TU: 'Antwerp laat Club stof happen, grote Mbappé-schok'

door
TU: 'Antwerp laat Club stof happen, grote Mbappé-schok'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Antwerp FC lijkt zijn eerste zomeraanwinst bijna beet te hebben. Deze week geraakte bekend dat de Zweedse aanvaller Jacob Ondrejka al op bezoek was voor een rondleiding. Volgens transferspecialist Fabrizio Romano gaat Antwerp hem ook daadwerkelijk vastleggen voor een bedrag van 1,7 miljoen euro. De Belgische topclub is daarmee onder meer Club Brugge te snel af. Het 20-jarige talent zou na het seizoen overkomen van Elfsborg IF.



Club Brugge is één van de clubs die zijn zinnen zou gezet hebben op de 20-jarige Russische aanvaller Konstantin Tyukavin, zo meldt Sportbox. De spits wil Rusland graag verlaten, maar goedkoop zal hij zeker niet zijn. De aanvaller ligt nog tot medio 2024 onder contract bij Dinamo Moskou, dat bovendien ook nog een optie heeft om dat contract met een jaar open te breken, en zijn marktwaarde wordt geschat op 7 miljoen euro.



RSC Anderlecht mag zich opmaken voor enkele extra inkomsten. Zo gaat Tenerife huurling Mo Dauda definitief overnemen. Met die transfer blijkt nog een stevige som gemoeid, want volgens El Dia betaalt Tenerife maar liefst 3 miljoen euro voor de Ghanese aanvaller. Ondertussen kijkt RSCA ook naar versterking voor de sportieve omkadering. Een terugkeer van Silvio Proto (als keeperstrainer) en Nicolas Frutos (beloften-trainer) zou overwogen worden.



Dat Victor Boniface na het seizoen vertrekt staat zo goed als vast. Maar niet voordat Union SG langs de kassa passeert. Zo werden eerder al bedragen tot 10 miljoen euro genoemd. Bij SudPresse deed men echter navraag in makelaarskringen en daar klinkt het dat Boniface, mede door zijn prestaties in de Europa League, tot wel 20 miljoen euro kan gaan opbrengen.

BUITENLAND
Volgens AS zorgt Kylian Mbappé weer voor een opvallende toekomstwending, want hij zou aan Real Madrid aangegeven hebben dat hij alsnog naar het Bernabeu wil verkassen. De Koninklijke is daar wel voor te vinden, zij het op één voorwaarde: ze willen absoluut niet zelf onderhandelen met PSG. Mbappé zou proberen om komende zomer al een akkoord te vinden met PSG over een vertrek, maar de kans lijkt zeer klein dat de club daaraan zal meewerken. Een transfer zou op die manier pas zijn voor de zomer van 2024.



FC Barcelona blijft werk maken van een terugkeer van Lionel Messi. Volgens Le Parisien wil Barça de wereldkampioen een jaarsalaris van zo'n 10 miljoen euro aanbieden. Via een omweg zou de Argentijn echter toch meer kunnen verdienen. Zo zou de club hem laten delen in bepaalde commerciële inkomsten zoals shirtverkoop, sponsorgeld en zelfs de inkomsten op wedstrijddagen. Ondertussen wordt Ansu Fati gelinkt aan een vertrek: Arsenal FC zou aan zijn mouw trekken.

LEES OOK: 'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

Welke club heeft dit seizoen de sterkste selectie?

Meest recent

Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

108
108
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

107
107
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

140
140
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

136
136
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

136
136
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

154
154
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

181
181
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

633
633
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

229
229
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

176
176
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

92
92
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

169
169
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

81
81
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

283
283
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

36
36
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

998
998
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

320
320
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

342
342
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

96
96
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

479
479
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

204
204
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

26
26
'Bliksemvertrek Romelu Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

355
355
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

130
130
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

142
142

Meer sportnieuws