'Anderlecht gaat voor terugkeer twee publiekslievelingen'

934 stemmen
'Anderlecht gaat voor terugkeer twee publiekslievelingen'

RSC Anderlecht wil zondagnamiddag zijn achtste plaats in het klassement met succes verdedigen op het veld van KAS Eupen. De match aan de Kehrweg krijgt overigens een emotioneel randje voor Paars-Wit. Zo wordt het de laatste keer dat Frank Boeckx op de dug-out zal plaatsnemen bij de recordkampioen.


Sinds 2015 was Boeckx aan de slag bij RSCA. In eerste instantie als (reserve-)doelman, zo stond hij een dertigtal wedstrijden onder de lat voor de Brusselaars. Nadat hij door rugproblemen een punt achter zijn spelerscarrière moest zetten, bleef hij echter actief binnen de club. Eerst als keeperstrainer/assistent bij de beloften, vervolgens promoveerde hij in die rol naar de eerste ploeg. Maar Boeckx heeft besloten om Anderlecht af te zwaaien wegens privé-redenen en wil meer tijd in zijn gezin investeren.

Anderlecht zal dus een opvolger moeten aantrekken en volgens La Dernière Heure is daarvoor een oude bekende in beeld. Zo zou de naam van Silvio Proto de ronde doen. Die stond destijds zelf meer dan 280 wedstrijden in doel bij RSCA en groeide toen uit tot een publiekslieveling. Er is vooralsnog geen akkoord, maar sowieso lijkt het slechts een tijdelijke opdracht. Voor volgend seizoen zou Paars-Wit immers werk maken van een Spaanse keeperstrainer.

UPDATE: GÉÉN PROTO, WEL INTERNE OPLOSSING

COMEBACK FRUTOS
Overigens is Proto niet de enige oude bekende wiens naam de ronde doet. Ook Nicolas Frutos zou in beeld zijn voor een comeback bij Anderlecht. De Argentijnse oud-spits, momenteel vooral als televisie-analist aan de slag, is naar verluidt in beeld om opnieuw bij de beloften aan de slag te gaan. Mogelijk zelfs als T1 van de RSCA Futures vermits nog geen beslissing werd genomen over de toekomst van Guillaume Gillet. Frutos werkt eerder al binnen de club als beloften-trainer, vervolgens ook als performance manager, assistent-coach én interim-trainer bij de eerste ploeg.

LEES OOK: Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Anderlecht doet er goed aan om oud-spelers bepaalde functies te geven ...

Meest recent

De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

95
95
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

15
15
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

49
49
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

31
31
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

106
106
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

118
118
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

28
28
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

46
46
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

56
56
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

285
285
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

157
157
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

47
47
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

216
216
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

143
143
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

144
144
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

92
92
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

429
429
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

335
335
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

133
133
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

136
136
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

97
97
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

34
34
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

169
169
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

201
201
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

42
42

Meer sportnieuws