TU: 'Antwerp laat Club stof happen, grote Mbappé-schok'

door
TU: 'Antwerp laat Club stof happen, grote Mbappé-schok'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Antwerp FC lijkt zijn eerste zomeraanwinst bijna beet te hebben. Deze week geraakte bekend dat de Zweedse aanvaller Jacob Ondrejka al op bezoek was voor een rondleiding. Volgens transferspecialist Fabrizio Romano gaat Antwerp hem ook daadwerkelijk vastleggen voor een bedrag van 1,7 miljoen euro. De Belgische topclub is daarmee onder meer Club Brugge te snel af. Het 20-jarige talent zou na het seizoen overkomen van Elfsborg IF.



Club Brugge is één van de clubs die zijn zinnen zou gezet hebben op de 20-jarige Russische aanvaller Konstantin Tyukavin, zo meldt Sportbox. De spits wil Rusland graag verlaten, maar goedkoop zal hij zeker niet zijn. De aanvaller ligt nog tot medio 2024 onder contract bij Dinamo Moskou, dat bovendien ook nog een optie heeft om dat contract met een jaar open te breken, en zijn marktwaarde wordt geschat op 7 miljoen euro.



RSC Anderlecht mag zich opmaken voor enkele extra inkomsten. Zo gaat Tenerife huurling Mo Dauda definitief overnemen. Met die transfer blijkt nog een stevige som gemoeid, want volgens El Dia betaalt Tenerife maar liefst 3 miljoen euro voor de Ghanese aanvaller. Ondertussen kijkt RSCA ook naar versterking voor de sportieve omkadering. Een terugkeer van Silvio Proto (als keeperstrainer) en Nicolas Frutos (beloften-trainer) zou overwogen worden.



Dat Victor Boniface na het seizoen vertrekt staat zo goed als vast. Maar niet voordat Union SG langs de kassa passeert. Zo werden eerder al bedragen tot 10 miljoen euro genoemd. Bij SudPresse deed men echter navraag in makelaarskringen en daar klinkt het dat Boniface, mede door zijn prestaties in de Europa League, tot wel 20 miljoen euro kan gaan opbrengen.

BUITENLAND
Volgens AS zorgt Kylian Mbappé weer voor een opvallende toekomstwending, want hij zou aan Real Madrid aangegeven hebben dat hij alsnog naar het Bernabeu wil verkassen. De Koninklijke is daar wel voor te vinden, zij het op één voorwaarde: ze willen absoluut niet zelf onderhandelen met PSG. Mbappé zou proberen om komende zomer al een akkoord te vinden met PSG over een vertrek, maar de kans lijkt zeer klein dat de club daaraan zal meewerken. Een transfer zou op die manier pas zijn voor de zomer van 2024.



FC Barcelona blijft werk maken van een terugkeer van Lionel Messi. Volgens Le Parisien wil Barça de wereldkampioen een jaarsalaris van zo'n 10 miljoen euro aanbieden. Via een omweg zou de Argentijn echter toch meer kunnen verdienen. Zo zou de club hem laten delen in bepaalde commerciële inkomsten zoals shirtverkoop, sponsorgeld en zelfs de inkomsten op wedstrijddagen. Ondertussen wordt Ansu Fati gelinkt aan een vertrek: Arsenal FC zou aan zijn mouw trekken.

LEES OOK: Mbappé betrapt?' Pikant dubbelleven zet Spanje in brand'

Welke club heeft dit seizoen de sterkste selectie?

Meest recent

Kompany kan opgelucht ademhalen voor CL-clash

Bayern München moet woensdag zijn ticket voor de kwartfinale van de Champions League over de ...

2
2
Opgelet Rode Duivels: FIFA reageert op plan Iran

De voorbije weken rezen er plots grote vraagtekens rond één van de tegenstanders van ...

26
26
Club NXT vernedert Atletico en schrijft geschiedenis

Club NXT heeft een nieuwe pagina bijgeschreven in zijn sprookje in de Youth League. De Brugse ...

