De Bruyne en Grealish spelen Liverpool naar verdoemenis

door
De Bruyne en Grealish spelen Liverpool naar verdoemenis

In de Engelse Premier League heeft Manchester City getoond dat het helemaal klaar is voor een indrukwekkende eindsprint van het seizoen. De titelverdediger haalde het zaterdagmiddag met duidelijke 4-1-cijfers van vice-kampioen Liverpool FC. Kevin De Bruyne onderstreepte zijn bloedvorm met een doelpunt en assist.


De belangen in het Etihad Stadium waren behoorlijk groot. City moest namelijk de volle buit zien te rapen om in het spoor van leider Arsenal FC te blijven, terwijl Liverpool zich geen misstap meer kon veroorloven in de strijd om de top 4. Hoewel de thuisploeg veruit het beste aan de wedstrijd begon, konden de bezoekers als eerste toeslaan. Diogo Jota ontsnapte aan de buitenspelval en bood Mohamed Salah de openingstreffer aan. Maar dat bleek meteen ook het laatste lichtpunt voor de Reds.

Na goed een halfuur legde City een uitstekende tegenaanval op de mat. De bal belandde uiteindelijk bij Jack Grealish, auteur van een beresterke partij, en die legde de gelijkmaker voor de voeten van Julian Alvarez. De wereldkampioen startte overigens in de basis door de blessure van Erling Haaland en bedankte dus voor het vertrouwen met een belangrijke treffer. Vlak na de pauze sloeg City een tweede keer toe. Via een pijlsnelle counter zorgde Riyad Mahrez voor de assist op de 2-1 van De Bruyne.

KERS OP DE TAART
De veer was vervolgens helemaal gebroken bij Liverpool, dat amper nog een noemenswaardige aanval bij mekaar kreeg gespeeld. Niet veel later kon Ilkay Gündogan de 3-1 van dichtbij binnen knallen. En de uitblinkers van de middag zorgden uiteindelijk voor de kers op de taart: De Bruyne legde knap af op Grealish, die netjes afwerkte (zie video onderaan). City boekte zo een knappe en verdiende overwinning. De titelverdediger nadert opnieuw tot 5 punten van Arsenal, beide teams hebben nu evenveel matchen gespeeld. Liverpool lijkt de top 4 stilaan te mogen vergeten.

LEES OOK: 'Liverpool zet zich schrap: opzienbarende transfer Salah'

Manchester City wordt alsnog kampioen dit seizoen ...

Meest recent

Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

25
25
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

172
172
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

47
47
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

573
573
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

990
990
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

241
241
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

239
239
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

217
217
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

410
410
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

424
424
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

213
213
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

311
311
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

94
94
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

212
212
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

946
946
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

215
215
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

53
53
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

46
46
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

340
340
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

307
307
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

179
179
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

406
406
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

359
359
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

243
243
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

73
73

Meer sportnieuws