Parker-adept moet boeten bij Club Brugge

375 stemmen
Parker-adept moet boeten bij Club Brugge

Scott Parker arriveerde eind december bij Club Brugge, en hij bracht toen ook zijn eigen technische staf mee. Vandaag werkt er geen enkele Parker-vertrouweling meer bij Club Brugge, want na het ontslag van 42-jarige coach werden ook deze drie stafleden de laan uitgestuurd. Maar onder zijn bewind haalde Parker met Josef Bursik ook een extra doelman naar Club Brugge, en vandaag het is nog onzeker wat er met de 22-jarige goalie zal gebeuren. Volgens onze bronnen informeerde Blauw-Zwart alvast naar de diensten van Ersin Destanoğlu, de Turkse doelman die in de vorige zomer én in de vorige winter ook al op de radar stond van de West-Vlamingen. En dat betekent dus geen goed nieuws voor Bursik.


DE PARKER-TRANSFER
De komst van Scott Parker zorgde voor een aardverschuiving in de technische staf van Club Brugge. Paul Okon, Peter Mollez en Nosa Obasohan moesten plaats maken voor Matt Wells (assistent-trainer), Jonathan Hill (video-analist) en Rob Burch (keeperstrainer). Enkel Rik De Mil was de rode lijn tussen de oude en de nieuwe staf, en bovendien was hij de enige Belgische link in de sportieve cel. Wells, Hill en Burch zijn stuk voor stuk vertrouwelingen van Parker, maar na het ontslag van de Engelse coach moesten ook deze drie stafleden de club verlaten.

Scott Parker haalde, naast de vervroegd teruggekeerde Jack Hendry, ook één rechtstreekse transfer voor zijn toenmalige werkgever. Club Brugge zocht een nieuwe tweede doelman omdat Senne Lammens zijn aflopend contract niet verlengde, en in die optiek kwam Parker met Bursik op de proppen. De 22-jarige goalie was geen onbekende voor Parker, net zoals Bursik geboren in Lambeth, die de jonge keeper eind vorig seizoen nog wilde halen naar Bournemouth. Maar ook puur sportief gezien is de komst van Bursik zeker geen verkeerde zet.



De boomlange doelman (1 meter 90) heeft goede kwaliteiten en een mooi profiel waarmee hij op termijn wel eens een meerwaarde zou kunnen betekenen bij Club Brugge. Zijn voetenwerk en positioneel spel is uitstekend, terwijl zijn balbehandeling, passing en beslissingen ook van een hoog niveau zijn. In Engeland wordt Josef Bursik bijgevolg omschreven als een moderne en all-round doelman, een sweeper-keeper ook. Met 22 lentes is hij uiteraard ook een transfer voor de toekomst, waardoor hij op termijn zeker als een waardige back-up van Simon Mignolet beschouwd kan worden.

SLECHT NIEUWS VOOR BURSIK
Simon Mignolet telt alweer 35 lentes, en hoewel de Truienaar nog verre van versleten is en nog meerdere jaren mee kan op het topniveau, moet Club Brugge toch al voorzichtig en toekomstgericht beginnen nadenken over een potentiële troonopvolger. Dat leek dus Josef Bursik te worden, maar volgens onze bronnen heeft Club Brugge ondertussen zijn zinnen gezet op de komst van Ersin Destanoğlu, de Turkse doelman die vorige zomer én winter ook al op de radar van de West-Vlamingen stond. En dat betekent natuurlijk slecht nieuws voor Bursik.



De interesse van Club Brugge in Ersin Destanoğlu verraadt immers niet veel vertrouwen in Josef Bursik, hoewel de Engelse doelman intrinsiek nochtans betere kwaliteiten heeft dan de Turk. Beide doelmannen zijn 22 jaar en voor een rol als derde doelman bij Club Brugge zullen zij ongetwijfeld niet willen settelen. Er kan maar één de vaste back-up zijn van Simon Mignolet en gelet op de vernieuwde interesse in Destanoğlu, heeft de huidige nummer twee van Besiktas de meeste kans. Bursik heeft daarnaast ook het nadeel dat hij als een Parker-transfer wordt beschouwd.

DESTANOGLU GEEN HOOGVLIEGER (MEER)
Josef Bursik, Wereldkampioen met de Engelse U17 en voorheen een vaste klant bij de jeugdselecties, heeft nochtans een veelbelovend en interessant profiel, terwijl er veel meer vragen kunnen gesteld worden rond de capaciteiten van Ersin Destanoğlu. Die startte dit seizoen als eerste doelman bij Besiktas, maar een overweldigende indruk liet hij toen zeker niet achter. Hij startte negen keer in het doel bij de Turkse topclub, maar een betrouwbare doelman of echte puntenpakker bewees de 22-jarige niet echt te zijn.

Hij is de doelman die dit seizoen het minst aan het werk werd gesteld in de Süper Lig, maar desondanks ligt zijn reddingspercentage op amper 52%. Dat wil zeggen dat in het geval van Ersin Destanoğlu bijna één doelpoging op twee een tegendoelpunt betekent. Ter vergelijking: Simon Mignolet redt 75% van zijn reddingen in de Jupiler Pro League. Je kan Destanoğlu dan ook bezwaarlijk een puntenpakker noemen, want ook op dat vlak behoort hij tot de slechtst presterende doelmannen van de Turkse competitie. Een goed uitvoetballende doelman is hij ook weer niet.



Ersin Destanoglu was twee jaar geleden nog een hot prospect in Europa, want in de voorbije jaren werd hij ook in verband gebracht met grote Europese clubs zoals Chelsea, in 2021 als back-up voor Edouard Mendy, OGC Nice, Ajax, Nantes, Olympique Lyon, RB Salzburg, Borussia Dortmund en Rangers FC. RB Salzburg bracht in juni vorig jaar zelfs tevergeefs een concrete aanbieding van zes miljoen euro uit bij Besiktas.

LEES OOK: Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Wie moet de back-up van MIgnolet zijn?

Meest recent

Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

23
23
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

12
12
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

46
46
'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Voor het tweede seizoen op rij bleef Real Madrid achter zonder prijs en dat is voor de Koninklijke ...

71
71
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

146
146
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

65
65
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

135
135
'Ruben Van Gucht slaat bloedmooie Russische aan de haak'

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

131
131
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

21
21
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

198
198
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

92
92
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

159
159
'Dender plukt wéér assistent weg bij Club als nieuwe T1'

Club Brugge krijgt de laatste jaren veel lof voor zijn jeugdopleiding, maar het leidt tegenwoordig ...

117
117
Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

261
261
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

37
37
Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

167
167
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

108
108
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

229
229
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

1209
1209
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

109
109
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

304
304
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

393
393
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

30
30
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

60
60
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

358
358

Meer sportnieuws