Parker-adept moet boeten bij Club Brugge

door
Parker-adept moet boeten bij Club Brugge

Scott Parker arriveerde eind december bij Club Brugge, en hij bracht toen ook zijn eigen technische staf mee. Vandaag werkt er geen enkele Parker-vertrouweling meer bij Club Brugge, want na het ontslag van 42-jarige coach werden ook deze drie stafleden de laan uitgestuurd. Maar onder zijn bewind haalde Parker met Josef Bursik ook een extra doelman naar Club Brugge, en vandaag het is nog onzeker wat er met de 22-jarige goalie zal gebeuren. Volgens onze bronnen informeerde Blauw-Zwart alvast naar de diensten van Ersin Destanoğlu, de Turkse doelman die in de vorige zomer én in de vorige winter ook al op de radar stond van de West-Vlamingen. En dat betekent dus geen goed nieuws voor Bursik.


DE PARKER-TRANSFER
De komst van Scott Parker zorgde voor een aardverschuiving in de technische staf van Club Brugge. Paul Okon, Peter Mollez en Nosa Obasohan moesten plaats maken voor Matt Wells (assistent-trainer), Jonathan Hill (video-analist) en Rob Burch (keeperstrainer). Enkel Rik De Mil was de rode lijn tussen de oude en de nieuwe staf, en bovendien was hij de enige Belgische link in de sportieve cel. Wells, Hill en Burch zijn stuk voor stuk vertrouwelingen van Parker, maar na het ontslag van de Engelse coach moesten ook deze drie stafleden de club verlaten.

Scott Parker haalde, naast de vervroegd teruggekeerde Jack Hendry, ook één rechtstreekse transfer voor zijn toenmalige werkgever. Club Brugge zocht een nieuwe tweede doelman omdat Senne Lammens zijn aflopend contract niet verlengde, en in die optiek kwam Parker met Bursik op de proppen. De 22-jarige goalie was geen onbekende voor Parker, net zoals Bursik geboren in Lambeth, die de jonge keeper eind vorig seizoen nog wilde halen naar Bournemouth. Maar ook puur sportief gezien is de komst van Bursik zeker geen verkeerde zet.



De boomlange doelman (1 meter 90) heeft goede kwaliteiten en een mooi profiel waarmee hij op termijn wel eens een meerwaarde zou kunnen betekenen bij Club Brugge. Zijn voetenwerk en positioneel spel is uitstekend, terwijl zijn balbehandeling, passing en beslissingen ook van een hoog niveau zijn. In Engeland wordt Josef Bursik bijgevolg omschreven als een moderne en all-round doelman, een sweeper-keeper ook. Met 22 lentes is hij uiteraard ook een transfer voor de toekomst, waardoor hij op termijn zeker als een waardige back-up van Simon Mignolet beschouwd kan worden.

SLECHT NIEUWS VOOR BURSIK
Simon Mignolet telt alweer 35 lentes, en hoewel de Truienaar nog verre van versleten is en nog meerdere jaren mee kan op het topniveau, moet Club Brugge toch al voorzichtig en toekomstgericht beginnen nadenken over een potentiële troonopvolger. Dat leek dus Josef Bursik te worden, maar volgens onze bronnen heeft Club Brugge ondertussen zijn zinnen gezet op de komst van Ersin Destanoğlu, de Turkse doelman die vorige zomer én winter ook al op de radar van de West-Vlamingen stond. En dat betekent natuurlijk slecht nieuws voor Bursik.



De interesse van Club Brugge in Ersin Destanoğlu verraadt immers niet veel vertrouwen in Josef Bursik, hoewel de Engelse doelman intrinsiek nochtans betere kwaliteiten heeft dan de Turk. Beide doelmannen zijn 22 jaar en voor een rol als derde doelman bij Club Brugge zullen zij ongetwijfeld niet willen settelen. Er kan maar één de vaste back-up zijn van Simon Mignolet en gelet op de vernieuwde interesse in Destanoğlu, heeft de huidige nummer twee van Besiktas de meeste kans. Bursik heeft daarnaast ook het nadeel dat hij als een Parker-transfer wordt beschouwd.

DESTANOGLU GEEN HOOGVLIEGER (MEER)
Josef Bursik, Wereldkampioen met de Engelse U17 en voorheen een vaste klant bij de jeugdselecties, heeft nochtans een veelbelovend en interessant profiel, terwijl er veel meer vragen kunnen gesteld worden rond de capaciteiten van Ersin Destanoğlu. Die startte dit seizoen als eerste doelman bij Besiktas, maar een overweldigende indruk liet hij toen zeker niet achter. Hij startte negen keer in het doel bij de Turkse topclub, maar een betrouwbare doelman of echte puntenpakker bewees de 22-jarige niet echt te zijn.

Hij is de doelman die dit seizoen het minst aan het werk werd gesteld in de Süper Lig, maar desondanks ligt zijn reddingspercentage op amper 52%. Dat wil zeggen dat in het geval van Ersin Destanoğlu bijna één doelpoging op twee een tegendoelpunt betekent. Ter vergelijking: Simon Mignolet redt 75% van zijn reddingen in de Jupiler Pro League. Je kan Destanoğlu dan ook bezwaarlijk een puntenpakker noemen, want ook op dat vlak behoort hij tot de slechtst presterende doelmannen van de Turkse competitie. Een goed uitvoetballende doelman is hij ook weer niet.



Ersin Destanoglu was twee jaar geleden nog een hot prospect in Europa, want in de voorbije jaren werd hij ook in verband gebracht met grote Europese clubs zoals Chelsea, in 2021 als back-up voor Edouard Mendy, OGC Nice, Ajax, Nantes, Olympique Lyon, RB Salzburg, Borussia Dortmund en Rangers FC. RB Salzburg bracht in juni vorig jaar zelfs tevergeefs een concrete aanbieding van zes miljoen euro uit bij Besiktas.

LEES OOK: 'Van 20M naar gratis: Club Brugge verrast met toptransfer'

Wie moet de back-up van MIgnolet zijn?

Meest recent

Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

49
49
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

44
44
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

14
14
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

16
16
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

150
150
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

51
51
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

329
329
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

134
134
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

145
145
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

338
338
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

31
31
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

350
350
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

288
288
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

106
106
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

207
207
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

518
518
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

144
144
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

107
107
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

72
72
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

247
247
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

156
156
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

129
129
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

19
19
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

390
390
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

294
294

Meer sportnieuws