TU: 'Antwerp laat Club stof happen, grote Mbappé-schok'

door
TU: 'Antwerp laat Club stof happen, grote Mbappé-schok'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Antwerp FC lijkt zijn eerste zomeraanwinst bijna beet te hebben. Deze week geraakte bekend dat de Zweedse aanvaller Jacob Ondrejka al op bezoek was voor een rondleiding. Volgens transferspecialist Fabrizio Romano gaat Antwerp hem ook daadwerkelijk vastleggen voor een bedrag van 1,7 miljoen euro. De Belgische topclub is daarmee onder meer Club Brugge te snel af. Het 20-jarige talent zou na het seizoen overkomen van Elfsborg IF.



Club Brugge is één van de clubs die zijn zinnen zou gezet hebben op de 20-jarige Russische aanvaller Konstantin Tyukavin, zo meldt Sportbox. De spits wil Rusland graag verlaten, maar goedkoop zal hij zeker niet zijn. De aanvaller ligt nog tot medio 2024 onder contract bij Dinamo Moskou, dat bovendien ook nog een optie heeft om dat contract met een jaar open te breken, en zijn marktwaarde wordt geschat op 7 miljoen euro.



RSC Anderlecht mag zich opmaken voor enkele extra inkomsten. Zo gaat Tenerife huurling Mo Dauda definitief overnemen. Met die transfer blijkt nog een stevige som gemoeid, want volgens El Dia betaalt Tenerife maar liefst 3 miljoen euro voor de Ghanese aanvaller. Ondertussen kijkt RSCA ook naar versterking voor de sportieve omkadering. Een terugkeer van Silvio Proto (als keeperstrainer) en Nicolas Frutos (beloften-trainer) zou overwogen worden.



Dat Victor Boniface na het seizoen vertrekt staat zo goed als vast. Maar niet voordat Union SG langs de kassa passeert. Zo werden eerder al bedragen tot 10 miljoen euro genoemd. Bij SudPresse deed men echter navraag in makelaarskringen en daar klinkt het dat Boniface, mede door zijn prestaties in de Europa League, tot wel 20 miljoen euro kan gaan opbrengen.

BUITENLAND
Volgens AS zorgt Kylian Mbappé weer voor een opvallende toekomstwending, want hij zou aan Real Madrid aangegeven hebben dat hij alsnog naar het Bernabeu wil verkassen. De Koninklijke is daar wel voor te vinden, zij het op één voorwaarde: ze willen absoluut niet zelf onderhandelen met PSG. Mbappé zou proberen om komende zomer al een akkoord te vinden met PSG over een vertrek, maar de kans lijkt zeer klein dat de club daaraan zal meewerken. Een transfer zou op die manier pas zijn voor de zomer van 2024.



FC Barcelona blijft werk maken van een terugkeer van Lionel Messi. Volgens Le Parisien wil Barça de wereldkampioen een jaarsalaris van zo'n 10 miljoen euro aanbieden. Via een omweg zou de Argentijn echter toch meer kunnen verdienen. Zo zou de club hem laten delen in bepaalde commerciële inkomsten zoals shirtverkoop, sponsorgeld en zelfs de inkomsten op wedstrijddagen. Ondertussen wordt Ansu Fati gelinkt aan een vertrek: Arsenal FC zou aan zijn mouw trekken.

LEES OOK: Mbappé betrapt?' Pikant dubbelleven zet Spanje in brand'

Welke club heeft dit seizoen de sterkste selectie?

Meest recent

Spanning loopt op rond Vannieuwkerke voor clash

Het zijn woelige weken geweest voor Karl Vannieuwkerke. Professioneel was de West-Vlaming weer ...

0
0
Na uitschakeling Genk: dit is verdict Belgische coëfficiënt

Voor de Belgische clubs zit het Europese seizoen erop. Donderdagavond sneuvelde in de achtste ...

