'Anderlecht gaat voor terugkeer twee publiekslievelingen'

door
'Anderlecht gaat voor terugkeer twee publiekslievelingen'

RSC Anderlecht wil zondagnamiddag zijn achtste plaats in het klassement met succes verdedigen op het veld van KAS Eupen. De match aan de Kehrweg krijgt overigens een emotioneel randje voor Paars-Wit. Zo wordt het de laatste keer dat Frank Boeckx op de dug-out zal plaatsnemen bij de recordkampioen.


Sinds 2015 was Boeckx aan de slag bij RSCA. In eerste instantie als (reserve-)doelman, zo stond hij een dertigtal wedstrijden onder de lat voor de Brusselaars. Nadat hij door rugproblemen een punt achter zijn spelerscarrière moest zetten, bleef hij echter actief binnen de club. Eerst als keeperstrainer/assistent bij de beloften, vervolgens promoveerde hij in die rol naar de eerste ploeg. Maar Boeckx heeft besloten om Anderlecht af te zwaaien wegens privé-redenen en wil meer tijd in zijn gezin investeren.

Anderlecht zal dus een opvolger moeten aantrekken en volgens La Dernière Heure is daarvoor een oude bekende in beeld. Zo zou de naam van Silvio Proto de ronde doen. Die stond destijds zelf meer dan 280 wedstrijden in doel bij RSCA en groeide toen uit tot een publiekslieveling. Er is vooralsnog geen akkoord, maar sowieso lijkt het slechts een tijdelijke opdracht. Voor volgend seizoen zou Paars-Wit immers werk maken van een Spaanse keeperstrainer.

UPDATE: GÉÉN PROTO, WEL INTERNE OPLOSSING

COMEBACK FRUTOS
Overigens is Proto niet de enige oude bekende wiens naam de ronde doet. Ook Nicolas Frutos zou in beeld zijn voor een comeback bij Anderlecht. De Argentijnse oud-spits, momenteel vooral als televisie-analist aan de slag, is naar verluidt in beeld om opnieuw bij de beloften aan de slag te gaan. Mogelijk zelfs als T1 van de RSCA Futures vermits nog geen beslissing werd genomen over de toekomst van Guillaume Gillet. Frutos werkt eerder al binnen de club als beloften-trainer, vervolgens ook als performance manager, assistent-coach én interim-trainer bij de eerste ploeg.

LEES OOK: 'Anderlecht zet spaarpotje klaar voor eerste zomeraankoop'

Anderlecht doet er goed aan om oud-spelers bepaalde functies te geven ...

Meest recent

‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Simon Mignolet stopt na dit seizoen als profvoetballer en hij gaat een avontuur aan bij de KBVB. ...

18
18
'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Het keepersdossier van Club Brugge en Anderlecht dreigt deze zomer opvallend hard door elkaar te ...

101
101
Misnoegd Antwerp wacht op uitleg Lardot: "Bizarre situatie"

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

44
44
Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

142
142
Bayern-top schaamt zich kapot na blunder rond Kompany

Vincent Kompany zet sterke prestaties neer bij Bayern München, maar net dat maakt de situatie ...

187
187
Commotie op Bosuil: Van der Elst gaat volledig los na dé fase

De kop is eraf in de Europe Play-Offs. Leider KRC Genk trapte de nacompetitie vrijdagavond op gang ...

183
183
'Anderlecht zet spaarpotje klaar voor eerste zomeraankoop'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs alsnog een Europees ticket af te dwingen, maar mikt ...

158
158
"Blauw-zwarte toverketel" - Club zwaar bevoordeeld in titelstrijd

De Champions' Play-Offs barsten zaterdagavond helemaal los. Hoewel het door de puntenverdeling in ...

391
391
Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

506
506
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

214
214
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

23
23
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

81
81
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

78
78
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

109
109
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

355
355
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

56
56
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

483
483
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

276
276
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

398
398
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

37
37
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

38
38
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

86
86
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

93
93
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

152
152
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

79
79

Meer sportnieuws