Parker-adept moet boeten bij Club Brugge

375
Parker-adept moet boeten bij Club Brugge

Scott Parker arriveerde eind december bij Club Brugge, en hij bracht toen ook zijn eigen technische staf mee. Vandaag werkt er geen enkele Parker-vertrouweling meer bij Club Brugge, want na het ontslag van 42-jarige coach werden ook deze drie stafleden de laan uitgestuurd. Maar onder zijn bewind haalde Parker met Josef Bursik ook een extra doelman naar Club Brugge, en vandaag het is nog onzeker wat er met de 22-jarige goalie zal gebeuren. Volgens onze bronnen informeerde Blauw-Zwart alvast naar de diensten van Ersin Destanoğlu, de Turkse doelman die in de vorige zomer én in de vorige winter ook al op de radar stond van de West-Vlamingen. En dat betekent dus geen goed nieuws voor Bursik.


DE PARKER-TRANSFER
De komst van Scott Parker zorgde voor een aardverschuiving in de technische staf van Club Brugge. Paul Okon, Peter Mollez en Nosa Obasohan moesten plaats maken voor Matt Wells (assistent-trainer), Jonathan Hill (video-analist) en Rob Burch (keeperstrainer). Enkel Rik De Mil was de rode lijn tussen de oude en de nieuwe staf, en bovendien was hij de enige Belgische link in de sportieve cel. Wells, Hill en Burch zijn stuk voor stuk vertrouwelingen van Parker, maar na het ontslag van de Engelse coach moesten ook deze drie stafleden de club verlaten.

Scott Parker haalde, naast de vervroegd teruggekeerde Jack Hendry, ook één rechtstreekse transfer voor zijn toenmalige werkgever. Club Brugge zocht een nieuwe tweede doelman omdat Senne Lammens zijn aflopend contract niet verlengde, en in die optiek kwam Parker met Bursik op de proppen. De 22-jarige goalie was geen onbekende voor Parker, net zoals Bursik geboren in Lambeth, die de jonge keeper eind vorig seizoen nog wilde halen naar Bournemouth. Maar ook puur sportief gezien is de komst van Bursik zeker geen verkeerde zet.



De boomlange doelman (1 meter 90) heeft goede kwaliteiten en een mooi profiel waarmee hij op termijn wel eens een meerwaarde zou kunnen betekenen bij Club Brugge. Zijn voetenwerk en positioneel spel is uitstekend, terwijl zijn balbehandeling, passing en beslissingen ook van een hoog niveau zijn. In Engeland wordt Josef Bursik bijgevolg omschreven als een moderne en all-round doelman, een sweeper-keeper ook. Met 22 lentes is hij uiteraard ook een transfer voor de toekomst, waardoor hij op termijn zeker als een waardige back-up van Simon Mignolet beschouwd kan worden.

SLECHT NIEUWS VOOR BURSIK
Simon Mignolet telt alweer 35 lentes, en hoewel de Truienaar nog verre van versleten is en nog meerdere jaren mee kan op het topniveau, moet Club Brugge toch al voorzichtig en toekomstgericht beginnen nadenken over een potentiële troonopvolger. Dat leek dus Josef Bursik te worden, maar volgens onze bronnen heeft Club Brugge ondertussen zijn zinnen gezet op de komst van Ersin Destanoğlu, de Turkse doelman die vorige zomer én winter ook al op de radar van de West-Vlamingen stond. En dat betekent natuurlijk slecht nieuws voor Bursik.



De interesse van Club Brugge in Ersin Destanoğlu verraadt immers niet veel vertrouwen in Josef Bursik, hoewel de Engelse doelman intrinsiek nochtans betere kwaliteiten heeft dan de Turk. Beide doelmannen zijn 22 jaar en voor een rol als derde doelman bij Club Brugge zullen zij ongetwijfeld niet willen settelen. Er kan maar één de vaste back-up zijn van Simon Mignolet en gelet op de vernieuwde interesse in Destanoğlu, heeft de huidige nummer twee van Besiktas de meeste kans. Bursik heeft daarnaast ook het nadeel dat hij als een Parker-transfer wordt beschouwd.

DESTANOGLU GEEN HOOGVLIEGER (MEER)
Josef Bursik, Wereldkampioen met de Engelse U17 en voorheen een vaste klant bij de jeugdselecties, heeft nochtans een veelbelovend en interessant profiel, terwijl er veel meer vragen kunnen gesteld worden rond de capaciteiten van Ersin Destanoğlu. Die startte dit seizoen als eerste doelman bij Besiktas, maar een overweldigende indruk liet hij toen zeker niet achter. Hij startte negen keer in het doel bij de Turkse topclub, maar een betrouwbare doelman of echte puntenpakker bewees de 22-jarige niet echt te zijn.

Hij is de doelman die dit seizoen het minst aan het werk werd gesteld in de Süper Lig, maar desondanks ligt zijn reddingspercentage op amper 52%. Dat wil zeggen dat in het geval van Ersin Destanoğlu bijna één doelpoging op twee een tegendoelpunt betekent. Ter vergelijking: Simon Mignolet redt 75% van zijn reddingen in de Jupiler Pro League. Je kan Destanoğlu dan ook bezwaarlijk een puntenpakker noemen, want ook op dat vlak behoort hij tot de slechtst presterende doelmannen van de Turkse competitie. Een goed uitvoetballende doelman is hij ook weer niet.



