De Bruyne en Grealish spelen Liverpool naar verdoemenis

381 stemmen
De Bruyne en Grealish spelen Liverpool naar verdoemenis

In de Engelse Premier League heeft Manchester City getoond dat het helemaal klaar is voor een indrukwekkende eindsprint van het seizoen. De titelverdediger haalde het zaterdagmiddag met duidelijke 4-1-cijfers van vice-kampioen Liverpool FC. Kevin De Bruyne onderstreepte zijn bloedvorm met een doelpunt en assist.


De belangen in het Etihad Stadium waren behoorlijk groot. City moest namelijk de volle buit zien te rapen om in het spoor van leider Arsenal FC te blijven, terwijl Liverpool zich geen misstap meer kon veroorloven in de strijd om de top 4. Hoewel de thuisploeg veruit het beste aan de wedstrijd begon, konden de bezoekers als eerste toeslaan. Diogo Jota ontsnapte aan de buitenspelval en bood Mohamed Salah de openingstreffer aan. Maar dat bleek meteen ook het laatste lichtpunt voor de Reds.

Na goed een halfuur legde City een uitstekende tegenaanval op de mat. De bal belandde uiteindelijk bij Jack Grealish, auteur van een beresterke partij, en die legde de gelijkmaker voor de voeten van Julian Alvarez. De wereldkampioen startte overigens in de basis door de blessure van Erling Haaland en bedankte dus voor het vertrouwen met een belangrijke treffer. Vlak na de pauze sloeg City een tweede keer toe. Via een pijlsnelle counter zorgde Riyad Mahrez voor de assist op de 2-1 van De Bruyne.

KERS OP DE TAART
De veer was vervolgens helemaal gebroken bij Liverpool, dat amper nog een noemenswaardige aanval bij mekaar kreeg gespeeld. Niet veel later kon Ilkay Gündogan de 3-1 van dichtbij binnen knallen. En de uitblinkers van de middag zorgden uiteindelijk voor de kers op de taart: De Bruyne legde knap af op Grealish, die netjes afwerkte (zie video onderaan). City boekte zo een knappe en verdiende overwinning. De titelverdediger nadert opnieuw tot 5 punten van Arsenal, beide teams hebben nu evenveel matchen gespeeld. Liverpool lijkt de top 4 stilaan te mogen vergeten.

LEES OOK: 'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Manchester City wordt alsnog kampioen dit seizoen ...

Meest recent

Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

12
12
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

99
99
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

197
197
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

236
236
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

165
165
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

187
187
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

116
116
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

122
122
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

258
258
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

245
245
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

102
102
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

39
39
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

84
84
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

554
554
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

195
195
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

443
443
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

518
518
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

179
179
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

97
97
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

243
243
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

146
146
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

90
90
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

340
340
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

258
258
Malinwa bevestigt exit meubelstuk: "Het doet pijn"

KV Mechelen hoopt om het titelfeest van Club Brugge nog even uit te stellen. Hoe dan ook ...

110
110

Meer sportnieuws