'Anderlecht gaat voor terugkeer twee publiekslievelingen'

door
'Anderlecht gaat voor terugkeer twee publiekslievelingen'

RSC Anderlecht wil zondagnamiddag zijn achtste plaats in het klassement met succes verdedigen op het veld van KAS Eupen. De match aan de Kehrweg krijgt overigens een emotioneel randje voor Paars-Wit. Zo wordt het de laatste keer dat Frank Boeckx op de dug-out zal plaatsnemen bij de recordkampioen.


Sinds 2015 was Boeckx aan de slag bij RSCA. In eerste instantie als (reserve-)doelman, zo stond hij een dertigtal wedstrijden onder de lat voor de Brusselaars. Nadat hij door rugproblemen een punt achter zijn spelerscarrière moest zetten, bleef hij echter actief binnen de club. Eerst als keeperstrainer/assistent bij de beloften, vervolgens promoveerde hij in die rol naar de eerste ploeg. Maar Boeckx heeft besloten om Anderlecht af te zwaaien wegens privé-redenen en wil meer tijd in zijn gezin investeren.

Anderlecht zal dus een opvolger moeten aantrekken en volgens La Dernière Heure is daarvoor een oude bekende in beeld. Zo zou de naam van Silvio Proto de ronde doen. Die stond destijds zelf meer dan 280 wedstrijden in doel bij RSCA en groeide toen uit tot een publiekslieveling. Er is vooralsnog geen akkoord, maar sowieso lijkt het slechts een tijdelijke opdracht. Voor volgend seizoen zou Paars-Wit immers werk maken van een Spaanse keeperstrainer.

UPDATE: GÉÉN PROTO, WEL INTERNE OPLOSSING

COMEBACK FRUTOS
Overigens is Proto niet de enige oude bekende wiens naam de ronde doet. Ook Nicolas Frutos zou in beeld zijn voor een comeback bij Anderlecht. De Argentijnse oud-spits, momenteel vooral als televisie-analist aan de slag, is naar verluidt in beeld om opnieuw bij de beloften aan de slag te gaan. Mogelijk zelfs als T1 van de RSCA Futures vermits nog geen beslissing werd genomen over de toekomst van Guillaume Gillet. Frutos werkt eerder al binnen de club als beloften-trainer, vervolgens ook als performance manager, assistent-coach én interim-trainer bij de eerste ploeg.

LEES OOK: Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Anderlecht doet er goed aan om oud-spelers bepaalde functies te geven ...

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

17
17
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

20
20
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

36
36
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

20
20
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

22
22
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

113
113
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

51
51
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

29
29
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

162
162
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

27
27
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

548
548
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

234
234
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

190
190
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

93
93
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

103
103
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

61
61
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

106
106
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

698
698
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

185
185
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

321
321
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

50
50
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

675
675
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

281
281
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

98
98
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

147
147

Meer sportnieuws