De Bruyne en Grealish spelen Liverpool naar verdoemenis

381 stemmen
De Bruyne en Grealish spelen Liverpool naar verdoemenis

In de Engelse Premier League heeft Manchester City getoond dat het helemaal klaar is voor een indrukwekkende eindsprint van het seizoen. De titelverdediger haalde het zaterdagmiddag met duidelijke 4-1-cijfers van vice-kampioen Liverpool FC. Kevin De Bruyne onderstreepte zijn bloedvorm met een doelpunt en assist.


De belangen in het Etihad Stadium waren behoorlijk groot. City moest namelijk de volle buit zien te rapen om in het spoor van leider Arsenal FC te blijven, terwijl Liverpool zich geen misstap meer kon veroorloven in de strijd om de top 4. Hoewel de thuisploeg veruit het beste aan de wedstrijd begon, konden de bezoekers als eerste toeslaan. Diogo Jota ontsnapte aan de buitenspelval en bood Mohamed Salah de openingstreffer aan. Maar dat bleek meteen ook het laatste lichtpunt voor de Reds.

Na goed een halfuur legde City een uitstekende tegenaanval op de mat. De bal belandde uiteindelijk bij Jack Grealish, auteur van een beresterke partij, en die legde de gelijkmaker voor de voeten van Julian Alvarez. De wereldkampioen startte overigens in de basis door de blessure van Erling Haaland en bedankte dus voor het vertrouwen met een belangrijke treffer. Vlak na de pauze sloeg City een tweede keer toe. Via een pijlsnelle counter zorgde Riyad Mahrez voor de assist op de 2-1 van De Bruyne.

KERS OP DE TAART
De veer was vervolgens helemaal gebroken bij Liverpool, dat amper nog een noemenswaardige aanval bij mekaar kreeg gespeeld. Niet veel later kon Ilkay Gündogan de 3-1 van dichtbij binnen knallen. En de uitblinkers van de middag zorgden uiteindelijk voor de kers op de taart: De Bruyne legde knap af op Grealish, die netjes afwerkte (zie video onderaan). City boekte zo een knappe en verdiende overwinning. De titelverdediger nadert opnieuw tot 5 punten van Arsenal, beide teams hebben nu evenveel matchen gespeeld. Liverpool lijkt de top 4 stilaan te mogen vergeten.

LEES OOK: Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Manchester City wordt alsnog kampioen dit seizoen ...

Meest recent

Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

4
4
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

20
20
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

45
45
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

43
43
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

105
105
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

116
116
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

21
21
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

113
113
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

233
233
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

295
295
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

283
283
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

51
51
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

54
54
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

262
262
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

179
179
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

103
103
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

107
107
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

87
87
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

50
50
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

187
187
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

68
68
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

295
295
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

118
118
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

295
295
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

39
39

Meer sportnieuws