TU: 'Antwerp laat Club stof happen, grote Mbappé-schok'

door
TU: 'Antwerp laat Club stof happen, grote Mbappé-schok'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Antwerp FC lijkt zijn eerste zomeraanwinst bijna beet te hebben. Deze week geraakte bekend dat de Zweedse aanvaller Jacob Ondrejka al op bezoek was voor een rondleiding. Volgens transferspecialist Fabrizio Romano gaat Antwerp hem ook daadwerkelijk vastleggen voor een bedrag van 1,7 miljoen euro. De Belgische topclub is daarmee onder meer Club Brugge te snel af. Het 20-jarige talent zou na het seizoen overkomen van Elfsborg IF.



Club Brugge is één van de clubs die zijn zinnen zou gezet hebben op de 20-jarige Russische aanvaller Konstantin Tyukavin, zo meldt Sportbox. De spits wil Rusland graag verlaten, maar goedkoop zal hij zeker niet zijn. De aanvaller ligt nog tot medio 2024 onder contract bij Dinamo Moskou, dat bovendien ook nog een optie heeft om dat contract met een jaar open te breken, en zijn marktwaarde wordt geschat op 7 miljoen euro.



RSC Anderlecht mag zich opmaken voor enkele extra inkomsten. Zo gaat Tenerife huurling Mo Dauda definitief overnemen. Met die transfer blijkt nog een stevige som gemoeid, want volgens El Dia betaalt Tenerife maar liefst 3 miljoen euro voor de Ghanese aanvaller. Ondertussen kijkt RSCA ook naar versterking voor de sportieve omkadering. Een terugkeer van Silvio Proto (als keeperstrainer) en Nicolas Frutos (beloften-trainer) zou overwogen worden.



Dat Victor Boniface na het seizoen vertrekt staat zo goed als vast. Maar niet voordat Union SG langs de kassa passeert. Zo werden eerder al bedragen tot 10 miljoen euro genoemd. Bij SudPresse deed men echter navraag in makelaarskringen en daar klinkt het dat Boniface, mede door zijn prestaties in de Europa League, tot wel 20 miljoen euro kan gaan opbrengen.

BUITENLAND
Volgens AS zorgt Kylian Mbappé weer voor een opvallende toekomstwending, want hij zou aan Real Madrid aangegeven hebben dat hij alsnog naar het Bernabeu wil verkassen. De Koninklijke is daar wel voor te vinden, zij het op één voorwaarde: ze willen absoluut niet zelf onderhandelen met PSG. Mbappé zou proberen om komende zomer al een akkoord te vinden met PSG over een vertrek, maar de kans lijkt zeer klein dat de club daaraan zal meewerken. Een transfer zou op die manier pas zijn voor de zomer van 2024.



FC Barcelona blijft werk maken van een terugkeer van Lionel Messi. Volgens Le Parisien wil Barça de wereldkampioen een jaarsalaris van zo'n 10 miljoen euro aanbieden. Via een omweg zou de Argentijn echter toch meer kunnen verdienen. Zo zou de club hem laten delen in bepaalde commerciële inkomsten zoals shirtverkoop, sponsorgeld en zelfs de inkomsten op wedstrijddagen. Ondertussen wordt Ansu Fati gelinkt aan een vertrek: Arsenal FC zou aan zijn mouw trekken.

LEES OOK: “Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Welke club heeft dit seizoen de sterkste selectie?

Meest recent

Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

35
35
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

60
60
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

45
45
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

19
19
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

246
246
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

148
148
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

360
360
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

35
35
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

359
359
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

216
216
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

337
337
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

129
129
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

214
214
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

130
130
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

168
168
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

178
178
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

674
674
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

695
695
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

51
51
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

329
329
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

110
110
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

197
197
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

171
171
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

55
55
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

296
296

Meer sportnieuws