Vinnig Cercle flitst weer voorbij Anderlecht richting top-8

97
Vinnig Cercle flitst weer voorbij Anderlecht richting top-8

De strijd om een plek bij de eerste acht belooft nog razend spannend te worden. Met sprekend gemak zette Cercle Brugge deze namiddag de West-Vlaamse derby tegen KV Kortrijk naar zijn hand en zo gaat het voorlopig weer voorbij Anderlecht in het klassement.


Cercle Brugge mikte nog steeds vol op de Europe Play-Offs maar had vandaag dan wel absoluut een zege nodig. De Vereniging nam het op Jan Breydel op tegen KV Kortrijk. De Kerels hadden nog steeds (lichte) degradatiezorgen, al hadden de ploegen onderin al wel een klein mirakel nodig om nog op en over het team van Storck te gaan. Bij de thuisploeg keerde doelman Majecki terug uit blessure, de bezoekers deden het met exact dezelfde elf namen als bij de gewonnen thuiswedstrijd tegen Club Brugge.

Energieke Vereniging loopt bezoekers onder de voet

In eigen huis leek Cercle een droomstart te nemen: na een dikke twee minuten spelen viel de bal pardoes voor de voeten van scherpschutter Ueda en die krulde de 1-0 meteen in de verste hoek, na een minutenlange VAR-check werd het doelpunt echter afgekeurd vanwege buitenspel. De Vereniging was nauwelijks aangeslagen en bleef ook nadien de betere ploeg, iets voor het kwartier kopte Daland na een prima aangesneden hoekschop op de lat. Uiteindelijk viel de 1-0 even later toch toen Somers aan de tweede paal een voorzet van Deman tegen de touwen knikte.

De Kerels gaven een belabberde indruk in het eerste halfuur en ontsnapten nadien meermaals aan een dubbele achterstand. In het slotkwartier rechtten de bezoekers toch nog (even) de rug, Kadri viseerde de verre hoek bij een scherpe counter maar doelman Majecki had een prachtige redding in huis. Op tien minuten van de pauze kreeg Cercle Brugge ook nog een strafschop na een domme fout van Bruno, vanaf elf meter verdubbelde Ueda de voorsprong: 2-0. KV Kortrijk had via Avenatti nog wat kansjes op de aansluitingstreffer maar mocht zich na een vrij kansloze eerste periode gaan bezinnen in de kleedkamer.

Cercle Brugge voetbalt opnieuw prima en zit halfweg op rozen.

Kerels kunnen geen vuist maken

Ook meteen na de pauze kregen we op Jan Breydel spektakel over en weer. Een vroege poging van Selemani ging een metertje over en aan de overzijde vloog een omhaal van Deman op het dak van het doel. De wedstrijd viel nadien wat stil, al controleerde Cercle Brugge eenvoudig tegen een machteloos KV Kortrijk. Na twintig minuten spelen knalde Siquet nog eens binnen het bereik van een goede Vandenberghe.

De bezoekers slaagden er ook in het slot niet in om echt nog de rug te rechten, een flauw schot van Selemani werd eenvoudig opgeraapt door de thuisdoelman. Uiteindelijk hield de Vereniging eenvoudig stand en gaat het weer voorbij Charleroi en Anderlecht in de rangschikking. De Kerels moeten vooral hopen dat Eupen en KV Oostende niets rapen dit weekend.

Scoreverloop:

1-0 (16') Somers, 2-0 (36') Ueda (p)


LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Haalt Cercle Brugge finaal de Europe Play-Offs?

Meest recent

Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

11
11
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

3
3
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

4
4
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

41
41
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

106
106
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

54
54
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

52
52
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

524
524
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

67
67
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

117
117
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

68
68
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

32
32
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

340
340
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

366
366
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

201
201
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

350
350
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

316
316
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

78
78
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

340
340
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

116
116
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

129
129
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

45
45
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

322
322
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

205
205
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

125
125

Meer sportnieuws