'Anderlecht gaat voor terugkeer twee publiekslievelingen'

door
'Anderlecht gaat voor terugkeer twee publiekslievelingen'

RSC Anderlecht wil zondagnamiddag zijn achtste plaats in het klassement met succes verdedigen op het veld van KAS Eupen. De match aan de Kehrweg krijgt overigens een emotioneel randje voor Paars-Wit. Zo wordt het de laatste keer dat Frank Boeckx op de dug-out zal plaatsnemen bij de recordkampioen.


Sinds 2015 was Boeckx aan de slag bij RSCA. In eerste instantie als (reserve-)doelman, zo stond hij een dertigtal wedstrijden onder de lat voor de Brusselaars. Nadat hij door rugproblemen een punt achter zijn spelerscarrière moest zetten, bleef hij echter actief binnen de club. Eerst als keeperstrainer/assistent bij de beloften, vervolgens promoveerde hij in die rol naar de eerste ploeg. Maar Boeckx heeft besloten om Anderlecht af te zwaaien wegens privé-redenen en wil meer tijd in zijn gezin investeren.

Anderlecht zal dus een opvolger moeten aantrekken en volgens La Dernière Heure is daarvoor een oude bekende in beeld. Zo zou de naam van Silvio Proto de ronde doen. Die stond destijds zelf meer dan 280 wedstrijden in doel bij RSCA en groeide toen uit tot een publiekslieveling. Er is vooralsnog geen akkoord, maar sowieso lijkt het slechts een tijdelijke opdracht. Voor volgend seizoen zou Paars-Wit immers werk maken van een Spaanse keeperstrainer.

UPDATE: GÉÉN PROTO, WEL INTERNE OPLOSSING

COMEBACK FRUTOS
Overigens is Proto niet de enige oude bekende wiens naam de ronde doet. Ook Nicolas Frutos zou in beeld zijn voor een comeback bij Anderlecht. De Argentijnse oud-spits, momenteel vooral als televisie-analist aan de slag, is naar verluidt in beeld om opnieuw bij de beloften aan de slag te gaan. Mogelijk zelfs als T1 van de RSCA Futures vermits nog geen beslissing werd genomen over de toekomst van Guillaume Gillet. Frutos werkt eerder al binnen de club als beloften-trainer, vervolgens ook als performance manager, assistent-coach én interim-trainer bij de eerste ploeg.

LEES OOK: Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Anderlecht doet er goed aan om oud-spelers bepaalde functies te geven ...

Meest recent

Croky Cup: Union ontsnapt, hoofdrol VAR in OHL-Club, kermis op Bosuil

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

54
54
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

418
418
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

117
117
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

119
119
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

268
268
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

21
21
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

140
140
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

529
529
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

26
26
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

61
61
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

33
33
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

170
170
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

84
84
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

117
117
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

107
107
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

112
112
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

110
110
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

291
291
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

34
34
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

296
296
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

173
173
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

145
145
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

207
207
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

158
158
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

116
116

Meer sportnieuws