De Mil schuift met basispionnen in cruciaal duel

771 stemmen
De Mil schuift met basispionnen in cruciaal duel

Club Brugge maakt zich op voor een spannend slot van de reguliere competitie. Blauw-Zwart wil er in zijn vier resterende wedstrijden alles aan doen om opnieuw over AA Gent naar de vierde plaats te springen en een ticket voor de Champions' Play-Offs af te dwingen. Zondagavond kan er dus maar best iets geraapt worden op het veld van KV Mechelen.


De Bruggelingen gingen vlak voor de interland-break pijnlijk onderuit op het veld van KV Kortrijk. Maar coach Rik De Mil kon in de voorbije twee weken opnieuw de puntjes op de i zetten. Het feit dat sterkhouders als Noa Lang, Hans Vanaken en Simon Mignolet zich niet bij de nationale ploeg moesten melden, speelde alvast in zijn voordeel. Bovendien tankte Blauw-Zwart vertrouwen door in een oefenwedstrijd wél te winnen van KVK.

Op zijn persbabbel van vrijdag liet De Mil overigens verstaan dat hij veel scherpte heeft gezien op training. Maar al die positieve signalen moeten nu ook omgezet worden in resultaat. En daarvoor zal De Mil allicht sleutelen aan zijn basiself. Sowieso kan hij in Mechelen geen beroep doen op de geschorste Abakar Sylla. Voorts liggen Andreas Skov Olsen, Jack Hendry en Dedryck Boyata nog steeds in de lappenmand.

MÉT MATA
Daar tegenover is Clinton Mata wel weer fit. Hij wordt ook meteen in de basis verwacht ten koste van Denis Odoi. Brandon Mechele lijkt dan weer de vervanger van Sylla te gaan worden. Hoger op het veld zou Raphael Onyedika dan weer mogen hopen op een nieuwe kans in de basiself. Dat zou dan wel ten koste Casper Nielsen of Mats Rits gaan. Voorin tot slot, lijkt het trio Lang-Jutgla-Buchanan opnieuw de voorkeur te krijgen op Roman Yaremchuk en co.

LEES OOK: KAA Gent maakt plots terugkeer van pion bekend

Club haalt alsnog de top 4 ...

Meest recent

Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

89
89
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

16
16
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

8
8
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

15
15
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

80
80
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

166
166
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

161
161
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

603
603
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

467
467
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

346
346
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

211
211
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

237
237
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

93
93
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

61
61
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

227
227
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

91
91
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

74
74
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

412
412
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

208
208
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

241
241
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

484
484
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

118
118
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

266
266
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

84
84
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

453
453

Meer sportnieuws