Vidarsson vliegt als bondscoach na 0-7-overwinning

1788
Vidarsson vliegt als bondscoach na 0-7-overwinning

De eerste grote interland-break van het kalenderjaar 2023, heeft meteen koppen doen rollen. Zo werd Arnar Vidarsson donderdag op de keien gezet als bondscoach van IJsland. De oud-speler van onder meer KSC Lokeren en Cercle Brugge was sinds het najaar van 2020 aan de slag als selectieheer bij de IJslandse bond.


Na zijn spelerscarrière deed Vidarsson zijn eerste trainerservaringen op bij Cercle, vervolgens ging hij in verschillende functies aan de slag bij Lokeren. Begin 2019 vertrok hij echter definitief bij de Waaslandse club. Ondertussen was de oud-middenvelder ook al aan het werk gegaan als bondscoach van de IJslandse beloften. Ook werd hij TD bij de voetbalbond van zijn land. En nadat toenmalig bondscoach Erik Hamren en zijn staf met corona uitvielen, nam Vidarsson het roer tijdelijk over bij de A-ploeg voor de Nations League-wedstrijd tegen de Rode Duivels (1-2-nederlaag).

Enkele maanden later werd hij uiteindelijk ook vastbenoemd als bondscoach. Maar dat werd niet bepaald een plezier. Zo kreeg de nationale ploeg af te rekenen met een grootschalig misbruikschandaal rond aanvaller Kolbeinn Sigthorsson, waardoor de volledige bondstop ontslag nam. Ook de resultaten waren niet bepaald goed. IJsland werd slechts 5de in zijn WK-kwalificatiepoule en zakte in de Nations League naar niveau B. Vorige week werd de kwalificatiecampagne voor het EK 2024 dan weer ingezet met een 3-0-nederlaag tegen Bosnië.

NOODZAKELIJKE BESLISSING
Vidarsson en zijn manschappen herpakten zich vervolgens wel met een 0-7-zege tegen voetbaldwerg Liechtenstein, maar dat bleek dus niet voldoende om zijn vel te redden. Donderdag werd het ontslag officieel bekend gemaakt. "Het is natuurlijk een moeilijke beslissing, maar we zien het als een noodzakelijke en juiste beslissing in het belang van het team", stelt de bondsvoorzitter in een officieel communiqué. Vidarsson kan zich in de komende periode dus nog meer gaan focussen op zijn werk als televisie-analist.

Vidarsson is een goede televisie-analist ...

Meest recent

Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

99
99
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

240
240
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

156
156
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

181
181
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

45
45
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

241
241
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

93
93
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

35
35
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

28
28
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

32
32
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

34
34
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

104
104
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

94
94
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

54
54
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

37
37
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

26
26
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

37
37
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

128
128
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

53
53
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

272
272
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

110
110
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

214
214
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

87
87
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

82
82

Meer sportnieuws