TU: 'Antwerp laat Club stof happen, grote Mbappé-schok'

door
TU: 'Antwerp laat Club stof happen, grote Mbappé-schok'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Antwerp FC lijkt zijn eerste zomeraanwinst bijna beet te hebben. Deze week geraakte bekend dat de Zweedse aanvaller Jacob Ondrejka al op bezoek was voor een rondleiding. Volgens transferspecialist Fabrizio Romano gaat Antwerp hem ook daadwerkelijk vastleggen voor een bedrag van 1,7 miljoen euro. De Belgische topclub is daarmee onder meer Club Brugge te snel af. Het 20-jarige talent zou na het seizoen overkomen van Elfsborg IF.



Club Brugge is één van de clubs die zijn zinnen zou gezet hebben op de 20-jarige Russische aanvaller Konstantin Tyukavin, zo meldt Sportbox. De spits wil Rusland graag verlaten, maar goedkoop zal hij zeker niet zijn. De aanvaller ligt nog tot medio 2024 onder contract bij Dinamo Moskou, dat bovendien ook nog een optie heeft om dat contract met een jaar open te breken, en zijn marktwaarde wordt geschat op 7 miljoen euro.



RSC Anderlecht mag zich opmaken voor enkele extra inkomsten. Zo gaat Tenerife huurling Mo Dauda definitief overnemen. Met die transfer blijkt nog een stevige som gemoeid, want volgens El Dia betaalt Tenerife maar liefst 3 miljoen euro voor de Ghanese aanvaller. Ondertussen kijkt RSCA ook naar versterking voor de sportieve omkadering. Een terugkeer van Silvio Proto (als keeperstrainer) en Nicolas Frutos (beloften-trainer) zou overwogen worden.



Dat Victor Boniface na het seizoen vertrekt staat zo goed als vast. Maar niet voordat Union SG langs de kassa passeert. Zo werden eerder al bedragen tot 10 miljoen euro genoemd. Bij SudPresse deed men echter navraag in makelaarskringen en daar klinkt het dat Boniface, mede door zijn prestaties in de Europa League, tot wel 20 miljoen euro kan gaan opbrengen.

BUITENLAND
Volgens AS zorgt Kylian Mbappé weer voor een opvallende toekomstwending, want hij zou aan Real Madrid aangegeven hebben dat hij alsnog naar het Bernabeu wil verkassen. De Koninklijke is daar wel voor te vinden, zij het op één voorwaarde: ze willen absoluut niet zelf onderhandelen met PSG. Mbappé zou proberen om komende zomer al een akkoord te vinden met PSG over een vertrek, maar de kans lijkt zeer klein dat de club daaraan zal meewerken. Een transfer zou op die manier pas zijn voor de zomer van 2024.



FC Barcelona blijft werk maken van een terugkeer van Lionel Messi. Volgens Le Parisien wil Barça de wereldkampioen een jaarsalaris van zo'n 10 miljoen euro aanbieden. Via een omweg zou de Argentijn echter toch meer kunnen verdienen. Zo zou de club hem laten delen in bepaalde commerciële inkomsten zoals shirtverkoop, sponsorgeld en zelfs de inkomsten op wedstrijddagen. Ondertussen wordt Ansu Fati gelinkt aan een vertrek: Arsenal FC zou aan zijn mouw trekken.

LEES OOK: 'Mbappé slaat op tafel: megatransfer bij Real Madrid'

Welke club heeft dit seizoen de sterkste selectie?

Meest recent

UEL/UECL: megastunt in Firenze, Giroud redt Lille (voorlopig)

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

16
16
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

10
10
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

17
17
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

281
281
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

140
140
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

360
360
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

107
107
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

203
203
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

190
190
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

500
500
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

118
118
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

129
129
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

293
293
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

138
138
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

366
366
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

510
510
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

430
430
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

48
48
Eén pijnpunt in CL-campagne Club: "Anders beter dan vorig jaar"

Club Brugge zal zich de komende weken weer moeten focussen op de competitie, want het avontuur in de ...

128
128
'Schoktransfer Penders naar Premier League'

Wanneer de Rode Duivels in maart op stage trekken naar de Verenigde Staten, lijkt de kans groot dat ...

118
118
Union bevestigt mokerslag: David maandenlang out

Union heeft nog altijd uitzicht op een fantastisch seizoenseinde, want het speelt de bekerfinale ...

112
112
Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

70
70
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

71
71
'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

81
81
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

266
266

Meer sportnieuws