Proto: "Rode Duivels afhankelijk van één speler"

door
Proto:

Domenico Tedesco had zich wellicht geen beter debuut als Belgisch bondscoach kunnen voorstellen. Zo werd de kwalificatiecampagne voor het EK op gang getrapt met een overtuigende zege in Zweden, om vervolgens ook de oefenpot tegen Duitsland al winnend af te sluiten. En een aantal spelers kon meteen goede punten scoren.


Enkele verse krachten wisten bijvoorbeeld indruk te maken. Achterin brachten Wout Faes en Arthur Theate het er erg goed vanaf. Dodi Lukebakio en Orel Mangala speelden dan weer hun beste interlands tot dusver. En ook Amadou Onana toonde zich van instrumentaal belang. Maar ook de routiniers toonden zich. Kevin De Bruyne was in Duitsland de absolute uitblinker, terwijl Yannick Carrasco bevrijd speelde in een meer aanvallende rol.

Daarnaast was ook Romelu Lukaku op de afspraak. De spits had iets recht te zetten na zijn missers in de WK-wedstrijd tegen Kroatië en deed dat ook. Tegen Zweden pakte Lukaku uit met een hattrick, ook tegen de Duitsers was hij trefzeker. Analist Silvio Proto duidde hem dan ook als hét pluspunt van de voorbije interland-break. "De Rode Duivels zijn afhankelijk van Lukaku", concludeerde de oud-doelman bij RTL Sport.

ALTERNATIEF KLAARSTOMEN
Tijdens het recente wereldkampioenschap werd ook al duidelijk dat de Duivels veel minder dreigend voor de dag komen zonder een spits als Lukaku tussen de lijnen. En dat zorgt voor een gevaarlijke situatie. Want wat als de aanvaller opnieuw uitvalt bij één van de komende grote afspraken? Collega-analist Thomas Chatelle maant Tedesco dan ook aan om te anticiperen. "Het is niet goed om afhankelijk te zijn van één speler. Daarom hoop ik dat Tedesco sneller kansen zal geven aan Loïs Openda", aldus Chatelle.

LEES OOK: Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

België is té fel afhankelijk van Lukaku ...

Meest recent

Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

172
172
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

35
35
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

184
184
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

100
100
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

66
66
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

402
402
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

114
114
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

286
286
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

170
170
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

724
724
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

22
22
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

415
415
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

407
407
Tegenstander hemelt Genkie op: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

242
242
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

330
330
'Diepgaand probleem Anderlecht: bizarre trainersoplossing'

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

443
443
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

83
83
'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

110
110
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

774
774
Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

166
166
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

346
346
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

404
404
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

537
537
'Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk'

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

397
397
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

716
716

Meer sportnieuws