De Mil schuift met basispionnen in cruciaal duel

door
De Mil schuift met basispionnen in cruciaal duel

Club Brugge maakt zich op voor een spannend slot van de reguliere competitie. Blauw-Zwart wil er in zijn vier resterende wedstrijden alles aan doen om opnieuw over AA Gent naar de vierde plaats te springen en een ticket voor de Champions' Play-Offs af te dwingen. Zondagavond kan er dus maar best iets geraapt worden op het veld van KV Mechelen.


De Bruggelingen gingen vlak voor de interland-break pijnlijk onderuit op het veld van KV Kortrijk. Maar coach Rik De Mil kon in de voorbije twee weken opnieuw de puntjes op de i zetten. Het feit dat sterkhouders als Noa Lang, Hans Vanaken en Simon Mignolet zich niet bij de nationale ploeg moesten melden, speelde alvast in zijn voordeel. Bovendien tankte Blauw-Zwart vertrouwen door in een oefenwedstrijd wél te winnen van KVK.

Op zijn persbabbel van vrijdag liet De Mil overigens verstaan dat hij veel scherpte heeft gezien op training. Maar al die positieve signalen moeten nu ook omgezet worden in resultaat. En daarvoor zal De Mil allicht sleutelen aan zijn basiself. Sowieso kan hij in Mechelen geen beroep doen op de geschorste Abakar Sylla. Voorts liggen Andreas Skov Olsen, Jack Hendry en Dedryck Boyata nog steeds in de lappenmand.

MÉT MATA
Daar tegenover is Clinton Mata wel weer fit. Hij wordt ook meteen in de basis verwacht ten koste van Denis Odoi. Brandon Mechele lijkt dan weer de vervanger van Sylla te gaan worden. Hoger op het veld zou Raphael Onyedika dan weer mogen hopen op een nieuwe kans in de basiself. Dat zou dan wel ten koste Casper Nielsen of Mats Rits gaan. Voorin tot slot, lijkt het trio Lang-Jutgla-Buchanan opnieuw de voorkeur te krijgen op Roman Yaremchuk en co.

LEES OOK: De Mil zwaar onder druk: blessurezorgen KAA Gent

Club haalt alsnog de top 4 ...

Meest recent

Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Na de interlandbreak is het money time in de Jupiler Pro League, waar de reguliere competitie dan ...

94
94
'1B-revelatie dropt hint: RSCA, Union, Gent of Club?'

De titelstrijd lijkt straks opnieuw een tweekoppige race tussen Union en Club Brugge te worden, al ...

132
132
Opvallende afwezige bij Club Brugge: veto van Leko?

Club Brugge sloot de reguliere competitie zondag af met een klinkende zege tegen KV Mechelen. ...

169
169
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

449
449
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

42
42
Italianen wrijven zich in de ogen: verbluffende vaststelling De Bruyne

Kevin De Bruyne werkte afgelopen vrijdag tegen Cagliari zijn eerste volledige wedstrijd af sinds ...

66
66
Anderlecht spoelt kater door: Bornauw waarschuwt Club Brugge

RSC Anderlecht sloot zondagavond de reguliere competitie af met een pijnlijke slipper in eigen huis ...

277
277
'Flick steekt duim omhoog: eerste zomertransfer Barça'

FC Barcelona gaat na de interland-break op jacht naar de Spaanse titel én de eindzege in de ...

47
47
Rode Duivel zwaar onder vuur: "Zijn selectie is héél slecht signaal"

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

174
174
Gevecht om Gouden Stier: Anderlecht kwelduivel Club Brugge

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Na de interland-break barst de voorlopig laatste ...

293
293
Gezichtsverlies bij Anderlecht: "Ronduit onvergeeflijk"

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

245
245
‘Club deelt mokerslag uit: Leko furieus door transferdeal'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato, maar botst daarbij stevig op Ivan Leko. Een ...

601
601
'Club Brugge laat oogje vallen op steunpilaar KV Mechelen'

Met een 4-1 nederlaag denderde KV Mechelen zondag tegen Club Brugge van zijn roze welk. Nu het voor ...

334
334
Anderlecht historisch slecht: harde cijfers voor Taravel

Een scenaro waar vooraf haast niemand rekening mee hield, hing even toch in de lucht: KRC Genk en AA ...

166
166
Lardot evalueert Belgische arbitrage: "Een punt op 10?"

Zondag werd in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgerond. Ook nu ...

180
180
Club Brugge verschaft update over blessure Vanaken

Met een klinkende 4-1 zege tegen KV Mechelen hield Club Brugge zondag een geslaagde generale ...

215
215
Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

De ontgoocheling was groot bij minister Ben Weyts, die net als duizenden supporters van RSC ...

434
434
Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Op een beklijvende slotspeeldag vol verrassende wendingen werden zondag de laatste tickets voor de ...

448
448
Goots wijst op enorm transferdilemma bij Antwerp

Antwerp zal de komende maanden moeten proberen om zijn seizoen nog een beetje kleur te geven in de ...

178
178
Wilmots stuurt Standard-spelers keiharde boodschap

Standard had op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog een waterkansje om de top zes te ...

195
195
Hein in clinch met Garcia: liever JPL-klepper dan De Cat

De Rode Duivels blazen straks verzamelen voor hun trip naar de Verenigde Staten. Daar zullen ze zich ...

554
554
Hubert zoekt inspiratie bij deze buitenlandse topcoach

Het reguliere seizoen van de Jupiler Pro League zit erop. Voor de start van de play-offs krijgen de ...

41
41
Union vs Club Brugge: dit wordt bepalend in titelstrijd

De laatste speeldag van de reguliere competitie was vooral bepalend voor de laatste tickets voor de ...

303
303
'Garcia hakt selectieknoop door na dubbele opdoffer'

De Rode Duivels willen in juni in optimale omstandigheden aan de start van het WK verschijnen. ...

288
288
Lecce haalt Belgisch jeugdinternational naar Serie A

Sinds de integratie van beloftenteams in het volwassenenvoetbal krijgen jonge Belgische talenten ...

33
33

Meer sportnieuws