Proto: "Rode Duivels afhankelijk van één speler"

door
Proto:

Domenico Tedesco had zich wellicht geen beter debuut als Belgisch bondscoach kunnen voorstellen. Zo werd de kwalificatiecampagne voor het EK op gang getrapt met een overtuigende zege in Zweden, om vervolgens ook de oefenpot tegen Duitsland al winnend af te sluiten. En een aantal spelers kon meteen goede punten scoren.


Enkele verse krachten wisten bijvoorbeeld indruk te maken. Achterin brachten Wout Faes en Arthur Theate het er erg goed vanaf. Dodi Lukebakio en Orel Mangala speelden dan weer hun beste interlands tot dusver. En ook Amadou Onana toonde zich van instrumentaal belang. Maar ook de routiniers toonden zich. Kevin De Bruyne was in Duitsland de absolute uitblinker, terwijl Yannick Carrasco bevrijd speelde in een meer aanvallende rol.

Daarnaast was ook Romelu Lukaku op de afspraak. De spits had iets recht te zetten na zijn missers in de WK-wedstrijd tegen Kroatië en deed dat ook. Tegen Zweden pakte Lukaku uit met een hattrick, ook tegen de Duitsers was hij trefzeker. Analist Silvio Proto duidde hem dan ook als hét pluspunt van de voorbije interland-break. "De Rode Duivels zijn afhankelijk van Lukaku", concludeerde de oud-doelman bij RTL Sport.

ALTERNATIEF KLAARSTOMEN
Tijdens het recente wereldkampioenschap werd ook al duidelijk dat de Duivels veel minder dreigend voor de dag komen zonder een spits als Lukaku tussen de lijnen. En dat zorgt voor een gevaarlijke situatie. Want wat als de aanvaller opnieuw uitvalt bij één van de komende grote afspraken? Collega-analist Thomas Chatelle maant Tedesco dan ook aan om te anticiperen. "Het is niet goed om afhankelijk te zijn van één speler. Daarom hoop ik dat Tedesco sneller kansen zal geven aan Loïs Openda", aldus Chatelle.

LEES OOK: KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

België is té fel afhankelijk van Lukaku ...

Meest recent

AFAS-stadion ontploft! Raman grote held in 95ste minuut

In de strijd om de tickets voor de Champions' Play-Offs heeft KV Mechelen zaterdagnamiddag een ...

47
47
Schorsingen in JPL: wie staat er allemaal op scherp?

Met nog maar vier speeldagen te gaan is de laatste rechte lijn richting de play-offs ingezet. Nu het ...

45
45
Antwerp-STVV: Oosting en Vrancken hakken knopen door

Antwerp krijgt straks STVV over de vloer op de Bosuil. Het stamnummer één heeft ...

43
43
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

177
177
Toptransfer bij Union SG en weldra Rode Duivel?

Bij Union SG hebben ze een aantal spelers in de rangen die op termijn een stap hogerop gaan zetten. ...

40
40
Vanderbiest doet stevige 'transferoproep' aan eigen bestuur

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en mag nog steeds heel hard dromen van een plaats in Play-Off ...

46
46
'Anderlecht dacht aan héél pikante transfer bij Union'

RSC Anderlecht koos afgelopen zomer vooral voor kwantiteit in plaats van kwaliteit. De Brusselaars ...

101
101
Euvrard trekt pijnlijke conclusie na nieuwe tegenslag

Bij Standard blijft het stroef draaien. De Luikenaars hebben te weinig kwaliteit om het spel zelf te ...

48
48
Eden Hazard verrast met Jupiler Pro League-bekentenis

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea en de Rode Duivels. Het ...

188
188
Plots weelde bij Anderlecht, maar is dat wel écht zo?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen OH Leuven. De Brusselaars willen die match winnen, ...

215
215
Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

41
41
Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

134
134
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

50
50
'Groot vraagteken bij Anderlecht: nieuwe naam in elftal Taravel'

Na de deugddoende overwinning van vorig weekend op Zulte Waregem, wil RSC Anderlecht zaterdag op ...

198
198
Afhaker in strijd om Play-Off I? "Competitie verloopt bizar"

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

84
84
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

305
305
'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

310
310
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

20
20
'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

482
482
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

254
254
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

139
139
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

522
522
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

48
48
Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Wouter Vandenhaute vond zes maanden geleden tijd om zijn ontslag aan te bieden bij RSC Anderlecht na ...

274
274
Nieuwe WK-ramp: gaststad dreigt zich terug te trekken

Het is nog een paar maanden wachten tot het WK 2026 losbarst, maar de problemen stapelen zich nu al ...

106
106

Meer sportnieuws