Parker-adept moet boeten bij Club Brugge

door
Parker-adept moet boeten bij Club Brugge

Scott Parker arriveerde eind december bij Club Brugge, en hij bracht toen ook zijn eigen technische staf mee. Vandaag werkt er geen enkele Parker-vertrouweling meer bij Club Brugge, want na het ontslag van 42-jarige coach werden ook deze drie stafleden de laan uitgestuurd. Maar onder zijn bewind haalde Parker met Josef Bursik ook een extra doelman naar Club Brugge, en vandaag het is nog onzeker wat er met de 22-jarige goalie zal gebeuren. Volgens onze bronnen informeerde Blauw-Zwart alvast naar de diensten van Ersin Destanoğlu, de Turkse doelman die in de vorige zomer én in de vorige winter ook al op de radar stond van de West-Vlamingen. En dat betekent dus geen goed nieuws voor Bursik.


DE PARKER-TRANSFER
De komst van Scott Parker zorgde voor een aardverschuiving in de technische staf van Club Brugge. Paul Okon, Peter Mollez en Nosa Obasohan moesten plaats maken voor Matt Wells (assistent-trainer), Jonathan Hill (video-analist) en Rob Burch (keeperstrainer). Enkel Rik De Mil was de rode lijn tussen de oude en de nieuwe staf, en bovendien was hij de enige Belgische link in de sportieve cel. Wells, Hill en Burch zijn stuk voor stuk vertrouwelingen van Parker, maar na het ontslag van de Engelse coach moesten ook deze drie stafleden de club verlaten.

Scott Parker haalde, naast de vervroegd teruggekeerde Jack Hendry, ook één rechtstreekse transfer voor zijn toenmalige werkgever. Club Brugge zocht een nieuwe tweede doelman omdat Senne Lammens zijn aflopend contract niet verlengde, en in die optiek kwam Parker met Bursik op de proppen. De 22-jarige goalie was geen onbekende voor Parker, net zoals Bursik geboren in Lambeth, die de jonge keeper eind vorig seizoen nog wilde halen naar Bournemouth. Maar ook puur sportief gezien is de komst van Bursik zeker geen verkeerde zet.



De boomlange doelman (1 meter 90) heeft goede kwaliteiten en een mooi profiel waarmee hij op termijn wel eens een meerwaarde zou kunnen betekenen bij Club Brugge. Zijn voetenwerk en positioneel spel is uitstekend, terwijl zijn balbehandeling, passing en beslissingen ook van een hoog niveau zijn. In Engeland wordt Josef Bursik bijgevolg omschreven als een moderne en all-round doelman, een sweeper-keeper ook. Met 22 lentes is hij uiteraard ook een transfer voor de toekomst, waardoor hij op termijn zeker als een waardige back-up van Simon Mignolet beschouwd kan worden.

SLECHT NIEUWS VOOR BURSIK
Simon Mignolet telt alweer 35 lentes, en hoewel de Truienaar nog verre van versleten is en nog meerdere jaren mee kan op het topniveau, moet Club Brugge toch al voorzichtig en toekomstgericht beginnen nadenken over een potentiële troonopvolger. Dat leek dus Josef Bursik te worden, maar volgens onze bronnen heeft Club Brugge ondertussen zijn zinnen gezet op de komst van Ersin Destanoğlu, de Turkse doelman die vorige zomer én winter ook al op de radar van de West-Vlamingen stond. En dat betekent natuurlijk slecht nieuws voor Bursik.



De interesse van Club Brugge in Ersin Destanoğlu verraadt immers niet veel vertrouwen in Josef Bursik, hoewel de Engelse doelman intrinsiek nochtans betere kwaliteiten heeft dan de Turk. Beide doelmannen zijn 22 jaar en voor een rol als derde doelman bij Club Brugge zullen zij ongetwijfeld niet willen settelen. Er kan maar één de vaste back-up zijn van Simon Mignolet en gelet op de vernieuwde interesse in Destanoğlu, heeft de huidige nummer twee van Besiktas de meeste kans. Bursik heeft daarnaast ook het nadeel dat hij als een Parker-transfer wordt beschouwd.

DESTANOGLU GEEN HOOGVLIEGER (MEER)
Josef Bursik, Wereldkampioen met de Engelse U17 en voorheen een vaste klant bij de jeugdselecties, heeft nochtans een veelbelovend en interessant profiel, terwijl er veel meer vragen kunnen gesteld worden rond de capaciteiten van Ersin Destanoğlu. Die startte dit seizoen als eerste doelman bij Besiktas, maar een overweldigende indruk liet hij toen zeker niet achter. Hij startte negen keer in het doel bij de Turkse topclub, maar een betrouwbare doelman of echte puntenpakker bewees de 22-jarige niet echt te zijn.

Hij is de doelman die dit seizoen het minst aan het werk werd gesteld in de Süper Lig, maar desondanks ligt zijn reddingspercentage op amper 52%. Dat wil zeggen dat in het geval van Ersin Destanoğlu bijna één doelpoging op twee een tegendoelpunt betekent. Ter vergelijking: Simon Mignolet redt 75% van zijn reddingen in de Jupiler Pro League. Je kan Destanoğlu dan ook bezwaarlijk een puntenpakker noemen, want ook op dat vlak behoort hij tot de slechtst presterende doelmannen van de Turkse competitie. Een goed uitvoetballende doelman is hij ook weer niet.



Ersin Destanoglu was twee jaar geleden nog een hot prospect in Europa, want in de voorbije jaren werd hij ook in verband gebracht met grote Europese clubs zoals Chelsea, in 2021 als back-up voor Edouard Mendy, OGC Nice, Ajax, Nantes, Olympique Lyon, RB Salzburg, Borussia Dortmund en Rangers FC. RB Salzburg bracht in juni vorig jaar zelfs tevergeefs een concrete aanbieding van zes miljoen euro uit bij Besiktas.

LEES OOK: Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

Wie moet de back-up van MIgnolet zijn?

Meest recent

Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

54
54
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

206
206
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

144
144
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

36
36
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

86
86
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

320
320
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

109
109
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

47
47
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

191
191
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

411
411
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

86
86
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

687
687
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

147
147
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

319
319
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

126
126
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

164
164
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

372
372
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

544
544
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

865
865
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

306
306
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

154
154
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

110
110
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

195
195

Meer sportnieuws