Vidarsson vliegt als bondscoach na 0-7-overwinning

1788 stemmen
Vidarsson vliegt als bondscoach na 0-7-overwinning

De eerste grote interland-break van het kalenderjaar 2023, heeft meteen koppen doen rollen. Zo werd Arnar Vidarsson donderdag op de keien gezet als bondscoach van IJsland. De oud-speler van onder meer KSC Lokeren en Cercle Brugge was sinds het najaar van 2020 aan de slag als selectieheer bij de IJslandse bond.


Na zijn spelerscarrière deed Vidarsson zijn eerste trainerservaringen op bij Cercle, vervolgens ging hij in verschillende functies aan de slag bij Lokeren. Begin 2019 vertrok hij echter definitief bij de Waaslandse club. Ondertussen was de oud-middenvelder ook al aan het werk gegaan als bondscoach van de IJslandse beloften. Ook werd hij TD bij de voetbalbond van zijn land. En nadat toenmalig bondscoach Erik Hamren en zijn staf met corona uitvielen, nam Vidarsson het roer tijdelijk over bij de A-ploeg voor de Nations League-wedstrijd tegen de Rode Duivels (1-2-nederlaag).

Enkele maanden later werd hij uiteindelijk ook vastbenoemd als bondscoach. Maar dat werd niet bepaald een plezier. Zo kreeg de nationale ploeg af te rekenen met een grootschalig misbruikschandaal rond aanvaller Kolbeinn Sigthorsson, waardoor de volledige bondstop ontslag nam. Ook de resultaten waren niet bepaald goed. IJsland werd slechts 5de in zijn WK-kwalificatiepoule en zakte in de Nations League naar niveau B. Vorige week werd de kwalificatiecampagne voor het EK 2024 dan weer ingezet met een 3-0-nederlaag tegen Bosnië.

NOODZAKELIJKE BESLISSING
Vidarsson en zijn manschappen herpakten zich vervolgens wel met een 0-7-zege tegen voetbaldwerg Liechtenstein, maar dat bleek dus niet voldoende om zijn vel te redden. Donderdag werd het ontslag officieel bekend gemaakt. "Het is natuurlijk een moeilijke beslissing, maar we zien het als een noodzakelijke en juiste beslissing in het belang van het team", stelt de bondsvoorzitter in een officieel communiqué. Vidarsson kan zich in de komende periode dus nog meer gaan focussen op zijn werk als televisie-analist.

Vidarsson is een goede televisie-analist ...

Meest recent

Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

0
0
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

43
43
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

168
168
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

101
101
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

87
87
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

121
121
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

222
222
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

258
258
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

52
52
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

243
243
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

317
317
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

403
403
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

215
215
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

316
316
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

175
175
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

157
157
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

329
329
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

310
310
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

133
133
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

44
44
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

97
97
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

637
637
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

218
218
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

455
455
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

572
572

Meer sportnieuws