Vinnig Cercle flitst weer voorbij Anderlecht richting top-8

door
Vinnig Cercle flitst weer voorbij Anderlecht richting top-8

De strijd om een plek bij de eerste acht belooft nog razend spannend te worden. Met sprekend gemak zette Cercle Brugge deze namiddag de West-Vlaamse derby tegen KV Kortrijk naar zijn hand en zo gaat het voorlopig weer voorbij Anderlecht in het klassement.


Cercle Brugge mikte nog steeds vol op de Europe Play-Offs maar had vandaag dan wel absoluut een zege nodig. De Vereniging nam het op Jan Breydel op tegen KV Kortrijk. De Kerels hadden nog steeds (lichte) degradatiezorgen, al hadden de ploegen onderin al wel een klein mirakel nodig om nog op en over het team van Storck te gaan. Bij de thuisploeg keerde doelman Majecki terug uit blessure, de bezoekers deden het met exact dezelfde elf namen als bij de gewonnen thuiswedstrijd tegen Club Brugge.

Energieke Vereniging loopt bezoekers onder de voet

In eigen huis leek Cercle een droomstart te nemen: na een dikke twee minuten spelen viel de bal pardoes voor de voeten van scherpschutter Ueda en die krulde de 1-0 meteen in de verste hoek, na een minutenlange VAR-check werd het doelpunt echter afgekeurd vanwege buitenspel. De Vereniging was nauwelijks aangeslagen en bleef ook nadien de betere ploeg, iets voor het kwartier kopte Daland na een prima aangesneden hoekschop op de lat. Uiteindelijk viel de 1-0 even later toch toen Somers aan de tweede paal een voorzet van Deman tegen de touwen knikte.

De Kerels gaven een belabberde indruk in het eerste halfuur en ontsnapten nadien meermaals aan een dubbele achterstand. In het slotkwartier rechtten de bezoekers toch nog (even) de rug, Kadri viseerde de verre hoek bij een scherpe counter maar doelman Majecki had een prachtige redding in huis. Op tien minuten van de pauze kreeg Cercle Brugge ook nog een strafschop na een domme fout van Bruno, vanaf elf meter verdubbelde Ueda de voorsprong: 2-0. KV Kortrijk had via Avenatti nog wat kansjes op de aansluitingstreffer maar mocht zich na een vrij kansloze eerste periode gaan bezinnen in de kleedkamer.

Cercle Brugge voetbalt opnieuw prima en zit halfweg op rozen.

Kerels kunnen geen vuist maken

Ook meteen na de pauze kregen we op Jan Breydel spektakel over en weer. Een vroege poging van Selemani ging een metertje over en aan de overzijde vloog een omhaal van Deman op het dak van het doel. De wedstrijd viel nadien wat stil, al controleerde Cercle Brugge eenvoudig tegen een machteloos KV Kortrijk. Na twintig minuten spelen knalde Siquet nog eens binnen het bereik van een goede Vandenberghe.

De bezoekers slaagden er ook in het slot niet in om echt nog de rug te rechten, een flauw schot van Selemani werd eenvoudig opgeraapt door de thuisdoelman. Uiteindelijk hield de Vereniging eenvoudig stand en gaat het weer voorbij Charleroi en Anderlecht in de rangschikking. De Kerels moeten vooral hopen dat Eupen en KV Oostende niets rapen dit weekend.

Scoreverloop:

1-0 (16') Somers, 2-0 (36') Ueda (p)


LEES OOK: La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

Haalt Cercle Brugge finaal de Europe Play-Offs?

Meest recent

Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

37
37
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

48
48
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

35
35
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

201
201
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

357
357
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

278
278
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

173
173
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

133
133
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

84
84
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

536
536
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

320
320
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

325
325
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

381
381
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

212
212
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

173
173
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

345
345
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

803
803
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

272
272
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

215
215
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

121
121
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

182
182
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

85
85
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

297
297
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

41
41
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1064
1064

Meer sportnieuws