Vinnig Cercle flitst weer voorbij Anderlecht richting top-8

door
Vinnig Cercle flitst weer voorbij Anderlecht richting top-8

De strijd om een plek bij de eerste acht belooft nog razend spannend te worden. Met sprekend gemak zette Cercle Brugge deze namiddag de West-Vlaamse derby tegen KV Kortrijk naar zijn hand en zo gaat het voorlopig weer voorbij Anderlecht in het klassement.


Cercle Brugge mikte nog steeds vol op de Europe Play-Offs maar had vandaag dan wel absoluut een zege nodig. De Vereniging nam het op Jan Breydel op tegen KV Kortrijk. De Kerels hadden nog steeds (lichte) degradatiezorgen, al hadden de ploegen onderin al wel een klein mirakel nodig om nog op en over het team van Storck te gaan. Bij de thuisploeg keerde doelman Majecki terug uit blessure, de bezoekers deden het met exact dezelfde elf namen als bij de gewonnen thuiswedstrijd tegen Club Brugge.

Energieke Vereniging loopt bezoekers onder de voet

In eigen huis leek Cercle een droomstart te nemen: na een dikke twee minuten spelen viel de bal pardoes voor de voeten van scherpschutter Ueda en die krulde de 1-0 meteen in de verste hoek, na een minutenlange VAR-check werd het doelpunt echter afgekeurd vanwege buitenspel. De Vereniging was nauwelijks aangeslagen en bleef ook nadien de betere ploeg, iets voor het kwartier kopte Daland na een prima aangesneden hoekschop op de lat. Uiteindelijk viel de 1-0 even later toch toen Somers aan de tweede paal een voorzet van Deman tegen de touwen knikte.

De Kerels gaven een belabberde indruk in het eerste halfuur en ontsnapten nadien meermaals aan een dubbele achterstand. In het slotkwartier rechtten de bezoekers toch nog (even) de rug, Kadri viseerde de verre hoek bij een scherpe counter maar doelman Majecki had een prachtige redding in huis. Op tien minuten van de pauze kreeg Cercle Brugge ook nog een strafschop na een domme fout van Bruno, vanaf elf meter verdubbelde Ueda de voorsprong: 2-0. KV Kortrijk had via Avenatti nog wat kansjes op de aansluitingstreffer maar mocht zich na een vrij kansloze eerste periode gaan bezinnen in de kleedkamer.

Cercle Brugge voetbalt opnieuw prima en zit halfweg op rozen.

Kerels kunnen geen vuist maken

Ook meteen na de pauze kregen we op Jan Breydel spektakel over en weer. Een vroege poging van Selemani ging een metertje over en aan de overzijde vloog een omhaal van Deman op het dak van het doel. De wedstrijd viel nadien wat stil, al controleerde Cercle Brugge eenvoudig tegen een machteloos KV Kortrijk. Na twintig minuten spelen knalde Siquet nog eens binnen het bereik van een goede Vandenberghe.

De bezoekers slaagden er ook in het slot niet in om echt nog de rug te rechten, een flauw schot van Selemani werd eenvoudig opgeraapt door de thuisdoelman. Uiteindelijk hield de Vereniging eenvoudig stand en gaat het weer voorbij Charleroi en Anderlecht in de rangschikking. De Kerels moeten vooral hopen dat Eupen en KV Oostende niets rapen dit weekend.

Scoreverloop:

1-0 (16') Somers, 2-0 (36') Ueda (p)


LEES OOK: JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Haalt Cercle Brugge finaal de Europe Play-Offs?

Meest recent

Anderlecht zoekt: Hasi heeft één grote transferwens

RSC Anderlecht staat op een derde plaats in de Jupiler Pro League. Ze wonnen van Club Brugge en ...

26
26
Overmars schokt Anderlecht met 'schaamteloze' zet

In Neerpede wordt er gevloekt. Anderlecht legde meer dan twee miljoen op tafel voor een Nederlandse ...

111
111
Club Brugge te zwaar aangepakt? Hayen velt zijn oordeel

Club Brugge plaatste zich voor de volgende ronde van de Beker van België. Het won met 1-2 van ...

32
32
Jackpot voor Anderlecht en KRC Genk: '60 miljoen op komst'

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het vanavond in de Beker van België tegen elkaar op. De twee ...

108
108
Feest bij Antwerp: Oosting laat fans nu al dromen

Royal Antwerp FC leeft weer helemaal op. Na de stunt op het veld van Club Brugge wisten ze na een ...

77
77
Benteke-gerucht ontploft: familie reageert keihard

Er dook plots een opvallend gerucht op. Zo linkte Sasha Tavolieri Christian Benteke aan RSC ...

90
90
Mechele zeer gepikeerd: "Jullie overdrijven"

Club Brugge won met 1-2 op het veld van OH Leuven. Opdracht volbracht. Het was zeker geen geweldige ...

106
106
Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

189
189
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

197
197
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

219
219
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

96
96
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

43
43
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

1421
1421
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

206
206
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

259
259
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

311
311
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

34
34
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

159
159
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

791
791
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

42
42
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

62
62
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

44
44
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

193
193
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

110
110
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

131
131

Meer sportnieuws