Ersin Destanoglu was twee jaar geleden nog een hot prospect in Europa, want in de voorbije jaren werd hij ook in verband gebracht met grote Europese clubs zoals Chelsea, in 2021 als back-up voor Edouard Mendy, OGC Nice, Ajax, Nantes, Olympique Lyon, RB Salzburg, Borussia Dortmund en Rangers FC. RB Salzburg bracht in juni vorig jaar zelfs tevergeefs een concrete aanbieding van zes miljoen euro uit bij Besiktas.

LEES OOK: ‘Domper van Bommel: basispion Rode Duivels valt uit’

Wie moet de back-up van MIgnolet zijn?

Meest recent

Union blijft indruk maken: "Vanaf eerste minuten ..."

Union SG verkeert momenteel in bloedvorm. Sinds eind augustus wist het al zijn competitieduels te ...

11
11
'Van Bommel hakt keepersknoop bij Rode Duivels door'

Vrijdagmiddag is het zover, dan maakt Mark van Bommel bekend welke spelers hij opneemt in zijn ...

36
36
UEL: Favorieten halen stevig uit, pijnlijke avond De Cat

Donderdagavond werden de laatste wedstrijden van de openingsspeeldag in de Europa League afgewerkt. ...

28
28
Europa onder indruk! Beresterk Union veegt vloer aan met Plzen

Union SG heeft flink indruk gemaakt tijdens de openingsspeeldag van de Europa League. Ondanks heel ...

81
81
Spelersratings EA FC: verrassing in top 3 Jupiler Pro League

Het wachten is weer bijna voorbij. Volgende week komt EA FC '27, de opvolger van de immens populaire ...

107
107
Selectie Van Bommel: grote comeback bij Duivels na 1270 dagen

Mark van Bommel maakt vrijdag om 12u zijn eerste selectie bekend als hoofd van de Rode Duivels. Ten ...

264
264
'Experiment Kompany zet toptransfer Bayern in koelkast'

De nakende interland-periode is voor de clubs een ideaal moment om hun transferplannen te evalueren. ...

52
52
Ivan Leko vloekt luidop: heuse exodus bij Club Brugge

Vanaf aanstaande maandag gaat een interland-periode van bijna drie weken van start. Voor de ...

222
222
'Masterplan Barça: spraakmakende comeback op tafel'

FC Barcelona is denderend aan het nieuwe seizoen begonnen. De club is dan ook dik tevreden over het ...

249
249
Promovendi in actie: KVK en Beveren leggen jonkies vast

Nu de zomermercato achter de rug is, kunnen de clubs uit de Jupiler Pro League zich gaan toeleggen ...

50
50
Ruben Van Gucht zorgt voor verbijstering in Nederland

De gemoederen rond één van Vlaanderens meest besproken man blijven oplaaien. Ruben Van ...

33
33
Opstelling bekend: gehavend Union met opvallende kapitein

Union SG trapt donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League op gang. Gezien ...

37
37
‘Van Bommel rekent meteen af met vijf WK-gangers’

Mark van Bommel kan vrijdag meteen hard ingrijpen bij de Rode Duivels. Vijf WK-gangers zien hun ...

384
384
Tresoldi-case: Klopp spreekt heldere taal over Club-spits

Jürgen Klopp heeft bij zijn start als bondscoach meteen voor een heuse revolutie gezorgde. Voor ...

297
297
Vandenbempt onthult bizar toekomstplan: opvolging verzekerd

Peter Vandenbempt heeft blijkbaar een opvallend plan voor de toekomst. De bekende voetbalstem deelde ...

27
27
Van Bommel broedt op schok: straf duo uit voorselectie gelekt

Vrijdagmiddag om 12u zijn de ogen van voetbalminnend België op Tubeke gericht. Mark van Bommel ...

712
712
L'Equipe pakt Anderlecht aan: één 3 op 10, verrassende uitblinker

Het is RSC Anderlecht niet gelukt om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met een ...

291
291
Club-titularis krijgt tik om oren: "Doodgewone voetballer"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

759
759
Belgen buitenspel: Bruno velt hard verdict in Anderlecht

RSC Anderlecht staat nog altijd bekend als een kweekvijver van talent, maar tegenwoordig ...

257
257
'Leko verrast: publiekslieveling out bij Club Brugge'

Als afsluiter voor de interlandbreak krijgt Club Brugge zondag KRC Genk over de vloer. Ivan Leko ...

999
999
'Antwerp met handen in het haar: goudhaantje gratis weg'

Ondanks de overname moet Antwerp nog altijd op de centen passen. Tegenvallers op de transfermarkt ...

810
810
Zware kater Anderlecht: nieuwkomers vallen door de mand

De geslaagde kwalificatiecampagne stemde tot optimisme, maar RSC Anderlecht begon toch met een ...

481
481
Antwerp komt met stadionnieuwtje: “Absolute noodzaak”

Royal Antwerp FC heeft de Bosuil al een tijdje gerenoveerd met de bouw van Tribune 2, maar nog niet ...

339
339
Theate stampt ferm na op Rudi Garcia na ‘bitter WK’

De Rode Duivels schopten het tot in de kwartfinale van het WK. Bondscoach Rudi Garcia verbaasde ...

162
162
Klopp verbaast Duitsland met revolutionaire selectie

Jürgen Klopp werd na het WK aangesteld als nieuwe bondscoach van Duitsland. De voormalige ...

73
73

Meer sportnieuws