47
47
'Nood breekt wet: Garcia kiest met tegenzin debutant'

Het is uitkijken naar welke namen Rudi Garcia zal afroepen wanneer hij om 13u zijn selectie bekend ...

66
66
Jonge Duivel maakt furore in Spanje: miljoenentransfer gemist

Bij de Rode Duivels is de defensie al jarenlang een heikel thema, al lijkt er achterin wel wat ...

32
32
Genk wrijft zich in handen en ontdekt eigen Tresoldi

Voor KRC Genk kwam er donderdagavond een pijnlijk einde aan het avontuur in de Europa League, want ...

91
91
Goots raadt twee JPL-revelaties aan bij Antwerp

Voor Antwerp staat er komend weekend niets meer op het spel, want de Great Old is al definitief uit ...

95
95
Cercle aangepakt: "Hoeveel keer werkt dat?"

Deze week viel er nog maar eens een trainersontslag te noteren in de Jupiler Pro League. Cercle ...

97
97
De Cat op weg naar Duivels? Grote verrassing lonkt

Het is D-Day voor de Rode Duivels. Om 13u maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de stage in de ...

219
219
Ambities STVV onthult: "Dan zullen we over titel spreken"

Komend weekend kent de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zijn ontknoping. Daarna is het ...

80
80
‘Garcia breekt keihard met afgedankte Rode Duivel’

Hij bleef jarenlang achtervolgd worden door fouten en het label van zondebok in de Belgische ...

212
212
'Witsel krijgt belangrijk nieuws over toekomst'

Vrijdagmiddag zal bondscoach Rudi Garcia zijn selectie vrijgeven voor de komende oefeninterlands ...

70
70
Nieuw hoofdstuk in soap: Pro League stelt DAZN in gebreke

De voorbije maanden leefden de Belgische clubs in grote onzekerheid, nadat DAZN in november ...

125
125
WK en vertrek bij Union: David speelt open kaart

Union lijkt de Champions' Play-Off in te zullen gaan als leider, maar desondanks zijn vele analisten ...

31
31
Rode Duivels stellen nieuw uitshirt voor

Binnen iets minder dan drie maanden staat de start van het WK al op het programma en dat betekent ...

96
96
Overzicht: alle Europese kwartfinales op een rijtje

De kaarten in het Europese voetbal zijn geschud. Zowel in de Champions League als in de Europa ...

59
59
Hayen slaat alarm bij Genk: "Kan moeilijke week worden"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond in de Europa League na een zware 5-1-nederlaag op het veld van SC ...

179
179
Taravel moet puzzelen: vier opties voor middenveld

RSC Anderlecht heeft zondagavond aan één puntje voldoende in de thuismatch tegen ...

212
212
UEL/UECL: Nederlandse polonaise, Onana schakelt Meunier uit

Donderdagavond zijn de laatste tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League. In ...

79
79
Zware pandoering Genk: Heynen duidt dé doodsteek aan

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

161
161
Gouden tip Club Brugge: bekend gezicht opvolger Vanaken?

Club Brugge haalde begin deze week opgelucht adem: de blessure van Hans Vanaken blijkt dan toch niet ...

532
532
Anderlecht vreest: noodscenario voor start Play-Offs

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

369
369
UEL/UECL: Palace en Nottingham ontsnappen, Jutgla nekt Lyon

Donderdagavond werden de tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League verdeeld. ...

44
44
Akelige blessure Lang krijgt staartje: Gala eist harde actie

Noa Lang zorgde woensdagavond voor een pijnlijk beeld in de Champions League. Na een verkeerd ...

123
123
België uitgeteld in Europa: Genk sneuvelt na Duitse afgang

De Europese campagne zit erop voor de Belgische ploegen. Met KRC Genk sneuvelde donderdagavond de ...

112
112
Van hemel naar hel: Matte Smets beleeft Europees drama

KRC Genk wou zich donderdagavond plaatsen voor de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor moest ...

210
210

Meer sportnieuws