De Mil schuift met basispionnen in cruciaal duel

771 stemmen
De Mil schuift met basispionnen in cruciaal duel

Club Brugge maakt zich op voor een spannend slot van de reguliere competitie. Blauw-Zwart wil er in zijn vier resterende wedstrijden alles aan doen om opnieuw over AA Gent naar de vierde plaats te springen en een ticket voor de Champions' Play-Offs af te dwingen. Zondagavond kan er dus maar best iets geraapt worden op het veld van KV Mechelen.


De Bruggelingen gingen vlak voor de interland-break pijnlijk onderuit op het veld van KV Kortrijk. Maar coach Rik De Mil kon in de voorbije twee weken opnieuw de puntjes op de i zetten. Het feit dat sterkhouders als Noa Lang, Hans Vanaken en Simon Mignolet zich niet bij de nationale ploeg moesten melden, speelde alvast in zijn voordeel. Bovendien tankte Blauw-Zwart vertrouwen door in een oefenwedstrijd wél te winnen van KVK.

Op zijn persbabbel van vrijdag liet De Mil overigens verstaan dat hij veel scherpte heeft gezien op training. Maar al die positieve signalen moeten nu ook omgezet worden in resultaat. En daarvoor zal De Mil allicht sleutelen aan zijn basiself. Sowieso kan hij in Mechelen geen beroep doen op de geschorste Abakar Sylla. Voorts liggen Andreas Skov Olsen, Jack Hendry en Dedryck Boyata nog steeds in de lappenmand.

MÉT MATA
Daar tegenover is Clinton Mata wel weer fit. Hij wordt ook meteen in de basis verwacht ten koste van Denis Odoi. Brandon Mechele lijkt dan weer de vervanger van Sylla te gaan worden. Hoger op het veld zou Raphael Onyedika dan weer mogen hopen op een nieuwe kans in de basiself. Dat zou dan wel ten koste Casper Nielsen of Mats Rits gaan. Voorin tot slot, lijkt het trio Lang-Jutgla-Buchanan opnieuw de voorkeur te krijgen op Roman Yaremchuk en co.

LEES OOK: Toptransfer bij Union SG? “Vergelijkbaar met Vanaken”

Club haalt alsnog de top 4 ...

Meest recent

Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

82
82
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

180
180
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

102
102
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

189
189
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

387
387
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

414
414
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

180
180
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

71
71
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

200
200
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

272
272
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

122
122
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

363
363
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

139
139
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

221
221
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

611
611
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

46
46
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

112
112
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

307
307
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

201
201
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

164
164
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

122
122
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

199
199
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

494
494
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

95
95
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

507
507

Meer sportnieuws