'Anderlecht gaat voor terugkeer twee publiekslievelingen'

door
'Anderlecht gaat voor terugkeer twee publiekslievelingen'

RSC Anderlecht wil zondagnamiddag zijn achtste plaats in het klassement met succes verdedigen op het veld van KAS Eupen. De match aan de Kehrweg krijgt overigens een emotioneel randje voor Paars-Wit. Zo wordt het de laatste keer dat Frank Boeckx op de dug-out zal plaatsnemen bij de recordkampioen.


Sinds 2015 was Boeckx aan de slag bij RSCA. In eerste instantie als (reserve-)doelman, zo stond hij een dertigtal wedstrijden onder de lat voor de Brusselaars. Nadat hij door rugproblemen een punt achter zijn spelerscarrière moest zetten, bleef hij echter actief binnen de club. Eerst als keeperstrainer/assistent bij de beloften, vervolgens promoveerde hij in die rol naar de eerste ploeg. Maar Boeckx heeft besloten om Anderlecht af te zwaaien wegens privé-redenen en wil meer tijd in zijn gezin investeren.

Anderlecht zal dus een opvolger moeten aantrekken en volgens La Dernière Heure is daarvoor een oude bekende in beeld. Zo zou de naam van Silvio Proto de ronde doen. Die stond destijds zelf meer dan 280 wedstrijden in doel bij RSCA en groeide toen uit tot een publiekslieveling. Er is vooralsnog geen akkoord, maar sowieso lijkt het slechts een tijdelijke opdracht. Voor volgend seizoen zou Paars-Wit immers werk maken van een Spaanse keeperstrainer.

UPDATE: GÉÉN PROTO, WEL INTERNE OPLOSSING

COMEBACK FRUTOS
Overigens is Proto niet de enige oude bekende wiens naam de ronde doet. Ook Nicolas Frutos zou in beeld zijn voor een comeback bij Anderlecht. De Argentijnse oud-spits, momenteel vooral als televisie-analist aan de slag, is naar verluidt in beeld om opnieuw bij de beloften aan de slag te gaan. Mogelijk zelfs als T1 van de RSCA Futures vermits nog geen beslissing werd genomen over de toekomst van Guillaume Gillet. Frutos werkt eerder al binnen de club als beloften-trainer, vervolgens ook als performance manager, assistent-coach én interim-trainer bij de eerste ploeg.

LEES OOK: Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Anderlecht doet er goed aan om oud-spelers bepaalde functies te geven ...

Meest recent

Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

22
22
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

72
72
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

29
29
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

278
278
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

37
37
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

84
84
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

357
357
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

117
117
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

150
150
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

129
129
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

171
171
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

317
317
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

450
450
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

155
155
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

631
631
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

324
324
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

204
204
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

328
328
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

272
272
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1016
1016
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

468
468
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

324
324
“Onmogelijke” Courtois haalt ferm uit na zeperd

Real Madrid is leider-af in de Primera Division. Tegen laagvlieger Girona speelde Thibaut Courtois ...

153
153
'Anderlecht kiest verrassende opvolger Coosemans'

Het loopt de laatste weken lekker bij Anderlecht, maar in het Lotto Park beseffen ze dat er nog ...

277
277
'Club Brugge vindt opvolger Onyedika op bekend terrein'

Club Brugge lijkt op de rand van een crisis te balanceren na een pijnlijke week, met nederlagen ...

253
253

Meer sportnieuws