Parker-adept moet boeten bij Club Brugge

375 stemmen
Parker-adept moet boeten bij Club Brugge

Scott Parker arriveerde eind december bij Club Brugge, en hij bracht toen ook zijn eigen technische staf mee. Vandaag werkt er geen enkele Parker-vertrouweling meer bij Club Brugge, want na het ontslag van 42-jarige coach werden ook deze drie stafleden de laan uitgestuurd. Maar onder zijn bewind haalde Parker met Josef Bursik ook een extra doelman naar Club Brugge, en vandaag het is nog onzeker wat er met de 22-jarige goalie zal gebeuren. Volgens onze bronnen informeerde Blauw-Zwart alvast naar de diensten van Ersin Destanoğlu, de Turkse doelman die in de vorige zomer én in de vorige winter ook al op de radar stond van de West-Vlamingen. En dat betekent dus geen goed nieuws voor Bursik.


DE PARKER-TRANSFER
De komst van Scott Parker zorgde voor een aardverschuiving in de technische staf van Club Brugge. Paul Okon, Peter Mollez en Nosa Obasohan moesten plaats maken voor Matt Wells (assistent-trainer), Jonathan Hill (video-analist) en Rob Burch (keeperstrainer). Enkel Rik De Mil was de rode lijn tussen de oude en de nieuwe staf, en bovendien was hij de enige Belgische link in de sportieve cel. Wells, Hill en Burch zijn stuk voor stuk vertrouwelingen van Parker, maar na het ontslag van de Engelse coach moesten ook deze drie stafleden de club verlaten.

Scott Parker haalde, naast de vervroegd teruggekeerde Jack Hendry, ook één rechtstreekse transfer voor zijn toenmalige werkgever. Club Brugge zocht een nieuwe tweede doelman omdat Senne Lammens zijn aflopend contract niet verlengde, en in die optiek kwam Parker met Bursik op de proppen. De 22-jarige goalie was geen onbekende voor Parker, net zoals Bursik geboren in Lambeth, die de jonge keeper eind vorig seizoen nog wilde halen naar Bournemouth. Maar ook puur sportief gezien is de komst van Bursik zeker geen verkeerde zet.



De boomlange doelman (1 meter 90) heeft goede kwaliteiten en een mooi profiel waarmee hij op termijn wel eens een meerwaarde zou kunnen betekenen bij Club Brugge. Zijn voetenwerk en positioneel spel is uitstekend, terwijl zijn balbehandeling, passing en beslissingen ook van een hoog niveau zijn. In Engeland wordt Josef Bursik bijgevolg omschreven als een moderne en all-round doelman, een sweeper-keeper ook. Met 22 lentes is hij uiteraard ook een transfer voor de toekomst, waardoor hij op termijn zeker als een waardige back-up van Simon Mignolet beschouwd kan worden.

SLECHT NIEUWS VOOR BURSIK
Simon Mignolet telt alweer 35 lentes, en hoewel de Truienaar nog verre van versleten is en nog meerdere jaren mee kan op het topniveau, moet Club Brugge toch al voorzichtig en toekomstgericht beginnen nadenken over een potentiële troonopvolger. Dat leek dus Josef Bursik te worden, maar volgens onze bronnen heeft Club Brugge ondertussen zijn zinnen gezet op de komst van Ersin Destanoğlu, de Turkse doelman die vorige zomer én winter ook al op de radar van de West-Vlamingen stond. En dat betekent natuurlijk slecht nieuws voor Bursik.



De interesse van Club Brugge in Ersin Destanoğlu verraadt immers niet veel vertrouwen in Josef Bursik, hoewel de Engelse doelman intrinsiek nochtans betere kwaliteiten heeft dan de Turk. Beide doelmannen zijn 22 jaar en voor een rol als derde doelman bij Club Brugge zullen zij ongetwijfeld niet willen settelen. Er kan maar één de vaste back-up zijn van Simon Mignolet en gelet op de vernieuwde interesse in Destanoğlu, heeft de huidige nummer twee van Besiktas de meeste kans. Bursik heeft daarnaast ook het nadeel dat hij als een Parker-transfer wordt beschouwd.

DESTANOGLU GEEN HOOGVLIEGER (MEER)
Josef Bursik, Wereldkampioen met de Engelse U17 en voorheen een vaste klant bij de jeugdselecties, heeft nochtans een veelbelovend en interessant profiel, terwijl er veel meer vragen kunnen gesteld worden rond de capaciteiten van Ersin Destanoğlu. Die startte dit seizoen als eerste doelman bij Besiktas, maar een overweldigende indruk liet hij toen zeker niet achter. Hij startte negen keer in het doel bij de Turkse topclub, maar een betrouwbare doelman of echte puntenpakker bewees de 22-jarige niet echt te zijn.

Hij is de doelman die dit seizoen het minst aan het werk werd gesteld in de Süper Lig, maar desondanks ligt zijn reddingspercentage op amper 52%. Dat wil zeggen dat in het geval van Ersin Destanoğlu bijna één doelpoging op twee een tegendoelpunt betekent. Ter vergelijking: Simon Mignolet redt 75% van zijn reddingen in de Jupiler Pro League. Je kan Destanoğlu dan ook bezwaarlijk een puntenpakker noemen, want ook op dat vlak behoort hij tot de slechtst presterende doelmannen van de Turkse competitie. Een goed uitvoetballende doelman is hij ook weer niet.



