Topdeal KRC Genk maakt groot slachtoffer

483
Topdeal KRC Genk maakt groot slachtoffer

KRC Genk is nog steeds goed op weg om de vijfde landstitel in de clubgeschiedenis te behalen, maar de nervositeit neemt wel stilaan toe in de Cegeka Arena. En tegelijkertijd moet stilaan ook de zomermercato goed voorbereid worden. Verschillende sterkhouders genieten alvast de belangstelling van buitenlandse clubs, terwijl Dimitri de Condé ondertussen ook al zijn eerste zomerse transfertarget bepaald heeft: Bryan Reynolds. De Amerikaan zal niet naar Limburg komen om de bank te verwarmen en de grote vraag is wie er plaats zal moeten ruimen bij Genk mocht het tot een effectieve transfer komen.


WIE MOET PLAATS RUIMEN VOOR REYNOLDS?
De wintermercato is nog maar twee maanden gesloten, maar ondertussen worden de traditionele Belgische topclubs met de regelmaat van de klok gelinkt aan potentiële transferdoelwitten. Enkel KRC Genk wordt opvallend weinig genoemd in de geruchtenmolen, vooral op het inkomend vlak, maar eerder deze week werden de Limburgers voor het eerst dit jaar toch in verband gebracht met een mogelijke nieuwkomer. De Genkies hebben namelijk hun zinnen gezet op Bryan Reynolds, de Amerikaanse huurling van AS Roma die dit seizoen goed presteert bij KVC Westerlo.



De 21-jarige rechtsback is snel, krachtig, balvaardig en hij haalt vaak de achterlijn. Hij begaat weinig overtredingen, hij beschikt over een erg zuivere en verticale passing, en hij voorziet veel offensieve impulsen - vooral door zijn goede versnellingen met de bal aan de voet. Hij staat bovendien goed zijn mannetje in de duels. Kortom, hij een interessant en hoogwaardig profiel voor KRC Genk, waar hij naadloos in de visie en de filosofie van de club en van coach Wouter Vrancken past. Maar Bryan Reynolds zal wel niet naar Limburg verhuizen om er op de bank te zitten. Als hij komt, dan zal er minstens één rechtsback moeten vertrekken.

DANIEL MUNOZ
Daniel Munoz is dit seizoen de onbetwiste rechtsback van KRC Genk. De Colombiaan is aanvallend en verdedigend sterk, waardoor hij een onmisbare pion is in de ploeg van Wouter Vrancken. Na Patrik Hrosovsky en Maarten Vandevoordt telt Munoz de meeste speelminuten dit seizoen bij Genk, en elke seconde daarvan speelde hij als rechtsback. Het lijdt dus geen twijfel dat Munoz helemaal bovenaan de hiërarchie der Genkse rechtsbacks staat. De 26-jarige wordt zowat in elke mercato gelinkt aan een vertrek uit Limburg en in februari verklaarde hij nogmaals dat hij openstaat voor een mooie transfer. In een gesprek met Het Belang van Limburg zei Munoz dat hij een transfer zoals Paul Onuachu ook ambieert.

ANGELO PRECIADO
Bij Independiente del Valle, bij de Ecuadoriaanse nationale ploeg: altijd en overal is Angelo Preciado een rechtsback geweest. Oorspronkelijk was hij dat ook bij KRC Genk, maar dit seizoen wordt hij meestal op de aanvallende flankposities gebruikt, alsook op de linksachter. De reden voor die vele positiewijzigingen is dat Daniel Munoz dit jaar gewoon incontournable is op de rechtsachter, wat uitgerekend de meest natuurlijke positie van Preciado is. Daardoor speelde hij dit seizoen slechts 101 minuten in de Jupiler Pro League als rechtsachter - tegen Zulte Waregem, toen Munoz geel geschorst was. Door zijn goed Wereldkampioenschap met Ecuador - als rechtsback nota bene - geniet Preciado de interesse van Internazionale, Lyon, Strasbourg, Flamengo en Atlético Mineiro.



RASMUS CARSTENSEN
Met amper 51 speelminuten op de teller is Rasmus Carstensen dit seizoen de minst gebruikte rechtsachter van KRC Genk. De zomeraanwinst wilde in Limburg in de voetsporen treden van zijn voorganger en landgenoot Joakim Maehle, maar de Deen raakt voorlopig niet verder dan een vaste basisplaats bij Jong Genk. Carstensen werd vorige zomer aangetrokken om het eventuele vertrek van Daniel Munoz of Angelo Preciado op te vangen, maar uiteindelijk bleven zij op post bij Genk. Door deze stevige concurrentie heeft de jonge Deen heeft het erg moeilijk om zich door te zetten in de eerste ploeg. Als hij zich niet snel laat opmerken bij Wouter Vrancken kan Carstensen wel eens het grootste slachtoffer worden van de eventuele komst van Bryan Reynolds.

