De Bruyne en Grealish spelen Liverpool naar verdoemenis

door
De Bruyne en Grealish spelen Liverpool naar verdoemenis

In de Engelse Premier League heeft Manchester City getoond dat het helemaal klaar is voor een indrukwekkende eindsprint van het seizoen. De titelverdediger haalde het zaterdagmiddag met duidelijke 4-1-cijfers van vice-kampioen Liverpool FC. Kevin De Bruyne onderstreepte zijn bloedvorm met een doelpunt en assist.


De belangen in het Etihad Stadium waren behoorlijk groot. City moest namelijk de volle buit zien te rapen om in het spoor van leider Arsenal FC te blijven, terwijl Liverpool zich geen misstap meer kon veroorloven in de strijd om de top 4. Hoewel de thuisploeg veruit het beste aan de wedstrijd begon, konden de bezoekers als eerste toeslaan. Diogo Jota ontsnapte aan de buitenspelval en bood Mohamed Salah de openingstreffer aan. Maar dat bleek meteen ook het laatste lichtpunt voor de Reds.

Na goed een halfuur legde City een uitstekende tegenaanval op de mat. De bal belandde uiteindelijk bij Jack Grealish, auteur van een beresterke partij, en die legde de gelijkmaker voor de voeten van Julian Alvarez. De wereldkampioen startte overigens in de basis door de blessure van Erling Haaland en bedankte dus voor het vertrouwen met een belangrijke treffer. Vlak na de pauze sloeg City een tweede keer toe. Via een pijlsnelle counter zorgde Riyad Mahrez voor de assist op de 2-1 van De Bruyne.

KERS OP DE TAART
De veer was vervolgens helemaal gebroken bij Liverpool, dat amper nog een noemenswaardige aanval bij mekaar kreeg gespeeld. Niet veel later kon Ilkay Gündogan de 3-1 van dichtbij binnen knallen. En de uitblinkers van de middag zorgden uiteindelijk voor de kers op de taart: De Bruyne legde knap af op Grealish, die netjes afwerkte (zie video onderaan). City boekte zo een knappe en verdiende overwinning. De titelverdediger nadert opnieuw tot 5 punten van Arsenal, beide teams hebben nu evenveel matchen gespeeld. Liverpool lijkt de top 4 stilaan te mogen vergeten.

LEES OOK: Slot komt met hartbrekende reactie na Jota-drama

Manchester City wordt alsnog kampioen dit seizoen ...

Meest recent

De Mil lanceert transferoproep: "Dat hebben we nog nodig"

Rik De Mil leverde vorig seizoen straf werk bij Sporting Charleroi. Hij transformeerde een ploeg die ...

5
5
Fans Club Brugge in extase: hij is terug!

Bij Club Brugge lijken ze nog veel werk te hebben om hun ploeg voor volgend seizoen samen te ...

100
100
'Lucas Stassin dropt stevig transferbommetje'

De voorbije maanden bleek dat er nog werk aan de winkel is bij de Rode Duivels, waar Rudi Garcia aan ...

52
52
Vakantie ontspoort voor Gert Verheyen: ‘Net op tijd gered’

Voor veel 'voetbaldieren' is eindelijk een periode van rust aangebroken. Zo ook voor Gert Verheyen. ...

47
47
Heerenveen pakt uit met komst Antwerp-speler

Er heeft deze zomer bij Antwerp alweer een stevige leegloop plaatsgevonden. Negen spelers hebben ...

37
37
‘Leverkusen ziet Rode Duivel als redder’

Bij Bayer Leverkusen zagen ze deze zomer toch een beetje een einde aan een cyclus komen. Een jaar ...

56
56
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge gaat hard, domper voor Anderlecht en Antwerp'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

433
433
Zoveel verdient Aster Nzeyimana? Het is ronduit schokkend

Aster Nzeyimana maakte enkele jaren geleden de gewaagde overstap vanuit de openbare omroep richting ...

144
144
Bizar: Belgisch supertalent verlaat topclub voor Turkije

Er kloppen tal van talenten op de deur bij de Rode Duivels. Sommige grote beloften vliegen onder de ...

90
90
Sadiki wimpelde drie Europese clubs én Union SG af

Noah Sadiki maakte de overstap van Union SG naar Sunderland. De middenvelder werd kampioen met de ...

95
95
‘Verbazingwekkende transfer: miljoenenbod op Trossard’

Leandro Trossard staat nog tot 2026 onder contract bij Arsenal. De 30-jarige aanvaller wordt ...

148
148
‘Onwaarschijnlijk: flop AA Gent nu plots gewild’

Bij AA Gent zoeken ze naar geld om de kern nadien te versterken. De Buffalo's hopen een paar spelers ...

331
331
KRC Genk slaat toe: tweede zomeraanwinst is een feit

KRC Genk heeft na Daan Heymans zijn tweede zomeraanwinst beet. De Limburgers hebben een opvolger ...

173
173
'Beerschot beslist: vier spelers in beeld'

Beerschot zal nog heel wat versterking mogen halen als ze willen meedingen naar promotie. De Kielse ...

298
298
'Union SG speelt het hard: fenomenaal bod geweigerd'

Bij Union SG verloren ze met Koki Machida (Hoffenheim) en Noah Sadiki (Sunderland) al twee ...

192
192
'Westerlo gaat voor stuntdeal met Internazionale'

KVC Westerlo stelde gisteren met Nacho Ferri een nieuwe spits voor. Daar gaat het echter niet bij ...

143
143
Roda JC nog wat Belgischer met ex-speler Club Brugge

Roda JC is een club waar Belgen zich altijd zeer goed hebben thuisgevoeld. De Nederlandse ...

36
36
'Miljoenentransfer Club in gevaar: dealbraker op tafel'

Net zoals de spelers en trainersstaf, vertoeft ook de directie van Club Brugge momenteel in het ...

689
689
Fink bevestigt toptransfer Genk: "Kwestie van tijd"

De selectie en trainersstaf van KRC Genk vertoeven momenteel op Duitse bodem. In Marienfeld werken ...

416
416
'Real Madrid pakt uit met vierde grote Alonso-aanwinst'

Real Madrid strijdt woensdagavond tegen Paris Saint-Germain voor een plek in de finale van het WK ...

156
156
'Edozie naar Club Brugge: dossier in stroomversnelling'

Club Brugge staat op punt om Chemsdine Talbi voor de nodige miljoenen aan Sunderland FC te ...

1377
1377
'Miljoenenbom: RSCA flikkert publiekslieveling nu al buiten'

Ondanks zijn populariteit en groeipotentieel, staat het vertrek van een sterkhouder hoog op de ...

806
806
WK Clubs: emotioneel geladen droomdebuut bezorgt Chelsea finale

Chelsea FC heeft zich dinsdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van het WK voor clubs. Amper ...

69
69
Jupiler Pro League davert: Union legt officieel klacht neer

De komende jaargang van de Jupiler Pro League wordt normaal gezien de laatste met het ...

680
680
'Bliksemvertrek Tzolis: Club legt riante transfersom vast'

Met de verkoop van Maxim De Cuyper, Ferran Jutgla, Casper Nielsen en de nakende transfer van ...

1575
1575

Meer sportnieuws