Ersin Destanoglu was twee jaar geleden nog een hot prospect in Europa, want in de voorbije jaren werd hij ook in verband gebracht met grote Europese clubs zoals Chelsea, in 2021 als back-up voor Edouard Mendy, OGC Nice, Ajax, Nantes, Olympique Lyon, RB Salzburg, Borussia Dortmund en Rangers FC. RB Salzburg bracht in juni vorig jaar zelfs tevergeefs een concrete aanbieding van zes miljoen euro uit bij Besiktas.

LEES OOK: 'Lukaku grof wild: weldra ploegmaat van Rode Duivel?'

Wie moet de back-up van MIgnolet zijn?

Meest recent

Garcia maakt keuze: ‘onzichtbare’ kracht terug in de basis

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend tegen de Verenigde Staten. Bondscoach Rudi Garcia gaat sowieso ...

1125
1125
Garcia heeft 'het beste wapen van het WK' op de bank zitten

De Rode Duivels staan voor hun achtste finale tegen de Verenigde Staten. Dat belooft een spannend ...

44
44
Trump geeft toe en zorgt meteen voor véél commotie

De volgende episode in de soap rondom Falorin Balogun. De Amerikaanse president Donald Trump sprak ...

220
220
Stilte bij Beveren: Peeters en Bakens geven transferupdate

SK Beveren was al heel vroeg zeker van promotie, maar inzake ingaande transfers blijft het ...

37
37
Doku, Balogun, kansen Rode Duivels: Buffel blikt vooruit

De Rode Duivels spelen komende nacht hun achtste finale tegen de Verenigde Staten. Het staat nu al ...

69
69
Transfers bij KV Kortrijk? Jonckheere geeft update

KV Kortrijk promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Kerels haalden al een aantal nieuwe spelers, ...

66
66
'Zulte Waregem verrast en vindt akkoord met Schalke 04'

Zulte Waregem was nog vrij rustig op de transfermarkt, maar daar komt verandering in. Essevee staat ...

110
110
Stef Wils verrast en heeft nieuwe uitdaging helemaal beet

Stef Wils ging de afgelopen maanden in Europa rond bij tal van clubs. Hij bouwde zijn netwerk uit en ...

99
99
KBVB met update in zaak-Balogun: "Maken ons grote zorgen"

De zaak rondom Folarin Balogun blijft voor ophef zorgen. De Verenigde Staten vinden het logisch dat ...

814
814
'Charleroi heeft vervanger Camera in vizier'

Charleroi kende een bewogen seizoen, dat dankzij sterke play-offs wel afgesloten werd op een ...

17
17
Transfer ex-STVV'er veroorzaakt golf van verontwaardiging

Een transfer die sportief nauwelijks ophef zou veroorzaken, heeft internationaal toch voor felle ...

40
40
Ook Minister van Buitenlandse Zaken haalt uit naar FIFA

Er is de voorbije 24 uur een onwaarschijnlijk schandaal losgebarsten op het WK rond de komende ...

307
307
'Stroeykens kiest tussen twee intrigerende clubs'

Bij Anderlecht is het nog wachten tot de transferactiviteit echt op gang komt. Met de Franse ...

482
482
Boyata bejubelt Duivel: "Praten niet genoeg over hem"

De Rode Duivels staan om 2u voor hun volgende opdracht op het WK, want in de achtste finale wacht ...

70
70
'Rode Duivels mogen hopen na wéér wending rond Balogun'

De wedstrijd van de Rode Duivels tegen de Verenigde Staten zal straks om 2u onder hoogspanning ...

559
559
'Khalaili en Inter reageren na verrassende transferwending'

Union is zijn voorbereiding uitstekend begonnen, want na een monsterzege tegen Diegem werd afgelopen ...

53
53
Tottenham rondt nieuwe monstertransfer van 100 miljoen af

Vorig seizoen flirtte Tottenham met degradatie uit de Premier League en dat is toch vrij ongezien ...

78
78
KV Mechelen rondt miljoenentransfer van goudhaantje af

KV Mechelen was vorig seizoen één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro ...

151
151
Ook UEFA moeit zich in zaak-Balogun met vlammend statement

Komende nacht om 2u geven de Rode Duivels in hun achtste finale van het WK de Verenigde Staten ...

832
832
TRANSFERUURTJE: 'Droomtrainer Duitsland, Tresoldi is grof wild'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

180
180
Kljestan ziet groot struikelblok Rode Duivels voor VS

De Rode Duivels nemen het op tegen de Verenigde Staten in de 1/16e finales. De wedstrijd staat ...

217
217
Amerikaanse ambassadeur gooit olie op kokend WK-vuur

Alsof de controverse rond Folarin Balogun nog niet groot genoeg was, heeft nu ook de Amerikaanse ...

488
488
België krijgt Balogun-deadline: Blatter roept corruptie

De situatie rond Folarin Balogun blijft de gemoederen bezighouden. De topscorer van de Verenigde ...

561
561
'Lukaku grof wild: weldra ploegmaat van Rode Duivel?'

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Daar zal na het WK duidelijkheid over komen. Het lijkt er ...

148
148
Courtois ziet iets héél opmerkelijks in de Verenigde Staten

Thibaut Courtois maakt zich met België klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. Dat ...

278
278

Meer sportnieuws