CASHEN OP MUNOZ OF PRECIADO? OF VERLIES SLIKKEN OP CARSTENSEN?
Bij een eventuele vertrek van één van de huidige rechtsachters kan KRC Genk ontegensprekelijk de grootste slag slaan met de verkoop van Daniel Munoz. De Colombiaan werd in 2020 gekocht bij Atlético Nacional voor 4,5 miljoen euro en ondertussen is zijn marktwaarde verdubbeld naar 9 miljoen euro, daarmee is Munoz zelfs de twaalfde hoogst gewaardeerde speler in de ganse Jupiler Pro League. Munoz kan ook in de centrale verdediging uit de voeten, waardoor er eventueel een basisplaats vrij kan komen voor Bryan Reynolds.



Angelo Preciado werd in 2021 voor 3 miljoen euro opgepikt bij Independiente del Valle en vandaag bedraagt zijn marktwaarde 4 miljoen euro. Indien Reynolds deze zomer naar Genk verhuist, en als Daniel Munoz in Limburg blijft, dan zal de Ecuadoriaan al helemaal niet meer moeten rekenen op speelgelegenheid op de rechtsback. De actuele waardering van Rasmus Carstensen ligt dan weer op 2 miljoen euro, maar Genk kocht hem vorige zomer wel voor 3 miljoen euro van Silkeborg IF, wat op papier dus een theoretisch verlies van 1 miljoen euro betekent.

LEES OOK: Straf: Westerlo wachtte 3 jaar op nieuwste goudhaantje

Reynolds in, wie out?

Meest recent

Haaland en Maresca doorbreken stilte na Man City-bom

Manchester City is schuldig bevonden aan meer dan honderd aanklachten voor het verbreken van de ...

4
4
Grote rel door afscheidsmatch Messi: “Een donkere vlek”

Lionel Messi kreeg bij Argentinië nog een afscheidsmatch. De sterspeler liet na het WK weten te ...

12
12
KAA Gent bindt jeugdinternational: volgende stap

KAA Gent geeft veel aandacht aan de jeugdopleiding en de Buffalo’s zetten die lijn verder. Op ...

21
21
Infantino zorgt voor verbijstering: opvallend FIFA-verdict

Na het WK kwam FIFA-baas Gianni Infantino zwaar onder vuur te liggen. De Zwitser wilde de rechten ...

33
33
Eerste evalutie Van Bommel: Mannaert ziet 3 positieve punten

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zit er sinds ...

29
29
Van Bommel getipt: Bundesliga-Belg aast op comeback

Mark van Bommel kan al bij al tevreden terugblikken op zijn eerste vier wedstrijden als bondscoach ...

58
58
Alderweireld emotioneel: “Dat is iets wat ik nog kan verbeteren"

Toby Alderweireld heeft tijdens zijn voetbalcarrière meer meegemaakt dan veel mensen ooit ...

14
14
'Mbappé zorgt voor aardbeving: Real vreest het ergste'

Real Madrid trekt zich zaterdag weer op gang met een topper tegen Villarreal. Daarin heeft de ...

121
121
Vertonghen voor verrassende carrièreswitch: “Die afspraak hebben we”

In de zomer van 2025 zette Jan Vertonghen een punt achter een indrukwekkende spelerscarrière. ...

132
132
'PSV vreest rampscenario: Ruben van Bommel in beeld'

Het zijn enkele zeer bewogen weken geweest voor de familie Van Bommel. Terwijl vader Mark zijn ...

36
36
Anderlecht kampioen? Dit denkt Biancone erover

Komende zomer zal het tien jaar geleden zijn dat Anderlecht nog eens een prijs veroverde. Dat ...

155
155
Lommel moet nog hele poos zonder prijsschutter verder

De Jupiler Pro League komt weer op gang na een pauze van drie weken. In de openingsmatch van de ...

27
27
Mannaert met straffe onthulling: “Zij vroegen mij naar Garcia”

Er is de voorbije maanden alweer heel wat veranderd bij de Belgische voetbalbond. Op het WK werd de ...

105
105
Geduld van Leko is op: drastisch besluit rond 5 Club-spelers

Zaterdag rolt de bal weer in La Louvière, dinsdag wacht Inter alweer in San Siro. Na ...

297
297
'Alarm gaat af: Duivels verliezen volgende toptalent'

De Rode Duivels namen tijdens de voorbije interlands een degelijke start onder nieuwe bondscoach ...

272
272
Beerschot slikt enorme domper voor clash met Anderlecht

De extra lange interlandbreak zit erop en dat betekent dat vanaf dit weekend de focus weer kan op ...

158
158
Straf: Westerlo wachtte 3 jaar op nieuwste goudhaantje

Geen Belgische club waar er in de zomer zoveel veranderd is als bij Westerlo. De Kemphanen lieten ...

65
65
Club krijgt stevige waarschuwing voor nieuwe zeperd

Vrijdagavond wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt, maar het is wachten tot zaterdag eer ...

224
224
Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Aleksandar Stankovic ruilde Club Brugge afgelopen zomer opnieuw in voor Internazionale. Voorlopig is ...

688
688
Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

188
188
'Olise naar Real Madrid? Bayern onderneemt actie'

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

215
215
Kortrijk stelt nieuwe T1 aan: bijzonder detail bekend

De Jupiler Pro League hervat komend weekend met één gloednieuw gezicht voor de ...

136
136
Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

145
145
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

360
360
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

95
95

Meer sportnieuws