Proto: "Rode Duivels afhankelijk van één speler"

door
Proto:

Domenico Tedesco had zich wellicht geen beter debuut als Belgisch bondscoach kunnen voorstellen. Zo werd de kwalificatiecampagne voor het EK op gang getrapt met een overtuigende zege in Zweden, om vervolgens ook de oefenpot tegen Duitsland al winnend af te sluiten. En een aantal spelers kon meteen goede punten scoren.


Enkele verse krachten wisten bijvoorbeeld indruk te maken. Achterin brachten Wout Faes en Arthur Theate het er erg goed vanaf. Dodi Lukebakio en Orel Mangala speelden dan weer hun beste interlands tot dusver. En ook Amadou Onana toonde zich van instrumentaal belang. Maar ook de routiniers toonden zich. Kevin De Bruyne was in Duitsland de absolute uitblinker, terwijl Yannick Carrasco bevrijd speelde in een meer aanvallende rol.

Daarnaast was ook Romelu Lukaku op de afspraak. De spits had iets recht te zetten na zijn missers in de WK-wedstrijd tegen Kroatië en deed dat ook. Tegen Zweden pakte Lukaku uit met een hattrick, ook tegen de Duitsers was hij trefzeker. Analist Silvio Proto duidde hem dan ook als hét pluspunt van de voorbije interland-break. "De Rode Duivels zijn afhankelijk van Lukaku", concludeerde de oud-doelman bij RTL Sport.

ALTERNATIEF KLAARSTOMEN
Tijdens het recente wereldkampioenschap werd ook al duidelijk dat de Duivels veel minder dreigend voor de dag komen zonder een spits als Lukaku tussen de lijnen. En dat zorgt voor een gevaarlijke situatie. Want wat als de aanvaller opnieuw uitvalt bij één van de komende grote afspraken? Collega-analist Thomas Chatelle maant Tedesco dan ook aan om te anticiperen. "Het is niet goed om afhankelijk te zijn van één speler. Daarom hoop ik dat Tedesco sneller kansen zal geven aan Loïs Openda", aldus Chatelle.

LEES OOK: Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

België is té fel afhankelijk van Lukaku ...

Meest recent

'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

43
43
'Schreuder versus Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Ruim drie weken na het ontslag van Besnik Hasi heeft RSC Anderlecht nog steeds geen opvolger ...

84
84
'Leko verklapt volgende recordtransfer Club Brugge'

Na het 3-3 gelijkspel in de heenmatch hoopt Club Brugge dinsdag op het veld van Atlético ...

134
134
'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

279
279
'Dilemma bij Club Brugge: man-in-vorm op de bank?'

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

102
102
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

48
48
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

535
535
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

308
308
Conflict op de spits: Prestianni tóch naar Madrid, boycot Mourinho

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

127
127
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

308
308
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

858
858
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

136
136
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

325
325
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

118
118
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

229
229
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

338
338
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

34
34
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

228
228
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

343
343
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

129
129
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

193
193
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

171
171
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

331
331
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

74
74
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

207
207

Meer sportnieuws