Vinnig Cercle flitst weer voorbij Anderlecht richting top-8

97 stemmen
Vinnig Cercle flitst weer voorbij Anderlecht richting top-8

De strijd om een plek bij de eerste acht belooft nog razend spannend te worden. Met sprekend gemak zette Cercle Brugge deze namiddag de West-Vlaamse derby tegen KV Kortrijk naar zijn hand en zo gaat het voorlopig weer voorbij Anderlecht in het klassement.


Cercle Brugge mikte nog steeds vol op de Europe Play-Offs maar had vandaag dan wel absoluut een zege nodig. De Vereniging nam het op Jan Breydel op tegen KV Kortrijk. De Kerels hadden nog steeds (lichte) degradatiezorgen, al hadden de ploegen onderin al wel een klein mirakel nodig om nog op en over het team van Storck te gaan. Bij de thuisploeg keerde doelman Majecki terug uit blessure, de bezoekers deden het met exact dezelfde elf namen als bij de gewonnen thuiswedstrijd tegen Club Brugge.

Energieke Vereniging loopt bezoekers onder de voet

In eigen huis leek Cercle een droomstart te nemen: na een dikke twee minuten spelen viel de bal pardoes voor de voeten van scherpschutter Ueda en die krulde de 1-0 meteen in de verste hoek, na een minutenlange VAR-check werd het doelpunt echter afgekeurd vanwege buitenspel. De Vereniging was nauwelijks aangeslagen en bleef ook nadien de betere ploeg, iets voor het kwartier kopte Daland na een prima aangesneden hoekschop op de lat. Uiteindelijk viel de 1-0 even later toch toen Somers aan de tweede paal een voorzet van Deman tegen de touwen knikte.

De Kerels gaven een belabberde indruk in het eerste halfuur en ontsnapten nadien meermaals aan een dubbele achterstand. In het slotkwartier rechtten de bezoekers toch nog (even) de rug, Kadri viseerde de verre hoek bij een scherpe counter maar doelman Majecki had een prachtige redding in huis. Op tien minuten van de pauze kreeg Cercle Brugge ook nog een strafschop na een domme fout van Bruno, vanaf elf meter verdubbelde Ueda de voorsprong: 2-0. KV Kortrijk had via Avenatti nog wat kansjes op de aansluitingstreffer maar mocht zich na een vrij kansloze eerste periode gaan bezinnen in de kleedkamer.

Cercle Brugge voetbalt opnieuw prima en zit halfweg op rozen.

Kerels kunnen geen vuist maken

Ook meteen na de pauze kregen we op Jan Breydel spektakel over en weer. Een vroege poging van Selemani ging een metertje over en aan de overzijde vloog een omhaal van Deman op het dak van het doel. De wedstrijd viel nadien wat stil, al controleerde Cercle Brugge eenvoudig tegen een machteloos KV Kortrijk. Na twintig minuten spelen knalde Siquet nog eens binnen het bereik van een goede Vandenberghe.

De bezoekers slaagden er ook in het slot niet in om echt nog de rug te rechten, een flauw schot van Selemani werd eenvoudig opgeraapt door de thuisdoelman. Uiteindelijk hield de Vereniging eenvoudig stand en gaat het weer voorbij Charleroi en Anderlecht in de rangschikking. De Kerels moeten vooral hopen dat Eupen en KV Oostende niets rapen dit weekend.

Scoreverloop:

1-0 (16') Somers, 2-0 (36') Ueda (p)


LEES OOK: Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Haalt Cercle Brugge finaal de Europe Play-Offs?

Meest recent

Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

20
20
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

54
54
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

108
108
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

23
23
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

38
38
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

49
49
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

88
88
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

76
76
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

32
32
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

165
165
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

205
205
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

444
444
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

206
206
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

317
317
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

33
33
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

44
44
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

179
179
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

209
209
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

26
26
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

509
509
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

190
190
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

47
47
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

45
45
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

34
34
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

135
135

Meer sportnieuws