocht hem vorige zomer wel voor 3 miljoen euro van Silkeborg IF, wat op papier dus een theoretisch verlies van 1 miljoen euro betekent.

LEES OOK: Refs volgende speeldag bekend: twee knappe affiches

Reynolds in, wie out?

Meest recent

'Anderlecht wijzigt koers: Bruno dumpt Neerpede-boys'

De afgelopen jaren teerde RSC Anderlecht vooral op de doorstroming van onderaf, in die mate zelfs ...

50
50
'Plottwist bij Club Brugge: sterkhouder maanden out'

Met een 15 op 18 begon Club Brugge niet onaardig aan het seizoen, maar toch barst het van de ...

118
118
Scheidsrechters onder vuur: Lardot dreigt met sancties

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer de zesde speeldag op het programma. Naar ...

45
45
Club Brugge vloekt: volgend slachtoffer blessuregolf

Zondag komt KRC Genk nog over de vloer, maar ondanks de al bij al geslaagde competitiestart kijkt ...

101
101
Coucke ziet nieuwe storm losbarsten aan Belgische kust

Het zomerse plaatje aan de Belgische kust krijgt een opvallend staartje. Wat voor heel wat ...

111
111
'Bayern doet Kompany watertanden: droomtransfer in 2027'

Bayern München heeft een opvallend rustige zomermercato achter de rug. Maar de club van coach ...

147
147
Selectie Van Bommel: deze acht 'nieuwe' namen staan klaar

Eind deze week is het zover, dan maakt kersvers bondscoach Mark van Bommel zijn eerste selectie ...

1168
1168
Opvolger Vanaken: Club-leiding krijgt immense transferjob

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl aanvoerder Hans Vanaken geblesseerd in ...

424
424
Nieuw Anderlecht-duo zakt door ijs: "Dan beter de jongeren"

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije zomermercato een elftal verse krachten in huis. Een aantal ...

232
232
Courtois bloost: Real maakt keepersstatement op mercato

Thibaut Courtois is ook dit seizoen weer van cruciaal belang van Real Madrid. De Spaanse grootmacht ...

265
265
‘Leko stunt met onmogelijke comeback bij Club Brugge’

Bij Club Brugge ligt plots een comeback op tafel die vijf weken geleden nog compleet ondenkbaar ...

618
618
'Bruno hakt knopen door: drie wissels bij Anderlecht'

Na de zuinige zege tegen KV Mechelen richt RSC Anderlecht de blik op Europa League, waar het ...

371
371
Leko moet puzzelen: debutant aan aftrap bij Club Brugge?

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp, maar net zoals enkele dagen eerder tegen Aston Villa ...

291
291
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

207
207
AA Gent deelt heuglijk nieuws: goudhaantje tekent bij

Na het 1-1 gelijkspel in Genk is AA Gent zijn perfect rapport kwijt, maar met een 16 op 18 zijn de ...

122
122
'Club Brugge dumpt Sommer: vervanger al in wachtkamer'

Club Brugge boekte zondag een 3-1 zege tegen Antwerp, maar dat leek achteraf slechts bijzaak. ...

707
707
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

103
103
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

556
556
Degryse voorspelt: "Als Kompany dat zou doen..."

Marc Degryse is onder de indruk van de stormachtige ontwikkeling van Vincent Kompany als trainer. De ...

214
214
Verrassende vervanger voor Overmars bij Antwerp?

Toby Alderweireld ziet voor zichzelf op termijn mogelijk een rol weggelegd in het sportieve beleid ...

1113
1113
Zulte Waregem trots: "Voor altijd legendes van de club"

Bij Zulte Waregem kijken ze met trots terug op het parcours van Jeppe Erenbjerg en Daniel Opoku. De ...

104
104
Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

95
95
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

1243
1243
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

76
76
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

77
77

Meer sportnieuws