180
180
Jackpot Cercle: ‘AS Monaco klopt aan met miljoenen’

Cercle Brugge kijkt dit seizoen weer tegen degradatiezorgen aan, maar toch zijn er enkele ...

64
64
Nieuwe TD Anderlecht direct met kopzorgen: drie dossiers

Het rommelt achter de schermen bij RSC Anderlecht. Jeremy Taravel mag als hoofdtrainer het seizoen ...

149
149
‘Monstertransfer Mika Godts in stroomversnelling'

Mika Godts is dit seizoen één van de lichtpunten bij Ajax. De buitenspeler is aan een ...

47
47
‘Penders krijgt groot nieuws: toekomstplan bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Nog voor zijn doorbraak bij KRC Genk legde Chelsea 20 ...

68
68
Waanzin: Openda trekt in voormalige villa van Ronaldo

Terwijl Loïs Openda nog naar zijn beste vorm aan het zoeken is bij Juventus leeft de Rode ...

30
30
Alderweireld eregast: supporters roepen om comeback

Toby Alderweireld kende een straffe carrière als speler. De voormalige Rode Duivel maakte ...

68
68
Kompany plots met de handen in het haar bij Bayern

Vincent Kompany kent een topseizoen bij Bayern München. De titel in de Bundesliga lijkt al een ...

45
45
Anderlecht-pion op brandstapel na KVM-uitspraken

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag onderuit tegen KV Mechelen en is plots niet meer zeker van ...

348
348
Vijf Club-groeibriljanten ontploffen: “Allerhoogste niveau”

Club NXT neemt het om 14u op tegen Atlético Madrid in de kwartfinale van de Youth League. Het ...

163
163
'Rode Duivels pakken uit: shirts tot 2034 én hoofdsponsor'

Het WK 2026 komt er aan en de Koninklijke Belgische Voetbalbond is achter de schermen al druk bezig ...

114
114
‘Exit Bertaccini? Anderlecht hakt transferknoop door'

Adriano Bertaccini was afgelopen speeldag kop van jut tegen KV Mechelen. De aanvaller scoort weinig ...

476
476
TRANSFERUURTJE: ‘Alweer jackpot Club, leegloop Anderlecht’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

181
181
Club Brugge-talenten gewild: “Clubs als Barcelona…”

Club Brugge is de afgelopen seizoenen aan een straffe opmars bezig. Blauw-Zwart maakt enorm veel ...

196
196
Dreigt boot te zinken voor Coucke? Ondernemer reageert fors

De zorgen stapelen zich op rond Marc Coucke. Wat begon als een sportief dipje bij RSC Anderlecht, na ...

106
106
‘Man Utd all-in voor Godts: gigantisch prijskaartje’

Mika Godts speelt dit seizoen de pannen van het dak bij Ajax. De aanvaller zit al aan 15 doelpunten ...

113
113
‘Belgische clubs gaan vol voor doelpuntenmachine’

De reguliere competitie in België is bijna gedaan en de Play-Offs komen eraan. Veel clubs zijn ...

212
212
Neymar in zak en as na niet-selectie Brazilië: géén WK?

Carlo Ancelotti heeft de selectie van de Braziliaanse nationale ploeg voor de komende ...

59
59
‘Enorm drama voor Belgisch toptalent Noah Fernandez'

PSV zit ni zak en as. Belgisch toptalent Noah Fernandez verlengde zijn contract in Eindhoven en ...

57
57
Vanaken doet monden openvallen: Stankovic en co kijken ogen uit

Club Brugge kon zondagavond opgelucht ademhalen. Na de eerste onderzoeken werd geen zware blessure ...

608
608
Joos vernietigend voor VAR: "Stroompanne of goeie koffie"

De ontknoping van de reguliere competitie draait op volle toeren. En dus worden de beslissing van de ...

191
191
De Cat mee naar WK? Defour velt helder verdict

Nog 86 dagen te gaan tot aan de openingswedstrijd, maar er wordt nu al druk gespeculeerd over de ...

252
252
Puzzelwerk Hayen: logische vervanger El Ouahdi staat klaar

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een plek in de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor ...

251
251

Meer sportnieuws